מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. DRORIKO Member

תעבור לגור בעוטף עזה ואחרי זה תגיד לי שזה טוב ובריא למדינה ישראל

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא זה שרומז שתושבים מסרבים לחזור לשם ממניעים פוליטיים, כשחמאס עוד בהחלט קיים.

הייתי שמח לחשוב שיש פתרון צבאי שיהפוך את ישראל למדינה בטוחה, מכולם, אבל זה פשוט לא ריאלי. עלינו לבחון את מצבנו מנקודת מבט רחבה יותר ולהחליט איך לפעול. ואת זה צריכה לעשות הנהגה חדשה, מדינית וצבאית. זה בטח לא ייצא משהו מחבורת חדלי האישים שקורעים אחד את השני בממשלה הנוכחית.

3. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

4. Lebron Member

יש בחירות ולא אמרו לי?
    שוב,אם אתה רוצה להאמין באיזה ניצחון מוחלט שמוכרים לך, לך על זה.
    אל תצפה ממני לקנות את הסחורה כי אני רואה כבר מספיק זמן מה היא שווה.
    אין לי שום אמון בממשלה הזאת וביכולת שלה להביא להכרעה אמיתית, בוודאי לא בצפון שם האיום גדול בהרבה.
    לך יש אמון? לבריאות. זה לא מחייב אותי.

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הממשלה הזו בינה לבין עצמה לא מסוגלת להסתדר ועסוקה במלחמות פנימיות על ג'ובים, כסף, כוח וניסיון נואש להישאר בשלטון. אבל את האויבים שלנו היא תנצח, כן כן.

6. italiano Member

אין ספק שממשלה עם רעמ, מרצ ולפיד תעשה כאן סדר עם הערבים.

7. DRORIKO Member

והשארת שלטון החמאס בעזה יהפוך את ישראל למדינה יותר בטוחה נכון גאון?

8. DRORIKO Member

חחחחח אתה מדבר על מלחמות פנימיות? ממשלת השינוי שלך נפלה אחרי שנה וחצי

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אפשר היה להעלים את חמאס לגמרי, בוודאי שזה היה עדיף. אבל זה לא יקרה. בטח לא עם הממשלה הזו. הם לא מסוגלים, הם אפסים. אתה עדיין לכוד במחשבה שהולכים להשמיד את חמאס. לא הולכים.

חמאס, בכל מקרה, הוא איום צנוע על ישראל יחסית לאיומים האחרים, במיוחד אחרי שהוא כבר יישם את התוכנית הגדולה שלו ב-7 באוקטובר, הוחלש בחודשים האחרונים, וקיבל תשומת לב שהמערכה הביטחונית לא חשבה שהיא צריכה להעניק לו בעבר. יותר כבר לא יזלזלו בו כפי שקרה. האיומים הגדולים עלינו הם ממקומות אחרים - לבנון, איראן - ולכן אנחנו צריכים להיות הרבה יותר אסטרטגיים ולהביט על התמונה הגדולה יותר. המלחמה בעזה היא לא העיקר.

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממשלת השינוי היתה מגוונת מאוד והורכבה ממפלגות שהחלו בימין, המשיכו במרכז וסיימו בשמאל וברע"מ. היה ברור מראש שהומוגניה אין שם, וקשיים יהיו. ועדיין כנראה שדברים היו אחרת אם פשוט בנט ומרצ היו בוחרים את האנשים שלהם טוב יותר.

הממשלה שלך הומוגנית הרבה יותר. ועדיין תראה איך שזה נראה.

11. DRORIKO Member

אי אפשר להעלים את החמאס אבל בהחלט אפשר למגר אותו ולהקטין אותו למימדים של כנופיות רחוב כמו באיו״ש ואנחנו בהחלט בדרך הנכונה. עד עכשיו חמאס חטף מכה קשה מאד, ורואים את זה בהמון פרמטרים, לא מן הנמנע שאם נמשיך לחבוט בו הוא יהיה על הקרשים. וגם אם אתה לא מאמין שזה יקרה, מה עדיף? להרים ידיים ולוותר?

גם מצחיק אותי שאתה אומר שחמאס הוא איום צנוע יחסית ושצריך להתמקד ״אסטרטגית״ באיראן ולבנון. הרי אמרת בעצמך שאין שום תכלית בלפתוח במלחמה עם חיזבאללה. אז לפי שיטתך לא צריך להילחם לא בעזה ולא בלבנון, ולהשאיר את כל תושבי העוטף ואצבע הגליל בפחד שהטבח הבא עורב להם בפינה. ממש אסטרטג דגול אתה.

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. לא אמרתי שלא צריך להילחם בלבנון. עכשיו לא צריך להילחם בלבנון, כשאנחנו בסיטואציה לא טובה מבחינתנו, ובטח לא צריך לעשות את זה תוך כדי תנועה, בלי לחשוב, מתוך לחץ, עם ממשלה שנמצאת על כרעי תרנגולת ואי אפשר לסמוך עליה ומערכת ביטחונית שצריכה כבר להתחיל להתחלף ולהתחיל מחדש (והראש של חלקה נמצא כנראה בתחקירים). גילינו דברים חדשים עלינו ועל אויבינו מאז 7 באוקטובר, וצריך לשבת בשקט ובראש נקי ולחשוב איך אנחנו מתמודדים איתם בעתיד. לא לרוץ ולהיכנס לדברים שמי יודע איך נמצא מהם. כבר יש לנו היסטוריה בעייתית בתחום.

2. קראתי היום ריאיון עם אנשים שעוזבים את הארץ, כרגע זמנית, לקנדה. סיפרו שבליל ההתקפה מאיראן הם ישבו בסלון בפחד שתיכף הם והילדים שלהם הולכים למות. כל ישראל נמצאת בסכנה כלשהי, ברמה כזו או אחרת, גם אם לא מיידית. לכן אנחנו צריכים לשנות את החשיבה למשהו הוליסטי ורחב יותר.

3. חשוב לי יותר להחזיר את החטופים מאשר להמשיך להכות בחמאס בתקווה שנקטין אותו עוד יותר. בשלב הזה, הקרע הפנימי מסוכן לנו יותר ממה שקורה מחוץ לגבולות שלנו. הקרע הפנימי בישראל גדול הרבה יותר מנושא החטופים, אבל המדינה הזו לעולם לא תצליח להתקדם אם לא תסגור את הפרק הזה בהיסטוריה שלה ואם תשאיר אנשים בתחושה שככה זה: היא גם תיכשל בהגנה על אנשים בתוך הארץ וגם תפקיר אותם אחרי שייחטפו.

4. אני לא אסטרטג ואני לא איש צבא. גם אתה לא, וכך גם אף אחד אחר כאן. אז בוא נימנע מההתנשאות הזו של אנשים שיושבים באייסוקר ובטוויטר ומשחקים משחקי מלחמה.

13. DRORIKO Member

בשביל לפתוח במלחמה אתה צריך לגיטימציה בינלאומית. ברגע שתחתום על הסכם עם חמאס ובעקבות זה הסכם עם חיזבאללה לא תהיה לך לגיטימציה לפתוח במלחמה נגד שניהם. למעשה אתה חוזר פה לשישי באוקטובר. אז לגיטימציה בינלאומית נגד החיזבאללה אין לך, אבל לגיטימציה בינלאומית נגד החמאס יש לך, והיא לא תחזור יותר, אסור לך לאבד אותה.

14. alexshw Member

או ביבי בקבר או החטופים. החבר'ה האלה יכולים לסדר את התסריט הראשון ואף אחד לא ידע אפילו.

אף אחד לא מגדיר מה זה ניצחון מוחלט וכל העבדים אוכלים את זה. עבורי למשל ניצחון מוחלט זה ביבי נגרר יחד עם אישתו ברחובות.

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחלה. עד מתי? כמה זמן נראה לך שעוד אפשר למשוך את הסיפור הזה נגד חמאס? זאת, כשאתה לוקח בחשבון שכל עוד אתה עושה את זה - אין לך צפון מדינה, על כל המשמעויות, התושבים שמאבדים את ביתם וכו'?