מכבי תל אביב 2016/17 - אחרי עונה כושלת, ג'ורדי יורד לקווים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏15/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אורימור הבין אותי. מהרגע הראשון טענתי שמדובר בגרסה הזרה של אלישע לוי :)

קטע, אם הייתי צריך לדרג את המאמנים למעלה (מתעלם ממנדיונדו וארדילס שלא אימנו כאן מספיק) מבחינת איכות מקצועית בתקופה שלהם כאן, זה היה הסדר שהייתי מדרג אותם כמעט אחד לאחד (למעט פאקו שהיה מוחלף אצלי עם בוס).
    מסתבר שבסופו של דבר אי אפשר לשקר לאורך זמן ובסוף האיכות או חוסר האיכות בהחלט באה לידי ביטוי במבחן התוצאה.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אגב, לפיקנטריה:
    זו לא הפעם הראשונה שגולדהאר מפטר מאמן בארבעה בינואר.
    הקודם היה אבי נמני.

3. עידן444 Member

שוטה כשלון?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני ממקם את שוטא מתחת לדמויות הקרטון שכדורגל שפל הוציאו לטון קאנן.

5. gilad16 Member

הקבוצה תחתיו נראתה מצוין לתקופה קצרה בתחילת הדרך, אבל רוב הזמן לא.
    גם מבחינת הטבלה, המאמן הזר הפחות מוצלח שהיה למכבי ת"א בפער גדול (10% כמעט) מזה שלפניו.
    לא אוהב הגדרות מפוצצות וקשה לקבוע אחרי תקופה כל כך קצרה, אבל אני חושב שיותר יגידו שהוא כישלון מלא.

6. Raulito Madridista

כן, הוא כישלון. ממש חוכמה להשוות בין ארבלדזה שקיבל קבוצה טובה, למרות המגרעות, יחד עם תקציב עצום - לטון קאנן למשל שאימן את בית"ר המתלהבת בזמנו ובהמשך את מכבי ת"א הרוסת הגלאקטיקוס או את מנדיונדו שהוא לא מאמן. גם מתיאוס בנתניה למשל היה מסוגל להשפיע פחות, נתניה הייתה נחותה מהפועל, מחיפה ומבית"ר שפתחה את העונה כדאבליסטית.

אומרים שעדיף מאוחר מאשר אף פעם אבל מכבי ממש איחרה את הרכבת, הפיטורים היו צריכים להגיע אחרי התיקו נגד אשקלון אם לא יותר. אני תומך בגישה שאסור לשחקנים להתחבא מאחורי המאמן וגם ג'ורדי אשם למשל - אבל כשאין אף נק' אור במשחק של מכבי והמאמן עושה הכל הפוך אז כן - צריך לדעת להיפרד. לא רואה את מכבי מביאה מאמן ישראלי וגם השוק לא משהו. אם גוטמן היה נחשב פעם למשהו אז הוא פח זבל, אברם לא יחזור ולקחת את סילבס זה הימור גדול, לדעתי הוא צריך קודם כל תחנת ביניים כמו בית"ר ירושלים. לא מתווכח עם הרזומה של ארבלדזה בהולנד אבל במכבי הוא עשה כמעט הכל הפוך. מכבי שיחקה העונה כדורגל איכותי מעט מאוד זמן.

מעניין לראות עכשיו את הגזרות בנושא השחקנים, חלקם צריכים ללכת מן הסתם. לשחרר את בן-בסט זו לא מהפכה, אפילו להיפטר מבניון זה יהיה סימן קריאה גדול יותר.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דווקא מאלה שבעד מאמנים זרים וחושב שהם יכולים להביא דברים שלא תמיד אפשר לקבל מהמאמן הישראלי, אבל צריך לקחת את הטבלה למעלה בפרופורציות הנכונות.
    כמעט כל המאמנים למעלה הגיעו לקבוצה שבתקופה שלהם הייתה הכי חזקה גם כלכלית וגם מקצועית, במקרה של מכבי תל אביב, גם היה להם את קרויף מעל שהיה לו חלק חשוב באחוזים שאנחנו רואים (וכן, יודע שגם הוא זר, אבל עדין מדובר על מנג'ר אחד שמשפיע לאורך זמן על כמות גדולה של מנג'רים זרים שמגיעים לישראל).
    גם יוסי מיזרחי לקח אליפות עם בית"ר האיכותית והעשירה שהייתה בזמנו, גם אלישע לוי לקח אליפויות במכבי חיפה עשירה וחזקה מאוד מקצועית, מסוזה אני מחזיק מאוד, אחד מהמאמנים הכי טובים שהיו כאן מאז ומעולם, אבל צריך לזכור שבתקופה שלו למשל לא הייתה למכבי תל אביב יריבה אמיתית בליגה, מישהי שמתקרבת למכבי תל אביב בתקציב או באיכות הסגל, כולנו ראינו השנה איך הגרסא הזרה של אלישע לוי גורמת לליגה להיות לא תחרותית, וזה כשבאר שבע עדין משחקת באירופה והגיעה לגמר גביע הטוטו, כלומר עומס המשחקים עליה עצום והיא עדין מטיילת לאליפות עד עכשיו, אז תחשבו על באר שבע שבמשך שנתיים מנסה לתת פייט על הקווים עם תואם ארבלדזה, זה לא באמת מאבק אליפות...

8. עידן444 Member

בקיצור- הטבלה הזו לא מעידה על כלום-
    שוטה כשלון.
    ובוס עם כל הכבוד לנצחונות מול נמושות הליגה גם כשלון.
    הוא לא ניצח אף משחק מפתח ונכשל. הוא לא הגיע לתת פייט מכובד על האליפות. הוא הגיע לקחת אליפות.
    לא ידע להשתמש נכון באורלנדו סה שהיה צריך להיות השובר שיוויון של ינואר, לא מצא פיתרונות לחסרון של איגיבור, ולא הוציא כלום משחקנים נוספים בסגל. נכשל ומי שלא אוהב את המילה- לא הצליח.
    אל תשכחו גם כמה המאמנים האלה יקרים ביחס לשוק הישראלי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Raulito Madridista

למכבי ת"א של סוזה היה שילוב מטורף של מאמן בלבל אחר ממה שהיה פה עם כל הכבוד לגיורא שפיגל שאחראי על מכבי חיפה ההיא, עם כל הכבוד לדרור קשטן בבית"ר ובהפועל ועם כל הכבוד לאלי גוטמן. היה לה כוח הרתעה עצום בזכות בלומפילד, ווינר בלתי-מתפשר כמו ערן זהבי וגם קבוצה חזקה ואתלטית שהצליחה להשיג תוצאות יפות מאוד גם באירופה. גם יריב חזק יותר מבאר-שבע ההיא לא היה מתמודד עם מכבי. לא רוצה להשוות לגבי הפועל של הדאבל כי אני משוחד וגם לגבי מכבי חיפה של תחילת העשור, אבל מכבי של סוזה זוכה באליפות כמעט בכל עונה שהייתה בכדורגל הישראלי.

- אני לא חושב שבוס היה הצלחה. מכבי אצלו הייתה מעט יותר התקפית. כנראה שגם יוקאנוביץ' הרדום שהראש שלו היה במקום אחר - סיפור האליפות היה נסגר קודם לכן. בוס יצא לרצף של תוצאות תיקו והצליח להפסיד בגמר הגביע למכבי חיפה המפורקת.

amn אוהב/ת את זה.
  10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מעניין מי מדליף לכל אתרי הספורט במקביל שהפיטורים האלו נעשו בניגוד לדעתו של קרויף.

11. סמואל אטו Member

פטר בוס היה כאן רק חצי שנה, ומכבי נראיתה בסדר גמור. להגיד שהוא כישלון? נו בחייאת.

12. DRORIKO Member

לא יודע אם כשלון,אבל הוא גם לא הביא איזה בשורה מיוחדת, ובפליאוף לא נראיתם הרבה יותר טוב מאשר עם ארבלדזה

oFiRzZz, rivaldo ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  13. Don Joan Roman Member

כשבאים לשפוט את ארבלדזה צריכים לזכור שלו, לא היה את ערן זהבי שיציל לו את התחת במשחקים פחות טובים.

Sent from my m3 note using Tapatalk

14. yakov_y YNWA

ולא היה לו את בלומפילד (!), כמובן גם שהוא לא בנה את הסגל וכל זאת, הגיע לשלב הבתים בליגה האירופאית.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יש לשחק לא טוב, ויש את מה שמכבי עשתה תחתיו.

מצב נושא:
הנושא נעול.