מכבי תל אביב 2023/24

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏22/10/14.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

תרשו לי לא להתלהב מהממוצעים בדי ליג. זה לא שאין שם שחקנים טובים אבל המשחקים שם מתנהלים בהילוך ראשון מבחינת האינטנסיביות בהגנה. כל שחקן שם מרים את הממוצעים שלו וזה ממש לא משקף. עכשיו נראה אותו מקבל פיצוצים באואקה ומריאל וברצלונה ונראה אם הוא שווה משהו.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כבר רציתי לרשום בתחילת הרבע השלישי איזה כיף שאנחנו סוף סוף רואים מכבי שונה ומחוייבת במשחק דרבי, שכולם מתפוצצים ונותנים את הכל בשביל הכבוד, עד שהשחקנים שוב חזרו לשטויות הרגילות שלהם ומשחק של 17 הפרש לטובתנו כמעט הפך להפסד ביזיוני שוב פעם. באמת שאין לי הסבר לטימטום הזה (אין לי מילה אחרת) שאנחנו לא מסוגלים לנצח קבוצה של שקל וחצי בבית שלנו גם כשאנחנו פותחים פער. מגיע כל הכבוד להפועל שלא נשברה ונתנה פייט עד הסוף. החלק הטוב של היום זה שעלינו בסופו של דבר וגם זה בגלל שהפועל וסקוט טעו בכדור האחרון.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברגעי הלחץ היה כאוס מוחלט במכבי, וזה לחובתו של גודס. אני מקווה שיידע בטופ-16 לנהל את המשחק בצורה טובה יותר.

עוד שתי נקודות:
    • היינס לא קיים. גם סגנון המשחק שלו מאוד מוזר לשחקן של קו אחורי, הוא בקושי נוגע בכדור.
    • הקטע עם הקרסול של טיוס ממש אבל ממש מתחיל להיות מאוס. בלי שום קשר, אנחנו נואשים לגבוה שיכול לקלוע מבחוץ.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעיניי הכתובת עכשיו ממש על הקיר ואני בספק אם ג'ו אלכסנדר יהפוך אותנו לקבוצה קילרית. אני לא ממש ראיתי את כל המשחק, אבל כן את רובו. קורה לקבוצה יותר מדי שהיא מובילה בביטחה ובסוף סתם מסתבכת. העניין הוא שזה פשוט קורה יותר מדי ובעיניי השחקנים והצוות שעל הקווים ביחד אחראית לזה. אני בהחלט מאמין שהשחקנים רצו להחזיר לאדומים על התבוסה, אבל בסופו של דבר הם כמעט שוב נשארו עם המכנסיים למטה.

אלעד, בעיניי רכז גם חובה. מישהו שיצליח להרגיע את השחקנים. בעיניי הקבוצה שוב שידרה פאניקה וזו בעיה רצינית. אין לי גם מושג מה רוצים לעשות עם היינס. בקיצור, הבלגן עדיין חוגג...

5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מנהל משחק ברמה גבוהה אין לנו כבר שנים, אולי אפילו מתקופת שאראס, ואני אף פעם לא יבין למה לא מנסים להביא שחקן ברמה כזו ולשלם לו הרבה כסף במקום לנסות להביא עונה אחרי עונה כמה קומבו-גארדים בינוניים ברוב המקרים.

החיסרון של פניני, בוודאי בליגה, בהחלט מורגש, בטח במשחקים כמו אתמול, אבל החיסרון של דיוויד בלו פשוט הורג אותנו. היה ברור שלשחקן הזה אין תחליף מקצועי בכל אירופה, ובאמת שאין לי מושג איך הוא הרוויח כל-כך קצת ביחס למה שהוא נתן.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

רכז זו לטעמי העמדה הכי חשובה בכדורסל, אבל בקבוצה שלנו היו אין איזון בשיט. בעוד שאנחנו יכולים להעזר במובילי כדור כמו יוגב, פארגו והיינס (ואולי אפילו סיל), בצבע אנחנו תלויים אך ורק בסופו המוגבל וטיוס הפצוע יום כן יום לא, ]יום למה לא. בראש ובראשונה חייבים להביא סנטר שיהיה פותח ולא אחד משלים כמו מאריץ'/זיזיץ'/פלאניניץ'. אחרי שנעבור את העונה הזו, צריך לבנות (שוב) קבוצה חדשה לגמרי, רק אם במכבי היה שכל, היו מוציאים סכום נכבד מאוד על רכז מוכח וסנטר מוכח ומסביבם בונים קבוצה. למכבי יש את יתרון השם והמסורת כלומר - כל שחקן ביבשת יודע טוב מאוד מי זו מכבי וגם אם יקבל פחות כסף (לא פחות משמעותית(, עדיין יעדיף לחתום אצלנו. אבל פה השאלה כמה מוכנים הפדרמנים להשקיע...

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן, בעיניי ניתחת את הבעיות של הקבוצה שלנו. קו קדמי בינוני ופגיע, קו אחורי ללא מנהיג. ג'ו אלכסנדר לא יהיה המשיח וכרגע אין אפילו שום שמועה על חיזוק בקו האחורי. בינינו, אני בדיעה מאד ברורה שבהנהלה יש עדיין בלאגן. יש יותר מדי אנשים שרוצים להשפיע ושמעון גם צריך לחשוב על פרישה. כמה זמן הוא יישאר לשבת מאחורי הספסל? עד שימות?

אני לא ממש מצפה לניסים ועכשיו עם הפציעות שיש לנו אין בכלל לבנות על עלייה לשלב הבא באירופה. סופו וטיוס שבירים, דווין סמית' כבר חודשים לא מאה אחוז. בלאגן בקו האחורי אז אלכסנדר אמור להיות האיש שפתאום יוביל אותנו לזכייה על קבוצות כמו ברצלונה וריאל? נסים כמו לפני עונה לא קורים כל עונה בטח כשאין על הקווים מאמן כמו בלאט...

8. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אנחנו תלויים בפדרמן הבן מר "תואר במנהל עסקים בבינתחומי והופ קיבלתי עסק של 20 מיליון דולר". שמעון כבר שנים על תקן נשיא של כבוד, ופדרמן האבא בנסיגה, במיוחד אחרי שאיבד את בתו, מדברים על בן אדם שבור לגמרי (ואפשר להבין). ככה שאנחנו תלויים בחסדי הבן שלא עשה כלום בחייו וברקאנטי שבעיקר משקיע אבל פחות מעורב מהפדרמנים (לטוב ולרע). הזעזועים וחילופי המשמרות בהנהלה הם הדבר שהכי מטריד אותי כי הכל משליך למטה.

אלעד אוהב/ת את זה.
  9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מלכתחילה לא ממש ברור לי למה פדרמן ג'וניור בהנהלה? בכלל, איך דני הגיע לתפקיד הזה? מי אישר לו את זה? אחד הדברים הכי טיפשיים לעשות זה לחשוב שהבן יותר כשרוני מהאב. בסופו של דבר אני מרגיש כבר שנים שהספינה שלנו מתמלאת אט אט במים. הזכייה ביורוליג הגיע משום מקום. בשביל האוהדים רגע של אקסטזה, אבל בשביל ההנהלה? הדבר הכי גרוע שיכול היה להיות כי זכורים לי מספיק תגובות שלי בה העברתי ביקורת על ניהול הקבוצה. אחת הטענות שלי הן בעיקר לגבי בניית הסגל. לקבוצות הכי עשירות באירופה יש כ-14 שחקנים ברמה די שווה. היות שמבחינת כסף מכבי לא נמצאת בליגה של הקבוצות הבולטות ברוסיה, ספרד ויוון אני לא מבין למה מכבי לא בונה סגל טיפה יותר קטן. שתרכז את הכסף בשביל זרים באמת איכותיים ותתן למשל לצעירים הרבה יותר דקות. שחקן כמו אלטיט לא יכול לשחק בליגה?

אנחנו נראה עכשיו מה יקרה בטופ16, אבל לא מן הנמנע שנקבל תבוסות של ממש. כמו תמיד יהיה מעניין לראות איך ההנהלה תגיב.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

סוף רבע ראשון: 19-15 למכבי.
    בוא נגיד ככה, 5 איבודי כדור של מכבי מול שלשה אחת בלבד של פנא. חוץ מזה כיף לראות את לינהארט עם 7 נק'.

25-16 למכבי ב'דקות הטובות שלה'. עכשיו נראה מה יקרה אם השלשות של היוונים ייכנסו...אגב נחמד לראות את החילופים הרבים במשחק ההתקפה של פנא.

11. zivmay Member

עוד פעם אני אומר את זה, גודס ופיני פשוט חלשים. לא יאומן העליות וירידות האלו בזמן משחק, וזאת בעיה רק של מאמן.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפסקה 43-39 למכבי.
    הבעיה של מכבי? דיטמינטידיס. אם הבחור טוב היוונים רצים, אם לא אז מכבי בעמדה טובה מאד לניצחון. בעיניי זה כל הסיפור.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זיו, לא שאני מגן על המאמנים, אבל תוכל להסביר את עצמך טיפה? דקות לשחק עם לנדסברג במקום לינהארט אולי?

14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

פנא קבוצה מאוד בינונית ותלויה באופן אבסולוטי בקליעה שלה לשלוש. אלה היו דברים ידועים עוד לפני המשחק הזה, בנוסף לדבר הברור והידוע כל-כך כמו שבטסיסטה הולך רק לצד שמאל. אני לא מבין איך השחקן הזה שוב ושוב מצליח לעבוד על השומר שלו.

אגב, מישהו מופתע שהתחיל הטופ-16 והקרסול של טיוס ״הבריאה״? המחצית הכי טובה שלו מפתיחת העונה.

15. zivmay Member

חילופים מאוחרים. לדוגמה, לתת לרנדל לנוח שכבר הגעת לפלוס 14.
    וגם אי שילובו של סופו בהיררכיה. לא יכול להיות שב4 חודשים הוא שכח איך משחקים מהר. נראה שמחפפים ביותר מדי דברים, ולא באים באמת מוכנים למשחקים.