מכבי תל אביב 2015/16: עונה מאכזבת מסתיימת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Fabio Junior Member

אני רק הבעתי דעה, ולפי דעתי הוא ברמה גבוה ביחס לליגה הישראלית כבר עכשיו.
    לא יודע למה, אבל הוא מזכיר לי את אניימה בעונת לוזון בהפועל, שלצד הצלות גדולות ספג גולים מצחיקים כמו זה בדרבי.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

2. Raulito Madridista

יכול להיות שהממלכה הצהובה סוערת אחרי ההפסד המפתיע אתמול לרעננה?

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg1213683.Xxx

- המאמן יוקאנוביץ' היה ברור מאוד אחרי המשחק - "אומרים שיש לי כוכבים ישראלים בקבוצה. איפה? לא ראיתי אף אחד מהם אתמול".
    וכמובן שהיו גם תירוצים: "צריך לזכור ששיחקנו בלי שלושה זרים שלנו"
    - נוסא איגיבור המריא לספרד על דעת עצמו. הוא לא סומך על הצוות הרפואי של מכבי ולטענתו שיחק פצוע נגד צ'לסי.
    - לפי וואלה - גילי ורמוט במסר - "לא באתי רק למשחקים מהסוג הזה"
    זה מעליב שאתה לא נספר לצ'לסי, אלא רק לליגה?
    "אני לא אקרא לזה מעליב. שיחקתי גם באירופה נגד פלזן ואני חושב שהייתי טוב. אני מקווה שזה ישתנה".
    - מתוך ספורט 1: 'בקבוצה יש מי שטוענים כי המהפך הבא בסגל הזרים יהיה בחודש ינואר ויש כבר שחקנים המסומנים כמי שיוחלפו אם לא ירשימו'.

אגב לפני המשחק דיברו על כך שטב"ח הבלם ישלם את מחיר היכולת נגד צ'לסי, לא? מעניין אם למישהו בהתאחדות יש ביצים לתת לו מנוחה עם הרחקה סטייל 3-4 משחקים אחרי המופע שלו אתמול, או שאסור לגעת בהם.

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הציטוט של יוקאנוביץ' "קצת" ערוך.
    נוסא אולי טס לספרד, אבל בכלל לא בטוח שזה על דעת עצמו וללא אישור. אפילו סביר להניח שזה לא ככה.

4. EuropeGuy Member

מה שמדאיג לגבי ראייקוביץ', לדעתי בכל אופן, זה לא השוער עצמו אלא העובדה שכל כישרון גדול ככל שיהיה זקוק
    לליטוש. הוא רחוק מלהיות פוטנציאל מוגמר, מסיבות מנטליות אבל גם מקצועיות, מה שמוביל לסימן השאלה היותר גדול כאן, האם שורה אובארוב, שאת הניסיון המקצועי שלו רכש בעיקר במכבי הקטנה במושגים אירופאים, הוא זה שמסוגל לקחת פוטנציאל גדול כזה ולממש אותו? מכבי לקחה על עצמה כאן אתגר מקצועי שאולי גדול על מידותיה. להפוך לשוער הכי טוב בישראל ראיקוביץ' יכול גם בלי מאמן שוערים, אבל כדי להגיע בקריירה למקומות שראויים למי שמכנים אותו אחד השוערים הטובים בעולם לגילו, הוא יצטרך המון הדרכה, וברמה גבוהה. ספק אם הוא יקבל אותה במכבי.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שורה אןבארוב רכש את הניסיון האירופאי במכבי הקטנה? לך תפתח אנציקלופדיה....הבן אדם היה שוער נבחרת ברית המועצות ושיחק במונדיאל 90 והיה שוער בדינאמו מוסקבה. לך תישן על האף. אם יש מישהו בעולם שיכול לעשות ממנו שוער גדול זה אובארוב. אבל כמו שאמרנו הבן אדם לא 30 יום פה וחותכים אותו כאילו חואן פבלו לא היה עם משחק רגל עלוב כאילו הוא לא עלה למאבי בעשרות נקודות בשנתיים וחצי האחרונות וכאילו הוא לא אאל דולים מצחיקים כל שניים שלושה משחקים בממוצע וזה היה אמור להיות שוער עם גל הניסיון שבעולם

6. DRORIKO Member

אני אישית זוכר *כמה* הפסדים של מכבי באירופה באשמתו הישירה של חואן פאבלו. גם במשחקים נגד פלזן ובאזל הוא עשה כמה שטויות. שוער מצויין לליגה אבל אני לא יודע אם זה השוער לאירופה.

7. Raulito Madridista

http://images1.ynet.co.il/PicServer4/2015/09/20/6452200/645218701000100490399no.Xxx

עצבים במכבי אחרי ההפסד לרעננה.
    שוערה של מכבי ת"א, פרדראג ראיקוביץ' חטף לא מעט ביקורת בתקופה הקצרה שעברה מאז שהצטרף לאלופה הישראלית. היום (ג') החליט ראיקוביץ' להגיב בפוסט סרקסטי שהעלה בחשבון הפייסבוק שלו: "תודה לכל העיתונאים והאנשים הנוספים שלא יכולים לחכות שאטעה. אתם רק תעזרו לי לצאת מזה חזק יותר".
    מאמן הקבוצה ערך אסיפה קשה אחרי ההפסד לרעננה. "באתם בלי אנרגיה, אתם חייבים להיות תחרותיים גם בליגה הישראלית ולא לחשוב רק על ליגת האלופות", הוסיף הסרבי. "אני דורש מכם להביא הרבה יותר ממה שהבאתם נגד רעננה. קבוצה ברמה שלנו צריכה למצוא פיתרונות במשחק. לא יכול להיות שמשני מצבים נקבל שני שערים. עברנו שבוע קשה בלי שניצחנו בשלושה משחקים. תחשבו קדימה, יש את מכבי חיפה בשבת ודינמו קייב בשלישי". האסיפה בקריית-שלום הגיעה אחרי ההפסד לרעננה, שבסיומו תקף יוקאנוביץ' את שחקניו: "אמרו לי שיש לי בידיים את הכוכבים הישראלים הכי גדולים, אבל לא הראינו את זה. אני לא בטוח שהם באמת כוכבים‭."‬ ההתבטאויות של יוקאנוביץ' עוררו זעם בקרב השחקנים. "אנחנו לא אלו שקבעו לעלות עם חלוץ אחד נגד רעננה‭,"‬ אמרו חלקם, "ראיתם מה קרה אחרי שברק יצחקי נכנס. ההכנה המנטלית והמקצועית למשחק לא הייתה טובה‭"

8. Raulito Madridista

ראיון עם ג'ורדי קרויף במוסף מעריב, הכותרת - "אני לא בן-אלמוות בניגוד לאבי".

http://www.sport5.co.il/Sip_Storage/FILES/9/size475x318/508889.Xxx

הנה חלקים מעניינים:

“אף פעם לא חשבתי שאהיה באותו מקום במשך ארבע שנים. זה לא מתאים לאופי שלי. אני בדרך כלל לא נשאר, אוהב דברים חדשים”.

כשהתחלנו לדבר עם מכבי, יותר מכל ראיתי בישראל אתגר - מועדון עם תקציב מכובד, קהל אוהדים אדיר. אתה רואה פוטנציאל, אבל גם בור שאתה יכול ליפול אליו ולא בטוח שתצא. בחיים צריך לקחת סיכונים, והדבר הראשון שניסינו, עם הצוות, היה להביא רוח מקצוענית”.
    מה זאת אומרת?
    “הייתי שחקן, וכשהיה לי משחק לא טוב האיש האחרון שהאשמתי היה אני. תמיד הדשא, הנעליים, האוכל. אתה מנסה למצוא הצדקות לעובדה שלא נתת הופעה. לכן הדרך היחידה למקצע היא להביא את כל הסביבה למקצוענות, שהכל מסביב לשחקן יתקתק. השחקן רק צריך לעבוד על הדשא, ואם הוא לא מצליח - אין תירוצים. הוא פשוט לא מספק את הסחורה”.

מסתבר שמה שטוב הוא רק תוצרת חוץ.
    “הכי קשה זה לבחור מאמן. עם שחקנים אתה מביא חמישה ולא תפגע בול בכולם, אבל שתי החתמות רעות יישכחו עם שלוש טובות. מאמן יש רק אחד. לכן אינטואיציה היא מילת המפתח, הרגשה אם הבן אדם מתאים. יש מאמנים ישראלים שאני אוהב, אבל מכבי הרוויחה מהזרים. שחקנים הרוויחו מנטליות שונה, פילוסופיה אחרת, והתוצאות מעידות שזה לא היה רע. אותו הדבר לגבי שחקנים זרים. חלק מהאנשים פה לא הבינו למה לקחנו כמה טיפוסים. השמות לא חשובים וגם לא רק מה שהביאו למגרש, יש גם החלק הבלתי נראה. למשל זר בן 35 שלא שיחק בשבת, וביום שני בבוקר הגיע לאימון ונתן 200%. זה עושה משהו לבחור שכל הזמן מתלונן שהוא לא משחק מספיק. או שוער בן 36, כמו חואן פאבלו, עם גישה מושלמת, בלי טיפת שומן בגוף, ולידו שוער צעיר שצריך להסיר כמה קילוגרמים עודפים. זה שיעור. הפרשנים מסתכלים רק על הכדורגל, אבל בשבילי הצד הבלתי נראה, כשאתה מנסה להכניס מנטליות אירופית, אפילו יותר חשוב. הדרך היחידה לחנך”.

“היו לי כאן שתי החלטות קשות: -"חואן פאבלו היה אחד השוערים הטובים בישראל, שלא תמיד קיבל את ההערכה לה היה ראוי. זו הייתה החלטה קשה, והזמן יגיד אם הייתה טובה או רעה, אבל תאמין לי, וגם הוא יודע, זו לא הייתה שיחה של דם קר בינינו. זו הייתה שיחה לא נוחה, קשה ומאוד עצובה”.
    למי שתוהה, ההחלטה השנייה ממש לא קשורה לפאקו. קרויף לא גילה על מה הוא מדבר.

על הכדורגלן הישראלי והמנטאליות כאן הוא אומר:
    “יש פה משהו שבארצות אחרות לא קיים”, אמר. “אפשרות שעיתונאי יסמס לשחקן כמה שעות לפני משחק וידרוש שיספר מה ההרכב הפותח? זה לא אתי. אם אני אתפוס שחקן כזה אני אמליץ לבעלים לזרוק אותו מהמועדון. לא צריכים כאלה במכבי תל אביב. כאן יש שחקנים שלפני שמנשקים את האישה לבוקר טוב רצים לאינטרנט לראות מה כתבו עליהם. אני מרגיש שאלה סיבות שלא קשורות לכדורגל שגורמות לישראלים קשיים כשהם יוצאים לשחק באירופה. משהו בחינוך צריך להשתנות”.
    קרויף רוטן גם על המוערבות של ההורים בקריירה של הילדים.

אבא שלך הוא יוהאן קרויף, מר כדורגל.
    “מה לעשות, אני בחור עקשן. התקשרתי אליו וסיפרתי שקיבלתי הצעה מישראל. שאלתי את דעתו והוא אמר ‘בטח’. אם זה נקרא לתת עצה, אז הוא עזר לי”.

"אני קטלוני הרבה יותר מאשר הולנדי. אומנם נולדתי בהולנד, אבל אבא שלי שיחק בספרד, ושמונה ימים אחרי שנולדתי הובאתי בסל־קל לברצלונה. ארבע השנים הראשונות היו ספרדיות, השפה הראשונה הייתה ספרדית וגרתי בהולנד בסך הכל שש שנים מחיי, כשהיום אני בן 41. הדרכון לא תמיד קובע”.

אין לך שאיפות להגיע לקבוצות יותר גדולות?
    “לא רוצה להישמע שחצן, ובטח זה יישמע ככה, אבל כשחקן הייתי במועדונים הכי גדולים ולא תמיד הייתי שמח. הייתי מאושר במועדון קטן כמו אלבס הספרדי, שם הרגשתי בעל ערך. אני לא מתכנן קריירות, אף פעם לא הייתי כזה. אם היית אומר לי לפני עשר שנים שאעבוד בישראל הייתי אומר ‘בטח, בטח’. לא היה לי שום מושג. אני נותן לגורל למשוך אותי”.

קרויף מוסיף שדווקא העונה אחרי הזכייה בטרבל הוא היה לחוץ מאיי-פעם וחשב וחשב כיצד הוא יכול לשפר עוד יותר את מכבי ת"א.

אולי אתה חושש לעזוב למועדון גדול ולחוץ?
    “מועדונים גדולים זה אולי יותר לחץ, אבל שם יש חוקים פחות משונים משיש בישראל”.

לסיום קרויף מדבר על ההנאות הקטנות בישראל שלנו - “אני אוהב את הים, האוכל. אוהב שהעיר לא הולכת לישון. המנטליות לפעמים קשה לי. ישראל היא לא מדינה שקל לחיות בה. אהבתי את החיים בלרנקה, קפריסין. האנשים שם חמים ונותנים לך להרגיש בנוח מהרגע שנחתת בשדה התעופה. לא היה אכפת לי לגור שם”

עומר אוהב/ת את זה.
  9. סמואל אטו Member

ממחר מתחיל אחד המבחנים הגדולים של יוקאנוביץ השנה. אחרי 3 משחקים ללא ניצחון ומיני משבר תצא מכבי למשחק חוץ קריטי נגד מכבי חיפה בסמי עופר ותשאר שם כדי לארח את דינאמו קייב שלושה ימים לאחר מכן.

איך יוקאנוביץ׳ צריך להכין את הקבוצה לדעתכם?
    האם הליגה צריכה לקבל עדיפות על המשחק מול קייב?
    האם לפתוח בהרכב הכי חזק פעמיים ולקוות לטוב או להמשיך להמשיך עם הרוטציה?
    אם כן, אילו שחקנים יתאימו לאיזה משחק ועל מי אפשר לסמוך מבחינת כושר משחק שיעמדו בעומס של 2 משחקים בארבעה ימים?

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני כרגע מתייחס לנוסא כנעדר לקראת שני המשחקים, אז אני רואה את זה ככה:
    במשחק בשבת השליטה באמצע, בעיקר, היא זו שחשובה, לפני מהירות, ועל כן יתאים הרכב בו יפתחו השלישייה מיום ראשון או שלומי אזולאי בבכורה בהרכב במקום פרץ, אם כשיר. בכנפיים אני חושב שאי אפשר לשחק גם עם ורמוט וגם עם מיכה, אז הייתי פותח עם ורמוט בלבד, כאשר זהבי באגף השני וראדוניץ', בתקווה שכשיר, כחלוץ. אני לא הייתי פותח עם טב"ח וריקן משום שצריך לשמור אותם כמה שיותר טריים לשלישי, כי הם מבחינתי שחקני המפתח מול קייב.
    למשחק בצ'מפיונס אני מאוד מקווה שנוסא יהיה כשיר וישחק יחד עם מיטרוביץ' ואלברמן במרכז, כאשר ההתקפה תהיה מרווחת יותר כאשר זהבי בחוד וריקן וטב"ח באגפים. במקרה שאיגיבור לא כשיר ליוקאנוביץ' יש למעשה שתי אפשרויות - או להציב במקומו את ריקן ולפתוח באגף עם זהבי, כך שראדוניץ' או בן בסט בחוד, או להישאר עם ריקן באגף ולתת לדור פרץ את המקום באמצע.
    למרות שזה ישמע קצת מוזר, אני הייתי נותן לבן בסט לשחק במחצית הראשונה ולהתרוצץ על הדשא, ואז לתת לראדוניץ' לשחק.

11. Raulito Madridista

הקבוצות הגדולות באירופה לא עושות רוטציות מקצה לקצה אז גם מכבי צריכה להישאר עם אותו הבסיס ואני לא מתכוון רק לזהבי. אם ורמוט ומיכה משחקים יחד בהרכב זה אומר שיש פחות גולרים על המגרש. אני חושב שטב"ח מסוגל לשחק גם נגד מכבי חיפה וגם נגד דינמו קייב. כמובן שהכל תלוי תוצאה. מכבי כן מסוגלת להכריע את המשחק בסמי עופר מהר והיא יכולה אחרי שפתחה עם ההרכב החזק שלה - לתת מנוחה למס' שחקנים. ראדוניץ' צריך להישמר לקייב לפי דעתי כי הוא מתנדנד בין אי כשירות לבין כושר גופני לא מספיק טוב וזה טבעי כי הוא הגיע אחרי זמן רב ללא משחק. ריקן כקשר בצ'מפיונס זו אופצייה סבירה בהחלט.

12. EuropeGuy Member

תגיד, אתה לא יודע לקרוא? למי איכפת איפה הוא עמד בשער, להיות שחקן ולהיות מאמן אלה שני דברים שונים.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני מבין מאיפה מגיעה השאלה שאתה מעלה, אבל אני מאמין שכישוריו של מאמן שוערים לא ממש תלויים במקום בו הוא עובד.
    שורה נחשב למאמן שוערים מעולה מעבר לעבודתו במכבי. תהיה בטוח שאם הוא לא היה טוב היו דואגים להביא מישהו שיעבוד במקביל אליו או שהוא אפילו היה עוזב. באופן כללי מכבי היא פחות או יותר יצרנית השוערים הכי טובה בישראל וזה הרבה בזכות שורה.

14. EuropeGuy Member

נחשב מאמן שוערים מעולה על פי איזה גורם מקצועי שאפשר לקחת ברצינות?
    למה קבוצה גדולה לא לקחה אותו לעבוד בשירותיה?
    איזה שוער שורה הפך מפרוספקט לפוטנציאל ממומש בקנה מידה אירופאי?
    מבחינתי יכולות השיפור שלו הם סימן השאלה כאן, לא מרווח השיפור של ראייקוביץ'.

15. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שמנהל מקצועי + ארבעה מאמנים שהגיעו והפכו כל פינה במועדון מלבד אובארוב הם גורם מקצועי מוסמך מספיק לקבוע שאובארוב כנראה מאמן שוערים טוב מספיק למכבי.

מצב נושא:
הנושא נעול.