מכבי תל אביב 2015/16: עונה מאכזבת מסתיימת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני לא נכנס לשיקולים שלו, זכותו לתעדף מה שהוא רוצה.

אבל בוא ניקח כדוגמא שחקן כמו איידור גודיונסן. אני מניח שאם הוא רק היה רוצה, הוא יכול היה לשחק כל הקריירה בליגה האיסלנדית, להיות שם המלך הבלתי מעורער, לרדות בליגה המקומית, להרוויח טוב, לחיות עם המשפחה בבית, ולהבליח לתודעה רק פעם בכמה שנים באיזה משחק באירופה או בנבחרת. אם הוא היה עושה את זה, כנראה שלא אני ולא אתה היינו שומעים עליו אי פעם. במקום זאת הוא יצא לקבוצה לא אטרקטיבית כמו בולטון בליגה השנייה, הוכיח את עצמו ומשם הגיע לצ'לסי ואז לברצלונה, והפך לשם דבר בכדורגל העולמי.

תגיד שלשחקנים לא אכפת מהכרה ומהישגים מקצועיים כל עוד הם מסודרים כלכלית? אולי זה נכון, אבל אני מאמין שלפחות הרוב שואפים להגיע כמה שיותר רחוק במקצוע.

oFiRzZz, Sturridge, oranfu ו-4 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

זה מקרה שונה לגמרי.

כשגודיונסן יצא לאירופה, הוא היה רווק וצעיר. זהבי מחזיק משפחה ובגיל 28.
    כשגודיונסן יצא לאירופה, הוא היה לא יותר מפוטנציאל גדול. זהבי מלך הכדורגל הישראלי בכלל ומלך מכבי בפרט, ועומד לשחק בליגת האלופות.
    כשגודיונסן יצא לאירופה אני בספק אם הוא הרוויח מיליון יורו נטו לעונה. זה מה זהבי מרוויח כמובן.

אתם לא יכולים להתעלם ממשתנים כאלו. זהבי לא ילד שמחליט לבד ללכת אחריי החלום, יש לו אישה, יש לו ילדים. למה לו לעבור לקבוצת אמצע טבלה באנגליה, שמייצגת עיר שהיא חור לכל דבר, ולעזוב כל מה שיש לו עכשיו?

3. Landon Donovan Member

אתה צוחק נכון? איידור גודיונסן עבר לאירופה בגיל 17, שיחק שם מעל 15 שנה, והרוויח שם סכומי כסף שבאיסלנד הוא היה יכול רק לחלום עליהם. איך אתה משווה בין הסטיואציות בכלל?

זה כמו שאני אבוא ואגיד "היי, פלה שיחק כמעט כל הקריירה בברזיל ולא עבר לאירופה." כאילו, זה משפט נכון לחלוטין, אבל מה הקשר שלו לדיון על זהבי?

ובנוגע ל"הכרה" שהוא יקבל - איזו הכרה הוא יקבל בשנתיים-שלוש בסטוק?

Turgi ו-EO11 אוהבים את זה.
  4. עידן444 Member

לפי השמועות ערן זהבי יכול היה ללכת לסין ולהרוויח מיליוני יורו בעונה.
    מעניין אותי אם הוא היה הולך לשם זה היה עושה אותו "גבר" או עוד יותר פחדן...
    בטח אז היו אומרים עליו כאן שהוא רודף בצע ורק כסף מעניין אותו.

הייתי שותף לויכוח הזה בפעם שעברה. אם אז לא הייתי שלם בצדקתי בויכוח- היום לאחר שמכבי ת"א העפילה לליגת האלופות אני יכול להגיד בפה מלא שזהבי שיחק אותה בגדול והוא על הבמה המרכזית במקום פי אלף יותר טוב(טוב, לא נגזים פי אלף...) מלהיות בסטוק או פאלרמו.
    לדעתי "הפחדנות" שלו יתכן וגרמה לו להרוויח פחות כסף מאשר הוא היה יכול במהלך הקריירה. מבחינה מקצועית אני בספק גדול אם הוא היה מרקיע שחקים בקבוצות אפורות באנגליה, איטליה או ספרד.

5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם מעלים אחלה אנקדוטות, אבל בחייאת, כל העניין כאן שהמקרה של זהבי הוא ייחודי.

עניין הגיל הוא ללא ספק החשוב ביותר. למישהו באמת יש ספק שהוא מנסה את מזלו אם היה צעיר יותר באופן משמעותי?

EO11 אוהב/ת את זה.
  6. alexshw Member

בצ'מפיונס הוא משחק 6 משחקים נגד יריבות חזקות, בליגות המדוברות הוא ישחק 38 משחקים כאלה
    כן מה עדיף? מעניין?
    מזל שבניון העדיף את סנטנדר על צ'מפיונס עם מכבי חיפה

7. Raulito Madridista

יוסי בניון יצא לאירופה בגיל 22 והוא הגיע גם לליגה רצינית כמו ספרד, לא בטוח שלבלגיה למשל הוא היה עוזב את מכבי חיפה בזמנו, כך שמקרה זהבי די שונה. מצד שני, זהבי היום בן 28 אבל הוא היה יכול לצאת בקיץ ולהגיע לקבוצות טובות מאוד וגם בעונה שעברה פאולו סוזה חלם לצרף אותו לבאזל שהיא מקפצה לא רעה בכלל כמו שראינו, תשאלו את מוחמד סאלח ופאולו סוזה. בניגוד למה שהשתמע קודם, השיקול הכלכלי משחק תפקיד מאוד-מאוד חשוב מבחינת זהבי. סין זו ליגה פח כך שזו דוגמא לא משהו. לא נכנס לכיס של אף-אחד אבל להרוויח 700 אלף יורו בסביליה לדוגמא זה עדיף מלהרוויח מיליון יורו במכבי ת"א. "לגדל את הילדים" באנגליה זה לא נשמע לי כזה גרוע, שם לפחות לא יקללו אותו. וברצינות, נו באמת...

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לגמד את העניין שלזהבי יש שלושה ילדים שהגדול מביניהם בגיל שנתיים וחצי זה מביך. כל אחד פה היה מעדיף שהילד שלו יגדל בישראל, בסביבה שהוא יחיה בה במשך כל/רוב ילדותו, וקרוב למשפחתו, מאשר במקום מנוכר וזר כמו סטוק.

9. עידן444 Member

גיל אחר. הוא עבר לשם מתוך שאיפה שזו תהיה תחנת ביניים. נראה לי שאתה לא מפנים את ההבדל.
    אני מבטיח לך שאף שחקן ישראלי לא חולם להגיע לסנטנדר, באזל או גנק. המטרה במעבר לקבוצות האלה היא שזו תהיה תחנת ביניים. אצל זהבי זה כבר לא ריאלי.

10. alexshw Member

שוב אפשר לצאת גם בגיל 28 לפרמייר ליג. זה מכובד מאוד ויותר טוב מאשר לשחק פה.
    חזן עזב לאנגליה בגיל 30 ועוד לליגת המשנה בכלל. מה אתם מספרים לי סיפורים. אני 21 שנה עוקב פה אחרי הכדורגל. אתם לא יכולים לעבוד עליי

11. Landon Donovan Member

ואין ספק שתקופתו היפה של אלון חזן בווטפורד מהוללת תדיר במחוזותינו עד עצם היום הזה.

12. alexshw Member

אבל הוא ניסה ודווקא עזר להם לעלות ליגה. אחרי ששחקן יוצא אז לא מעט תלוי בו.
    זהבי לא מנסה אבל רוצה את כל הסופרלטיבים יותר מאלה שכן עשו משהו בחו"ל קיבלו. זה מצחיק

13. Landon Donovan Member

איזה סופרלטיבים הוא רוצה בדיוק?

14. alexshw Member

שהוא גדול שחקני המדינה, שהוא דרגה אחת מתחת למסי ורונלדו.

15. Landon Donovan Member

וואלה. מתי הוא דרש את הסופרלטיבים האלה, אם תוכל לרענן את זכרוני?

מצב נושא:
הנושא נעול.