מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO - הבאת לי ידיעה על חזיר בר כדי להדגיש את איום המחבלים? מה הדבר הבא ידיעה על מישהו שרץ למקלט בגלל אופנוע?

וברצינות - אני לרגע לא טענתי שהאיום של חדירה לא קיים או לא משמעותי. אני כתבתי מאוד פורט למעלה - שבהתחשב בנסיבות שמשמעותן להכנס ואז לנטוש את כל השטח - אין לזה תוכלת.

מקרון הוא זונה של ערבים. האמריקאים פשוט מנהלים קמפיין בחירות והמצב לא באמת מעניין אותם.

2. DRORIKO Member

לפני שהלכתי לישון חשבו שזה חדירת מחבלים. רק עכשיו מסתבר שזה היה חזיר בר. אבל טוב שלא לקחו סיכונים.

מקרון זונה של ערבים רק שפה זה סיפור קצת אחר. לצרפת יש מחוייבות רבת שנים ללבנון, זכר לכיבוש הצרפתי בלבנון. גם ב-2006 הם היו הראשונים שקראו להפסקת אש, עוד הרבה לפני ההתאסלמות של צרפת עצמה.

מדווחים עכשיו על הפסקת אש זמנית בלבנון. הרושם שלי הוא שביבי הרבה פחות נחרץ לגבי לבנון מאשר לגבי עזה. לא כי הוא מפחד מהחיזבאללה(ראינו בימים האחרונים שהוא הרבה פחות מפחיד ממה שחשבנו) אלא כי אין לו מושג מה לעשות עם לבנון. גם הוא מבין שגם אם תשמיד לחיזבאללה את כל הטילים תוך כמה שנים הוא ימלא את המחסנים מחדש. גם הוא מבין שכניסה קרקעית ללבנון זה לא כמו כניסה קרקעית לעזה ושהיא תפתור במקרה הטוב רק חצי מהבעיה. הבעיה היא שאתה "נתקע" עם 90 אלף מפונים שאתה בעצמך הצהרת שאחת ממטרות המלחמה היא להחזיר אותם לבתים. נראה שלמרות ההפצצות המאסיביות בדרום לבנון אנחנו עדיין באותו פלונטר. ונראה שלהבדיל מעזה כאן אין לנו לגיטימציה ללכת אול אין על הדאחיה.

3. italiano Member

ודיבורים על הפסקת אש ל21 יום.

חוזרים על אותה טעות שוב ושוב ושוב. חיזבאללה על הקרשים אז למה לא ניתן לו 21 ימים להתארגן מחדש.

4. DRORIKO Member

נראה שהחמאס קיבל השראה מחיזבאללה והוא רוצה להעתיק את מודל לבנון לעזה. כלומר שהפת"ח יהיה רשמית הריבון אבל חמאס ימשיך להיות הגורם החזק ברצועה ופשוט יסתתר מאחורי השפם של אבו מאזן. ישראל כמובן צריכה לשלול את זה מכל וכל.

5. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

האריס/אובמה מפעילים את הבובה הריקה כי מה שמעניין את הדמוקרטים זה הבחירות. כשיש בחירות כל העולם יכול ללכת להזדיין. הם ימכרו פצצות מימן לרוסיה סין איראן וצפון קוריאה אם זה יבטיח להם קדנציה. צביעות אמריקאית במיטבה.

הפסקת אש עכשיו היא רעה מאוד עבורנו

Roma אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

זה נכון אבל מנגד לביבי אין להט "להתאבד" על לבנון. בעזה כן יש לו את הלהט הזה, ואתה רואה שלא משנה איזה מכבש לחצים ארה"ב הפעילה עליו הוא לא התקפל מולם. למעשה הלהט שלו על עזה הוא כל כך גדול שהוא לא התקפל אפילו מול הלחץ מבפנים ללכת לעסקת חטופים. זה נראה שמבחינת ביבי יש שני מקומות שהוא לא יתפשר עליהם-עזה ואיו"ש. על לבנון יש על מה לדבר כמו שאומרים. אני לא בא להביע דעה על זה כי אין לי, רק מנסה לשקף את הלך המחשבה שלו.

7. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דווקא חושב שהלחץ הבינלאומי גדול יותר עכשיו.
    בעזה אף אחד מבעלות הברית לא אמר לך להפסיק, אלא ניסה ליישר אותך ל׳חוקי המלחמה׳, לאפשר הכנסת סיוע וכו וכו.
    הלגיטימציה שנתן ה7.10 הייתה כזו.

מאז הלך הרוח בעולם השתנה, בעלות הברית שלנו פחות סבלניות. באנגליה נבחרו מוסלמים לבנים, בארה״ב אנחנו מתקרבים לבחירות ולבנון זו מדינה ריבונית אמיתית. תעשה 1+1 על הכל ותקבל את התוצאה.

אם תצא הפסקת האש לפועל, לדעתי זה בעיקר אומר שמאחורי הקלעים יש איומים רציניים מאוד מצד האמריקאים על ממשלת ישראל.

8. DRORIKO Member

דווקא עם הסיוע ההומניטרי ביבי התגמש, והיו לזה מחירים, אבל זה משהו שביבי היה מוכן להקריב בשביל מטרה גדולה יותר. אבל נעשו הרבה ניסיונות לדחוף לנו הפסקת אש וביבי הדף את כולם. צריך להבין משהו, מדובר בממשלת ימין עמוק. מבחינת הממשלה הפלסטינים הם הדמון המוחלט, זה היה ככה עוד לפני השביעי באוקטובר, וזה התגבר פי 100 אחרי אותו יום ארור. שתבין שיש חלקים בממשלה שבכלל קוראים לטרנספר אותם, אז על אחת כמה וכמה שאתה לא יכול להגיע איתם לפשרה. ולא משנה כמה ביידן יצעק או יאיים. השיעים בלבנון זה סיפור אחר. הם אוייב מר אבל עם הפלסטינים זה שנאה שורשית. אפילו מעבר לזה.

ויש גם את העניין הפרסלוני. סינוואר עבד על ביבי, רימה את ביבי, הוציא אותו מטומטם. מבחינת ביבי הוא לא ינוח עד שהוא יהרוג אותו. זה לגמרי המערב הפרוע.

9. zivmay Member

אין טעם להכנס ללבנון אם לא מתכננים להקים גבול חדש בעומק 10 קמ, להרוס את כל הכפרים הריקים ולספח את הכפרים הנוצרים לצמיתות.
    אם התכנון הוא להכנס ולצאת אחרי חודש, נשיג את אותו אפקט אם נמשיך להחריב את לבנון עם חיל האוויר וחיל התותחנים במגוון דרכים.

שי, Bianconeri ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  10. alexshw Member

אפשר לעשות הרבה דברים בחודש-חודשיים בלבנון. אין לממשלת ישראל כוונה כזו. אם היחתה, היו ממשים אותה מזמן.

לא מתלהב מהזיקוקים. תושבי הצפון מפונים שנה שלמה נטו על אינטרס אישי. מה שישיגו בכל החזיתות בקרוב ניתן היה להשיג בנובמבר.
    מי שיגיד שחיזבאללה היה צריך לספוג מכות קודם כנו בשבועות האחרונים, אז אני אענה אפשר היה להכות באוקטובר-נובמבר. הכי מאוחר בינואר.

11. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO

לא מבין למה אתה עונה לי בכלל מנק המבט של ביבי או סינוואר. האמת העצובה היא, שבסיטואציה הזו - ביבי(ואנחנו) הוא רק פיון במשחק גדול יותר. בטח בהקשר של האמריקאים.

זאת המציאות.

אם ישראל מוכנה לצאת נגד הפטרון, להגיד פאק איט, ולשרוף את לבנון ואיראן - זה יהיה ארוע אחר.

אבל אנחנו לא שם, אז אולי כדאי שנפסיק להעמיד פנים.

12. DRORIKO Member

האמריקאים הם פרטנר חשוב, אבל גם לפרטנרים חשובים צריך להציב קוים אדומים. זה מה שעשינו באיו"ש, זה מה שאנחנו עושים בעזה, העניין הוא שאני לא בטוח שביבי רוצה להציב קו כזה בלבנון, מהסיבה שאין לו מושג מה לעשות עם לבנון. דעתי האישית-אם הולכים להפסקת אש בלבנון זה צריך להיות ב-3 תנאים: 1. 1701. 2.ישראל תהיה רשאית לפעול בלבנון כל פעם שהיא מזהה הפרה של 1701. 3.לא לכרוך עסקה עם חיזבאללה לעסקה עם חמאס ולמעשה לנתק את הקשר ביניהם.

13. italiano Member

Roma, LFC-Gerrard1 ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  14. DRORIKO Member

שתהיה לי בריא, בדיוק נכנסתי לכאן בשביל להעלות הסרטון הזה וההודעה שלך התלבשה לי נהדר

https://x.com/orfialkov/status/1839220307669762100

15. DRORIKO Member

מתחיל להרגיש לי שביבי עשה את אותו התרגיל שהוא עשה עם עסקת החטופים. הוציא דרך עיתונאי החצר ידיעה שהוא מתכוון ללכת להפסקת אש, בן גביר וסמוטריץ צעקו שלא יקום ולא יהיה, שרים בליכוד הביעו התנגדות, וככה ביבי יכול לבוא לביידן ולהגיד לו שיש עליו לחץ פוליטי לא ללכת להפסקת אש

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 36)

1. hbs7