מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. טל. Member

העניין עם תא''ל גולדפוס הוא מקרה קשה מאוד. אני חלוק בדעתי.

2. DRORIKO Member

ניסו להפוך את זה לנאום התהליכים 2 אבל האמת שאין שום דבר שנוי במחלוקת בנאום הזה, מה שכן אני לא בטוח שזה הפורום הנכון לעשות אותו.

3. avicii Member

בגדול קצין בצה"ל לא אמור לעסוק בזה. מצד שני, אין באמת הנהגה שראויה לעם הזה. לא רואה אף ראש מפלגה שהוא דמות להערצה

4. yonmu Member

זו כבר עמדת החלק הפרוגרסיבי במפלגה הדמוקרטית. זה לא קונצנזוס אמריקאי.

התפיסה האמריקאית הבסיסית היא שבסופו של דבר יש פה עולם גדול ויש הרבה כוחות גיאו-פוליטיים.
    הציר של סין-רוסיה-איראן הוא ציר חזק מאוד שמאיים על הסדר העולמי שבו ארה"ב היא כח העל היחיד וכל העולם מתקדם לכיוון דמוקרטי-ליברלי.
    סין מתחזקת כלכלית גלובלית ומאימת על כל מזרח אסיה (קוריאה, טיוואן, הודו, יפן),
    רוסיה היא עדיין מעצמה וכבר מתרחבת במזרח אירופה (אוקראינה כרגע, מולדובה, גאורגיה וארמניה אופציות),
    איראן מנסה להפוך את עצמה לפטרון של העולם המוסלמי (עיראק, סוריה, לבנון, תימן).
    כל זה כשהאיחוד האירופי מנוון והעולם העני (אפריקה, ד.אמריקה) גם ככה עם נטייה מסוימת לטובת ציר הרשע/קומוניזם.

בינתיים ארהב בנתה ציר מוסלמי פרו-מערבי משמעותי מאוד (סעודיה, אמירויות, מצרים, ירדן, מרוקו, בחריין, עומאן, כווית).
    אם ארהב תסדר לפלסטינים מדינה - זה בהחלט עשוי לדחוף את העולם המוסלמי לפרו-מערב כנגד איראן.

5. DRORIKO Member

עשו פיל מעכבר. בגלל שלא היה משהו מעניין לדבר עליו באותו יום החליטו להפוך את זה לאייטם. כמה הדברים של הקצין היו קונצנזוס? שאפילו סמוטריץ׳ תמך בו.

6. DRORIKO Member

https://twitter.com/SaraHaetzniCohe/status/1768160336538923050

מאד מעריך את שרה העצני, אבל זה ציוץ מטומטם שמתאים יותר לנועם פתחי. משום מה אין לה שום בעיה שהמשטרה הפלסטינית ביהודה ושומרון מתאמנת בירדן. זה בדיוק הקו הזה שבו אתה הופך מימני אידיאולוג לביביסט חסר דעת.

7. alexshw Member

הצבא משרת את המדינה (מדגיש מדינה לא הנהגה) ולא להיפך. האם יש לנו צבא ראוי בהוצאות הנדרשות? לא.
    אבל זה קשור להנהגת המדינה לאורך שנים רבות.
    זה מה שקובע.

8. DRORIKO Member

9. italiano Member

אם זה נכון ואם הייתי במילואים עכשיו הייתי קם והולך הביתה.
    יש גבול לרפיסות. יש גבול למוסר וערכים מקולקלים המסריחים מפוליטיקה.

10. DRORIKO Member

https://www.ynet.co.il/news/article/h1sx00sba6

מבין לגמרי את הזעם של האבא, רק שהבחור שהוא צועק עליו נכנס לתפקיד שבועיים לפני הטבח. הכתובת שהוא מחפש זאת רוני בורשטיין שהוא החליף. כך או כך נראה לי שמדובר בש.ג. ההוראות הגיעו הרבה מלמעלה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/3/24
  11. k_700 Member

שמעתי את אייל באינספור מקומות כולל בשיחה עם קרן נוייבך בתחילת החודש.
    היו שם אינספור מחדלים שהמג"ד הנ"ל אחראי עליהם.
    כולל אימון שדימה פשיטה גדולה של מחבלים על מוצבים בגזרה שלושה ימים לפני(כשרק מוצב יפתח הקטן עבר את התרגיל) כולל האמרים שהיו יכולים להטיס אותם משם בתחילת האירוע(אחרי שהחמל כבר יצא מכשירות), כולל חדר תקשורת שהיה נעול, כולל קצינים שנכנסו ויצאו מדלת חירום גם אחרי שהתחילה השריפה.
    הבן אדם הזה לא פראייר, הוא עשה את התחקירים הכי רציניים על המחדלים במוצב הזה.

הייתי מגיב בדיוק כמוהו וזה בושה שהמג"ד הזה מרגיש בכלל בנוח להמשיך בתפקיד ולהגיע לטקסים האלה.
    אני מכיר טוב מאוד את חמ"ל נח"ל עוז.

12. DRORIKO Member

לא ידע מה חקר לא חקר, אני יודע שאופיר אברם מונה לתפקיד פחות מחודש לפני הטבח וזה לא כולל את החפיפה שהוא היה צריך לעבור

https://www.idf.il/אתרי-יחידות/פיקו...-מגד-414-אוגדת-עזה-תצפיתניות-חמל-תושבי-העוטף/

אם ימונה מאמן למאן יונייטד ושבוע אחרי זה הוא יחטוף חמישיה מארסנל אתה תשלח אותו הביתה?

13. k_700 Member

כל דבר תשווה לכדורגל?

14. DRORIKO Member

לא יודע זה מה שכולם עושים פה אז אני זורם עם הטרנד

15. yonmu Member

בין הלחץ של ביידן לבין הדרישות של סמוטריץ' וסער, בזמן שההתמהמהות כבר גלויה - אני משער שאנחנו בדרך לשבוע דרמטי.

אופציה א: צהל נכנס לרפיח, נתניהו מתנגש עם בידן, סמוטריץ' וסער מתקפלים מהדרישה לקבינט שנתפסת כקטנונית בזמן קרב רפיח.
    אופציה ב: צהל מדשדש בגלוי ודה-פקטו עוצר אפילו בלי עסקה, בידן מרוצה, הקואליציה לקראת פירוק
    (בן גביר יישר קו עם סמוטריץ', אז נתניהו יהיה על 50 עם החרדים כשלגנץ יש 8, סמוטריץ' 7, בן גביר 6, סער 4 ונעם 1.
    סיכוי סביר שיצליח להשאיר את גנץ-סער (ונעם) בתמורה לקביעת תאריך מוגדר לבחירות בעוד כמה חודשים).

בכל מקרה אני לא מאמין שאפשר להעביר עוד שבוע שלם בלי התקדמות צהלית ובזמן שהאגף הימני (סמוטריץ, בן גביר, סער) ממשיך לעשות כלום.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 5, אורחים: 123)

1. טל.
  2. הרצליה
  3. SerieA
  4. Milevskiy