נבחרת איטליה- חלום הדאבל תם

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Nesta, ‏29/5/08.

1. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם לא חושבים שהגיע הזמן לתת לאלברטו אקווילני הזדמנות? מבחינה מקצועית, הוא יכול להשתלב בקישור עם פירלו ודה רוסי ולהחליף את פרוטה. ויירה כבר שנתיים סובל מאקווילני במפגשים הישירים בינהם ולדעתי זה יכול לעבוד גם הפעם. הנבחרת נראת כבויה ולא יזיק לה התלהבות של שחקן צעיר שיחפש להוכיח את עצמו בנבחרת.

2. Don Joan Roman Member

מוכר ועצוב, רגע שובר, אחד הרגעים הקשים שלי בתור אוהד כדורגל, בטח הכי קשה בתור אוהד של האזורי ואני כ"כ לא רוצה לחוות את זה עוןד הפעם ואני כל כך מאמין שאני לא אצטרך לחוות את זה עוד פעם, או לפחות אני רוצה להאמין שהולנד תעשה את המוטל עליה ותשאיר את הכל בידיים של איטליה שלי שאין לי ספק בכלל שטובה מכל נבחרת בבית הזה, כולל מההולנדים ובטח ובטח שמהצרפתים והרומנים.

זה בדיוק מה שאני חושב ורוצה שיקרה, במשחק מול הרומנים כשראיתי את הכניסה של אמברוסיני ולא כניסה של אקווילני כ"כ התעצבנתי עד כדי כך שניפצתי את הכוס זכוכית שאחזתי ישר בתוך הקיר, אמברסוני הוא שחקן טוב עם יכולות הגנתיות טובות מאוד אבל מבחינה התקפית אין מה להשוות בינו לבין הקשר הרומאי ולטעמי בשמחק הזה היינו חייבים לנצח כי ניצחון היה משאיר אותנו כשהכל תלוי בנו, בתיקו אנחנו תלויים בחסדים הולנדיים כאלה ואחרים.

3. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה? לא נמאס?

4. Don Joan Roman Member

לא נמאס להם כי זה הרגע היחיד ב30 השנים האחרונות שהם יכולים להגיד שהשופטים עשו משהו לטובת איטליה למרות שהם מתעלמים באופן בוטה מהזוועות שבאותו משחק חולל השופט לאיטליה.

5. Gass12 Member

התרחיש שכדלקמן מסתמן כהימור בטוח לקרות בפועל. ואם זה ככה? נשיקה צרפתית בין מקאללה מרסק
    הפרצופים השחקן הכי מלוכלך שראיתי אי פעם. לבין פירלו המוכשר . שתיקח את הזוג אל עבר השקיעה
    זה בחזרה אל כיכר הבסטיליה ואת זה אל הקאפלה הסיסטינית.. עם סיפור אהבה ומכתבים מבושמים.
    ביי ביי אלופה ביי ביי סגניתה.
    http://www.sport5.co.il/articles.aspx?fold...d=39479&lang=HE

6. 亚历山大帕托 Member

למה מגיע לאיטליה או לצרפת לעלות במקום רומניה? טוב, לאיטליה די מגיע, כי את רומניה היא היתה מנצחת ללא השיפוט הדבילי, אבל זה עדיין לא אומר שהולנד חייבת לשנות משהו בתכנון המשחק שלה. ואן באסטן עשה את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר, העפיל אחרי שני משחקים, ועכשיו יש לו הזדמנות לתת את הבמה לשחקנים מוערכים פחות שאולי לא תהיה להם הזדמנות אחרת לייצג את הדגל בהמשך הטורניר. שוער שני, בלמים מנוסים פחות, בלי רוד וסניידר - הכל יתקבל יפה מאוד על הדעת. אין שום סיבה שהוא ידאג יותר מדי, וכל הרעש שהאיטלקים והצרפתים עושים סביבו אלה סתם ניסיונות נואשים להציל משהו מהטורניר שבו כשלו, אין לזה באמת לגיטמציה.

7. אחד_מנתניה Member

כתבתי את התגובה אתמול, אבל המחשב נדפק לי - בכל זאת עדיף מאוחר.

אחת ולתמיד שמישהו יסביר לי - על מה הטענות לדל פיירו אתמול ? אני לא מצליח להיזכר בשום פאשלה או החמצה. אם כבר, צריך לבוא בטענות לכל משחק ההתקפה, משחק עם כל כך הרבה הזדמנויות מבוזבזות לא ראיתי כבר הרבה זמן. דל פיירו לא נפל מאף שחקן על המגרש ונתן מעל ומעבר, מי שמאשים אותו באימפוטנטיות של איטליה צריך להתבייש.

עכשיו אני שואל את עצמי - נו קאסנו נכנס, מה הלאה. אלוהים עשו ממנו, נכנס על תקן משיח עלאק, הוא עשה משהו מיוחד? אני כנראה לא שמתי לב זה, סליחה. אין טעם לעשות ממנו משהו שהוא לא, אם במשחק הבא הוא יפתח שוב על הספסל לא יקרה כלום, כי גם כשהוא נכנס לא קורה כלום - איטליה ממשיכה להחמיץ. בכל מקרה אני מעדיף לשמור אותו מול הצרפתים כגלגל הצלה שנכנס מהספסל.

מילה על השיפוט - לא מכור ולא נעליים, סתם שופט בינוני. יכול להיות שהוא מנע ניצחון איטלקי, אבל זה כדורגל, קרה קורה ויקרה.

עכשיו בקשר למשחק - ההגנה התייצבה מהמשחק הראשון. קייליני הכניס שינוי מרענן לקבוצה, אם כי נבחרת רומניה זאת לא הולנד ולך תדע מה היה קורה מול חלוצים קצת יותר טובים מאדריאן "רועדות לי הרגליים" מוטו. גרוסו בלט מאוד במשחק שלו אבל מה שלא אהבתי אצלו, זה את הפריצות ראש בקיר שלו מדי פעם והגבהות סתמיות גם כן. יאמר לזכותו שהוא תיקן עם כמה הכנסות כדור מצויינות לרחבה. סה"כ רמת דיוק חצי-חצי (שלא תבינו אותי לא נכון - גרוסו היה ענק, אבל שיפור קל מצידו והוא הופך להיות הרבה יותר קטלני). על זאמרוטה אני נמנע מלהגיב - המגן הכי טוב בעולם הוא כבר מזמן לא. כנ"ל פאנוצ'י משחק סביר, תודה על השער אבל הגיע הזמן להיפרד כידידים.

הקישור - פירלו חלש, אבל הוא באנקר באיטליה אין לו תחליץ הולם, לכן אין מה לעשות. דונאדוני חייב להמשיך איתו, כמו כן היו כמה רגעים שפירלו נראה כאילו הוא חוזר להיות פירלו הישן וזה אמור לעודד את האיטלקים. דה רוסי, משחק שקט ומצויין עדיף אלף מונים על אמברוסיני האנמי, בינוני וחסר יכולת התקפית או גאטוזו שבלי ההתלהבות שהוא מכניס למשחק, לשחקנים ולאוהדים, חסר תועלת במיוחד מול נבחרות כמו רומניה. כנ"ל פרוטה משחק טוב של הקשר הרומאי - בקיצור שלישיית הקישור האולטימטיבית לנוכח הכלים של הנבחרת כיום.

ההתקפה - קאמורנסי, היה מצויין בתפקיד שלו, סיפק את התחמושת לטוני שהשכיל להחמיץ ולהתבלבל ממצבים קורצים. אבל בסה"כ טוני היה מצויין (כבש שער חוקי דרך אגב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx סליחה באמת השופט צודק, היי אל תשכחו שקיבלנו מתנה מ- Luis Medina Cantalejo במונדיאל מול אוסטרליה) בתפקיד שלו (להוריד כדורים לרחבה). גם דל פיירו נראה סביר, אומנם סיומת אין, אבל אין מה להאשים שחקן שניסה לעשות מעל ומעבר כדי לעזור לנבחרתו.

דונאדוני -

* לקח - מצויין, דונאדוני בסה"כ למד מהטעויות של עצמו מהמשחק מול הולנד, זה בהחלט גרם לשינוי טקטי, מקצועי ומנאטלי מהצד האיטלקי.

*הרכב - מצויין , פגע בול בפארוטה, גרוסו, דל פיירו, פאנוצ'י ודה רוסי. עם איטליה עולה עם ההרכב הזה גם מול (כמובן ששינויים והפתעות יתקבלו בברכה) צרפת אני יותר ממרוצה.

*ניהול משחק - טוב. חילופים בזמן (כן גם קווריארלה) , השיטה לשחק על טוני עבדה, דל פיירו או כל שחקן אחר שהגיע לריבאונד קצת יותר מרוכז, ורומניה היתה יוצאת עם מינימום שלישייה. דבר אחד אני לא מבין - אמברוסיני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

בשורה התחתונה - איטליה שיחקה מצויין, החמצות הן חלק מהמשחק, אבל בכמויות כאלה? לא יאומן.
    צריך לקוות שהולנד לא תשמיט נקודות מול רומניה. ניצחון איטלקי ואנחנו ממשיכם הלאה, אבל עד אז... יש עוד דרך ארוכה.

פורצה איטליה :aaa15:

נערך לאחרונה ב: ‏15/6/08
  8. yonmu Member

מה?
    החילופים - למה קוואליארלה עדיף על די נטאלה?
    ההרכב - למה פרוטה? למה לא אקווילאני?

9. אחד_מנתניה Member

בקשר לקווליארלה - גורם ההפתעה מכיר? או שצפייה במשחקים של מילאן וניהול המשחק של אנצ'לוטי גרם לך לשכוח שיש חיה כזאת בכלל?

פארוטה - ניסיון, הוא כבר הוכיח את עצמו כשחקן חשוב במערך של ספאלטי ברומא וליפי במונדיאל 2006 , דונאדוני מאמין בו ואני לא רואה שום סיבה לא לעלות איתו בהרכב הפותח. מה גם יש לו יכולת התקפית, לאור העובדה שעד כה דונאדוני התבסס על שלישיית קישור הגנתית במרכז השדה. אני גם לא פוסל את אקווילאני, אם הוא יקבל את הקרדיט במשחק הבא, אני לא אתנגד.

נערך לאחרונה ב: ‏16/6/08
  10. JR-Riquelme Member

החילוף המוזר הזה של אמברוסיני במצב של 1-1 היה כל כך מיותר שהייתי נותן רק על זה לדונאדוני 0 על ניהול המשחק.

11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

החילוף לא כזה מוזר. בדקות האחרונות נבחרת רומניה עשתה לא מעט עבירות על האיטלקים, כמו כן הרומנים לא פחדו להוציא כמעט כל מצב מסוכן ליד שערם לקרן. פרט ללוקה טוני (ואולי פאנוצ'י), אמברוזיני הוא השחקן שהבקיע הכי הרבה שערים בנגיחה כתוצאה ממצבים נייחים מבין כל אלה העומדים לרשותו של דונאדוני.

אם אתם לא מבינים משהו, אין זאת אומרת שהאחר טעה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/6/08
  12. JR-Riquelme Member

זה אומרת...

במצב כזה לך תכניס חלוץ למה להכניס קשר אחורי שאין לו מושג בהתקפה?

לסמוך על המצבים הנייחים שאיטליה תקבל זה עוד יותר מוזר.

בקיצור זה היה חילוף גועלי...

13. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואיך חלוץ היה עוזר למנוע את הטיילת במרכז המגרש שהייתה בדקות הסיום? אותה טיילת שגרמה לכך שכמעט כל מתפרצת של הרומנים הסתיימה במצב בעיטה? אמברוסיני גם קשר אחורי רענן שהיה יכול לעזור במשחק הלחץ באמצע המגרש (פרוטה עייף לא מסוגל לעשות את זה) וגם נוגח מעולה שיכול לנצל את כל ההגבהות לרחבה.

14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת אומרת שהיתה מחשבה מאחורי הכניסה של אמברוזיני ושדונאדוני רצה לנצל את היכולת שלו באוויר כיוון שזיהה את הדחיפות שאיטליה זוכה בכדורים נייחים. חלוץ? 1. זה שלצד שמו של שחקן באתר של אופ"א מצויין שהוא חלוץ לא הופך אותו לשחק יותר מסוכן בכדורי הגובה, כפי שכבר כתבתי בהודעתי הראשונה אמברוזיני כבש בקריירה שלו יותר שערים מכדורי גובה מכל שחקן אחר בסגל, כולל החלוצים (פרט לטוני ואולי פאנוצ'י). 2. דונאדוני גם ראה את היכולת של הרומנים לצאת מהר למתפרצות ואולי הצוותו של בוריילו (למשל) ולא של אמברוזיני היה גורם לכך שהמתפרצת ההבאה של רומניה היתה מסתיימת בשער. זה סיכון שדונאדוני העדיף לא לקחת כי תוך כדי מחשבה רציונלית בדק את המעלות של החלטתו אל מול העלויות שבכך. וכנראה הבין שאם חילוף כזה הסיכויים לנצח ולהפסיד את המשחק הם שווים, אולם כיוון שעל כתפי ההחלטה הזו עמד גורל הטורניר כולו (במידה של הפסד לרומניה לאיטליה לא היה סיכוי לעלות) החליט לא להסתכן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/6/08
  15. JR-Riquelme Member

בדקות הסיום לא צריך לשלוט במרכז השדה צריך להכריע את המשחק, טבעי שתהיה טיילת בדקות האלה כי אז הלחץ כבר בלתי נשלט ותוקפים בכל הכוח כי איטליה יודעת שהיא רוצה וצריכה ניצחון. הכנסת עוד חלוץ מביאה עוד שחקן שהוא איום על השער הרומני ואחד שיכול לעשות פעולות מסוכנות בהתקפה בניגוד לאמברוסיני.