מכבי תל אביב 2016/17 - אחרי עונה כושלת, ג'ורדי יורד לקווים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י orimor2212, ‏15/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

אם בן בסט נוחת היום במכבי חיפה הוא המשתכר הבכיר שם (600,000 בעונה).
    אני טענתי ועדיין טוען, שגם אם למכבי לא יהיו כלל הכנסות מאירופה, עדיין יש את מיצי שיכניס את היד לכיס ויעמיד תקציב של לפחות 120 מליון. מה כזה גניבת דעת פה? זה הוכח בכל עונה עד העונה שעברה.

עד העליה לליגת האלופות, זהבי הרוויח מליון, טבח חצי מליון ובן בסט 600,000. מאוד צנוע ללא ספק.

אני לא מבין, אתה כאילו מנסה לספר פה ששכר השחקנים במכבי חיפה זהה בערך לזה של מכבי תל אביב?

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. amn Member

יוסי בניון מרוויח במכבי 315 אלף דולר נטו לעונה ו-1,000 דולר לכל נקודה. אז לא ברור לי איך העמדת אותו באותו קו עם סקאריונה ווידאר.
    עדן בן בסט מרוויח במכבי 450 אלף יורו נטו.
    גם טל בן-חיים מרוויח 450 אלף יורו נטו.

סתם ככה צמצמנו את זה בלפחות 200 אלף נטו (לא ציינת כמה אתה חושב שבניון מרוויח, אבל הזכרת אותו עם שחקנים שמרוויחים 750 אלף ומיליון יורו נטו).

אבל אל תתן לעובדות לבלבל אותך, תקציב השחקנים במכבי הוא לא סתם הכי גדול בליגה, הוא גדול פי 74657392 מהקבוצה הבאה אחריה.
    יאללה, מגבלות שכר ותקציב.

Ori8, orimor2212 ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בן בסט לא מרוויח חצי מיליון יורו? בכל מקרה הנקודה ברורה למי שאשכרה מקבל עובדות גם אם הן נוגדות את דעתו.

4. amn Member

לפי הגישה של @Telkiyski , פערים תקציביים משמעותיים אמורים להבטיח תוצאות שאמורות להתכתב עם איזושהי קורלציה עם הישגי הקבוצה (תקן אותי אם אני טועה).

תסביר לי אם כך למה הפועל תל-אביב, עם תקציב של 60 מיליון ש"ח בעונה שעברה (תקציב שכר שחקנים 23-24 מיליון ש"ח), לא סיימה חזק בפלייאוף העליון. לבעלי הזכרון הקצר, אני אזכיר שהקבוצה הבטיחה את ההישארות בליגה כ-5 מחזורים לסיום העונה.

אם כל כך קל להצליח עם כסף, אז גם הפועל עם התקציב השלישי בגודלו בליגה בעונה שעברה (זהה לזה של הפועל באר-שבע), הייתה צריכה לכל הפחות להיות בפלייאוף העליון.

בוא ספר לי עוד על כמה זה קל להצליח עם תקציב גדול. כי בינתיים זה נראה שרעננה, מכבי פ"ת וסכנין עשו לכם בית ספר בעונה שעברה.
    ורק כדי לסבר את האוזן, הפער בין מכבי להפועל תל-אביב בתקציבים הוא כ-100%, אולי טיפה יותר.
    הפער בין הפועל תל-אביב לבני סכנין (תקציב הקבוצה בעונה שעברה הוערך בפחות מ-15 מיליון ש"ח) הוא כ-400%.

5. סיונרה Member

@סיונרה
    הישגים נחותים באירופה מקבוצות עבר? אולי, אך יש גם משתנה משמעותי מאוד והוא שהפערים ברמות רק הלכו וגדלו ולא הלכו והצטמצמו.[/QUOTE]
    לא אולי, בטוח.
    מכבי היא הקבוצה הבכירה, כשב"ש לוקחת אליפות היא הרימה את הרמה שלך בזכות מכבי, אבל במקביל מכבי נגררת אחרי הרמה של שאר הקבוצות. תחליטו.

6. amn Member

כל הכתבות דיברו על 450 אלף יורו נטו לעונה.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  7. Telkiyski Member

1. 60 מליון שקל תקציב שחלק ניכר ממנו הולך לחובות. כמו שציינת. שכר השחקנים היה 23 מליון
    2. אני מבטיח לך שלאורך זמן אם הפועל תל אביב תעמיד תקציב של 60 מליון שקל, נהיה קבוצת צמרת. לא כזו שיכולה להתמודד עם 150 מליון, אבל קבוצת צמרת.
    בדיוק כמו שאתם סיימתם מקום שישי עם 120 מליון בעונת 11/12 וכמו שמונפלייה לקחה לפסז' אליפות. בכדורגל לטווח ארוך, מי שיש לו יותר כסף ינצח גם.
    אני לא טוען שקל להצליח עם הכסף, אלא שלאורך זמן הוא יביא תוצאות. לתת כדוגמא עונה אחת ספיציפית זה לא רציני. הכישלון שלכם בעונת 11/12 (מקום שישי עם 120 מליון) זה הכישלון הכי גדול שאשר לדמיין עבור קבוצת כדורגל בישראל.

8. Andrea21 Member

@סיונרה

או שלא הבנת אותי או שלא רצית להבין.

ההצלחה המקצועית בעונה שעברה של ב"ש, בין היתר, הייתה בגלל העליונות של מכבי תל אביב והרצון והאמביציה לצמצם את הפערים, לא מבין מה לא הגיוני פה. שוב - זה לא מוריד מאומה מההישג האדיר של ב"ש.

לגבי הזירה האירופאית, להגיע לשלב 32 האחרונות בליגה האירופית ולעוף לבאזל, קבוצת צ'מפיונס לגיטימית, זה משהו להתבייש בו? הפערים בין הקבוצות הבכירות ביבשת(גם דרג ב' וג') לבין הקבוצות הישראליות רק הלכו וגדלו. מכבי של העונה שעברה לא הייתה קבוצת צ'מפיונס וגם הקבוצות הישראליות האדירות שעשו הישגים אדירים באירופה בזמנו היו מסיימות שנה שעברה עם 0 נקודות בבית כזה כל עוד לקבוצות האחרות יש על מה לשחק. זה לא אותו לבל.

9. Telkiyski Member

אני הגבתי למשתמש amn

רק אציין שהפועל בבית לא פחות קשה משלכם סיימה עם 5 נקודות והייתה רחוקה 3 דקות מהכרטיס לליגה האירופית, אז לא הייתי ממהר לקבוע ש"גם הקבוצות הישראליות האדירות שעשו הישגים באירופה היו מסיימות שנה שעברה עם 0 נקודות בבית כזה".

10. DRORIKO Member

בחיפה כבר 5 שנים הוא לא מביא תוצאות. במכבי על השנה הראשונה של ג'ורדי הוא הביא אליפות.

amn אוהב/ת את זה.
  11. Andrea21 Member

שאני אבין רק, אתה טוען שבית של שאלקה, ליון ובנפיקה גרסאת 2010-11 הוא לא פחות קשה מבית של צ'לסי, פורטו ודינאמו קייב גרסאת 2015-16? ברצינות? אתם גם שיחקתם בבלומפילד שזה יתרון ענק. בוא לא נשכח את זה.

ופה אני מסיים את הדיון הזה כי זה באמת לא משנה. תטענו שקבוצות ישראליות בעבר הצליחו יותר באירופה ממכבי של ג'ורדי, כאילו שזה משנה משהו. למי אכפת?

oFiRzZz, סמואל אטו ו-amn אוהבים את זה.
  12. סמואל אטו Member

חביב אוחיון עשוי לצאת להשאלה אצל ווטפורד בימים הקרובים. אולי היה לעניין הזה חלק בהחתמה של דניאל השוער הברזילאי.

13. Telkiyski Member

כן, ככה אני טוען.
    ליון הגיע לרבע גמר, שאלקה לחצי. לאן פורטו, דינמו וצ'לסי הגיעו?

פתחת נושא, קיבלת תגובה.אל תבכה שעונים לך עם "פה אני מסיים את הדיון". תסיים בכיף.

14. amn Member

השנה לא פרסמו דו"חות, אבל על סמך הדו"ח שפורסם בשנה שעברה תקציב השחקנים והצוות המקצועי ב-13/14 היה 57.3 מיליון ש"ח, וב-14/15 60.6 מיליון ש"ח. כלומר, כחצי מהתקציב של הקבוצה בכלל לא רלוונטי לתקציב שחקנים. יתרה מכך וחשוב לזכור - שעלויות צוות האימון במכבי הן משמעותית גבוהות יותר מאשר בקבוצות אחרות (גם בגלל כמות אנשי הצוות, וגם בגלל העובדה שמדובר בזרים, חלקם עם משפחות, שצריך לדאוג להם לדירות גדולות, בתי ספר לילדים וכו' - דברים שמנפחים מאוד את התקציב).

לא יודע אם זה הכשלון הכי גדול שאפשר לדמיין, נצא מנקודת הנחה שכן (ובכל מקרה זה בהחלט בטופ של הטופ). זה לא מעניין.

להגיד שמי שיש לו את התקציב הכי גבוה חייב לזכות באליפות ואם לא זה כשלון ואם כן אז הוא לא איזה גאון, זה לא רציני. בעיקר כי יש מספיק אנשים בכדורגל כאן שניסו עם תקציבים גבוהים מאוד, ולא הצליחו.

לא מכיר אוהד של קבוצה שלא חותם על תרחיש של 3/4 אליפויות + 3 פעמים שלב בתים + גביע המדינה (ולמי אכפת מגביע הטוטו, אבל זה גם נחמד), גם אם התקציב שלו גדול פי 3.5 מהיריבה הבאה (וזה לא המצב כאן).
    מה גם שהאליפות בעונה שעברה בסופו של דבר חמקה על חודו של משחק. בתיאוריה, שער נצחון באחד מהמשחקים שהתסיימו בתיקו.

15. Telkiyski Member

עם תקציב באיזור ה40-55 מליון הפועל אמורה לסיים 2-4 וזה בדיוק מה שקרה בעונת 13/14 ו12/13.
    לגבי שכר שחקנים של 60 מליון בעונת 14/15, אין מצב שזה נכון. באותה עונה שיחקו אצלינו אריאל לזמי ואביב דדו. אין לי מושג איך הגעת לזה.

בכל מקרה הפועל היא לא הנקודה פה.
    הנקודה היא שכל עוד יש למכבי תקציב של מעל 100 מליון, הליגה הזו על זמן שאול. אתם יכולים לספר סיפורחם כמה שבא לכם על קרויף והניהול.

מצב נושא:
הנושא נעול.