מכבי תל אביב 2015/16: עונה מאכזבת מסתיימת ללא תואר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

אתה כרגיל מספק דוגמאות שלא קשורות לכלום, ואם כבר אז רק משרתות את הטענה שלי.
    אתה לא מסוגל לבצע הבחנה בין חיזוק הסגל כמו: רכישת ניימאר כדי להוסיף ל- פדרו-מסי-סאנצ׳ז או רכישת סוארז כדי לשדרג את פדרו-מסי-ניימאר, לבין החתמת x/y/z על חשבון מיטרוביץ׳ או גארסיה כי ״צריך להתחזק בשביל אירופה״.

ראש בקיר.

2. עידן444 Member

מה אתה רוצה שאני יענה על למה צריך להחליף את גרסיה ומיטרוביץ- הרי הם חלק מסגל שהצליח לקחת כאן אליפויות... נו ברצינות אני שואל?

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. עידן444 Member

מה הקשר? זו רק דוגמה לכמה עולה רכש זר איכותי. ועוד מדובר על בחור צעיר...

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. DRORIKO Member

בכל זאת קנית מישהו עם שם עולמי. מישהו שחוזר גם על ידי קבוצה בבונדסליגה. זה לא אחד כמו גארסיה שהיה אחרי שיאו ולא היה לו ביקוש בליגות הגדולות(ועדיין כשהגיע לפה היה הבלם הכי טוב בליגה).

5. amn Member

ממש לא. ואליינטה לדעתי מהבלמים הטובים ביותר בליגה, העלות שלו מסתכמת ב-480 אלף יורו ברוטו שכר לשנה ו-360 אלף יורו העברה. רואדה הגיע בפחות מ-300 אלף יורו ברוטו שכר ובהעברה חופשית. אם איתן טיבי יעזוב בקיץ, אתה חושב שיש תחליף ישראלי שמכבי יכולים להביא? אתה חושב שהם יוכלו למצוא אחד כזה בפחות מ-300 אלף יורו? מהארץ או מחו"ל?
    והנה, נתתי לך דוגמא של שני בלמים בני 28, בשיאם, שלדעתי, ברגע שיסיימו להתאקלם פה, ימצבו את עצמם כבלמים הכי טובים בליגה. יש שיגידו שהם לא רחוקים מלהיות כאלה כבר עכשיו.

אז אין תחליף ישראלי - לא מבחינת רמה מקצועית ולא מבחינת שכר.
    אז את גארסיה אני אחליף בתואם רואדה/ואליינטה (כי מכבי יכולה להרשות לעצמה אחד כזה). ואת טיבי? עשיו זה עוזר לך להבין את הנקודה שלי?

אם לא, אז כתבתי בדיון אחר:

לא יודע מה עוד אני יכול להוסיף כדי להסביר שהמחיר של ישראלים בארץ הוא מופקע, והשכר של הליגיונרים שחוזרים מחו"ל, הוא חלק מזה. גם אם לא תהיה מגבלת זרים, הם עדיין יקחו יותר כסף מהמקבילים הישראלים שלהם, אבל השכר של כולם יירד.

orimor2212, סמואל אטו ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  6. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנייה אורגנית היא לא ביטוי נרדף לדריכה במקום ולטעמי קרויף ידע גם לחתוך בבשר החי שכנדרש לכך וזיהה הזדמנות. אני לא יודע אם ההחלטה להשאיר את השניים נבעה מהערכתם יתר על המידה או מחשש שלא ימצא מחליף טוב יותר. כך או כך זו טעות וזה לא משנה אם זה אורגני, כימי או קומפוסט.

Turgi אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

את גארסיה השאירו בתור בלם משלים, כשבנו על טיבי וטב"ח בתור הבלמים הפותחים. הבנתי שגם חידשו לספרדי את החוזה(שהסתיים) וקיצצו לו בשכר. מה שבטוח שזה הרבה יותר זול מלהביא איזה דנינו שלוזון היה חולב עליו הרבה מאד חלב.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא חושב שאנחנו דורכים במקום, אני כן חושב ששינויים דרסטיים בסגל (ולהחליף 2-3 שחקני סגל משמעותיים, לא להוסיף עליהם שחקנים, זה דרסטי. וזה עוד לפני שמתייחסים לחלק שלהם במרקם החברתי בקבוצה) זה מסוכן ולא ממש הגיוני.
    אז כן, אפשר היה וצריך היה למצוא להם תחליף, אבל קל לומר את זה. בפועל זה לא כזה פשוט.

9. סמואל אטו Member

מצטער, אתה פשוט לא קולט את הקונספט.
    קבוצת כדורגל זה לא משחק מנג׳ר. ממליץ לקרוא איך אנשים כמו פרגוסון, קרוייף, ונגר ופיל ג׳קסון מתארים בניית קבוצה.

DRORIKO ו-orimor2212 אוהבים את זה.
  10. סמואל אטו Member

11. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצטער שאני לא עומד בלוח הזמנים של חלק מהמשתמשים בפורום, אבל כרגע אני במשחק של הקבוצה המדוברת. כשיהיה לי פנאי אגיב.

12. oranfu Member

@amn אני לא מומחה לסקאוטינג ואני בכלל לא בא לבקר באופן כללי. אבל כן, במועדונים רציניים שאלת ההתאקלמות של השחקן היא בהחלט פקטור. איך אתה בוחן? מדבר עם הבחור, עם המאמנים שלו, עם הסוכנים שלו, עם חברים. זה לא מדע מדויק כמובן אבל זה חלק מהעבודה. אין שום דרך (אובייקטיבית) להסתכל על ארנשואו, גורי, מאנה וכאלה ולהגיד שהם היו החתמות טובות. על הנייר בכלל לא מעניין.

אחרת כל הרכש הוא עניין של מזל. במכבי ת"א או שלא בוחנים את עניין ההתאקלמות, או שעושים אותו לא טוב (לא חושב ששאר המועדונים פה כן בוחנים את העניין).
    אם התאקלמות (מקצועית ואישית) של שחקן לא ניתן למדידה, אז על סמך מה עושים רכש? נכנסים לטרנספרמרקט ורואים מי בעמדה מתאימה ובעלויות מתאימות?

*אישית אני חושב שטרנספרמרקט והמלצות סוכנים (בעיקר המלצות סוכנים) זה איך רוב השחקנים מגיעים לארץ. הרי גם את פריצה למעשה מכבי לא גילו, הוא הוצע פה גם לחיפה ובית"ר.

עידן444 ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  13. amn Member

כתבתי כבר היום שבלי ארנשואו מכבי לא הייתה לוקחת אליפות, גם גונזאלו.
    לא על הנייר, בפועל.
    לעולם לא נדע אני מניח.

מי אמר לך שזה לא נעשה? מבין כל השחקנים, אלה שלא התאקלמו היו מאנה וארנשואו. עם השאר זה לא עניין של התאקלמות. בעיניי גם לא יכולת מקצועית.

14. amn Member

ושוב אני אגיד, אם היום אני מחזיר אותך אחורה ושם אותך בנעליים של ג'ורדי רגע לפני ההחלטה? כנראה שאתה אומר להחתים את השחקנים האלה.

15. oranfu Member

לא יודע, לא עקבתי אחריהם. וזה לא משנה אם *על הנייר* הם נראו החתמות טובות - בפועל הן לא היו.

ואם תשים לב, רשמתי שאו שלא עושים או שעושים לא טוב (כי אני לא יודע מה עושים מאחורי הקלעים אלא רק את התוצאות).

מצב נושא:
הנושא נעול.