מתקפת הפתע על ישראל ב7.10.23 ומלחמת חרבות ברזל - האשכול הרשמיֿ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י yonmu, ‏1/11/23.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מה שמעניין אותנו כרגע זה מתי החמאס נכנע. אז כן חשוב אחוז הלוחמים בין הנכנעים.

2. DRORIKO Member

3. LFC-Gerrard1 Member

העליבות שלנו מול החות'ים והחיזבאללה פשוט מביכה.

שמישהו כבר יעיף על הקופים הפרימיטיביים האלה בתימן איזה מאה פצצות. לא מבין למה מחכים. הרי הם בקיבינימט הם לא באמת מהווים עלינו שום איום. תפוצצו אותם כבר כבר כוסעמק תפסיקו להיות כבר כאלה עלובים. גם ככה לאף אחד לא אכפת מהחור תחת הזה. תעלו את המקום הרקוב הזה באש. אשכרה הכריזו עלינו מלחמה ואנחנו נותנים להם לעשות מה שהם רוצים. הגיע הזמן לשרוף עם נפלאם כל דבר של החותים בתימן.
    עם קצת מזל הם יתחילו לתקוף ספינות אמריקאיות אחרי זה.

וגם מול חיזבאללה. אני לא מבין מה זה המשחק המפגר הזה שאנחנו מבקשים שמישהו יאכוף את החלטת האו"ם שמעולם לא נאכפה. על מי בדיוק אני אמור לסמוך שירחיק אותם מהגבול? אתם עושים צחוק? אם זה לא כוח נאט"ו אני לא סומך עליהם. וגם אם זה נאט"ו אני למען האמת לא סומך עליהם.
    או"ם? את האו"ם צריך לפרק ולא הייתי סומך עליו לשחק לי בביצים.
    בינתיים פירקו לנו בסיסים בצפון. פירקו. פוצעים/הורגים לנו שם חיילים כל יום. אנשים לא נמצאים בבתים שלהם כבר חודשים ואנחנו עסוקים בלשחק בשטויות בצפון. אני לא רואה איך אנחנו הולכים למהלך מלחמתי בצפון כשנסיים עם עזה. אם בכלל נסיים עם עזה. ולא רואה איך אנשים אמורים לחזור לגור שם אם זה לא יקרה.

שי ו-Bitcoin אוהבים את זה.
  4. Bitcoin Member

לדעתי הרשות הפלסטינית תכנס לרצועה לא יעזור כלום. אם היה לנו מנהיג עם ביצים אולי היינו מצליחים לעשות משהו אחר

5. italiano Member

למי אדוני הצביע?מי ה"מנהיג" שלו?

6. Bitcoin Member

גנץ. מה זה קשור לא יודע

7. italiano Member

אז אתה מצביע לאיש שאולי הכי רוצה להכניס את הרש"פ לעזה ואז מבקר את האיש שכרגע מצהיר שלא יתן את עזה לרש"פ על הדבר הזה בדיוק.

לא קשור בסה"כ.

8. DRORIKO Member

9. yonmu Member

"רש"פ" זו מילה חסרת משמעות. השליטה של אבו-מאזן ביו"ש לא באמת קיימת, אז לתת לו להיות קשור לשיקום עזה?

בשביל שהמלחמה הזו תסתיים בניצחון היא צריכה להוביל ליציאת עזה. כלומר תהליך של הגירה-פליטות של שנים שבהן עזה מתרוקנת, בעיקר לטובת מצרים (ויש להם סיבות להסכים) אבל לא רק, עד שעזה היא כבר לא ישות מדינית אמיתית.

אם בכל מקרה הולכים על תיקו כואב - כמו שסביר ששלישייה כנתניהו-גנץ-גלנט תלך עליו - אז השאלה היא לא הפרסונה אלא הגיבוי. עם שליטה בטחונית של צהל ושליטה מדינית חיצונית (נניח גוף שמורכב מנציגי סעודיה, מצרים והאמירויות, ועם משקיפים מהאיחוד האירופי, ארהב והאום) זה יכול להיות משהו סביר שלא יתפוצץ לנו בפנים בשנים הקרובות.

בכל מקרה אני חושב שהממשלה הנוכחית לא אמורה לקבל את ההחלטה הזו. המנדט של הממשלה כרגע הוא למלחמה עצמה - השמדת חמאס, חיסול מנהיגי חמאס, השבת החטופים - ואחרי זה צריך לחזור לעם לבחירות.

10. italiano Member

ואז גנץ יבחר בסבירות גבוהה. מה לדעתך יקרה?

11. italiano Member

תחקיר צה"ל חושף ש-20 מהחיילים שנהרגו בעזה, נהרגו מירי דו"צ/אש מהאוויר/דריסה וכו'.

זה קורה בכל מבצע בטח במקום כל כך צפוף ובעייתי אבל 20% זה הרבה יותר מדי.

12. avicii Member

מזכיר מאוד את הישיבה שלנו בדרום לבנון. פשוט להיות בכוננות ספיגה כל היום, מבלי לעשות משהו.

13. Bitcoin Member

אני לא מצביע לאף אחד כי אין בחירות עכשיו. התחלתי ב"ההנהגה" ובזה אני כולל גם את גנץ וגם את ביבי. מה לעשות זה המצב.

נראה שהתחלנו קמפיין

14. Lebron Member

גם אם המפלגה של גנץ תהיה הגדולה ביותר, הוא לא יוכל להקים ממשלה בלי מפלגות ימין, והוא גם לדעתי לא ירצה. הוא יכוון לממשלת אחדות רחבה ככל האפשר כדי להצדיק את התדמית של הממלכתי שהוא לבש עליו.
    במפלגה שלו כרגע יש אנשי ימין מובהקים כמו סער, אלקין, כהנא והשכל. אם יתפצלו ממנו ועם כניסה של שחקנים חדשים מימין למשחק, די ברור שכנף הימין שלו תתקצץ, והוא יסיים עם הרבה פחות ממה שהסקרים מנבאים לו.
    אני חושב אגב שליברמן יסיים עם יותר מנדטים ממה שהסקרים מנבאים לו, ולא אתפלא אם סער למשל יחבור אליו במקום ללכת לליכוד.

ממשלת אחדות עם האיומים שנשקפים עלינו, היא צו השעה. רצוי לדעתי בלי הקצוות (מרצ מחד ועוצמה מאידך).

כשהייתה ממשלת אחדות בשנות ה-80 יצחק שמיר עמד על העקרונות הלאומיים שהוא מאמין בהם וסירב לכל פשרה, ועם זאת הוא הבין את החשיבות של אחדות בתוכנו וחתר לכך תמיד גם עם יריב מר כמו שמעון פרס, וזאת אכן הייתה ממשלה טובה עד התרגיל המסריח.

אי אפשר להמשיך עם ממשלת הימין "מלא מלא" הכושלת הזאת, ואי אפשר להמשיך עם נתניהו בראש מכל הסיבות שכבר דובר עליהם כשכל כך הרבה אנשים שונאים אותו ולא סומכים עליו.
    מצד שני, אסור שתהיה ממשלת שמאל. לשמחתי זה גם לא רלוונטי, עדיין אמור להיות רוב למרכז-ימין בכל ממשלה שתקום אחרי הבחירות הבאות.

ועוד משהו - אני הצבעתי לגנץ בבחירות האחרונות, אבל הוא ממש לא ה"מנהיג" שלי, וסיכוי סביר מאוד שלא אבחר בו שוב. אני לא מקדש פוליטיקאים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/23
    Bitcoin ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  15. alexshw Member

אין יותר אוברייטד ממונח מממשלת אחדות, רק לשם אחדות. ממשלת אחדות של שנות השמונים עבדה טוב בגלל איכות האנשים שבה ובגלל הרצון באמת לפעול לטובת אינטרס המדינה.
    האחדות עכשיו עליה קפץ גנץ מזויפת ומיותרת לחלוטין.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 31)

1. Milevskiy