נבחרת אנגליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י אמיר ע, ‏8/8/10.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצוקת החלוצים במולדת קשה מאוד - פאביו קאפלו עוקב אחרי ג'יי בות'רויד של קארדיף, נער פוסטר בארסנל לשעבר... הוא אומנם פתח את העונה בסערה, ובכל זאת, קשה לי להאמין שהוא מספיק ברמה ברגע זה, ולאן הוא כבר יכול להתפתח כבר בגיל 28? כמה upside יכול להיות לו?

ובינתיים הקמפיין למינויו של הארי רדנאפ ב-2012 נמשך. הארי מעורבב חזק ויש לו הרבה חברים...

2. alexshw Member

באנגליה יש מצוקת שחקנים ולא רק חלוצים.
    כשגם במחלקות הנוער יש מלא זרים(שלא לדבר על סקוטים, אירים וולשים, שהיו שם תמיד), אז מה הפלא שמאגר השחקנים עלוב בסופו של דבר?
    רק חוק רוסי יעזור לנבחרת אנגליה.

נערך לאחרונה ב: ‏5/11/10
  3. ArsenalFan Member

מחלקות הנוער מלאות בשחקנים אנגלים, אלה שטויות במיץ. אפשר לחשוב שכל מחלקת נוער באנגליה מלאה כולה בזרים, אפשר לחשוב שהסיפור מתחיל ונגמר במועדוני הפרמייר ליג. הבעיה היא חד משמעית באימון וזה מתחיל עוד הרבה לפני גילאי הנוער. ככל שבאקדמיות, בחוגים, בבתי ספר, במועדונים קטנים ומקומיים, יאמצו יותר שיטות אירופיות וישימו הרבה יותר דגש על טכניקה, ככה המצב יהיה יותר טוב. זו האחריות של ההתאחדות.
    אני עדיין מחכה לאקדמיה הלאומית בסגנון קליירפונטיין שההתאחדות שוקדת על הקמתה.

ההשפעה של החוק הרוסי הזה הייתה הרסנית בכל מקום שהוא נוסה והתרומה שלו לשחקנים הייתה אפסית, זה אחד הרעיונות הכי מעוותים שאפשר לחשוב עליהם שפשוט פוגעים במשחק.

4. alexshw Member

היא לא הרסנית.
    לא כל הזרים באנגליה באמת משפיעים לטובה על המשחק.
    כשאני רואה את בלקברן למשל, ששנים עם 9-10 זרים בהרכב ושנים בתחתית.
    יש גם את החוק הדבילי הזה של 40 מייל או משהו כזה באקדמיות.
    בקיצור , בספרד וגרמניה כבר הבינו שצריך לגדל גם שחקנים מקומיים.
    החוק פועל ברוסיה ובאוקראינה. אינני רואה ירידה בהצלחה של המועדונים שלהם.
    אקדמיה לבד לא תעזור. בסוף צריך מי שיתן את הצ'אנסים לשחקנים.
    אני מבין את ההתנגדות שלך, הקבוצה שלך שנים מתבססת רק על זרים, נו טוב אולי עכשיו אנגלי וחצי כשוולקוט בריא.

נערך לאחרונה ב: ‏7/11/10
  5. ArsenalFan Member

באנגליה לא "הבינו" שצריך לגדל שחקנים מקומיים? תלוי מי. כשההתאחדות האנגלית תתחיל לפעול ברצינות בתחום הזה, תוכל לבוא בטענות למועדונים. בינתיים, ההתאחדות צריכה לנשק למועדונים כמו ארסנל (ולא רק אנחנו, למען האמת, אבל אנחנו בהחלט מהמובילים) את הרגליים שהם קיימים ומפתחים שחקנים אנגלים ראויים. בגרמניה ובספרד, אגב, ידעו לשלב את הזרים בכדורגל בצורה כזו שתתרום גם לפיתוח השחקנים המקומיים.

אוקראינה? לפני ארבעה ימים הקבוצה שלי שיחקה נגד אלופת אוקראינה. קבוצה סופר עשירה שמבוססת כמעט אך ורק על שחקנים זרים. ממש עדות להצלחה.

ההערה האחרונה שלך מראה שבכלל לא התייחסת לטענות שאני העליתי, גם ההתנגדות שלי בכלל לא קשורה להיותי אוהד ארסנל. כשתסתכל קצת מעבר לוולקוט וחצי, תראה שאצלנו מגדלים לא פחות אלא יותר שחקנים אנגלים שהם מיועדים להיות הבסיס לקבוצה בשנים הקרובות, מאשר כל קבוצות הצמרת. אם כבר, לי יש רק על מה להתגאות באספקט הזה.

6. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס, שוב אתה משוטט יותר מדי מחוץ לגבולות גזרה שלך, שזה הדיונים על מכבי חיפה ואבי לוזון. איפה הרשויות?

אם היה לך חצי מושג על מה שהולך עכשיו ב"דור הבא" של הצעירים בארסנל (כמעט כולם אנגלים) לא היית מוציא את ההערה האחרונה מהמקלדת שלך. "רק חוק רוסי יעזור לנבחרת אנגליה" - מבחינת איכות השחקנים, כמה נבחרות כבר מציגות קאדר שחקנים יותר מרשים? שלוש, ארבע? זה שהם קורסים מנטלית בנבחרת זה משהו אחר ולא קשור לאיך מחלקות הנוער באנגליה בנויות.

7. alexshw Member

רק הזמן יראה מה יצא מאותו דור עתיד "אנגלי" בארסנל, אבל הבעיה היא לא ספציפית בארסנל, אלא בכלל.
    זה לא רק הקריסה המנטלית בטורנירים גדולים, זה גם מבחר קטן.
    כשאני מסתכל מדי על ההרכבים שעולים לשחק בפרמייר ליג, אז הקאדר לא רחב מספיק של שחקנים.
    כמה שחקנים אנגלים משחקים באלופות?
    תשוו עם שחקנים גרמנים וספרדים.

8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא קשור לליגת האלופות, אנחנו מדברים על הנבחרת, לא? יש חור בעמדת המגן הימני, אבל סה"כ יש מבחר מצוין עבור נבחרת אנגליה. ועוד עכשיו כשיש הרבה צעירים מאד מבטיחים - ווילשייר, אדם ג'ונסון, אנדי קארול, קאטרמול, גיבס, רודוול ויש עוד בדרך. אי אפשר להשוות את המצב לריאל וברצלונה. ברצלונה באמת מגדלת המון שחקנים וזה משהו שהם עושים ולא איזו נורמה בספרד, וריאל פשוט קונה את הספרדים הטובים.

בקיצור הבעיה היא לא באיכות השחקנים אלא במנטליות שלהם במדי הנבחרת ולדעתי גם במשרת המאמן - אין באמת מאמן אנגלי ברמה גבוהה היום, ולכן הגיעו שני מאמנים זרים ויכול להיות שזה היה פקטור בכך שהם לא הצליחו.

9. ArsenalFan Member

גם אם אף אחד מהם לא יהיה שחקן הרכב בארסנל אי פעם וכולם יילכו לשדות זרים, זה עדיין מראה על השקעה וקידום שחקנים, לא?

בחזרה לנושא האנגלי שהוא מרכז הדיון ולא ארסנל - אני מסכים שיש בעיה במבחר השחקנים, אבל חוקים מיותרים לא יפתרו את זה אלא רק עבודה אמיתית בשטח. השאלה שצריך לשאול היא מה הצורך האמיתי - האם להוריד את הרמה לכבוד האנגלים כדי שיקבלו "יותר הזדמנויות", ובכך אתה פוגע בבירור בפרמייר ליג באיכות הכדורגל, כדי שאולי הנבחרת תרוויח מכך (מה עשתה נבחרת אנגליה בשנות ה-70 וה-80, גם את זה אפשר לשאול. האם היא הגיעה להישגים גבוהים יותר מאשר בשנים האחרונות? התשובה היא לא), או שאתה שואף להעלות את הרמה של השחקנים האנגלים בעזרת השחקנים הזרים האלה? אני לחלוטין תומך באופציה השנייה, רק שזה לא קורה ביום אחד. מתחילים לראות ניצנים של תוצאות בכמה מועדונים (וגם בנבחרות הצעירות) לפיתוח יותר נכון של שחקנים אנגלים. מה יהיה בעתיד, לך תדע.

10. alexshw Member

זה די נורמה בספרד. אם תשווה למשל לשנות התשעים או תחילת האלפיים, אתה תראה כמות שחקנים ספרדים יותר גדולה.
    מתי פעם אחרונה ברסה עלתה עם 7 ספרדים בהרכב(הכוונה לאזרחות, נשאיר את החלוקה לקטלונים, באסקים וכו', כי זה לא רלוונטי לנבחרת). אז ריאל יוצאת דופן, זה לא כל כך משנה.

ואני חושב שיש גם קשר מסוים לליגת האלופות, כי זה עוד משחקים ברמה הגבוהה ביותר.

איך 10 זרים בהרכב יעלו רמה של שחקן אנגלי?
    בסופו של דבר השחקן צריך לקבל את הצ'אנסים שלו.

שוב, אינני חושב שחוק רוסי יפגע ברמת הפרמייר ליג כי לא כל זר מעלה אותה.
    אז מועדונים ישקיעו יתר מחשבה בהבאת שחקנים זרים.
    כוכבים כמו דרוגבה, ואן פרסי או נאניף מן הסתם ימשיכו לשחק.
    אבל במקום שבנוער של צ'לסי יגדלו ואן אאנהולט או ברומה, יגדלו שחקנים אנגלים או לפחות בריטים.

חוק רוסי לא מבטל את הזרים, אלא מבטיח מקום למוקמיים.

11. SeRgInHo Member

כן אלכס, השחקנים האנגלים מספיק טובים בשביל להיות חלק מרכזי בקבוצות כמו יונייטד, ארסנל , צ'לסי, טוטנהאם (ועוד...) ולהגיע באופן קבוע לשלבים מאוחרים באלופות, אבל לא מספיק טובים להגיע לאותם שלבים גם ביורו/ומנדיאל? או לפחות לדלג בקלילות מעל ארה"ב ואלג'ריה? מצטער, אני לא קונה את זה. יש אחלה מבחר, אבל כנראה הבעיה היא מנטלית. להזכיר לך שבשנות ה 70 וה 80 האנגליות לקחו 6 פעמים רצוף את גביע האלופות עם ההרכבים הבאים:
    ליברפול בגמר 77 - 9 אנגלים
    ליברפול 78 בגמר עם 8 אנגלים
    נוטינגהאם ב 79 עם 6 אנגלים
    נוטינגהאם בגמר 80 - 6 אנגלים
    ליברפול ב 81 עם 8 אנגלים
    וילה ב 82 עם 8 אנגלים

על "ההישגים" של הנבחרת באותם שנים אני לא צריך לספר לך, נכון?

12. alexshw Member

ספציפית בתקופה המדוברת, לדעתי מרבית השחקנים הבולטים בליגה האנגלית היו מהחלקים האחרים של האיים הבריטים(כן שמונה אנגלים בגמרים של 78 ו - 81 בליברפול, אבל שלושה הלא אנגלים, זה דלגליש, סונס והנסן - השחקנים הכי טובים אולי).
    ובכלל קשה להשוות לאותה תקופה. הכדורגל היה שונה. לצורך העניין לא סביר שבפורמט של היום אסטון וילה, איפסוויץ' או נוטינגהאם היו עושות כזה חיל באירופה.
    כרגע, אני חושב שזה די ברור שלמדינות כמו גרמניה וספרד יש מאגר כישרונות יותר גדול וזה גם מתבטא בתוצאות.
    הרי גם גרמניה למעשה אכלה חרא מהנבחרת 10 שנים(עם כל הכבוד לגמר של מונדיאל 2002, כשהושג רק בזכות הגרלה מגוחכת למעמד). אז אולי בהשראת המונדיאל שנערך שם ב - 2006, הם החליטו לשנות כיוון ויש תוצאות.
    גם ספרד גידלה דור נפלא.
    באנגליה מאמנים זרים, בעלים זרים, מלא אוהדים זרים.
    הכדורגל האנגלי הוא מצ'מפיונשיפ ומטה.

13. SeRgInHo Member

אני מסכים שכרגע ספרד וגרמניה נמצאות ברמה משל עצמן. אבל אל תשכח שעד יורו 2008 ספרד הייתה באותה סירה עם אנגליה. נבחרת מוכשרת מאד עם אופי של ילדה בת 10.. לא בטוח אגב שהנבחרת של 2002 נופלת מבחינת הכישרון מהנבחרת הנוכחית.
    גרמניה מ 98 עד 06 עשתה בושות לא פחות גדולות מהאנגלים והייתה הרבה יותר אפורה. גם ההבלחה החד פעמית שלהם במונדיאל 2002 זה בגלל ההגרלה הנוחה ולא בגלל טורניר מצוין שלהם.
    מה שאני בא להגיד שמה שאנחנו צריכים זה איזו התפוצצות חיובית באחד הטורנירים, שכל הכישרון של השחקנים יצא החוצה ואז הכל יסתדר לשנים הבאות. זה יקרה מתישהו. מתי? אני מקווה שנחיה עד אז...

14. alexshw Member

אני חושב שהדור של שנות התשעים היה יותר איכותי, ושם בהחלט היה גם חוסר מזל, אגב כמו שגם באיטליה. וראה איזה פלא, אז גם שיחקו יותר אנגלים בקבוצות.
    אנגליה של הטורנירים האחרונים היא פח זבל טהור. היא פשוט נבחרת לא מספיק טובה כדי להצליח וזאת בניגוד לשנות התשעים(עד מונדיאל 2002, כולל) וזה עם כל הכבוד לטרי, ג'רארד, למפרד ורוני. האחרון במיוחד משתדל להיות גרוע בכל טורניר גדול.
    ועל הפארסה של 2008 אין מה להרחיב כמובן.

15. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלכס, תאמין לי שבכל הנוגע ליכולת של ג'רארד ולמפארד בנבחרת אני אחד המבקרים הגדולים, ושאני לא פחות מתוסכל משאר אוהדי אנגליה כשאני רואה את היכולת העלובה שהם מציגים, אבל אתה יכול לומר שהם לא שחקנים איכותיים? הרי הם מככבים בליגה האנגלית וליגת האלופות, הם שחקנים נהדרים ומשהו קורה להם במדי הנבחרת. האיכות בסגל ישנה, מה שמפיל את הנבחרת זה כבר מעבר ואם אפילו קאפלו הגדול לא הצליח להוציא אותם מזה אז קשה לי לראות מי כן יצליח.

לאנגליה יש קאדר שחקנים לא פחות מרשים מזה של גרמניה לדעתי, ההבדל הוא כמובן באיך שהגרמנים משחקים כקבוצה ובאופי והגישה שלהם על המגרש. להסיק מסקנות על סמך זאת ולומר שמחלקות הנוער לא בסדר זה לא רלוונטי לדעתי.