מכבי תל אביב 2016/17 - אחרי עונה כושלת, ג'ורדי יורד לקווים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏15/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Andrea21 Member

בימי סוזה גם מיטרוביץ' היה שם. בכדורגל המודרני אין מקום למרכז שדה עם שני קשרים בלבד אלא אם כן יש לך שחקני קו שעוזרים לקישור וככה אתה למעשה מוותר על משחק האגפים שלך. מכיוון שאין לנו שחקנים מהסוג הזה מלבד אולי ריקן - אני לא רואה איך השיטה הזאת מטיבה עם מכבי. לא סתם כל הקבוצות המצליחות בכדורגל האירופי בשנים האחרונות משחקות במערך 4-3-3/5-3-2. מערך 5-3-2 הוא מערך שאני אוהב כי ככה אתה גם לא מוותר על שליטה בשדה וגם לא, עם השחקנים הנכונים, על משחק האגפים. נוסא וגולסה לבד באמצע זה קישור חסר אחריות לטעמי ובמקום להחזיק 70 אחוז מזמן בכדור, אתה תחזיק אולי 45-55.

2. Andrea21 Member

נפילות תמיד יהיו, זה קורה בכל הקבוצות. בעונה הראשונה של ג'ורדי הבאנו שחקנים בסכומים שלא דומים לעכשיו והקבוצה הצליחה ואט אט קיבעה את עצמה כמועדון המצליח ביותר בארץ. עקב ההצלחה הזאת יש למכבי תל אביב את הפריבילגיה היום ליפול עם שחקנים ושלא יקרה שום אסון, מכבי לא מהמרת, מכבי מחושבת וזה מה שהופך אותה למפלצת שהיא בקנה מידה ישראלי.

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני מתכוון ל-4-2-3-1, התייחסתי לצמד במרכז בלבד., סקאריונה על תקן הקשר ההתקפי.

4. Andrea21 Member

לדעתי עדיף לפתוח עם אלברמן - נוסא - מדוניאנין במרכז ועם סקאריונה בכנף כאשר הוא נכנס לאמצע ומפנה את הקו לדסה. את מיכה הייתי מוריד לספסל. השערים יגיעו, חשוב שהכדור יהיה כמה שיותר זמן אצלנו ברגליים.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לטעמי, האופציה שאני הצעתי פשוט יכולה להניב יותר שערים. מדוניאנין מלא בקלאס אבל סובל מהיעדר תכלס. אני כן רואה בו חלק מאוד משמעותי בסגל, אבל לא באנקר.
    כדור ברגל זה חשוב, אבל אני חושב שיותר מזה חשובים לחץ, קצב גבוה ומהירות.

ובכלל, כאשר מסתכלים על חוק הזרים, במצב שאתה מציע יש למכבי 5 זרים בהרכב וחור גדול בהגנה. מגן שמאלי להרכב זה חובה, ואין ישראלי אפשרי לעמדה. עם בלם עוד אפשר להסתדר לטעמי, בן והבה שהזכרתי כבדיחה זו דווקא אופציה מעניינת לגיבוי, ובן הרוש גם יכול לתפקד לפעמים כבלם לדעתי. אני בכלל חושב שצריך לשחק עם שלושה, א-לה סוזה, ואז מדוניאנין די מיותר למען האמת.

6. Andrea21 Member

אני מבין מה אתה אומר אבל עם הגנה כמו שלנו, כדור ברגל זה הכי חשוב. מעדיף לנצח 1-0 עם שליטה מוחלטת מ4-3 במשחק מבולגן.

מגן שמאלי לאו דווקא יפתור את הבעיה בהגנה, הבעיה היא יותר במרכז ההגנה. אני הייתי מנסה בכל הכוח להחזיר את שרן ייני - סוגר את הפינה בצורה הכי טובה שיש.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הוספתי להודעה הקודמת עוד קצת בשר.
    ובאשר לזה - אני דווקא חושב שכדור ברגל מסכן את מכבי בהגנה כרגע. רוב הקבוצות באות להתבנקר מולנו, ובונות על מתפרצות. הבעיה בהגנה היא בדיוק משחק המסירות והיעדר המהירות - או שהבלמים שמשתתפים במשחק המסירות פתאום חושבים שהם ג'רארד פיקה ומנסים מסירה מתוחכמת שנגמרת באיבוד מסוכן שגורר ריצה קדימה של ההתקפה של היריבה, או שחטיפה פשוטה וסטנדרטית במרכז המגרש הופך לניצול של המיקום של הבלמים שההתמסרות הארוכה מובילה אותם לעמדה גבוהה.

אני מפנטז על מיני גגנפרסינג כחול-לבן. אחיה בשלום עם מכבי שמשלבת מתפרצות ולא מחפשת להתמסר באיטיות כל הזמן.

8. Andrea21 Member

אין ספק שבלם חייב להגיע, וקבוצה שמתבנקרים מולה חייבת לעבוד על אספקטים של יציאה מתוזמנת לנבדל ומיקום נכון למקרה של איבוד כדור. בינתיים בכל המשחקים העונה האספקטים האלה לוקים בחסר, גם בגלל היעדר מהירות. לשלוט במרכז השדה לאו דווקא אומר להתמסר באיטיות, עם שילוב נכון של המגנים בהתקפה השיטה עובדת טוב גם נגד קבוצות שמתבנקרות וזה כבר הוכיח את עצמו. בעונת סוזה כמעט כל הזמן כבשנו שערים מוקדמים וככה המשחקים נפתחו ובגלל זה כתשנו את היריבות שלא יכלו כבר לשבת מאחור. זה צריך להיות הדגש גם העונה - לפתוח את המשחק כמה שיותר חזק על מנת לכבוש שער מוקדם.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אותה הצלחה מקצועית הגיעה בזכות כסף שהושקע כמה שנים קודם לכן כאשר לא הייתה הצלחה, גם אם יש קבוצות שרוצות להסתכל וללמוד במקום לבכות רוב הסיכוים שאין להם אפילו רבע מהכסף שהושקע במכבי עד שהתחילו לייצר שם הצלחות והכנסות.

וזה לא שיש לי בעיה עם הכסף שמכבי משקיעה, אבל אפשר להיצמד לעובדות.

oFiRzZz, Telkiyski ו-Civil אוהבים את זה.
  10. Andrea21 Member

איך אומרים? חכמים לומדים מטעויות של אחרים. מכבי עשתה טעויות, נכון. אבל קבוצות אחרות עדיין יכולות להסתכל וללמוד מה כן נכון לעשות ומה לא נכון לעשות. עובדה זו רק מועילה עם המועדונים האחרים ושמה אותם בעמדת זינוק טובה יותר.

11. Telkiyski Member

ססמאות זה יפה.
    בוא תן דוגמא או שתיים לשאר קבוצות הליגה, שאין להן אפילו רבע מהתקציב של מכבי, מה הן יכולות ללמוד מהניהול המדהים של קרויף.
    לא צריך יותר מ2 דוגמאות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. Andrea21 Member

סתם מהראש:

1) ללכת תחילה על שחקנים שמסיימים חוזה
    2) לא לאפשר לתקשורת לדעת שום דבר על מה שקורה בתוך המועדון

לא חשוב אוהב/ת את זה.
  13. Telkiyski Member

שחקנים שמסיימים חוזה כמו סקאריונה? שמקבל משכורת של 1.2 מליון יורו לעונה? אחלה טיפ. אני אמסור לכבירי. איזה עוד שחקנים הגיעו בהכברה חופשית שכ"כ הצליחו? ראדוניץ'? מאנה?

לגבי התקשורת, עושה רושם שאתה צודק. עם זאת, כשמצליחים והכל הולך חלק, הדברים האלה באים יותר בקלות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין מה ללמוד פרט להתנהלות עם התקשורת, לג'ורדי היה כסף ובתחילה השימוש שלו היה מוצלח, עם כי זה בלט בעיקר היעדר יריבות ראויות, שבאר שבע בנתה לראשונה קבוצה עם אופי ועומק ראינו מה קרה, למרות שאני לא שופט לגמרי כי מכבי תל אביב הייתה אחרי 3 אליפויות , ולמרות שהשיגה כמות נקודות גבוהה גם ביחס אליה זה לא הצליח כך שהיא לא בטוח הייתה יכולה לעשות יותר.

בכל אופן, לכתוב שמכבי תל אביב משתמשת בכספי הכנסות של מכירת זהבי והצ'מפיונס זה אולי נראה נפלא ועובר מסך יפה, אבל זו גניבת דעת. למכבי תל אביב היה כיס ללא תחתית גם לפני כן ושפכה כספים גדולים הרבה יותר מהשאר הרבה לפני העלייה לצ'מפיונס ומכירת זהבי. אז עכשיו יש סיבה כדי להרגיש טוב יותר מכיוון שזה אכן כסף שנכנס. לפני כן זה לא היה ככה, היה פה משקיע שהשקיע כספים שלו ועשה זאת בפערים עצומים משאר הליגה.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

oranfu, שי, Nigel de Jong ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  15. yakov_y YNWA

1. בחירת מאמנים - לא קל לפגוע בינגו כמו שג׳ורדי עושה, לקבוצה שלך היה מאמן זר וזה לא הצליח אז אל תוריד מההישג.
    2. השקט במועדון שהיה הכי בעייתי בארץ.
    3. הלכת על נפילות כמו מאנה וראדוניץ׳ שהגיעו בכלום כסף עם רזומה מאוד מרשים.
    למה אתה לא מציין את הפגיעות של ג׳ורדי ? אני לא ידבר על שחקנים של העונה הראשונה או השנייה, זהבי הכפיל את ערכו פי מיליון אולי, ראיקוביץ׳ בינגו, נוסא בינגו, גם מדונאנין לדעתי, הכפילו לטל בן חיים את הערך, יש עוד אבל זה ארוך, אין טעם להסתכל על השלילי.

מעריך מאוד את ג׳ורדי, בלעדיו לא יודע איפה הייתה מכבי תל אביב היום.

מצב נושא:
הנושא נעול.