מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. DRORIKO Member

אגב ישראל צריכה להיות מאד נחושה במהלך 5 הימים האלה, כי חמאס יכול לשחק איתנו משחקים. למשל הוא יכול ביום השני להרוג לנו חייל כי הוא מצפה שלא נדפוק את ההפוגה כי נשארו עוד 30 חטופים לשחרר. או למשל להגיד לנו באמצע שהוא לא מוצא חטופים מסויימים והוא צריך עוד כמה ימים לחפש אותם. אסור לנו בתכלית האיסור ליפול לשטיקים האלה. בשניה שחמאס מפר את ההפוגה להתחרע עליו. לא להיות פריארים.

2. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@LFC-Gerrard1
    אתה לא יכול לקבוע בוודאות שיכולנו ׳להשיג יותר׳ ואם עמדת מערכת הבטחון הייתה מאוחדת לגבי העסקה אז זה אולי דווקא מרמז שההפך הוא הנכון.

השאלה היחידה היא - האם זה הצעד הטוב ביותר עבורנו כרגע - ונראה שהתשובה היא חד משמעית כן
    אין ספק שינסו למשוך אותנו ולאתגר את ההפוגה.
    זה המבחן של הממשלה, ואין שום סיבה שהם יקבלו הנחות.

זה הזמן שלהם להיות חזקים באמת ולא רק לקשקש.
    זה לא סותר את זה שזו ההצעה הטובה ביותר כרגע ושיש לקחת אותה - טוב שלקחו.

כל רפיון,חולשה,הססנות או דשדוש שיגיעו בהמשך קשורים ליכולות הממשלה להנהיג ולהיות חזקים ולא העסקה תהיה ׳אשמה׳.

חוזק של קבוצה נמדד במיוחד שהיא מקבלת גול. אם קיבלת גול ואתה טוען שבגלל שקיבל גול אתה משחק רע - זה רק אומר שאתה לא מספיק טוב.

אין יותר מקום לתירוצים.
    קחו את הילדים הביתה, ועוד 6 ימים תמשיכו לזיין אותם - אפילו אגרסיבי יותר מקודם.

3. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההתהפכות המוזרה של הציונות הדתית לגבי העסקה - נטו פוליטיקה או שסיפרו להם משהו שאנחנו לא יודעים?

4. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נבצע תרגיל מחשבתי, ע"ס היכרותנו עם החבר'ה המדוברים: האם מדובר באנשים שביצעו תהליך חשיבה שקול ורציונלי לאור בוחן המציאות והמלצתם של אנשי מקצוע, או שמדובר במיץ של הזבל, תחתית החבית של החברה הישראלית?

WhitRM, Sturridge, אמיר ע ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  5. LFC-Gerrard1 Member

אני לא יכול לקבוע שיכולנו לקבל יותר. אתה לא יכול לקבוע שלא. לא מבין מה הטעם היה בלציין את זה. גם לפני שבוע לא יכולת לדעת שנקבל עסקה טובה יותר השבוע. אנחנו שומעים ממערכת את הביטון את מה שהם רוצים שנשמע. לך זה נשמע אמין, לי לא. הם מתיישרים עם מי שצריך להתיישר.
    וכמובן, אני מאוד מאוד מפקפק ביכולת של משרד הביטחון להעריך נכונה את הסיכונים שכרוכים בכך. נחש למה.
    מה זאת אומרת העסקה לא תהיה אשמה? אחד מסעיפי העסקה עצמה מאפשרים לחמאס לגרור אותנו באף. וחיילים שימותו אחר כך כתוצאה ישירה מהפסקת האש הזו? גם בזה ה"עסקה" לא תהיה אשמה?

יאללה מה אכפת לי. גם ככה לא ננצח את המלחמה הזאת אז לפחות שיביאו כמה שיותר אנשים הביתה.

6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני יכול להגיד שכן כי זה מה שהוצע על ידי החמאס.
    אם רוצים להצמד ללוגיקה אז:
    - היה מו״מ, הציעו הצעה אחרונה
    - מקבלי ההחלטות ראו לנכון לקבל את העסקה
    - לא ניתן לדעת שהייתה עסקה טובה יותר מעבר לאופק
    - כן ניתן לדעת שזו העסקה הכי טובה כיום כי היא מה שהוצע והתקבל.
    - אילו הייתה עסקה טובה יותר מוצעת - היו מקבלים אותה.
    - אילו האמינו שיכולים להוציא עסקה טובה יותר - היו פועלים להוצאתה.

אין ספק שטיעון ׳תורת המשחקים׳ העילג שלי נכון יותר ב׳תנאי מעבדה׳ מאשר במציאות, ועדיין גם בהכנסת השיקולים הפוליטיים והחברתיים - אני חושב שהלוגיקה המוצגת עומדת במבחן המציאות.

אתה צודק שישנה פה שאלה על מה יקרה דקה אחרי - זה מה שכולנו אומרים - זה לא סותר את הצורך לקבל את העסקה.

בנוגע לאמון שלך במערכת הבטחון - הוא יכול להפגע וזה בסדר.
    אבל שוב - למה הדיכוטומיה? היו כשלים במערכת הבטחון, יחד עם זאת המערכת התריאה על הסכנות המיידיות והדרג המדיני התעלם.
    היה כאוס צבאי גם ביממה הראשונה שצריך להיות מתוחקר(למשל שנפילת האוגדה גרמה לאובדן שליטה כמעט מוחלט) אבל הצבא גם עושה עבודה מרשימה בעזה. החיים זה לא רק משהו אחד.

כל הפסד של ליברפול קלופ הוא המאמן הכי חרא בעולם וזו קבוצה זבל, וכל נצחון הם הכי טובים בעולם?

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אם סיפרו להם, תכף גם אנחנו נדע. אז לא.
    אולי סיפרו להם משהו על שינוי אפשרי בהרכב הקואליציה.

8. LFC-Gerrard1 Member

אתה לא נצמד ללוגיקה אתה פשוט מתאר פה מה קרה.
    ברור שזו העסקה הכי טובה נכון להיום כי היא האחרונה שהוצעה. מי חשב שהציעו עסקה טובה יותר? סלח לי אבל אתה בכלל לא מגיב לעניין.

ה"לוגיקה" שלך אומרת גם שהייתה הצעה ב-7.10, כל המחבלים תמורת כל השבויים. זה נאמר מההתחלה. לא יכולת לדעת שתהיה הצעה טובה יותר ובכל זאת לא לקחת אותה, כי האמנת שתשיג אחת טובה יותר.
    כל הויכוח הוא על הנקודה החמישית שלך. האם ניתן היה בהמשך להשיג עסקה טובה יותר או לא. לדעתי חד משמעית כן. לדעתך לא.
    אתה יכול גם לומר שמערכת הביטחון חושבת כמוך. זה מה שמספרים לנו. אני לא מאמין להם.

על איזה דיכוטומיה אתה מדבר למען השם? אולי אתה מתכוון מונוכרומיה? כי כל הסיטואציה שכתבת היא בדיוק דיכוטומית. ו"החיים זה לא משהו אחד" מדבר על מונוכרומיה ולא דיכוטומיה. אז אני מבולבל לגבי מה ניסית להגיד כאן.

גם על האנלוגיה של קלופ, אין לי מושג מה אתה מנסה להגיד.

9. italiano Member

מצד אחד אתה רוצה פוליטיקאים שהולכים אחר אנשי מקצוע.
    מצד שני כשקורה משהו, על סמך המלצותיהם של אנשי מקצוע, מי שאשם, הבלעדי והיחיד, זה הפוליטיקאי.

תחליט.

10. Sturridge Member

בפעם האחרונה שביצענו עסקה כזו היחס היה 1 ל- 1000.
    חמאס עוד דרש במהלך הלחימה שחרור של כל האסירים הבטחוניים בישראל.

אפשר להניח שהלחימה תרמה להורדת היחס אל 1 ל- 3. האם זה עדיין יחס גרוע? אולי. גם אותי זה מתסכל, אבל בסוף יש אזרחים שצריך להחזיר, ולצערנו יש מחירים שצריך לשלם בשביל זה.

לגבי סיכון כלשהו לחיילים בעקבות העסקה (רק שלא על כל חייל שיפול מעכשיו נגיד שזה בגלל זה…)- חלק מהותי מתפקידם של כוחות הביטחון הוא לסכן את עצמם למען אזרחים. זה הבסיס להכל.

בדיוק כמו שכוחות ביטחון סיכנו את עצמם בבית של רחל באופקים בשביל לחלץ שני אזרחים, או בחדר האוכל בבארי, או בעוד אינספור דוגמאות שאפשר לקחת רק מאותו יום שחור.

WhitRM, Bitcoin, אמיר ע ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  11. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא זכור לי שקבעתי שהאשם הבלעדי והיחיד הוא הפוליטיקאי באיזושהי סיטואציה בטחונית.

12. yonmu Member

חד משמעית ייתכן שהוא תחת לחץ.
    אבל אשאל זאת כך - מבוקר השביעי לאוקטובר, האם לדעתך ישראל הפתיעה את חמאס במשהו?
    חמאס הצליח למעלה מהמצופה בהתקפה. תגובת הנגד של צהל - עד היום - היתה בוודאי צפויה לגמרי בעזה. אז למה להניח שסינוואר לחוץ?
    אולי אולי אולי הוא ציפה להצליח פחות בהתקפה, ואז לגרור תגובה ישראלית מתונה יותר, ועכשיו זה קצת יותר מדי. אולי. הלוואי. קשה לי להאמין.

לגבי הנקודה השנייה אני לגמרי לא מסכים. מה שטוב לסינוואר זה מה שרע לישראל.
    החמאס חותר להשמיד את מדינת ישראל. שיקולי כוח פנים-ערביים-מוסלמים זניחים לעומת שיקול העל של השמדת מדינת ישראל.
    אם סינוואר תומך במשהו - זה כי לדעתו זה רע למדינת ישראל.

אני כן מקווה שלדעתו זה רע למדינת ישראל - אבל הוא טועה.
    לדוגמא, הוא חושב שנתמכר לשקט ונעצור את המבצע, אבל אנחנו נוכיח נחישות ואחרי שחרור החטופים נמשיך להחריב את עזה.

13. yonmu Member

יחסית לעסקה עם ארגון טרור - זו עסקה טובה.
    ועדיין, השאלה היא לאן היא מובילה.
    על החטופים הבאים ידרשו מחיר יותר גבוה. ואז יותר גבוה. ואז עוד יותר. מתי תעצור?
    בשביל הילד האחרון יבקשו ממך 500 מחבלים רוצחים. אתה תעז להשאיר אותו בעזה?
    או שאם כבר שחררת את כולם - תשבר ותביא להם גם את זה?

זה הסיפור. העסקה בפני עצמה הגיונית. השאלה היא לאן זה ילך מפה.
    סיכוי סביר שאנחנו משחקים לידיים של חמאס.

נקווה שהקבינט חכם יותר מהנהגת חמאס. לצערי כל הסימנים מראים שלא.

14. Lebron Member

אני מודה שיש לי תחושה לא טובה.

אני בעיקרון בעד העסקה כי אני רוצה לראות את הילדים והנשים בבית, אבל אני פשוט לא סומך על סינוואר וחושש שהוא עושה לנו תרגיל. מקווה שזה להפך אבל מתווה העסקה בהחלט יכול לאפשר לו למרוח אותנו.

בכל מקרה צריך לנצל את ימי ההפוגה כדי להגביר את התקיפות בצפון נגד חיזבאללה.

15. DRORIKO Member

מספרים זה משהו שעובד במערב. במזרח התיכון מה שחשוב זה הקונטקסט. בעסקת שליט חמאס נתפס כארגון עויין אבל כזה שאפשר לחיות לצידו. כיום הוא נתפס כארגון נאצי שביצע שואה בעוטף וניסה לכבוש את כל המדינה. מי ישחרר בשבילו אלף מחבלים?? גם סינוואר מבין את זה ובגלל זה הוא לא דורש את זה. לפחות לא כרגע.
    .

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 4, אורחים: 20)

1. Bianconeri
  2. Milevskiy
  3. Butragueño