מכבי תל אביב 2015/16: עונה מאכזבת מסתיימת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

בוודאי שהטיעון הזה לא שווה כלום. בעונה שעברה ברצלונה התבססה הרבה יותר על השלישייה הקדמית שלה, זו כבר לא הייתה הנעת הכדור המפורסמת. הטרבל רשום באותיות של זהב על מסי. המשחק נגד באיירן מינכן בחצי הגמר היה הדוגמא הטובה ביותר. צ'אבי כבר גמר את הסוס, אינייסטה נחלש משמעותית ומסי היה גם מנהל המשחק וגם הרגל המסיימת. לא מבין בכלל איך מסי הגיע לדיון של מכבי.
    אי-אפשר להתייחס רק לעניין של 'השיג הכל' בהשוואה המגוחכת מלכתכילה בין מסי וזהבי. מסי השיג הכל בברצלונה אבל הוא נמצא כבר ברמה הגבוהה ביותר, בעוד זהבי..ברמה הגבוהה ביותר של הכדורגל הישראלי וזהו. אגב, כל מי שמתייחס לסטוק או כל קבוצה אחרת כתחנה סופית בקריירה של זהבי בהנחה שהיה יוצא לחו"ל - כנראה שלא חושב שהוא כזה גדול. 'הרעיון' הוא לא לסיים את הקריירה בסטוק אלא משם להגיע לקבוצה גדולה יותר. הזמנים התקצרו בכדורגל ולא צריך לשחק חמש שנים ברמה גבוהה כדי להגיע לקבוצת צמרת.
    ושוב, מה רגע בלגדל את הילדים באנגליה כמה שנים? והליגה הספרדית 80% שיעמום? נו באמת, צריך להתייחס לזה? למה, כי אין את פרימו וקופמן ופואד?

Luis Suárez, Sir Alex Ferguson ו-Civil אוהבים את זה.
  2. עידן444 Member

3. Civil Anti Madridista

לזהבי יש יותר אתגרים מאשר למסי בברצלונה? אתה יכול להרחיב?
    הליגה הספרדית היא מזמן לא ליגה של שתי קבוצות, ולראייה אתלטיקו מדריד שזכתה באליפות לפני שנתיים, העפילה לגמר האלופות וביססה את עצמה כאחת מארבעת הקבוצות החזקות באירופה היום. סביליה שולטת כמעט אבסולוטית בליגה האירופאית, קבוצות הדרג השני בספרד - בילבאו, ולנסיה וסביליה יהיו רצות לאליפות באנגליה. וחמש נציגות מאותה מדינה לא יהיו מעולם בצ'מפיונס וספרד היא הראשונה שעושה את זה כמדומני. וסתם לרקע כלכלי - בכל מגרשי החוץ בספרד צריכות ברצלונה וריאל מדריד לירוק דם בשביל לנצח.

משעמם אותך אמרת? לבריאות שיהיה.

4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

בחיי, שמישהו יפתח דיון לזהבי. אם פתחו אחד לשכטר...

gilad16 אוהב/ת את זה.
  5. עידן444 Member

אה... אז עכשיו עברנו לדיון הזה?
    לגבי זהבי- כבר העונה הוא השיג משהו שלא השיג קודם- להגיע עם מכבי ת״א לליגת האלופות. עכשיו יש לו אתגר להצליח בליגת האלופות. מה מסי עוד לא עשה עם ברצלונה?

6. קשר שמאלי Member

סהר חסון, אליאל פרץ וסער קלדרון הושאלו לקבוצת הבת

7. $zinedine zidane$ Member

ראייקוביץ' פתח אתמול בשער סרביה במשחק הידידות נגד צרפת, בו ניצחו הצרפתים 1-2. למרות 2 השערים שקיבל, היה משחק טוב של השוער הצעיר, שסיפק כמה הצלות, שלט בגובה והיה טוב במשחק הרגל.

8. Raulito Madridista

http://images1.ynet.co.il/PicServer4/2015/09/08/6433336/62254463899639810340no.Xxx

אלי דסה פותח את הלב בראיון לידיעות אחרונות ומפרט על סיפור החיים הקשה שלו. הכותרת - "ב-90% מהמשחקים חוויתי גזענות". למי שלא ידע, דסה עזב את מכבי ת"א כנער משום שלא הסכימו לשלם לו נסיעות חודשיות ולכן עבר לבית"ר ירושלים, שם קיבל את הקרדיט מצד אורי מלמיליאן. רגע השיא שלו בינתיים היה המשחק הנהדר נגד ווילס. דסה סיפר שהמאמן החדש במכבי קרא לו לחדר לתדריך והדפיס לו את 'עקרונות משחק ההגנה' והוא משנן אותם כל יום לפני השינה.

עד היום דסה הוא המפרנס העיקרי במשפחה שכוללת את אמו שעובדת כסייעת גננת ושלושה אחים: האחות הבכורה מיכל (23), אור (16) שמשחק בנוער של מכבי ת"א וישחק גם הוא בשלב הבתים של ליגת האלופות לצעירים, ולירוי (7). "מהיום הראשון שהיה לי חוזה בבית"ר העברתי את כל הכסף למשפחה שלי", מספר דסה. "מאז ומעולם, כל שקל שקיבלתי, העברתי לעזרה לבית. אני המפרנס היחיד בבית ובחמש־שש השנים האחרונות כל הבית עליי".

איך זה בא לידי ביטוי?
    "כל מה שאתה חושב. תשלומים לבתי ספר עבור האחים שלי, טיולים שלהם, חשבונות חשמל, מים, ארנונה, הכל. כשעזבתי את הבית בגיל צעיר לפנימייה של בית"ר ירושלים, לאמא שלי היה קשה. אנחנו מאוד קשורים האחד לשנייה. אמרתי שאני מבטיח לעשות את הכל שיהיה לכולנו חיים טובים יותר ושאני מבטיח שה יקרה כמה שיותר מהר, שמח שעמדתי בזה".

למעשה הקרבת עצמך לטובת המשפחה.
    "יש שחקנים שכל שקל שהם מרוויחים זה נטו עבורם, אצלי קודם המשפחה. ההצלחה בשנתיים האחרונות לא תשנה אותי. יותר נכון לומר שזה יקל עליי. לשחקן קשה ללכת עם מטענים כאלו. לפעמים לעלות למשחק בידיעה שעיקלו לך משהו בבית, שפתאום ניתקו לאחים ולאמא שלך את החשמל בבית, אתה מרגיש שהכל עליך ואני רק ילד בן עשרים. ביקשתי עזרה מבית"ר ולא היה מי שידבר איתי, זה שבר אותי. הייתי כבוי, בלי חשק, אבל אז אמרתי לעצמי שעם כל הכבוד, יש דברים קשים יותר ואני חייב לעזור לעצמי".

"לא יכולתי להרשות לעצמי לקנות דברים, לצאת לחופשות, היה לי יותר חשוב שהאחים שלי יעלו לגן או לבית הספר ויהיה להם הכל. הפסדתי הרבה דברים, כל ההנאות שהיו לשחקן כדורגל, אפילו ברמה של לקנות בגד לטובת האחים שלי, לשלם חשבונות במקום חופשות בקיץ. בקיץ הזה הייתה הפעם הראשונה שטסתי לחופשה באיביזה עם שלומי אזולאי".

9. $zinedine zidane$ Member

המאמן סלבישה יוקאנוביץ' ביקש ממך לשפר את היכולת ההגנתית.

"הוא לא ביקש, זה ההבדל בינו למאמנים האחרים שאימנו אותי עד עכשיו. הוא לא אמר 'תשפר את ההגנה', הוא בא והראה. הכניס אותי לחדר שלו, חיכה לי שם דף מודפס עם סעיפים אחד־אחד ובהם כל הכללים של שחקן הגנה. הוא אמר לי לתלות את זה בחדר וכל יום לפני שאני הולך לישון, אני משנן את הכל".

וזה שחקן ששיחק בשנים האחרונות תחת מאמנים שנחשבים מבכירי המאמנים הישראלים כמו רוני לוי, אלי כהן וגיא לוי.

10. Turgi Guest

רוני לוי נחשב בכיר רק בתקשורת.
    האוהדים גירשו אותו מחיפה ומאז הוא לא מתחיל ומסיים עונה באותו מקום.

11. alexshw Member

רק אני מבקש די עם אגדות הגירשו. 5 שנים ברצף לאמן במקום אחד זה דבר נדיר גם באירופה

12. Civil Anti Madridista

הבנתי אותך, מכבי ת"א זו פסגת הקריירה והשאיפות של כל שחקן.

כל הכבוד לכם על ההשוואה, אחד הדיון היותר חכמים שנכתבו כאן מעולם באייסוקר ואין סיימתי להיות שותף אליו.

Nigel de Jong ו-Raulito אוהבים את זה.
  13. קשר שמאלי Member

ארמלי הצטרף אליהם.

14. עידן444 Member

אולי לא מהדיונים הכי חכמים אבל כשהראש אטום אני בספק אם משהו בכלל יכול להראות חכם.

15. Muurad Member

זכור לי שדיברנו על העניין המשוחררים מנודים וההבדל בין מכבי לבין חיפה.

אז הנה דן אייבינדר לא בתוכניות וסוכם איתו על שיחרור מהקבוצה כשהוא רשאי לדבר עם איזו קבוצה שיחפוץ. אצל יענקלה הוא היה ביציע ומתאמן בנפרד עד אפריל.

אלעד ו-Nigel de Jong אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.