מכבי תל אביב 2016/17 - אחרי עונה כושלת, ג'ורדי יורד לקווים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏15/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סיונרה Member

בן חיים ב4 מיליון דולר, קשה לי להתייחס ברצינות למשפט.
    אבל שוב, נניח ויש חוסר פרופרוציה, למה שיהיה לי אכפת? אם מיץ' מעוניין לשלם סכומים כאלו אני בטוח לא אעצור אותו, ואם הוא לא ישלם, אז אף אחד לא ישלם.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מתי כתבתי שערך העסקאות של מכבי הוא כתוצאה מעליית המחירים באירופה?
    מכבי שילמה עד כה רק על ראיקוביץ' וקיארטנסון סכומים יוצאי דופן. הפרופיל שלהם הוא של שוער מהמבטיחים בעולם ומכונת שערים במספר ליגות ברמה גבוהה משלנו, מה שהופך את המחירים שלהם למובנים ותואמים את השוק האירופי.

ליגיונר חוזר דורש סכומים גבוהים שקבוצות בישראל שקולטות אותם די חייבות לשלם, אחרת לא יכולות ממש להתחזק. אם לא היה להם כזה לחץ והיו אלטרנטיבות, הליגיונרים האלה לבסוף היו מתפשרים.

3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

היצע וביקוש חברים, זה מה שאורימור מציג כאן. אתם מתעלמים מאחד מהעקרונות החשובים ביותר של הכלכלה המודרנית אם אתם לא מסכימים איתו, למרות שזה לא שחור או לבן ויש גם דברים שעידן צודק בהם. הביקוש לישראלים הוא גבוה בלית ברירה, קבוצה שרוצה להרכיב סגל של 25-26 שחקנים צריכה לפחות 19-20 שחקנים ישראלים, וסביר להניח שהיא תרצה את הטובים ביותר שהיא יכולה להשיג. כמה ישראלים טובים יש? לא יכול לזרוק מספר מדויק, אבל בטוח שזה הרבה פחות מהביקוש.

נערך לאחרונה ב: ‏5/6/17
    סמואל אטו ו-orimor2212 אוהבים את זה.
  4. Telkiyski Member

קיארטנסון היה מכונת שערים רק בליגה השבדית (לא "במספר ליגות"), שספק אם היא ברמה גבוהה משלנו, בטח לפי הדירוג של הליגות.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הוא לא שחקן של 4 מיליון יורו ואף אחד לא הציע עליו את זה. הנתונים האתלטיים שלו, שחריגים מאוד בנוף הישראלי, בתוספת הטכניקה הטובה שלו, כנראה מקפיצים את המחיר שלו לסביב ה-3-3.5 מיליון יורו כיום.
    הוא בשיאו, זה המחיר הכי גבוה שאי פעם יציעו עליו

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

גם בליגה הנורבגית הוא הציג מספרים אדירים.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

כתבתי את זה לפני כמה ימים - אתה מצביע על סימפטום, לא על הבעיה.

גולדהאר, שהוא בהחלט פאקטור, מוכן לשלם כי הוא בעל שאיפות וכרגע רכש ישראלי זה העיקר כתוצאה מהחוקים הקיימים. אם היה צורך קטן יותר בישראלים והביקוש אליהם היה קטן, אז גולדהאר לא בהכרח היה מוכן לשלם את הסכומים הללו, כי היו לו תחלופות.
    אתה לא יכול להאשים אדם שבסך הכל עושה כל שביכולתו כדי להצליח, אבל אתה כן יכול להאשים את תנאי השוק במקרה הזה.

8. עידן444 Member

למה אי אפשר להתייחס ברצינות?

9. עידן444 Member

ואם מכבי ת״א היתה מצעה עליו סכום כזה היית זועק שאין אלטרנטיבות ומכאן נובע המחיר.
    גם לקלאב ברוז אין אלטרנטיבות? אז בן חיים שווה 3.5 מיליון או לא? אני מבולבל.

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  10. סיונרה Member

הביקוש לא השתנה וההיצע לא השתנה, מה שהשתנה זה שיש יותר כסף שאנשים מוכנים להוציא על שחקני כדורגל.
    אם קבוצות ישראליות לא היו מציעות לשחקנים הללו כל כך הרבה אז או שהם היו הולכים לאירופה, שם לקבוצות אין ערך מוסף לישראלים ולכן כנראה שהם בהכרח שווים את הסכומים, או שהיו מורידים בדרישות ומשחקים גם בשביל חצי מהסכום. בכל מקרה, זה תוצאה של מדיניות רכש של המועדונים הגדולים, ולכן גם לא רואה שום צורך באיזושהי התייחסות לטענות שלהם.

11. Telkiyski Member

לא מאשים אף אחד, אבל את העובדה שכל איזה להטוטן דה לה שמעטה שחוזר מחוויה כושלת באירופה דורש פה מינימום 400 אלף יורו לעונה אפשר לשייך רק לאיש אחד.

הבכי שלי שלכם מגבלת הזרים הוא אחד הדברים הכי הזויים שיש. קודם תפגעו טוב ב4 זרים ואחר כך תבואו בטענות.

12. Telkiyski Member

צודק. לא ידעתי ששיחק שם. בכל מקרה גם זו לא ליגה שעל הנייר כ"כ בטוח שהיא טובה מהליגה הישראלית.
    שילמו 3.5 מליון יורו על חלוץ שנתן המון גולים בליגות בסדר גודל של הליגה שלנו.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

זה תוצר של כמה גורמים, אבל זו הסיבה העיקרית. שחקנים שמרוויחים בישראל מיליוני שקלים, כמו רועי קהת ואיתן טיבי, היו מרוויחים עשרות אחוזים פחות אילולא הגבלת הזרים.

ואגב, הסכומים פה התנפחו הרבה לפניי שגולדהאר הגיע. כשקטן חזר מווסטהאם למכבי חיפה הוא קיבל מבית"ר הצעה עצומה וגם בחיפה עצמה הוא הרוויח בסביבות ה-400 אלף ממה שזכור לי, אלה הסכומים שרצים היום בליגה. אם יש מישהו שניפח פה את המשכורות, זה גאידמק, אבל מה לעשות שהוא לא גולדהאר ואיתי שונא את הקבוצה שלי פחות משהוא שונא את הקבוצה של אורימור.

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה מבין שאתה מדבר כאן על מקרה בודד וחריג (כמה שחקנים ישראלים נמכרים בסכום הזה?) בזמן שאני מדבר איתך על תופעה כללית?
    אתה שוב לוקח דוגמה בודדת ונצמד אליה כאילו זה אומר הכל.

15. Telkiyski Member

גאדימק היה פה שנתיים והלך. אם היה נשאר פה ושופך סכומים דומים היית שומע אותי מדבר בדיוק אותו דבר.
    מה אתה רוצה, שאני אתלונן עיו בדיעבד 8 שנים אחרי שהלך מפה?

מצב נושא:
הנושא נעול.