מנצ'סטר יונייטד 2021/22 - הבדיחה הזו כבר לא מצחיקה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏2/8/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DRORIKO Member

גיל 23 זה עדיין לא הגיל שאתה אמור להגיע לפיק שלך. נכון יש שחקנים שהגיעו לפיק כבר בגיל הזה. אואן, דל פיירו, ראול. באלוטלי בגיל הזה כבר היה פנסיונר. אבל יש לא מעט שלא וקיי נתן אחלה דוגמא עם סלאח. אני אישית מאד סקפטי למה ראשפורד יכול להתפתח אבל קיי רואה אותו יותר ממני ואולי יש משהו שהוא ראה ואני לא. כרגע הוא שחקן טוב אבל לא מעבר, שזה כבר יותר טוב מרוב הסגל של היונייטד. העניין הוא שבניגוד לסלאח בגילו אני לא חושב שהבעיה היא שהוא לא מספיק בוגר במשחק שלו אלא שהוא פשוט לא מספיק מוכשר. לא ברמה של סלאח לפחות. נראה עוד 5 שנים מי צדק :)

2. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראשפורד חוגג עוד יומיים 24.

אם יהיה מה שהיה רובן בגיל 20 הוא יהיה מבסוט.

3. Lebron Member

אני חושב שההשוואה בין ראשפורד ובין מאנה וסלאח בגיל 24 לא הוגנת כלפי השניים האחרונים. (לא ברורה לי ההתעקשות של @k700 לציין שהוא בן 23 כשעוד יומיים הוא מחליף קידומת).

התברך מזלו של ראשפורד והוא קודם בגיל 18 וקיבל קרדיט כשחקן בית של מועדון פאר על ידי מאמן שידוע בקרדיט הרב שהוא נותן לשחקנים צעירים (ובהתאם גם קיבל מהר מאוד חוזה שמן ומפנק). לא בטוח שמויס או מוריניו למשל היו זורקים אותו למגרש בגיל כזה.
    לסלאח ומאנה לא היו תנאי התחלה כאלה. הם התחילו את הקריירה בפאקינג אפריקה, הם היו צריכים להוכיח את עצמם בקבוצות בינוניות כדי לקבל הזדמנות בקבוצה גדולה, וזה לוקח זמן.
    מאנה הגיע לאירופה ממצרים בגיל 20. התקופה הקצרצרה שלו בצ'לסי לא מדד, כי הוא בקושי קיבל הזדמנות לשחק ממאמן שויתר גם על דה ברוינה ולוקאקו כשהיו צעירים. אז הוא התייבש על הספסל, ואז היה צריך שוב להוכיח את עצמו בשתי השאלות בשתי קבוצות שונות בליגה חדשה.
    מאנה הגיע למץ מסנגל בגיל 19, הם פשוט לא עברו את אותו מסלול.

מכיוון שאי אפשר לדעת איך היו סלאח ומאנה מתפתחים אם היו מקבלים אשראי כמו ראשפורד בתחילת דרכו במועדון פאר עם תנאים ברמה אחרת לגמרי, לא ניתן באמת להשוות ביניהם איך הם היו בגיל הזה לעומתו. לא בטוח שאם הייתי שם את רשפורד בבאזל או זלצבורג בגיל 20 הוא היה מתפתח כמו שהתפתח ביונייטד. אני באופן אישי חושב שהוא שחקן טוב מאוד אבל לא מפלצת כמו ש-@k700 הגדיר אותו. האם יהיה בעתיד? אולי.

ואן דייק הוא דוגמא מצוינת לשחקן שקיבל הזדמנות בקבוצה גדולה בגיל מאוחר יחסית בניגוד להרבה בלמים גדולים אחרים. ייתכן שהקריירה שלו הייתה יכולה להמריא בגיל צעיר יותר אם הנסיבות היו מביאות אותו למועדון גדול בגיל 20-23.

נערך לאחרונה ב: ‏29/10/21
    oranfu ו-Walkon אוהבים את זה.
  4. k_700 Member

אין בעיה אם ראשפורד ״רק פחות טוב״ מאואן, פאולר ואגוורו אז מצבו נהדר.
    כל השלושה היו עילוייפ של פעם בדור בגילאים האלה.

מרובן ודאף הוא הרבה יותר טוב.
    דאך קיצוני איטי של שנות ה90, מהאלה שלא מסכנים את השער. בכדורגל של היום זה שחקן שלא מתקרב לעמדות בהתקפה בכלל.
    רובן היה שחקן אחרי לגמרי מהשחקן של באיירן.
    מלהיב, מהיר, פציע בלי רבע מהאיכויות בשליש האחרון שהיה לו בשיא.
    לא צריך שפנסיונר יגיד לי מה הם היו בגיל 22, הייתי שם וראיתי בדיוק מה שהוא ראה.

5. Lebron Member

פציע או לא, רובן היה שחקן מוכשר ומרהיב בהרבה מראשפורד.

דאף בכלל לא שייך לדיון הזה.

6. k_700 Member

אין ספק היה מדהים עם החמישה שערי ליגה הולנדית שלו.

רובן היה כשרון גדול, בכל הקריירה שלו בצ׳לסי הוא עם 19 שערים ב106 הופעות.
    ואתה עוד איש של מספרים…

מדהים כמה אין לראשפורד אוהדים באף מקום, אולי חוץ מחורים בסאלפורד.
    שחקן שלפני שנה וחצי גיל עוד היה כותב לי פה שהוא לא לוקח אותו להיות מחליף לאוריגי.
    בכל הפורום הזה אני חושב שרק אלעד ואורן רשמו עליו כמה משפטים טובים.

7. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

רובן של 04/05 - כשהיה כשיר, זאת אומרת - היה בטופ העולמי. ראשפורד אחלה שחקן שיכול להיות חלק מקבוצה מצוינת אבל הוא מעולם לא התקרב לזה.

8. Bruno Fernandes Member

קיי מה המשותף לאוהדי יונייטד לפחות ממה ששמתי לב כאן וברד קאפה.
    זה ראשפורד ,יש קונצנזוס שלילי.
    ולא בכדי-כל הפוליטיקה שהוא עוסק בה (מה לעשות שם הוא קודם כל שחור ואז פילנתרופ מעורר השראה ,וגם כאן בפורום לא אוכלים את הבלוף ,לט בפאן של גזענות אלא שהוא מערבב פוליטיקה עם ספורט והוא מתעסק בזה יותר מבכדורגל ).
    וזה שהוא סובל מחוסר יציבות,הוא מסריח את הדשא בצורה מבהילה 5 משחקים ו 2-3 שאחרי הוא משחק טוב,וזה -לא מספיק עבור האוהדים . זה אוהדים שגדלו מבסט ועד רונאלדו, שראשפורד שהוא יכול להיות לך במשחק נתון גרמיין פנאנט אפשר גם להבין למה.
    האוהד הממוצע הבריטי גם מדרג אותו מתחת לכל שאר הכשרונות של שנתון 99 ולאיזור המיליניום ובטח שלעומת קיין וסטרלינג (שהוא נחות מהם בהכל וזה בכלל לא נתון לויכוח במיוחד מסטרלינג ).
    ברמה המקצועית וסגל -מאוד מתבאס מסאנצו ואפילו גרינווד כי אובייקטיבית הם מזכירים לי אותו מאוד ובאמת הייתה לי תקווה שיש אלטרנטיבה.
    בכ''מ את זה נבחן כשיגיע מאמן חדש-וזה ממש ביג איף אם אותו מאמן מדובר יצליח.
    *אני עדיין מאמין שהתקרה שלו נמוכה משמעותית מרונאלדיניו של לונדון והשיבוט האפריקאי של ואן פרסי .
    האמת מבוסס על תחושת בטן במקרה של גרינווד-אצל סאנצ'ו זה בתקופה שהיה ביונייטד של גרמניה (אגב מספרים הרבה יותר מרשימים מהגולים של ראשפורד נגד ברייטון ושפילד).

9. k_700 Member

לא קרוב לזה אפילו.
    היה כשרון גדול, קיצוני עם המון מהירות ודריבל מפחיד אבל בכדורגל ההוא של פעם שאתה נותן לקיצוני לנצח את המגן על הקו.
    קיצוני שלא נדרש יותר מדי להכנס עם הכדור לרחבה ולחשוב מה לעשות שם.
    עונה ראשונה שאתה מדבר עליה, 7 שערים ו9 בישולים ב18 משחקים זה יפה מאוד אבל זה היה רובן של גיל 20-21, שחקן פציע.
    וורלד קלאס לא משחק 18 משחקים בעונה.

עונה שנייה היה טוב אבל וורלד קלאס בלי שער או בישול באלופות? מוזר לי.
    בימים ההם רובן הפחיד אותי קצת יותר מג׳ו קול.

רשפורד בן ה22 שהיה חולם להיות יותר טוב מקיצוני שכבש חמישה שערי ליגה הולנדית בדיוק סיים ב19/20 עונה של 22 שערים ו12 בישולים.
    וכל זה כשזה סייד ג׳וב לעבודה הפרלמנטרית.

10. k_700 Member

נפתח בהתנצלות מעומק הלב על זה שבעוד יומיים הוא בן 24. מצטער על הטעות הכה קריטית(תסלח לי, יותר מדי תאריכי יום הולדת לזכור בחודש אחד*).
    חשוב להתעכב על המשפט המודגש כי מתחילתו ועד סופו הוא לא נכון.
    ראשפורד לא סתם קודם. היה רצף פציעות מחריד כשמארסיאל אפילו נפצע בחימום למשחק מול מאייטלנד הדנים. באותה עונה ואן חאל אפילו חשב להחזיר את ג'יימס ווילסון מההשאלה שלו בדרבי אבל פציעה קשה סיימה את הסיפור שלו לאותה עונה.
    ראשפורד בכלל לא היה בתוכניות של הקבוצה הבכירה.
    ראשפורד גם לא איזה גיבור אקדמיה נשכח. למשל, לינגארד בקבוצת נוער ההיא של ראבל מוריסון ופוגבה נתן הרבה יותר טראפיק וייצר הרבה יותר הייפ.

ראשפורד בכלל פרץ לתודעה בקבוצת צ'מפיונסליג לנוער(אנדר 19 בזמנו) שאימן באט. כלומר תחילת אותה עונה ב2016.
    אני זוכר איך החלוץ הבכיר ש99.99999999999 אחוז מהאוהדים שלנו החזיקו ממנו באותם ימים מהאקדמיה היה ג'יימס ווילסון. מבחינתם זה היה העילוי שצריך להיות מקודם לקבוצה הבכירה(שאלוהים יעזור לי כמה ויכוחים היה לי איתם בספורטאנטר).
    מרגיש לי שפעם בשנה צריך להסביר איזה רצף נסיבות היו צריכות להתקיים(בערך חיסור של 8 שחקני הרכב) כדי שראשפורד יקבל סגל במשחק ליגה אירופאית מול קבוצה דנית ושמארסיאל גם יפצע בחימום כדי שבכלל יקבל את הבכורה שלו.
    פחות מזה ואני לא רואה את ואן חאל מעולם מעלה אותו לקבוצה הבכירה והמאמן הבא? ניסה למחוק אותו(להזכיר לך איך הוא התבכיין מייד כשהגיע שיש לו ילדים ולא גברים בהתקפה) גם כשהיה החלוץ הכי טוב בקבוצה שלו, אז כמובן שאצלו הוא לא היה עורך בכורה לעולם.

מצחיק שזה לא נספר בתור "תנאי התחלה קשים".
    למה כי הוא גדל באקדמיה של מנצ'סטר יונייטד? אותה אקדמיה שאפשר לכתוב מפה ועד הודעה חדשה ליסט של שחקנים שסומנו יותר ממנו ומעולם לא פרצו אצלה(חלקם אפילו עשו קריירות יפות מאוד בפריימרליג).
    tאתה משחק איתי במשחק ה"מה אם" ראשפורד היה משחק בגיל 20 בזלצבורג?(בינתיים אני רואה את זלצבורג כבית חרושת לשחקני התקפה, כמעט כל שחקן התקפה ששיחק שם ב6 שנים האחרונות עשה מעבר "גדול" לקבוצה רצינית באירופה ועוד 2 כאלה יקרו בקיץ הקרוב...).
    מאוד יכול להיות שבצירוף נסיבות אחר סלאח היה בגיל צעיר מראה איכויות אחרות. אבל זה לא קרה וזה לא מוריד מקריירה נפלאה שמוצתה עד תום(בחייאת, לפני חודש היה פה איזה יצור חמוד אחד ששאל פעם אם רונאלדו הברזילאי אוברייטד שדמיין שלסאנצ'ו יש אפסייד יותר גבוה מסלאח---> היום המצרי השחקן הכי טוב בעולם).
    גם מאנה וגם סלאח היו על הראדר של הרבה קבוצות לפני שעשו מעברים לאנגליה ככה שראו בהם משהו(וכנראה שלהיות שחקן התקפה בזלצבורג זה אוטומטית מקנה לך מקום טוב בשורטליסט של קבוצות רציניות באירופה), מאוד יכול להיות שהזמן הזה בחוץ בקבוצות קטנות(שגם שלטו בליגות שלהן) זה מה שנתן להם את השקט להתפתח למה שהם היום.
    אתה יוצא מנקודת הנחה שזה סוג של מתנה/קידום להזרק לקלחת הזאת שנקראת מנצ'סטר יונייטד שנת 2014-2021 ולא איזה משימה כמעט בלתי אפשרית לשחקן צעיר שצריך לקבל רק מאמנים גרועים(עד מחרידים ברמה היסטורית של הענף) ואל מול לחץ שאפשר לקבל אולי מעוד 3-4 קבוצות אחרות בעולם.
    יש לי רשימה ארוכה מאוד של שחקנים שהם היום בטופ 20 בעולם שאני בטוח שלא היו מתפתחים למה שהם היום אם היו נופלים על מנצ'סטר יונייטד בגיל 20, אחד מהם זה גם השחקן הכי טוב בקבוצה היום(רמז, לא אנגלי).

שכנעת אותי. לאוהדים פה ולאוהדים ברד קפה יש דברים משותפים.
    האוהדים ברד קפה מצצו לסולשאייר 24/7 עד לפני חצי שנה. זה אותם אוהדים שקיימו עשרות דיונים על דני וולבק VS ואן פרסי מבוגר לא?
    כייף לא להיות בקונצנזוס כזה.

אל תפגע לי באינטילגנציה, שנאו את ראשפורד וכתבו שהוא אוברייטד הרבה לפני שהוא התחיל לעזור לילדים עניים באנגליה והביא לשינוי חקיקה.
    הוא מגיל 20 בערך שחקן שנוא ברמה ארצית ומקור ללעג.
    למרות שהוא בערך השחקן היחיד בסגל(פרט לדה חאה) שאפשר להגיד ששרד בהצלחה 3 מאמנים עלובים כשהוא אחד מ-2 השחקנים הכי משמעותיים בהתקפה של הקבוצה בכל שלב בערך.

לא מיצא את הפוטנציאל שלו? נכון, מסכים. לא באשמתו, כמה שחקני כדורגל מיצו את הפוטנציאל שלהם תחת מאמנים כל כך גרועים כמו שקיבל?
    מזל שעוד יומיים הוא בן 24, קריירה ארוכה לפניו.
    מקווה בשבילו שיזכה סוף סוף למאמן כדורגל בזמן הקרוב.

שים לב כמה האוהדים שונאים את השחקן הזה.
    אתה מדבר איתי על זה שהוא מסריח את הדשא 5 משחקים ואז נותן 2-3 משחקים טובים.
    מעניין איך הוא נותן את המספרים האלה?? כנראה ברביעיות.

שהאוהד הממוצע ידרג אותו מתחת לקיין וסטרלינג. זה לא אומר לי כלום.
    סטרלינג קיבל קריירה שלמה עם פפ והפליימיקר הכי טוב בהיסטוריה של הליגה לידו(עם אחד מהחלוצים הגדולים בהיסטוריה מעליו). קיין כדי להתפתח למה שהוא היום קיבל את פוצ'טינו לרוב הקריירה. ראשפורד לפני שנה וחצי פתח עונה עם מארסיאל, דניאל ג'יימס, מאטה, פריירה, מקטומיני ומאטיץ' כשלמאמן שלו יש נסיון כושל באימון קרדיף ו"סוג של הצלחה" באימון מולדה.
    ועדיין כבש, בישל ויצר יותר מכל שחקן אחר בקבוצה(וסיים עונה של 22 שערים, 12 בישולים עם פציעה ארוכה באמצע...).

אני שואל בכנות, עקבת באמת אחרי סאנצ'ו בגרמניה?
    כי על כמעט שלושה חודשים כמו שנתן אשתקד היית מסיים לראשפורד את הקריירה.

בהשוואה של סטט' מול סאנצו לראשפורד אין במה להתבייש הוא לגמרי שם לידו בליגה חזקה הרבה יותר.
    עם כל הכבוד ויש המון כבוד לאנגלי שהגיע ממנצ'סטר יונייטד של גרמניה ששיחק בליגה שמנפחת מספרים של שחקני התקפה(עוד פעם חזרנו לשקר הזה שראשפורד כובש נגד ברייטון ושפילד? לא היינו שם לפני חודש?).

11. alexshw Member

אגב מי שזוכר באוקטובר 2018 כבר היו דיבורים על פיטורי מוריניו קרבים. הוא ניצח את ניוקאסל עם קאמבק והסבל נמשך עוד חודשיים.
    Manchester United react to Jose Mourinho sacking reports - Manchester Evening News

גם עכשיו במידה וסולשאר יצא איכשהו טוב עד פגרת נבחרות, זה רק יאריך את הסבל ההדדי עוד קצת. יונייטד לא לומדת אף פעם.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

Rodgers eyed as Solskjaer successor

בין קונטה לרודג'רס, קונטה עדיף. רודג'רס לא מאמן לקבוצת טופ ונוטה כל הזמן לקרוס במאני טיים.

13. Raulito Madridista

- אריאן רובן סבל מהמון-המון פציעות עד שהגיע לבאיירן מינכן ושם הצליח לשרוד חלק מהעונות עם כשירות סבירה. היה שחקן מעולה וכוכב כבר כילד, לא יודע אם הייתי מדרג אותו מעל ראשפורד נכון לאותה נקודת הזמן, גם אם הוא הוליך את איינדהובן להצלחות. אם היה ממשיך כמו בצ'לסי לא היו מדברים עליו בחיים על אחד הגדולים בדורו. דמיאן דאף עשה עונה אחת גדולה וזהו-זה, אף אחד לא זוכר אותו.
    - לגבי ראשפורד, אני מחזיק ממנו, אפשר לומר שלא היו לו מאמנים טובים מדי ומצד שני הדבר הכי טוב לשחקן צעיר הוא דקות משחק. והוא תמיד שיחק. הוא הצדיק את האמון, זה נכון, אבל מעולם לא היה נלחץ כשהעלו את שלט החילוף, הוא ידע שהוא משחק. אני שם בצד את עונת הבכורה: 32 משחקי ליגה, 35, 33, 31, 37 (!) הופעות וכן הלאה. יכול להיות שראשפורד בהחלט יהיה גדול מסטרלינג למרות שלשחקן של סיטי יש גם הופעות וגולים בנבחרת וחלקם ביורו

- קצת אחורה בדיון אבל לגבי פוגבה וקונטה: המצב עכשיו שונה לחלוטין, עבר זמן, התנאים שונים לגמרי. אנצ'לוטי עזר לקאקה לפרוח במילאן (כמובן שהברזילאי היה גאון כדורגל) וכשהגיע לריאל בקיץ 2013 הוא אמר לקאקה - "אני אוהב אותך אבל כדאי שתעזוב כי אתה לא תהיה שחקן הרכב".

אגב, סתם משהו שמעניין אותי, למה די מאריה נקטל פה השכם וערב כל הזמן, גם הוא שיחק 'בלי מאמן', ובקבוצה לא טובה, וכשיותר מדי היה על כתפיו הצנומות ובחצי העונה הראשון הוא עוד היה בסדר ובישל לא מעט.

14. alexshw Member

Man United mediocrity is down to Glazers as apathy and low standards take hold

התאהבות בסטנדרטים נמוכים לא החלה מגלייזרים. מעיון בהסטוריה של יונייטד, אפשר לראות שמעולם לא הייתה שם הנהלה שמבינה באמת בכדורגל.
    עצם זה שפרגוסון שרד את השנים הראשונות, אפילו הוכחה לכך, למרות שמן הסתם הם זכו פה בפיס. ב - 99 מ - 100 מקרים סבלנות כזו היא מטומטמת ולא משתלמת. דווקא את המנג'ר המוצלח ביותר בעידן שבין בזבי לפרגי, הדוק, הם פיטרו בשיאה של הקבוצה הזו בגלל ששכב עם אישתו על הפיזיותרפיסט. בכך ההתקדמות של יונייטד נעצרה.

prica9 אוהב/ת את זה.
  15. k_700 Member

משפטי מוטיביציה #קארטהקיד.

Gianzola01 אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.