מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@SaSa

האחריות של בן גביר ל7.10 היא זניחה. הוא לא התווה את מדיניות ההכלה ולא העביר כסף לחמאס לאורך שנים. לא קיבל מזוודות כסף מזומן מקטאר ולא היה לו קשר לניהול המשילות בעזה.
    התרומה שלו היא כחלק מהממשלה שבה הוא חבר וכחלק מכך שהוא גורם מרכזי בהעמקת הקרע בעם ובנסיון להפוך את גורמי המדינה והשלטון לפרטיים על פי דעת הקיסר והמחנה שלו.

האחריות של בן גביר במחדל הכמעט ולא פחות גדול של כשלון הממשלה מאז ה7.10 בכל התחומים כבר גדולה יותר. הממשלה הזו לא רק שזה קרה אצלה, אלא היא גם ממשיכה לגרור את ישראל לתהום. לבן גביר אחריות גדולה בזה.

אין ספק שמדינת ישראל כולה אינה מעניינת אותו, אלא הכוח האישי שלו וכנגזרת לכך מעניינים אותו מצביעיו בלבד. הוא מונע מהון אישי וגחמות.

לגלנט אחריות גדולה ל7.10. מערכת הבטחון הייתה בידיים שלו, ועל אף המודיעין ה׳כללי׳ שהמערכת שלו התריעה - זה אינו תירוץ, בטח בהתחשב במודיעין הסופר מדויק שגורמי הביניים והדרגים הנמוכים באמ״ן סיפקו(דרך התצפיתניות, ועד לכל הדוחות שיחברו מאז) ואף אחד לא הקשיב להם. גלנט היה ועדין חלק מהממשלה שאחראית לקרע הגדול בהיסטוריה של המדינה הזו ויש לו תרומה נכבדת לכך. גלנט הוא אשם מרכזי ב7.10, יחד עם הלוי ובר

מאז ה7.10 הוא חלק מהצלחות וכשלונות צבאיים בעזה ובצפון.
    על פניו, נראה שאין ספק שהוא יקח אחריות ושמדינת ישראל היא הדבר החשוב ביותר עבורו, ולא האינטרס האישי שלו. אופתע מאוד אם לא ילך הביתה ביוזמתו.

יש לך ביקורת קונקרטית עדכנית על גלנט שאתה רוצה לפרוק?

2. DRORIKO Member

3. Lebron Member

רק לפני שנייה התגאית ביכולתך המופלאות למורכבויות בניגוד לאדם שטחי וצר אופקים כמוני, ועכשיו החלטת ללכת לפשטנות שנועדה לעשות דה לגיטמציה למי שאתה מתדיין איתו.
    כמו שאמרתי, אתה תקוע כל כך עמוק בפוזיציה ובשבטיות כך שיש לך נקודת עיוורון לגבי מה שלא מתאים לפוזיציה הזאת.
    אני הגון לא פחות ממך. זה שאני לא בדיוק בפוזיציה הפוליטית שלך בהכרח לא הופך אותי לחרא שקרן.
    תפסיק לדבר איתי ברבים ותפסיק לייחס לי דברים שלא עשיתי. מוזר שאתה רואה "התקפים" ו"שקרים" רק מצד אחד.

הנה ,אני, לא סובל את ביבי, אבל אני לא כותב פה רק על ביבי וכמוני גם אחרים שכותבים פה.
    יצאתי למשל נגד האזכרה שעשו ליוני נתניהו ובה לכלכו על ביבי.
    כן אני רואה בנתניהו הגורם העיקרי למצב הלא טוב שהמדינה נמצאים בו היום. (משתל סיבות אבל די מאסתי בדיון הזה אז לא ארחיב) זאת עמדה לגיטימית.

זה לא אומר שאני מסיר אחריות משאר הגורמים והם רבים. בנוגע למחדל ב-7 באוקטובר אין לי בעיה להגיד שזה קודם כל על המטכ"ל על שלל גווניו.
    ברור לי שהרבה אנשים צריכים ללכת הביתה, ולא רק במסגרת הפוליטית.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/24
  4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא זכור לי כל כך שראיתי אותך פה עד לשבועות האחרונים, אז אולי החמצת את הקטע שבו אני - ואחרים - אמרו שכולם צריכים ללכת הביתה. בדרג המדיני והצבאי. כך שמעבר לזה, מה יש לי לחזור על הדברים האלה שוב ושוב? הלוי, גלנט, בר? השורה התחתונה כבר ברורה.

רק שבתוך כל זה, יש בן אדם אחד שבבירור לא חושב שהוא אמור ללכת הביתה ובבירור ממשיך לעשות פוליטיקה קטנה מאז 7 באוקטובר ומנסה להפיל את האשמה על אחרים. למעשה, כל הממשלה שלו - אחרי שיצאה מההלם - ממשיכה לעשות את זה, כולל אנשים שבהחלט לא אחראים ישירות ל-7 באוקטובר, אבל אחראים להרבה דברים אחרים שקורים מאז, גם בהקשר של המלחמה. אז על מי אתה רוצה שנעביר ביקורת? על האופוזיציה?

5. Sturridge Member

כן, גם אנשים נגד הממשלה הזאת בעד להשמיד את חמאס, מקווה שאתה מצליח לעכל את זה.
    השאלה אם הבנאדם שהעביר להם מזוודות כסף וכבר תשעה חודשים לא מצליח בעד, תשאל אותו. בינתיים יותר חשוב חוק הרבנים או משהו.

כל האשמים מחוץ לדרג המדיני כבר לקחו אחריות, וברור שהם יניחו את המפתחות כשהזמן יגיע, רק הממשלה והעומד בראשה לא. לכן מתעסקים בו.
    את ההבראה מתחילים מהראש.

6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נגד הממשלה האיומה הזו ובעד להשמיד את חמאס. אני לא חושב שיש באמת דבר כזה ׳בכל מחיר׳ על עסקת חטופים אבל שהממשלה צריכה לעשות כל מאמץ אפשרי להחזירם.

איך משמידים את חמאס? רק עם ימין חזק!
    איך ימין חזק משמיד חמאס? זורק עליהם כסף!

זו הלוגיקה.
    כבר התפללתם לעגל הזהב שלכם היום?

7. DRORIKO Member

אם אתה בעד להשמיד את חמאס אתה צריך לתמוך בממשלה הזאת, כי האופוזיציה תומכת בהסכם כניעה

8. Roma מנהלים

כבר לקחת את הכדורים?

italiano אוהב/ת את זה.
  9. Lebron Member

ואם אני לא חושב שהממשלה הזאת מסוגלת להשמיד את החמאס?
    אתה אולי מאמין ביכולת של הממשלה לשנות את המציאות לטובה. אני הקטן, בהתבסס על הנפשות הפועלות, הרבה פחות אופטימי.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/24
  10. SaSa Member

לא אמרתי שמי שנגד ביבי בעד חמאס
    אבל יש חלק מסויים במחנה רלב שחשוב לו
    יותר הפלת ביבי מהפלת חמאס
    לא סתם שאלתי את סטארידג ולא אותך או את לברון

11. Sturridge Member

לאחמד טיבי יש יותר סיכויים להשמיד את חמאס מלממשלה הזאת.
    למעשה הממשלה הזאת בכלל לא מתעסקת בהשמדת חמאס, תזכירו לי על מה מאיימים שם לפרוש מהקואליציה?

12. DRORIKO Member

הבנתי אז תבחר בממשלה שמצהירה שהיא תסיים את המלחמה

13. italiano Member

זה שיהוי לא סיום*/aaarofl

14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

חמאס הוא איום חיצוני, אבל יש כוחות ביטחון שיודעים להתמודד איתו. נכון, הם כשלו בזה בגדול ב-7 באוקטובר, אבל בגלל הטלטלה הזו אפשר לקוות ולהאמין שדברים ישתנו.

נתניהו הוא איום פנימי, שקורע את המדינה מבפנים. לטעמי, זה מסוכן יותר לעתידה של המדינה.

מעבר לכך שאני לא מאמין שאנחנו עומדים להשמיד את חמאס, בהחלט דחוף לי יותר להיפטר מנתניהו. עם הנהגה בריאה יותר גם נוכל להתמודד טוב יותר עם כל אויבינו, לרבות חמאס. עם נתניהו? ובכן, כבר קיבלנו את 7 באוקטובר.

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

תסיים את המלחמה. תחזיר את החטופים. תאפשר להחליף את ההנהגה המדינית והצבאית, להעלות את ישראל על פסים טובים ורציונליים יותר, ולהבין איך אנחנו צריכים להתמודד עם אויבינו.

לדעתי זה יהיה טוב ובריא הרבה יותר לישראל, וגם יתרום יותר בפן הביטחוני, מאשר להמשיך בפנטזיה הזו של "השמדת חמאס" (שלא לדבר על מה שקורה בצפון ישראל, שהוא כבר בעצם לא צפון ישראל).

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 28)

1. ofir