מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. הרצליה Member

זה שבנית לעצמך נרטיב ב-7 באוקטובר בשעה 10:00 ואתה ממשיך איתו עד עכשיו לא אומר שכולם רואים אותו.

zivmay, שי, yonmu ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. alexshw Member

החמאס שולט אזרחית על עזה, צה"ל הרג יותר חטופים מאשר שחרר וגם חמאס הרג יותר חטופים מאשר צה"ל שחרר. עזוב אותי מהתעמולה של דובר צה"ל. מה צה"ל שווה ראינו ב - 7.10 וגם אחר כך. לא צריך באמת 11 חודש בשביל להתקשקש עם עזה. כן צריך בשביל לשמור על כסא.
    חבל שאנשים פה משרתים גלידות וסיגרים.

ספוילר: בסוף תהיה עסקה. כעבור שנה החמאס מחזיר את רוב היכולות. אתה יכול לצלם מסך.

3. טל. Member

שאלתי אותך שאלה ישירה ופשוטה.
    ההתחמקות (הקבועה. אפרופו התנהגויות קבועות) שלך והירידה לפסים אישיים הקבועה לא פחות שלך - עונה יותר טוב מתשובה בת אלף מילים..
    ומבהירה את מצבך היטב.

תרצה או לא תרצה תשמח או לא תשמח.

נערך לאחרונה ב: ‏6/9/24
  4. טל. Member

המחאה מונעת מהממשלה למשול.
    אם אתה מחפש רצינות - עצם העובדה שיש מחאה בזמן מלחמה צריכה לדרוש אותך לשאלות בתור תומך שלה. לא אותי.
    כאדם רציני, זה נשמע לך הגיוני לקיים מחאה, אנטי ממשלתית, עם גוונים פוליטיים מובהקים, שכבר אפילו לא מנסים להסתיר, בזמן מלחמה?
    ועוד מחאה פרועה בזמן מלחמה קיומית?
    בזמן שחיילים נלחמים? בזמן שהאירוע חי ומתגלגל?

בוודאי שהמחאה מונעת מהממשלה לחתור לניצחון. היא מונעת מהממשלה "לחתור" נקודה. לא משנה לאן.
    עצם קיומה של המחאה הנוכחית הרי מבוסס על הטלת ספק לא רק בכיוון שעליו ההנהגה החליטה...
    (אגב מטילים ספק קבוע. אפילו לא משנה מה ההנהגה מחליטה. הרי ראינו אנשי שמאל מאגפים את הממשלה מימין אפילו. כשההנההגה מחליטה משהו - פשוט תמיד מבקרים אותה, ולא משנה מה החליטה)

אלא בנוסף המחאה מטילה ספק, ארסי, ביושר כוונותיה והטלת ספק על היכולת של ההנהגה להחליט משהו, כלשהוא, בכלל.

זה לא טיעון. זה ציון עובדה.

אתה שואל על טיעונים?
    אני לא מכחיש את קיומם של האנשים שמתגייסים ומשרתים ומתנדבים. ולא את חיוניותם.
    להבנתי, אתה הוא זה שמכחיש את האנשים משתתפים במחאה. או יותר מדוייק, את הרסנותם.

הטענה שלי היא שכששמים את 2 הכוחות הנ"ל על כפות המאזניים, במקביל, הכוח ההרסני משמעותי יותר.

5. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@טל.

אני לא חלק מהמחאה.
    אני תומך בזכותם למחות, אני מזדהה עם חלק מהמסרים, אני מתנגד לאחרים(שמונעים ממני לצאת לרחוב)
    אני מתנגד לחסימת הכבישים
    אני לא סומך על הממשלה, חושב שהיא הגרועה בהיסטוריה ושצריך ללכת לבחירות.
    אחרי שסיימנו איתי ברמה האישית.

איזה החלטה לא עברה בגלל המחאה?
    תתאר לי בבקשה ברמה הפרקטית - איך המחאה מונעת מהממשלה לעשות משהו.
    - אנשי המחאה בעיקר צועקים - והממשלה בעיקר שמה זין.
    מלבד ליל גלנט ועיכוב המהפכה המשפטית - איזו דוגמא יש להשפעה של המחאה על איזשהי החלטה? במיוחד על המלחמה?
    האם אתה יודע לקשור/להסביר למה ביבי לא הרכיב את עזה בגלל המחאה? או כל דוגמא אחרת?

6. DRORIKO Member

מעניין מה שהולך עכשיו בלבנון

7. טל. Member

ביאנקונרי אין פה שום דבר אישי. אני לא מכיר אותך.
    אתה עד היום הצגת את עצמך כאדם שתומך במחאה ומזדהה איתה מוקסם מרעיונותיה ומדרכי הפעולה שלה.
    ולכך התייחסתי.

ההנהגה הישראלית פועלת בתוך מציאות תקשורתית ובתוך מציאות ציבורית מסויימת (שבמקרה שלפנינו רוויה בתקשורת ובמחאה ציבורית, שבוא נגדיר אותה כ"ביקורתית"... למרות ש-"עויינת" תהיה הגדרה יותר מדוייקת).

בהינתן המצב הזה/ בהינתן האטמוספירה העובדתית הזו: אני לא מבין איך ניתן לטעון שאין קשר לכך שההנהגה לעולם לא מנסה להקשיח יותר את עמדותיה לניציות ובלתי פשרניות יותר, ממה שהן כעת.

אין לי סימוכין. אני לא יושב בקבינט הממשלה.
    אני בוחן תהליכים. לוגית. ואשמח לשמוע את דעתך בנידון.

נתון א: הנהגה (כל הנהגה. קל וחומר הנהגה נבחרת) מעצם טיבה פועלת בתוך אטמוספרה מסויימת. ציבורית ותקשורתית.
    נתון ב: האטמוספירה הנ"ל, אצלינו פה, אפילו בתקופת מלחמה, רוויה בביקורתיות, בהדלפות, רוויה בהטלת ספק על עצם יכולתה וכשירותה והגינותה של ההנהגה לקבל החלטות, וכן רוויה במחאות אלימות ואנרכיסטיות. מחאות מהסוג שכבר הוכח כבעלות השלכות הרסניות, אפילו בתקופות קודמות שלא כללו לחימה.
    נתון ג: ההנהגה הישראלית מעולם לא החליטה על הקשחת עמדות, מעולם לא החליטה על כיוון ניצי ובלתי מתפשר יותר, ומעולם לא החליטה על אתגור של כללי המשחק או שבירתם.

מה אתה מסיק משלושת הנתונים הנ"ל? אינך מזהה קשר ביניהם?

8. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההנהגה בישראל מלאה בסמרטוטים אינטרסנטים שחושבים על טובתם האישית בלבד.
    היה והאינטרס האישי של מירי רגב(כדוגמא) מתאחד לרגע אחד אם האינטרס שלך כאזרח - ואולי תרוויח משהו נקודתי.
    הממשלה היא פחדנית ולא מסוגלת לקבל החלטה - ואתה פונה לעם.

אתה טוען שאתה מזהה תהליכים ומנתח לוגית- אך התחמקת מהשאלות שלי.
    איך בדיוק מחאה שלא משפיעה על הכוח ה׳אלקטורלי׳ של הקואליציה כמעט במאומה - משפיעה על החלטותיה? איך?
    האם ביבי פוחד להלחם בחמאס בכל הכוח בגלל שקמה ברסלר?
    אתה לא מעיז להסתכל ללוגיקה בעיניים ואתה נשאר עם סיסמאות ריקות וחלולות מתוכן.

שוב אני אומר - תסביר, לא בסיסמאות, ולא במשלים - איך ברמה הפרקטית מונעת המחאה מהממשלה לקבל החלטות במלחמה?

9. טל. Member

ההנהגה בישראל מלאה נבחרי ציבור. במקרה הטוב לחלק קטן מהם הצבעת.
    לרובם לא.

במקרה הממש טוב, המיעוט שהצבעת לו יהיה חלק מההנהגה למשך כמה שנים.
    בשאר המקרים - לא.

ככה השיטה, ככה זה הולך להיות כל חייך. וחיי.
    אז מומלץ להימנע מלהגרר למילות גנאי ולמלודרמטיות.

אין פה שום סיסמאות אני לא התחמקתי מכלום. כתבתי בפירוש אני לא יושב בקבינט. אין לי סימוכין.
    אני לא מכיר אישית הצעה אופרטיבית שנפלה בגלל חשש ציבורי ותקשורתי. אני לא יכול לנקוב לך בתיעוד מאומת של אחת כזו.

אבל זה לא אומר שאני לא יכול להפעיל את הראש ולנסות לזהות תהליכים.

-הממשלה שלנו תחת התקפה עויינת יום יומית.
    -הממשלה מעולם לא ניסתה להקצין לשבור את הכלים או אפילו לאתגר את כללי המשחק.

אני מזהה קשר לוגי בין 2 הנתונים הללו.

מי שממתחמק משאלה פשוטה ומשתמש בסיסמאות (שקמה ברסלר היא באמת הקול היחיד הציבורי והתקשורתי שאובססיבי נגד ההנהגה?) זה לא אני.

10. DRORIKO Member

אם זה נכון ביבי יוצא כאן אפס מאופס. אשכרה נכנע להפגנות במקום להיות מנהיג.

??? ???????: ??? ??? ??????? ?? ??? ????? - ???? ????? ?? ?????? ???? - ????? ????

עריכה:עכשיו אותו פיאלקוב אומר שצהל כן נכנס לתמרן בזייתון. אני מתחיל לאבד סבלנות עם האיש הזה. חבל, כי חשבתי שסוף סוף יש אלטרנטיבה לכתבלבים הצבאיים בטלוויזיה.

נערך לאחרונה ב: ‏6/9/24
  11. yonmu Member

קצת עובדות במקום דיס-אינספורמציה.

מתוך 255 חטופים בסך הכל:
    2 אזרחים אולי-חיים מלפני המלחמה שחצו את הגבול (מנגיסטו, א-סייד),
    2 חיילים הרוגים מלפני המלחמה (גולדין, שאול),
    117 חטופים מה7.10 ששוחררו בחיים (עסקה ומבצעים),
    37 גופות חטופים מה7.10 שהוחזרו (רובם נרצחו בתחילת המלחמה),
    33 חטופים מה7.10 שכברו הוכרזו כמתים,
    64 חטופים מה7.10 שאולי בחיים.

חמאס לא שולט אזרחית בעזה כי אין שלטון אזרחי בעזה.
    חמאס מקבל מישראל (טעות חמורה, אבל סיפור אחר) את משאיות הסיוע ומחלק אותן לאזרחים. זה לא שלטון.

טריטוריאלית ודמוגרפית עזה ספגה מכה קשה.

צבאית החמאס הושמד, ומארגון שהוא חצי-צבא הפך לקבוצת טרור קטנה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

חמאס מקבל אינפוזיה מממשלת הבגידה ואיכשהו עדיין שולט. והפייק אופוזיציה חיה עם זה בשלום. הקפלניסטים מעולם לא דרשו לסגור לחמאס את הברז. להיפך, הם דורשים שממשלת הבגידה תאשפר לחמאס לחזור לתיפקוד מלא. ובסוף זה יקרה. כי בקשר חמאס אין קואליציה ואין אופוזיציה. כולם בעד שהחמאס ישלוט בעזה.

13. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי ששולט בסיוע שולט אזרחית בעזה.
    על כן חמאס שולט אזרחית בעזה.

לטעון שאין קשר בין הדברים זה חד משמעית לא עובדה.

14. DRORIKO Member

קודם כל רוב תושבי צפון הרצועה כבר פונו מהבתים ולא ראיתי שזה גרם להם למרוד בחמאס, אז תגרש משם עוד 100-200 אלף, מי אמר שזה ישנה. בני אדם זה לא מדעים מדוייקים. אין איזה נוסחא מתמטית שאומרת תפעיל לחץ על האוכלוסיה=>הם ימרדו במנהיג. ראה למשל הסנקציות של טראמפ על איראן שנכשלו לחלוטין. צריך להבין משהו, תושבי עזה נמצאים כרגע בתוך גיהנום. אתה אפילו לא מבין כמה גיהנום. ועדיין זה לא גרם להם למרוד בחמאס, אז מה תכנית העבודה? שנעשה להם יותר גיהנום ואז אולי הם יטרחו למרוד בו?

15. DRORIKO Member

אין כרגע שלטון אזרחי כמו שאנחנו מכירים אותו. אין פרלמנט, אין בית משפט, אין מערכת חינוך, אין מחלקת גביה, אין משרד תחבורה, אין כלום. עזה היא כרגע עיי חורבות. אם לפני המלחמה עזה היתה מדינה דה פקטו, היום זה בליל של אנשים עם כנופיית טרור שעדיין משליטה שם אימה. אם תרצה זה כמו עיר בסיציליה שהמאפיה נמצאת בכל פינה.