מכבי תל אביב 2016/17 - אחרי עונה כושלת, ג'ורדי יורד לקווים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏15/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לפי חישוב שעשיתי, אז בית"ר כרגע עומדת על 11-12 מיליון שקל רווח (לא הכנסות, רווח) אחריי מכירת אצילי. בעיקרון, גם אנחנו יכולים להביא שחקן ב-2/2.5 מיליון יורו דמי העברה ועוד ישאר לנו עודף.

רוצה לומר - קבוצה שתחשוב הישגי, סטייל ב"ש, תוכל ביחד עם ההכנסות שלה לבנות קבוצה נהדרת גם ביחס למכבי ת"א עם גולדהאר. הופעות קבועות באירופה והצלחות בליגה, שייצרו קהל אוהדים רחב והכנסות מאוד גדולות באופן קבועה, יעזרו לא פחות מבעלים מיליארדר.

עריכה: מין הסתם בית"ר לא קבוצה כזו. זו רק דוגמה כמה אפשר להכניס.

נערך לאחרונה ב: ‏27/8/16
    amn אוהב/ת את זה.
  2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

למישהו חדש שכסף(כמובן יחד עם שאיפה להצליח) מביא הצלחות?
    מכבי לא צריכה להתנצל שבמקרה יש לה הכי הרבה כסף, לנו אוהדי הקבוצות העניות יותר או חסרי השאיפות יותר נותר רק להתמרמר.

עוד משהו, הציגו כאן את הפועל ב"ש כמסכנה שמכבי דורסת אבל זה ממש לא נכון. בהפועל ב"ש מושקע המון כסף כבר 9 שנים ברציפות, מאז שאלונה הגיעה. לא תמיד זה התחבר ונפלו שם עם לא מעט שחקנים ומאמנים לאורך השנים אבל מתישהו זה נתפס כי תמיד שמרו שם על שאפתנות וניסו להביא את הטוב ביותר בלא מעט כסף. אז אם בהתחלה אלו היו ארז מסיקה וברק בדש אז עם השנים כבר הגיעו ברדה, בוזגלו, בן שהר ואחרים. הציבו שם מטרה ולא זזו ממנה והיום יש להם את הקבוצה החזקה ביותר בישראל עם כל הכבוד למכבי. נכון שלא מדובר בסכומים של מכבי אבל כאן רק מגיעות מחמאות לאלונה, בתקציב שעוד איכשהו שפוי בנתה יופי של קבוצה, כל זר במקום, ישראלים בכירים, סגל עמוק ושם לא רוכשים שחקנים ב3-4 מיליון יורו ולא משלמים מיליון יורו שכר.

גם במכבי מושקעים המון כספים בערך מאותה נקודת זמן, שניידר הגיע חצי שנה אחרי אלונה וגם מכבי נפלה לא מעט בשנים הראשונות של הבעלות הקנדית(שניידר ואז גולדהאר) אבל כל עוד הכסף נכנס והגיעו שחקנים טובים זה יצר בסיס מוכשר שעזר לג'ורדי ואוסקר לקחת את האליפות בעונה הראשונה ולהתחיל את השושלת.

amn אוהב/ת את זה.
  3. סמואל אטו Member

מה הנקודה שלך?
    אם קרויף לא רצה את וואקמה(ועוד הרבה אחרים) אז לא כזה משנה לו מי ב״ש מנסה להחתים.
    אזולאי ואייבינדר? דוגמאות למה בדיוק?
    אחד הצליח בגדול ומשום מה שוחרר, השני לא הצליח. יחד עם אזולאי הגיע דסה המצויין. זה גם רכש מיותר?

4. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר לקבל דוגמאות לרכישות מיותרות שמטרתן היתה להחליש את אחת היריבות? ביקשתי זאת בכל פעם שמישהו - אולי אפילו אתה - העלה את הטענה הזו. נכון להיום עוד לא קיבלתי רשימה.

amn אוהב/ת את זה.
  5. South Boy Member

ממה שעולה לי לראש בשנים האחרונות היו גילי ורמוט שלומי אזולאי דן אייבינדר, שחקנים שהיו מקבלים דקות בקבוצות שלהם וכשהגיעו למכבי שאלתי את עצמי איפה הם יכנסו במערך הזה והם אכן לא נכנסו ועזבו או שעדיין במכבי בלי שיהיה להם טיפת צורך בהם.
    זה דיון חסר תועלת כי אני בטוח שאתה תנסה להצדיק את הרכישות האלה בדרך זו או אחרת ואין צורך בכך כי סך הכול מכבי יכולה לעשות מה שבא לה, לי זה נראה שלפעמים היא קונה סתם כי היא יכולה ולא כי היא צריכה.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

כבר נכתבה ההזייה הזו בעבר, והושב על כך שדן איינבינדר למעשה שותף בצורה מלאה כל עוד היה כשיר, ואף פתח בשורה ארוכה של משחקי מפתח, כולל רוב המשחקים בעונה אירופית ארוכה (יחסית לישראל) גביע.
    גילי ורמוט, בכלל, זה אחד שג'ורדי רדף אחריו שנתיים, ופשוט לא התאקלם.

amn אוהב/ת את זה.
  7. South Boy Member

ועדיין איינבינדר לא תמיד היה אפילו גיבוי ראשון למיטרוביץ' ואלברמן ומקומו בהיררכיה שהיה בין כה נמוך כמעט נעלם לגמרי אחרי תקופה לא ארוכה, הוא אפילו רמז על זה בראיון שנערך עימו.
    ג'ורדי רדף אחרי ורמוט בשביל מה? בשביל להוסיף אותו לאוסף? את המקום של מי הוא היה לוקח ועל חשבון מי היו נותנים לו לנסות להתאקלם? לא היה למכבי שום צורך בו בנקודת הזמן שבה הוא נרכש והוא לא קיבל הזדמנות להתאקלם בגלל זה, הרי אם למכבי היה בור בעמדה הזאת הוא לא היה הולך בכזאת קלות.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מה שאתה כותב על איינבינדר פשוט לא נכון, אשמח אם תפנה אותי לאותו ריאיון.
    איינבינדר שיחק המון אצל סוזה והיה טוב, אצל פאקו היה פצוע כחצי עונה, ובחצי השני, אחרי חזרה לכושר, היה שחקן רוטציה די משמעותי וכאמור אפילו פתח בגמר גביע.
    ורמוט? כוכב בליגה, שהגיע על הפוזיציה של דור מיכה, שחקן שלא ממש מתקדם בשנים האחרונות (על אף שאיכותי) וסובל מחוסר תחרות כבר שנים בעמדה שלו. נרכש ב-800 אלף יורו, אני בטוח שמכבי בחרה להוציא את זה על שחקן שהיא לא רוצה מעבר להחלשת היריבות, זה לא שהיה לה שימוש טוב יותר בכסף הזה. העובדה שהוא שוחרר בחינם אחרי שנה עם עוד שנתיים (?) בחוזה לקבוצה זניחה כמו מכבי חיפה גם מחזקת את העניין.

oFiRzZz ו-amn אוהבים את זה.
  9. Telkiyski Member

שאלת תם. איך זה שיצחקי עדיין עושק את מיצי?

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שזו שטות לומר שמכבי תל אביב רוכשת שחקנים כדי להחליש יריבות, זו באמת שטות.

כמה יריבות היו פה למכבי תל אביב במהלך תקופת מיץ'? בתקופת אלישע אצלנו 0 יריבות ובשנה וקצת האחרונים יריבה אחת? בית"ר מאיימת על מכבי תל אביב ? חיפה (שלה נתנה את וורמוט חינם)?

חארטה, מכבי תל אביב צריכה סגל רחב ומנסה להביא כמה שיותר ישראלים מובילים, תראו איך הפועל באר שבע נראיתה אתמול ותבינו שגם אנחנו צריכים לנהוג ככה. אם נמשיך בקצב הזה שחקנים בדרג ב- כמו אזולאי, אייבינדר, גולסה וכו' ישבו אצלנו על הספסל הרבה יותר בלב שלם.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

amn אוהב/ת את זה.
  11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ליצחקי קוצץ החוזה, הוא כרגע מהמשתכרים הפחות בכירים בסגל.
    אבל כן, גם אני חושב שהחלטה גרועה להשאיר אותו.

12. Telkiyski Member

כמה זה אומר שהוא משתכר אם הוא "מהפחות בכירים"?

13. Raulito Madridista

יצחקי מרוויח כרגע 250 אלף דולר אם אני לא טועה. העיסקה שלו בכלל הייתה הזויה, אני זוכר איך הוא זיגזג בין הפועל למכבי לפני שש שנים וההחלטה לבחור במכבי נבעה מסנטימנטים כלפי אוהדי בית"ר, הרי הפועל בכלל הייתה קבוצה בדרך לליגת האלופות וכזו שאמורה ליצור פה שושלת ודומיננטיות בכדורגל הישראלי ומכבי הייתה עדיין בדרך לשום מקום.

אם מכבי הייתה מביאה את שוינפלד הקיץ הייתי אומר שהיא עושה את זה כדי להחליש קבוצות אחרות. אני חושב שבזרים הכישלון של ג'ורדי די גדול. אם באר-שבע נמצאת בתקופה שהכל מתחבר וכמובן שהרף הוא לא אוגו או הובאן - רעננה היא זו שהביאה את נאווקמה לארץ למשל, ז'אורז'יניו נמצא בסכנין ועוד ועוד. לגבי הישראלים - הרעיון להביא את ורמוט כן היה טוב לדעתי, עובדה שהוא גם פתח את אותה עונה בהפועל בצורה טובה והוסיף משחק שיא בנבחרת וזה למרות שהפועל הייתה קבוצה מוגבלת וכל הלחץ היה עליו.
    הדימיון היחיד לקבוצת הכדורסל הוא פער התקציב הגדול בין מכבי לבין יתר הקבוצות וגם כשיש יותר כסף יש דרך לנהל מו"מ לדעתי לפחות. אם שוינפלד בהפועל הגיע ל-180 אלף דולר אז לבוא ולהציע לו פי 3 לדעתי זה ממש לא חכם.

מעניין מה יקרה עם ניקוליץ', הגיל לא אמור להוות בעייה ולהיפך אולי בגלל גילו הוא לא יכול להתקדם למשהו טוב יותר מהליגה הפולנית. על פניו מדובר בשחקן עם רזומה מטורף באותה שורה עם אבראו וכאלה. הנה, מכבי צלחה את שלב הבתים וג'ורדי הבטיח חיזוק.

amn אוהב/ת את זה.
  14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

15. Telkiyski Member

לא, שוקינג שברק יצחקי מצא מישו שישלם לו פאקינג 300,000 בעונה. אבל יפה שהסכים לקצץ. בא לקראת המועדון.
    אגב, זה גם יותר מהמשתכר הבכיר בהפועל לדעתי.

מצב נושא:
הנושא נעול.