מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. DRORIKO Member

הדילול זה לא רק העברת כוחות לצפון. זה ריענון לחיילים, זה החזרת עובדים למשק. אחרי שפירקת את כל גדודי חמאס אין סיבה להחזיק שם 4 אוגדות, אנחנו כבר לא בנובמבר. רפיח לפי מה שהבנתי יקח כמה שבועות עד שנסיים את העבודה ואז באמת נעבור למודל של פשיטות.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

הכל נכון, לא אמרת כאן משהו אחר.
    אני רק שואל מה יהיה מנוף הלחץ שלנו כעת אחרי שאנחנו מדללים את הכוחות הצבאיים שלנו? לאט לאט הלחץ הצבאי שדובר שהוא זה שיחזיר את החטופים, יורד ויורד.

3. DRORIKO Member

לא הבנת אה? הטיעון שהלחץ הצבאי אמור להביא את החטופים זה בעצם להשתיק את משפחות החטופים כי פחדו להגיד להם שהמטרה הראשית זה להשמיד את החמאס ושהחטופים זה "על הדרך". השמדת החמאס ושחרור החטופים אלה שתי מטרות שסותרות אחת את השניה אבל לאף אחד בממסד אין אומץ להגיד את זה. אני יכול להבין אותם, סוגיה מאד רגישה.

4. DRORIKO Member

5. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחי,
    שתשרף לבנון - מה אכפת לי? אני לא בתחרות איתם למי הלכו יותר ק״מ- עצם זה שזו השוואה זה מהות הבושה.
    שורה תחתונה הגבול שלך הצטמצם ב5 קמ, זה שהחיים בכפר שבעא לא כסדרם זה לא מעניין אותי.
    אז לנו הצטמצם ב5 וגם להם - אז מה?

הנט שלהם, הכטבמים והאיום הרקטי גדול מ5 קמ בכל מקרה. לייצר שם רצועת בטחון אזרחית זה לא משנה. אפילו איום הפלישה לגליל לא ירד מהפרק.

LFC-Gerrard1 ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  6. DRORIKO Member

האיום האמיתי של החיזבאללה עלינו זה איום הפלישה. האיום הרקטי משותק על ידי מאזן אימה(אני מדבר על זה שחיזבאללה באמת "יתחרע" וישחרר את כל מה שיש לו על איזור המרכז) איום הפלישה הרבה יותר מוחשי, בטח אחרי מה שקרה בעוטף. להערכתי* ברגע שתסתיים המלחמה העצימה בעזה חיזבאללה ינצור את נשקו, הוא בעצמו מצהיר על כך, אין שום היגיון מבחינתו איתנו למלחמת התשה של שנים. השאלה מה יקרה ביום שאחרי שהוא ינצור את הנשק, כי על הנייר יהיה אפשר להחזיר את התושבים, השאלה אם איום הפלישה עדיין ירחף באוויר, זה תלוי בהמון דברים. האם ירוכזו מספיק כוחות שלנו על הגבול, האם אפשר באמת לייצר פרימטר על ידי כח אש, האם נעשה פלישה מוגבלת כדי להשתלט בעצמנו ה-5 קילומטרים האלה, האם נאלץ לפתוח במלחמה גדולה עם כל מה שכרוך בכך. זה נושא שהוא מאד מאד מורכב שנידון בשולחן הקבינט.

*כשאני אומר "להערכתי" זה בזהירות מירבית כי ה-7 באוקטובר לימד אותנו לא להיות נעולים על מה שהאוייב חושב או מתכנן.

7. DRORIKO Member

עוד פרדוקס מטורף בחסות הסנילי מוושינגטון שלא מבין את המזרח התיכון. המשאיות של של הסיוע ההומניטרי עוברות מדי יום שוד על ידי חמולות מקומיות. אלה חמולות שלמעשה מאיימות על השלטון האזרחי של חמאס. הצלפים שלנו קיבלו הוראה לירות באותם שודדים ובכך למעשה לחזק את החמאס. אז למי שמתלוננן על זה שחמאס עדיין שולט ברצועה, התלונות הן לא לביבי הן לביידן.

8. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

דובר צה"ל מתיר לפרסום את דבר מותם של שני חיילים. ועכשיו נעבור לרוקדים עם כוכבים!!! או האח הגדול!!! או נצחק מול היהודים באים!!!

אז מצד אחד, ברור הצורך להמשיך לנהל חיים בזמן מלחמה. מצד שני, העובדה שאנחנו כבר קרוב לתשעה חודשים בתוך החרא הזה, ומתרגלים מחדש לטפטופי מוות של חיילים שאחריהם ממשיכים כאילו כלום, זה לא בריא.

9. DRORIKO Member

אני אומר את זה בצער רב מאד אבל במלחמה חיילים מתים, והבנתי שיש קרבות עזים בשגעיה. אתה לא יכול לעצור פה את החיים על כל חייל הרוג, אם תעשה את זה החמאס ניצח אותך, זה מה שהוא רוצה, לשבור לך את הרוח. כן יש מקום לעצור אם קורה אירוע חריג מבחינת כמות הרוגים, אבל אני לא רואה סיבה שבקרב שנהרגו לנו 2 חיילים ולהם 50 אנחנו ניפול למרה שחורה כאילו הובסנו בקרב הזה

10. DRORIKO Member

https://rotter.net/forum/scoops1/855535.shtml

שתבינו, מי שביצע את הלינץ׳ לא היו חמאס, אלה היו אזרחים, זה אותם אנשים שראש השב״כ רוצה להכניס לפה בתור פועלים

11. DRORIKO Member

מה מונע מאיתנו לפזר פצצות אטום בכל איראן?

12. Lebron Member

הקומון סנס

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כבר אטום, בואו נזרוק אחד על הבית הלבן וניפטר גם מביידן מוקדם.

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

על אנגליה. אני לא סובל את פודן.

15. DRORIKO Member

לא מרגיש לך שאנחנו הולכים סחור סחור? תוקפים את חמאס, תוקפים את חיזבאללה, תוקפים הג׳יאד האיסלמי, כשברור מי עומד מאחוריהן? זה כמו ללכת מכות עם הבובות במקום עם הבחור שמפעיל אותן. נניח שאתה עכשיו נכנס למלחמה עם החיזבאללה ומשמיד בסופו של דבר את כל 150 אלף הרקטות שלהם, זה ברור לך שתוך 5 שנים איראן תמלא לה את המלאי מחדש, בלבנון אין ציר פילדלפי. אגב גם בגבול ירדן אין ואיראן מציפה את איוש בנשק. אז לא הגיע הזמן לטפל במחלה במקום בסימפטומים שלה? ועכשיו זה עוד טוב, מה יקרה כשלאיראן תהיה פצצת אטום? למה אנחנו צריכים לחכות לזה?

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 7, אורחים: 33)

1. DRORIKO
  2. SaSa
  3. SerieA
  4. Butragueño
  5. Scouser