מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. LFC-Gerrard1 Member

אין בעיה. אז שלא יזיינו לי במוח בדיבורי מאצ'ו ששווים לתחת.
    מדינה חסרת יכולת.

2. DRORIKO Member

בשביל לטפל בחמאס תצטרך להשמיד אותו ורק עכשיו יש לך לגיטימציה בינלאומית. תצא מעזה ועדיין יהיה לך כח נוחבא בדרום הרצועה שעם הזמן והכסף הקטארי יתפשט חזרה צפונה. סבבה החזרת את החטופים, אבל מה עם תושבי העוטף? אתה מעדיף להשאיר אותם בתור פליטים? ומה לגבי תושבי המרכז? אם העוטף לא יחזור אז בפעם הבאה הנוחבא יגיעו עד אליהם, כי הם כבר לא יתעכבו בעוטף(אגב בתכנית המקורית של השביעי לאוקטובר הם היו אמורים להגיע לרחובות וראשון, זה כתוב במפות שלהם)

אנשים פה עוד לא הבינו. נכנסנו לעזה לא בשביל להחזיר 240 חטופים אלא כדי למנוע שבפעם הבאה יהיו 2400 חטופים.

3. alexshw Member

שותפות אסטרטגית אמיתית. אבל צריך להבין שארה"ב לא עושה כאן טובה לנו.

4. Bitcoin Member

זה הייתה ההשערה שלי. אני פשוט מתווכח כרגע עם איזה אמריקקי שמתבכיין שהמיסים שלו הולכים לשלטון הרשע ואקיבוש אבל הייתי בטוח שיש פה יותר מטוב לב של האמריקאים... אתה יכול לפרט עוד?

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מצפה ממדינת ישראל למצוא פתרונות בלי להקריב את חייהם של 240 אנשים שאותם היא כבר הפקירה פעם אחת.

לא יכול להיות שהכל בינארי כל כך. או עסקה ונגמר המבצע וחמאס יישאר במקומו, או אין עסקה וממשיכים במבצע ואפשר יהיה להוריד את חמאס.

Bitcoin אוהב/ת את זה.
  6. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע. נראה לי שאתה מסתכל על העסקה הזו מנקודת מבט חד-צדדית מאוד שמחפשת איפה מדובר בהצלחה והישג עבור סינוואר. האם לא ייתכן שגם הוא תחת לחץ ולכן הוא מבצע את העסקה שעשויה להסתיים בכך שהוא ישחרר עשרות אנשים ובעוד כמה ימים האש תתחדש?

ובכל מקרה, עם כל הכבוד לסינוואר, מה שטוב לו, רע לו, מתאים לו או לא מתאים לו - זה לא נמצא במקום גבוה בסדר העדיפויות שלי אל מול עשרות ישראלים, ילדים ונשים, שאפשר להחזיר אותם לארץ.

italiano אוהב/ת את זה.
  7. Butragueño מנהלים

אם ההפוגה הזו תאפשר לצה"ל להמשיך לחפש מנהרות ועדויות בשטח בית החולים שיפ"א אז נראה לי שזה שיקול שנלקח.

8. alexshw Member

בעל ברית איתן ודמוקרטי (עדיין יחסית לסביבה) שמקדש ערכים מערביים באיזור אסטרטגי. שוק נשק מטורף. בסוף הכסף הזה של הסיוע הולך ברובו לתעשית הנשק האמריקאית. חלק מהנשק ישראל יכלה הייתה לייצר ביותר זול בעצמה.
    יש יותר מהוכחה לנאמר מעלה מאשר סגירת פרויקט הלביא?

ועוד דבר זו עמימות גרעינית. לא רוצים שישראל תכריז רשמיתשהיא מעצמת גרעין. ובטח שלא תגיע למצב שהיא משתמשת בנשק הזה.

9. DRORIKO Member

אין לי בעיה לתת להם 5 ימים הפוגה, אנחנו נביס אותם גם עם זה. יש לי בעיה עם הקטע הזה שאומרים שיש פתח לשחרור עוד חטופים בשביל ימי הפוגה נוספים. לך תדע איך סינוואר ישחק עם זה, הוא יכול למרוח את זה על חודשים עד שיביא להפסקת אש מוחלטת.

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשנגיע לגשר. קודם כל להביא כמה שיותר אנשים ארצה במנה הראשונה.

11. italiano Member

לא מבין איך אפשר להתנגד למתווה המסתמן.
    לא מדובר בחיילים ואפילו לא בגברים. פאקינג ילדים ואימהות.
    זה מחיר סופר זול בעקבות ההישגים של צה"ל ברצועה. ממש לאחר ה7.10 דיברו על כך שנצטרך לשחרר את כל אסירי חמאס, אלפים, כדי להחזיר את החטופים.

לשמחתי אין כוח שיעצור את העסקה. הילדים חייבים לחזור הביתה.

12. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגמרי.

גם כמו שאמרנו קודם, לדעתי זה יעביר את הלחץ אל הממשלה להמשיך במבצע אחרי ההפוגה המוסכמת כדי להחזיר את כולם ולהכריע את החמאס

13. LFC-Gerrard1 Member

מי שדיבר על כך שצריך לשחרר אלפים כדי להביא את החטופים זה או החמאס או אידיוטים מוחלטים.
    זו בדיוק המחשבה שמביאה אותנו להיות כל כך אימפוטנטים וחסרי יכולת.

לא היו צריכים לענות לטלפון של חמאס עד שהם היו מתחננים לשחרר את כולם תמורת הפסקת אש.
    ועד שזה לא היה קורה להמשיך לחסל כל חמאסניק שיש, להמשיך לפוצץ כל בניין של חמאס. להרוג את הילדים והנשים של כל מחבל.
    אם צריך, לדון במשפט בזק את כל האסירים הביטחוניים שמואשמים ברצח/אונס למוות. אחרי זה אפשר להגיד לחמאס שהם יכולים לבטל את העונש הזה ע"י שחרור כל החטופים.

שלושה פלסטינאצים על כל יהודי, בנוסף להפסקת אש, דלק ומי יודע מה עוד. ביצים שלי עסקה טובה.
    עכשיו הם ימשכו אותנו כמה שהם רק רוצים באף. הרי אמרו שאנחנו פתוחים להארכה של ההפסקת אש תמורת שחרור נוסף של חטופים.

כישלון. אין לנו סיכוי לנצח את המלחמה הזו.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  14. Butragueño מנהלים

מאיפה אתה יודע שזה לא קרה?
    אולי לא ענו לטלפונים של חמאס? באופן מטאפורי כמובן.
    הרי ההצעה (או חלק מההצעות) עלו כבר לפני שבועיים. ובמקורות ערביים ומערביים נטען שישראל היא זו שהתמהמה ולא רצתה לסגור עסקה.

אגב, ההצעה שנסגרה (או שתסגר, אני מקווה שתסגר) היא הכי טוב ממה שעלה בשבועיים האחרונים. אז יכול להיות שזה בדיוק מה שאתה מתאר, שחמאס התחננה עד כדי שירדה בדרישות.

15. הרצליה Member

המציאות היא לא משחק מחשב, היא יותר מורכבת.

Bianconeri אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 80)

1. חייל שוקולד