מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. Sturridge Member

נו אנחנו מנצחים כבר? לא רואים מכל העשן.

ולחשוב שהשר שאחראי על ״חוסן לאומי״ ואמור לנהל את זה מפחד מכמה נשים מבוגרות שיצעקו עליו.
    מעניין איפה הוא היה פותח את הלשכה שלו אם הצפון היה בוער אצל בנט.

LFC-Gerrard1 ו-Bitcoin אוהבים את זה.
  2. G.B7 ירוק עולה

יכול להיות שהצבא הוא ארגון לא יעיל, על זה אני לא מדבר (דיברתי יותר על הפעולות עצמן בתוך עזה שכנראה חלקן דורשות שיפור והפקת לקחים. ומצד שני אני בטוח שהיו הרבה ויהיו בע"ה הישגים גדולים).
    זה שיש אנשים זבל בחברה שלנו, לא אומר "שאיכות האנשים במדינה ירדה".
    היה זבל ב1948, היה זבל ב-1967 ויש זבל גם ב-2024.
    היום בעידן של מידע כל כך זמין ופרוץ, רשתות חברתיות והקצנה (כמו אחוז מאוד נכבד מההודעות בפורום הזה) אז הכל בולט יותר ונראה משמעותי יותר.

LFC-Gerrard1, Lebron ו-Bitcoin אוהבים את זה.
  3. Cup of Tea Liverpool, UK

ברצינות, אין לי את המידע הדרוש כדי לדעת מה אפשר לעשות ולאילו תוצאות זה עשוי/עלול להביא. רוב הסיכויים שהחטופים מפוזרים ואין איך להחזיר את כולם במהלך אחד. אם נהיה קרובים מדי, הם ירו בהם וימלכדו את הגופות (זאת ההרגשה שלי). נוסף על כך, אני יודע כמה מעט החטופים אוכלים בשבי ושמתעללים בהם בכל מיני צורות (יותר או פחות גרועות), אנחנו לא יודעים כמה מהם בחיים ולגבי הגברים אני ממש לא אופטימי.
    חמאס לא יחתום על עסקה שתוריד אותו מהשלטון, אלא אם כבר יתפסו את המנהיגים בעזה וזה יהיה כדי לחמוק ממוות (נגיד הגלייה). המחיר שנשלם איתם בשלטון יהיה יקר ורע הרבה יותר מחיים של 140 אנשים שחלקם הגדול אני מאמין כבר לא איתנו. אז תלוי איזו עסקה, אני בעד, אבל קשה לי לראות איך חמאס וישראל מסכימים לאותו נוסח. אישית לא הייתי מסכן חיים של 3000-6000 אנשים בטבח הבא ותודעה איזורית של טרור מביא תוצאות ששיחות כמעט 100 שנה לא הביאו. זה מסוכן.

מה אתה אומר לגבי הצדק והסימטריה בסכסוך ובעולם?

4. alexshw Member

מדינת ישראל קמה מתוך אידאולוגיה, ועל ידי אידאליסטים(רובם המוחלט חילונים גמורים) - מציאות שונה לגמרי גם מבחינת הרכב האוכלוסיה.
    במציאות הנוכחית צריך מעשית לייסד את המדינה מחדש שתתאים למציאות הזו.
    על אף הסיאוב והשחיתות שהם חלק מכל מדינה באשר היא, אז בכל זאת פעלו מתוך מה שחשבו טוב למדינה. גם אם טעו. היום פועלים מה מאינטרס האישי מובהק.
    חוץ מזה התרבו אוכלוסיות לא יצרניות וסתם בבונים עובדי אלילים.
    ברור שהדור הנוכחי גרוע יותר מהדורות שהקימו את המדינה.

אם תרצה משפחת הנגבי מסמלת את העניין שאני מתאר.

5. Sturridge Member

מצאנו איפה הוא פתח את הלשכה היום
    https://x.com/shemeshmicha/status/1797734443945472439?s=46

וזה אחרי ריאיון בערוץ 14.

איך אפשר לדעת שהצבעת לזה ולא להתאבד?

6. G.B7 ירוק עולה

שוב עצם העובדה שיש אנשים/מנהיגים שבלשון עדינה הם זבלים לא אומר שכולם ככה, יש פה הכללה נוראית. וכן רואים את האינטרס האישי בולט מתמיד בכל מקום ובכל תחום, ועצם העובדה שזה קורה אצל מקבלי ההחלטות זה זוועה, אני מסכים.
    "לייסד את המדינה מחדש" - מה זה אומר בפועל ? מעבר לסיסמה? (להפיל את הממשלה ולגייס חרדים?).

אני לא יודע אם אתה עושה מילואים אבל מזמין אותך לראות או יותר נכון לשים לב לגיבורים האידאליסטים המדהימים של הדור הנוכחי, חלקם חילוני וחלקם למרבה ההפתעה (וסליחה שזה לא מסתדר עם הנרטיב שלך) עם כיפה ואולי גם צופים אדוקים של ערוץ 14 רחמנא לצילן. היה אפשר לשים לב לפעולות הגבורה שלהם לפני 50 שנים וגם לפני שנתיים וגם בשמונה חודשים האחרונים.

אין שום דבר חדש "באי גיוס חרדים".

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני הייתי מתחיל במה שאפשר להשיג עכשיו וזה להחזיר כמה שיותר חטופים חיים. הטבח הבא? אני מצפה מהמדינה ללמוד מזה ולהגן על עצמה ועל אזרחיה טוב יותר בעתיד. לא משנה מה נעשה מול חמאס - אנחנו נישאר מדינה בסיכון.

לא נעים לי לומר, אבל זה מה זה לא מעניין אותי הערב...

8. alexshw Member

אינני צריך גיבורים. להיפך אם אתה במדינה שאמורה להיות כבר הרבה יותר איתנה וחזקה מאויביה בכל פרמטר, זקוק לגבורה, זה אומר שיש פה בעיה מאוד קשה בניהול הדברים. גבורה היינו צריכים ב - 48.
    תבין ההבדל שפעם התופעות שתיארתי זה היה באג, ועכשיו זה פיצ'ר.

לייסד את המדינה מחדש - חוקה, הפרדת הדת מהמדינה, הפרדה ברורה בין רשויות, שיטה נשיאותית-פרלמנטרית עם מקסימום 2 קדנציות לראש מדינה.
    השיטה דפוקה מעבר לזה שביבי מתישהו יעזוב את הכסא שלו.

9. Cup of Tea Liverpool, UK

חלק מזה שהמדינה מגנה על עצמה זה על ידי השמדת איומים כמו חמאס. שוב, חמאס לא תחתום על עסקה שלא תאפשר לה לעשות 7.10 שוב ושוב ושוב, הם אמרו שהם רוצים לחזור על הפעולה הזאת שוב בצורה הכי ברורה שיש. ככה הם מתכננים להשיג את המטרות שלהם, דפוקים בראש, אבל יותר דפוק זה לאפשר להם.

אז אני אזכור לשאול אותך למה העזתים יותר חשובים מהילדים העבדים באפריקה עוד כמה ימים.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

המדינה היא זו שהקימה את החמאס בצורה כזו שאפשרה לו לבצע את ה 7.10.
    יותר מזה המדינה עוד פיתתה אנשים לבוא ולהתיישב סמוך לעזה. פיתתה אותם לבוא למלכודת.

כולנו זוכרים את הפיגועים הרצחניים של חמאס בשנות התשעים ואלפיים. אבל מבחינה צבאית הם היו אירגון הרבה יותר עלוב מאשר היום. בעיקר ידעו להרכיב חגורות נפץ ולגייס מתאבדים.

נערך לאחרונה ב: ‏4/6/24
  11. SerieA Il Capitano

אמנם אני רק יושב במזגן ומעביר ביקורת כמו שנאמר על אחד מחברי הפורום, אבל האם צבא שלא מסוגל להילחם בשתי חזיתות הוא חסין מביקורת?

12. SerieA Il Capitano

8 חודשים חבל ארץ ננטש, אנשים פליטים במדינה שלהם, יישובים נשרפים.

אם זה היה קורה בממשלת השינוי הזעם שהיה יוצא פה היה מטורף.

יידעו האנשים שהולכים לגור בצפון אחרי המלחמה, שאם נתניהו יישאר ראש הממשלה -
    1. אם תהיינה שתי חזיתות, הם יופקרו.
    2. לא יהיה לחץ או דחיפות מיוחדת להחזיר אותם לבתיהם. ייתנו לחיזבאללה לשרוף לנו את הגבול והיישובים במשך חודשים.
    3. הימין יתאחד סביב המנהיג החסין מביקורת, לא יהיה איום בפירוק הממשלה.
    4. כל ביקורת על ראש הממשלה תהיה בגדר בגידה.
    5. ראש הממשלה עצמו ושרי הממשלה, לא יראו בעצמם אחראים לשום דבר.

בעצם, העובדה שאנחנו לא מסוגלים להילחם בחיזבאללה ובחמאס יחד, זו אשמת הסכם אוסלו והיציאה מלבנון. כל מה שקרה משנת 2000 בעצם לא רלוונטי. זו לדעתם של האנשים שמספרים לנו סיפורי סבתא שהשמאל ייתן לערבים לשרוף אותנו. אה, בעצם זה מה שהם עושים עכשיו.

האם זה אומר שראש ממשלה אחר יהיה טוב מנתניהו? לא בטוח. האם זה אומר שהצפון לא יופקר שוב? לא בטוח.

אבל מה שקורה עכשיו זו אחריות של ראש הממשלה שמחליט להפקיר את הצפון.

Bianconeri, LFC-Gerrard1 ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  13. alexshw Member

בעצם תושבי ק"ש בחרו את גורלם בבחירות במלוא מובן המילה.

14. SerieA Il Capitano

עזוב, אני לא מתעסק במה שהיה. אני מתעסק במה שקורה עכשיו.

היו אנשים שבחרו בנתניהו בכל הארץ, באופן שחוצה מגזרים.

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

͏במשך הרבה מאוד שנים חמאס היה קיים, ולא היה 7 באוקטובר. אם מחר בבוקר זה יכול היה לקרות שוב, הייתי מסכים, אבל זה לא. האם התקפה שכזו יכולה לקרות שוב עם הזמן? כן. ולכן אני מצפה שישראל קודם כל תחזיר את החטופים, שכלפיהם יש לה אחריות עליונה, ואז תעבור לראות איך היא מתמודדת עם חמאס כדי למנוע חזרה בעתיד על 7 באוקטובר. לא לחפש "ניצחונות מוחלטים" - כלומר, סיסמאות ריקות - ולעשות את זה על גב החטופים, חייהם והמשפחות שלהם.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 13)

1. DRORIKO