מכבי תל אביב 2023/24

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏22/10/14.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא מסכים. קודם כל מאמן קובע את השחקנים, לא את אורך החוזה. דבר שני, גם אם ההנהלה תקבע קודם את השחקנים ואז יפטרו את המאמן, אז בכל מקרה מנחיתים שחקנים למאמן הבא. לא ממש הבנתי כאן את הפואנטה שלך. איפה זה בדיוק נראה בסדר להנחית שחקנים למאמן ע"י אנשים לא מקצועיים? זה כמו שאני אהיה בעל עסק כלשהו מבלי להבין בו מקצועית, אמנה אנשים שמתמחים באותו מקצוע אבל אתערב להם בעבודה למרות שאין לי מושג. ולגבי הביזנס, זה מה שאנשים כאן לא מבינים (כאן הכוונה לא בפורום, אלא בישראל). קבוצת ספורט לא אמורה להיות ביזנס. בשביל זה יש להם את העסקים הפרטיים שלהם שיעשו מה שבא להם. בקבוצת ספורט יש כל כך הרבה אוהדים שהיו לפני הבעלים ויהיו אחריהם. זה אמור וצריך להתנהל שונה מביזנס לחלוטין (ראה מקרה בעלי ליברפול) אלא אם אתה מנותק לחלוטין ועל הזין שלך כל האוהדים (כמו הדוגמאות שנתן ליאור). אגב, אתה קצת סותר את עצמך, כיהצוות המקצועי מובל ע"י המאמן. הוא האישיות הבכירה בצוות זה (גודס-בוגוטין-אבן). מצד שני יש את ההנהלה (פדרמנ'ס, מזרחי, רקנאטי, ניקו). אז בעצם גם אתה חושב שהצוות המקצועי (בראשות המאמן) בוחר את השחקנים. אל תתבלבל עם סקאוטינג, שתפקידם אך ורק להמליץ על שחקנים. שורה תחתונה, אבוי לקבוצה שבה המאמן לא קובע את השחקנים.

אגב, אל תיקח את ג'ורדי כדוגמא למשהו. אנחנו מדברים על קבוצה בטופ של אירופה וג'ורדי במקרה הטוב מנהל קבוצה אסייתית קיקיונית מישראל וגם את התפקיד הזה הוא לא עשה טוב כל השנים. הוא בכלל לא מתמודד באותו הלבל של הכדורסל. פה היו שנים שמכבי לקחה אליפות למרות זרים גרועים ויכולת בינונית, זה לא אומר שהוא עשה דברים טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏9/3/16
  2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אה, ומילסאפ שוחרר...קצת מפתיע, לא ברור איך שחקן שלא עבר מבחנים באשדוד נכשל במכבי ת"א. כן, בוא נמשיך לתת לאנשים לא מקצועיים לבחור את השחקנים.

3. Roma מנהלים

עזוב, הביאו אותו כי הוא אח של...

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg1181296.Xxx

דיברו פה על שחקן שידוע להגן ברמה גבוה וקליעה סבירה, לא ראיתי שום דבר ממנו. שחקן בינוני שאני בספק אם מתאים לליגה השנייה.

idans10 אוהב/ת את זה.
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אח של, אח של אבל רבאק, גם הוא עולה כסף! אז מה היה לנו:

600K הוצאות על שחקן שבקושי שיחק 10 דקות במצטבר
    שכר של 150K(?) של אונואקו
    שכרו של מילסאפ (שאין לי מושג בכמה מוערך)
    נניח שלא היו הוצאות של סימונס שרק נבחן
    שכרו של רנדל, שגם הוא כמו פאבראני, ראה יותר ספסל מפרקט
    וזה כשאני עוד מתעלם מיבזורי שלא משחק ומפארמאר שנזרק.

אז תגידו, אי אפשר היה להוציא גבוה אחד נורמלי במ' דולר בתחילת העונה? (נורמלי = הרבה יותר טוב מאלו שכן עברו השנה בקבוצה)

5. Roma מנהלים

אתה צודק ללא ספק, שיטת הפלסטרים של מכבי תל אביב לא עובדת.

במקרה של יבזורי ורנדל אני קצת מסתייג מדעה שלך. האמת במקרה של רנדל קצת פחות, חשוד שהוא חתם כבר בקובאן(?) וביטלו את העברה בגלל סיבות רפואיות ובמכבי החתימו אותו שוב ולא גילו כלום. קצת חשוד אבל הוא שחקן טוב אבל לא היה צריך לבנות עליו בתור 4 ראשון בקבוצה והוא היה צריך להיות גיבוי ולא שחקן מפתח.

רכישת יבזורי היא נטו כדי שהוא לא ישחק בירושלים. מבין את הנהלת מכבי בהעברה הזאת, יבזורי היה תורם לירושלים המון וגם עכשיו אני לוקח אותו ב-2 ידיים ללא התלבטות. אני חושב שהוא גם יכול לתרום למכבי לא מעט.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני לא חושב שיבזורי הגיע כדי שלא ישחק בירושלים. זה לא סוד שהוא אחד הישראלים הבכירים ואל תשכח שהוא הגיע לפני האזרוח של רוצ'סטי. אם לא היה החוק הרוסי אז אולי הייתי מסכים איתך, אבל מאחר ויש את החוק המפגר הזה, אי אפשר לבוא למכבי בטענות שהיא רוצה את הישראלים הבכירים אצלה. מה שכן, חבל שהם היו מטומטמים מספיק לא להשתמש בו בכלל ועוד בעונה שבה הכל עובד הפוך.

7. Roma מנהלים

סליחה אם לא הבנת נכון, הכוונה שלי שההנהלה צודקת בהבאה שלו. בין היתר בגלל החוק הרוסי והיותו אחד הישראלים הבכירים שיש בשוק. הבעיה? הוא לא משחק. אז כן אפשר היה לחסוך משכורת.

נערך לאחרונה ב: ‏9/3/16
    idans10 אוהב/ת את זה.
  8. Roma מנהלים

9. DRORIKO Member

בצד של החוק. אי אפשר לקצץ משכורות לשחקנים תחת חוזה(אלא אם הם הפרו אותו, והם לא).

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מה נראה לך?

השחקנים לא הרכיבו את הסגל
    השחקנים לא מינו את טבק למאמן
    השחקנים לא התערבו בהחלטות מקצועיות למרות שאין להם מושג
    השחקנים לא מדירים את הקהל מהמגרשים
    השחקנים לא אחראים על מח' הסקאוטינג
    השחקנים לא אחראים על סתימת חורים לקויה
    והשחקנים לא בנו סגל כ"כ לא מאוזן משחקנים בינוניים

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההנהלה בפאניקה. לאבד אליפות כבר נחשב לאסון לאומי אז תארו לכם מה יקרה אם ירושלים שוב תקח את האליפות. או מכבי חיפה.

את האמת שאין לי מושג למה לקנוס שחקנים אם התקנון לא מאפשר את זה הרי במכבי לא מטומטמים, נכון? אולי הם חשבו שניר אלון יוותר למכבי? באמת שאין לי מושג, אבל ברור שההנהלה כבר התחילה לשדר אותות SOS לכל העולם. את האמת, אני נהנה מזה כי מי שנותן לאבי אבן וניקולה וויציץ להמשיך לתכנן את העונה הבאה לא צריך לכעוס על אף אחד. אם זה היה תלוי בי הייתי קונס את ההנהלה, השחקנים באמת לא אשמים. מדובר בחבורה של שחקנים בינוניים שבכלל חסרת אונים לנוכח החוקים המטומטמים בליגה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. סיונרה Member

בכלל לקנוס נראה לי כמו משהו מפגר, השחקנים לא הפסידו את המשחק בכוונה. הם באים כל יום ומתאמנים, באים למשחקים ומתאמצים. אם יש שחקן שלא מתאמץ אז תחתכו אותו מהקבוצה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז צריך לשחרר כמעט את כל הקבוצה :D
    כמו שאני אומר, להנהלה כבר אין מושג מה היא צריכה לעשות. כל בן אדם נורמלי מבין עכשיו שיש שתי קבוצות בליגה שיותר טובות ממכבי. ירושלים ומכבי חיפה הן המועמדות הראשיות לזכייה באליפות.

14. Roma מנהלים

יש הבדל בין שחקן ללא יכולת שמתאמץ(רוב השחקנים) מנגד שחקנים בעלי יכולת שלא מתאמצים(היחיד שעולה לי זה לפעמים דאנטה סמית' שהוא דווקא שחקן שלנו).

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן להתאמץ, לא להתאמץ. בקטע הזה ההבדל הוא בעיקר מנטלי. בהגנה לעבוד יותר חזק, לעזור אחד לשני. בהתקפה למעשה אותו דבר. סביר להניח שיש גם בעיות בין השחקנים.

עכשיו קראתי את זה:
    דייויד פדרמן: "אם השחקנים ימשיכו ככה, נגרש חלק הביתה" - וואלה! ספורט

פדרמן בקריזה הא? מגיע לו. עם ניהול חובבני של שנים אחדות לבסוף מגיעים לתחתית הבאר. אני לא מרחם על איש בהנהלה, הם יאכלו את הדייסה הזאת עד הכפית האחרונה.