מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. טל. Member

זה לא עסקה זה עם טרור. זה פרס לטרור.
    לא תהיה שום הפוגה בלחימה. בזמן שאנחנו נותנים להם דלק ואוכל ויכולת להתחמש ולהתארגן ולשנע כוחות ומידע - הם לא יעצרו את האש. הם ימשיכו לטווח את חיילי צה"ל.
    פשוט יגידו שהגיהאד האיסלמי (שאיתו לא נחתם שום הסכם) הוא זה שיורה.
    ברור שאלו יהיו מחבלים של הג'יהאד ושל חמאס ביחד. פשוט רק הג'יהאד ייקחו אחריות.

אנחנו בכלל לא מדינה. אנחנו אוסף אולפני טלביזיה עם הצופים שלהם.

-מכופפים את ידי הממשלה.
    -דם יהודי נשפך.
    -מפנים אצבע מאשימה.

-Repeat.

Nigel de Jong אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

אין דבר כזה כזה. אנחנו כבר לא ב-6.10. אין יותר הפרדה בין השניים. אלא אם ביבי מוכן שיהרגו חיילים רק בשביל להחזיר חטופים, ואז כנראה שהוא באמת לא כשיר.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מסכים איתך רק בגלל שאלו נשים וילדים שנלקחו מהבית שלהם. אם אלו היו חיילים שיצאו להלחם ונפלו בשבי, הסיפור היה שונה.
    הדבר היחיד שמפריע לי זה שישראל הסכימה לזה שבהפסקת האש גם המזלטים לא יעבדו. כלומר סינוואר וכל הבכירים יוכלו לטייל ברצועה, להעביר חטופים ממקום למקום, לעבור בעצמם למסתור אחר (אולי לצאת מהרצועה אפילו) ולנו אין מושג כי אסור לנו להפעיל שום דבר שייתן לנו מודיעין.

Lebron אוהב/ת את זה.
  4. LFC-Gerrard1 Member

אני לא יודע שזה לא קרה, אבל אני יודע שאם זה קרה, זה כבר לא קורה.
    אתה אומר שההצעה היא הכי טובה ממה שעלה בשבועיים האחרונים. נו ו..? מה גורם לך לחשוב שאם היית מחכה עוד שבועיים לא היית מקבל הצעה טובה פי כמה?
    הרי אם טוענים שהלחץ של ישראל עובד, למה שהוא פתאום יפסיק לעבוד?

חמאס התחננו עד כדי כך שירדו בדרישות? אתה מתכוון לזה שהם מקבלים פי 3 אנשים מאיתנו, הפסקת אש ודלק? בזמן שהם הצד המפסיד?
    אנחנו אלה שהתקפלנו. כמובן שיש את הקטע הזה שלנו אכפת מחיים של אנשים ולהם לא, מה שמאוד מקשה על הסיפור. ובכל זאת.

5. Butragueño מנהלים

אני צריך להסביר לך מה זה אומר כל יום שילדה בת 3 בלי ההורים נמצאת בשבי? שילדים נמצאים שם? קשישים? אזרחים פצועים?

השחרור של אזרח שלנו תמורת 3 שלהם זה הדבר האחרון שמטריד בעסקה הזו.

6. DRORIKO Member

העסקה שלעצמה היא לא כזאת רעה. זה שהם מקבלים פי 3 אסירים מאיתנו מעניין את התחת. אנחנו לא בתחרות איתם מי שיחרר יותר אנשים. הם משחררים נשים וקטינים שבכל מקרה היו אמורים להשתחרר מתישהוא. אין כאן איזה "שובר שיוויון" סטייל סינוואר. אפילו לא מג"דים שיכולים לשדרג את הכוחות של חמאס. נשים קטינים, זהו. עניין הדלק הפסיק להיות רלבנטי עוד לפני העסקה. לגבי ה-5 ימי הפוגה, לא מפחיד אותי כל הדיבורים האלה על זה שחמאס "ינצל את ההפוגה כדי להתארגן על עצמו" לקח לו 9 שנים להתארגן על עצמו ועדיין תוך שבועיים הגענו לשיפא, אז במה יעזרו 5 ימים. הפערים בין צה"ל לחמאס הם כל כך אסטרונומים ש-5 ימים זה בטח לא מה שיקזז אותם. מה כן מדאיג בעסקה, שהיא תקדים לעסקאות נוספות. זה בעצם אסטרטגיה של סינוואר להשתמש בחטופים כדי למשוך זמן. זמן למה? אולי לתת לקטארים לעבוד בזירה הבינלאומית, אולי לאפשר לסינוואר זמן לברוח מעזה. אולי הרבה דברים. מה שבטוח שזה שסינוואר לא סתם התעקש על זה. כבר הבנו שמדובר בבן אדם מתוחכם. בטוח עומד מאחורי הדרישה הזאת משהו.

7. LFC-Gerrard1 Member

לא, אתה לא צריך להסביר לי. אבל המשפט הזה גם תפס לפני שבוע שהמחיר היה כנראה מעט גבוה יותר. למה אז המחיר היה גבוה מידי ועכשיו לא? כל ההבדל בינינו הוא איפה אנחנו חושבים שהקו הזה בין "יקר מדי" ל"משתלם" עובר. אז אין צורך להטיף לי מוסר.

אותך זה לא מטריד השחרורים האלה. אותי זה מאוד מטריד. לא בגלל מי שמשתחרר אלא בגלל מה שזה מסמל. אנחנו לא יודעים לנצח.
    כל הדיבורים האלה על שינוי משוואה שווים לתחת. אנחנו שבויים באותם הקונספציות ונתונים לאותה סחיטה שתמיד היינו נתונים לה.

8. SerieA Il Capitano

אני פשוט לא מבין למה אנשים פה חושבים שאפשר היה להשיג יותר מזה, כשיש לחמאס ילדה בת 3 (!) בשבי כבר חודש וחצי. והיא רק אחת מבין 236.

טוב שיחזרו, יש סיכונים בעסקה, אבל התכלית של צבא היא להגן על האזרחים ולא להיפך.

9. LFC-Gerrard1 Member

בטח שלא מעניין אותך שחמאס ייקח 5 ימים להתארגן על עצמו. מה אכפת לך? הרי צה"ל החזק ינצח בכל זאת.
    אז מה אם בזמן הזה יקימו מערבים שיחסלו עשרות חיילים? אז מה אם כל הבכירים של חמאס יוכלו לצאת מהחורים שלהם ולברוח לאן שהם רוצים בכל יום במשך 6 שעות? אז מה אם כל טיפת מודיעין שיש על החטופים נזרקת לפח?
    והחמור מכל, קיבוע המשוואה שאנחנו צריכים תמיד לתת יותר מהם. זו הבעיה המרכזית פה. וכן, זה בא לידי ביטוי בין היתר בעובדה שאנחנו משחררים 3 אסירים מורשעים על כל תינוק/אישה חפים מפשע. כרגיל, אנחנו נותנים פרס לטרור ומדרבנים אותם להמשיך. איך אתה רוצה לשנות ככה משוואות איך???
    ובנוסף אנחנו אומרים להם "טוב אם תרצו לשחרר עוד כמה חטופים אז ניתן לכם עוד ימי מנוחה"?

ואני עדיין מחכה לרגע הזה שבו תתעורר ותבין שאין שום סיכוי שאנחנו משמידים את החמאס. לא כי אנחנו לא יכולים, אלא כי פשוט נעצור באמצע.

10. SerieA Il Capitano

יש גם את האפשרות שחמאס יתחיל לחסל ילדים, נשים, גברים חטופים.

זו בחירה מזעזעת, שקשה לעשות. אבל אזרחים חטופים אצל האויב?

11. LFC-Gerrard1 Member

נו באמת. אני אמרתי להשאיר אזרחים חטופים אצל האויב?

הכוונה היא להשיג עסקה הרבה יותר טובה. ואם זה ייקח עוד קצת זמן, אז שייקח. כואב ככל שיהיה.

12. SerieA Il Capitano

חס וחלילה, לא התכוונתי לזה שאמרת.

התכוונתי לזה שהבחירה של מקבלי ההחלטות היא קשה כי כל דקה שהילדים האלה אצל החמאס יכולה להיות גזר דין מוות. וזה שיקול שלוקחים בחשבון.

ולכן זו בחירה מזעזעת, כי ברור שחיילים נמצאים בסיכון מוגבר בעקבות העסקה הזו.

אמיר ע, Lebron ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  13. DRORIKO Member

עזוב אותי, אני לא מעניין. אם גלנט, גנץ, איזנקוט והלוי אומרים לך ש-5 ימי הפוגה זה חסר משמעות אז גם להם אתה לא מקשיב?
    כמה כבר אפשר להתארגן צבאית ב-5 ימים.

לגבי מידע מודיעיני על חטופים, לא יודע עד כמה זה משמעותי. אנחנו כבר מעל חודש בעזה ומצאנו רק חטופה אחת וגם היא היתה בבניין ולא במנהרה כמו רוב אם לא כל החטופים. כמה חטופים נוכל למצוא באמצעים צבאיים? בודדים אם בכלל. לצערי חטופים חיים נוכל לשחרר רק באמצעות עסקאות.

לגבי עסקת השבויים, שוב, זה ממש לא מעניין אותי שאצלם ישתחררו יותר. לא מדובר באסירים כבדים, כולה בנשים וקטינים. נראה לי שדווקא לגבי החלק הזה יש קונצנזוס בין ימין ושמאל.

אני כן מסכים איתך שאם העסקה הזאת תהיה תקדים לעוד עסקאות זה יהיה בעייתי.

14. LFC-Gerrard1 Member

1. זה לא שאני לא מקשיב להם, אני פשוט לא מאמין שהם אומרים את האמת.

2. סבבה, אז לא המידע המודיעיני על החטופים, אלא כל המיקומים של חמאס והמחבלים. כל המודיעין באופן כללי על איפה אנשים נמצאים בעזה.

3. "כולה" נשים וקטינים - למשל זאת שניסתה לפוצץ בלון גז ולהרוג עשרות? למשל הקטין שדקר (ופצע קשה מאוד) חרדי בשנה שעברה? אלו אנשים שיחזרו וירצחו ברגע שהם יוכלו. זה לא שאתה משחרר כאן את עמי ותמי כן? כרגיל, מוכרים לנו איזה קונספציה מפגרת. לנו לעומת זאת יחזירו תינוקות ונשים חפים מפשע. ועוד ביחס של 3 ל-1. לך לא אכפת שאלה שכבר ניסו לרצוח משתחררים. לי כן.
    ושוב מעבר לכך, קיבוע המשוואה הזאת של להמשיך להראות להם שזה משתלם לחטוף. זה החלק הגרוע ביותר כאן.

4. פה אנחנו מסכימים. אני רק הרבה יותר סקפטי לגבי ה"אם זה יקרה". אני די משוכנע שאנחנו הולכים להימשך באף בנושא הזה. אולי אני טועה.

15. DRORIKO Member

1.עדיין, קשה לי להאמין שב-5 ימים אפשר להרים משהו.

2.נכון אבל אני מזכיר לך ש-9 שנים היינו מחוץ לעזה, להוציא גיחות מדי פעם של מטוסים, ועדיין אספנו מידע אדיר על חמאס. ועוד תחשוב שעכשיו גם יש לנו חיילים בתוך עזה, זאת אומרת מודיעין של השטח. כל עוד זה מסתכם רק ב-5 ימים אפשר לחיות אם זה, אבל אם זה יגרור עוד הפוגות זה באמת יכול להפוך לבעייתי.

3.ברור שהם חלאות. אם הם לא היו חלאות הם לא היו בכלא. אבל ביהודה ושומרון יש חלאות כאלה כמו זבובים. זה לא שיש שם מחסור בפלסטינים שמנסים לדקור יהודים. אם תשחרר אותם זה לא ישנה כלום. אם היית משחרר אסירים כבדים זה היה משהו אחר. גם כי הם יכולים להשפיע יותר על הטרור ובעיקר כי הם היו מגבירים את היוקרה של חמאס ומייצרים תחושה שהוא ניצח אותך. זה לא המקרה פה, נשים וקטינים נחשבים לבעלי הערך הכי נמוך מבין האסירים הבטחוניים.

נערך לאחרונה ב: ‏22/11/23

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 90)

1. חייל שוקולד