נבחרת אנגליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י אמיר ע, ‏8/8/10.

1. AW forever Member

מדהים. חשבתי שזה בדיחה בהתחלה. מעניין אותי תהליך המחשבה של בנאדם שעשה הכל בכדורגל העולמי ולקח על עצמו את הג'וב מהקשים בכדורגל העולמי כדי להוכיח שגם זה קטן עליו, ועכשיו חמישה חודשים לפני הטורניר שבו הוא היה אמור לעשות cash in על כל תהליך הבניה, הטמעה של הערכים שלו, העינוי של התקשורת- כל זה לפח כי לקחו את הסרט קפטן מג'ון טרי?! אוקיי, ברור שעשו לו עוול והלכו מעל הראש שלו, אבל בנאדם צריך לפעמים לקבל את הקריזות של הבוסים שלו, במיוחד שלא מדובר בנושא שעליו תקום ותיפול הנבחרת. לא יאומן.

2. StevieG Member

קודם כל, ההתפעה היחידה שלי שהוא לא פוטר, אלא התפטר. זה ממש לא היה שוק בשבילי שהוא הלך עכשיו. הראיון השערורייתי שהוא נתן לטלוויזיה האיטלקית לא הותירה הרבה ברירות בשבילו אלא להתפטר או להיות מפוטר. אתה לא יכול לצאת ככה נגד המעסיקים שלך. נכון, הם התערבו לו בעבודה, אבל בעקבות כדור השלג שנוצר עקב דחיית משפטו של טרי, לא היתה ברירה אחרת אלא להתערב. ההתאחדות עשתה טרארם כ"כ גדול מעניין סוארז, שהיא לא היתה יכולה לספוג את דחיית משפטו של טרי.

דבר שני, אני חושב שכל מאמן שיבוא עכשיו, וברמה גבוהה, יסכים רק אם הוא יקבל חוזה שיימשך עד מונדיאל 2014. אז או שההתאחדות תמנה את רדנאפ עכשיו, או שהיא תוותר על שירותיו ותלך על מאמן כמו רפא בניטז, או מאמן ברמה גבוהה שפנוי עכשיו(מה שדי נדיר למצוא), או שהיא תביא איזה מייק באסט שיאמן אותה, והוא ייכשל, כמובן, ביורו.

דבר שלישי, סטיוארט פירס לא יוכל להיות מאמן הנבחרת. הוא עסוק באולימפיאדת לונדון 2012, וגם ככה כדור השלג הזה גדול מספיק בשביל להתחיל לעשות פה שורה של מינויים שלא תועיל לאף אחד.

דבר רביעי, האם זה מקרי שביום שארי מזוכה, קפאלו מתפטר? האם מדובר בצירוף מקרים מופלא?

לסיכום, אני לא רואה מנוס ממינויו המיידי של רדנאפ לאימון הנבחרת.

3. לייזר Member

באופן אינסטינקטיבי:

- קאפלו ידע שהוא לא יצלח להוציא שום דבר מהנבחרת הזו בקיץ והעדיף לעזוב בשיא. הוא נראה טוב יותר כמאמן שהתפטר בגלל עקרון ספורטיבי מאשר כאחד שלא עשה עם אנגליה דבר בעוד טורניר. בריאל מדריד ירקו לו בפנים והוא חזר לקדנציה נוספת, אשר במהלכה החתימו מאמן לעונה הבאה בחודש מרץ. הוא לא התפטר וזכה באליפויות. הוא לא גידל עמוד שידרה ועקרונות מאז.

- אי אפשר למנות עכשיו את הארי.

- אי אפשר למנות את פירס (בחיאת).

- רפא?

נערך לאחרונה ב: ‏8/2/12
  4. AW forever Member

StevieG,

אם הג'וב הזה היה חשוב לו יותר מהכבוד שלו, אז מהפגישה שלו עם ראשי ההתאחדות יכלה גם לצאת הודעת התנצלות על הראיון שהוא נתן ובזה הפרשה הייתה מתחסלת.

5. AW forever Member

זה מפתה לחשוב ככה, אבל הוא ידע בדיוק למה הוא נכנס כשהוא לקח את הג'וב של מאמן נבחרת אנגליה. תפקיד כפוי טובה, שהפיל והרס הרבה מאמנים לפני דון קפאלו. בנוסף הוא הגיע לעמדה הזו אחרי שהשיג הכל ולא מתוך שאיפה למנף את הקריירה שלו, ככה שהייתי בטוח שהוא ילך עד הסוף עם הרצון להצליח איפה שרבים לפניו נכשלו.

6. לייזר Member

זה בדיוק הקטע. הוא ידע למה הוא נכנס והוא ידע לאכול חרא בשקט בעבר. אין לי ספק שהוא היה מסכים לקבל בוקס נוסף לפנים המעוכות שלו אם הוא היה מאמין שהוא יכול לסיים את הקיץ עם תואר.

7. Mellow29 Kopite

ומה גרם לו להפסיק להאמין בכך שהוא לא יכול להצליח בקיץ הקרוב? הרי זה לא שמשהו השתנה באופן מהותי מהמונדיאל - הזקנים המשיכו להזדקן (כצפוי...), רוני נשאר לא יציב והראה שאי אפשר לבנות מסביבו נבחרת (כצפוי...).

נוסטלגיה יפה...

8. StevieG Member

לכן, אני חושב שהעמידו לו ברירה. תתפטר ותצא טוב, או שתפוטר בבושת פנים.

9. AW forever Member

אני חושב שמה שלייזר מנסה להגיד זה שההתאחדות סידרה לו כרטיס יציאה מהכלא ומוצא מכובד מכישלון ידוע מראש. מה שאני חושב זה שהכישלון היה ידוע מראש עוד לפני שהוא לקח את הנבחרת.

10. skyday20 Member

מה עם איאן הולווי המאמן של בלקפול, כבר היה בנבחרת עכשיו מאמן שזכה בכל תואר, ויש לו המון ניסיון כמו קאפלו ובכל זאת זה לא ממש הצליח. אין לזה סיכוי גבוה לקרות, אבל איאן הוא מאמן טוב שמשחק כדורגל יפה.

11. AW forever Member

ז"א מה שאתה אומר שההתאחדות כ"כ זעמה על הראיון של קפאלו שהם היו מוכנים להרוס במו ידיהם את הקמפיין של נבחרת אנגליה ולזרוק לפח את כל השנים של המשכורת המפוצצת שהם שילמו לקאפלו, בלי אפשרות למחילה ובלי אפשרות לחרטה? נשמע לי קצת קיצוני. מצד שני, זו ההתאחדות האנגלית...

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע אם הכישלון היה ברור מראש, אבל כן, קאפלו יודע שהוא עם הראש במיטה חולה - גם בגללו, העסק היה הרבה יותר פשוט אלמלא החזיר לטרי את סרט הקפטן - ומצא דרך נוחה לצאת ממנה מבלי לחזור עם הזנב בין הרגליים מהיורו. "העקרונות". מעניין שאין לו שום עקרון כזה לגבי איכויותיו האנושיות של הקפטן שלו, עוד לפני העניין הגזעני.

13. AW forever Member

אמיר ע.,

הג'וב הזה תמיד היה מיטה חולה, קפאלו נכנס אליה כדי להוכיח נקודה. מבחינתי הוא עוד מאמן שהג'וב הזה שרף. צריך להיות מטורף/אנגלי/בשלהי הקריירה כדי להסכים ולקחת אותו. וכן אני יודע, המשכורת גבוהה. זה בדיוק מה שעושה שאת רדנאפ המועמד המושלם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

14. skyday20 Member

לקאפלו היה רקורד (ניצחונות - הפסדים) מעולה. הכי טוב בעשרות שנים, אפילו יותר מהמאמן שהביא לאנגליה זכייה במונדיאל, סר אלף ראמזי. צריך לתת לפאביו קאפלו קרדיט על כך שהוא עשה תוצאות יפות בתחום הזה. זה לא דבר מובן מאליו. קאפלו בעצמו לקח לטרי את הסרט לא מזמן והעביר אותו, אז למה פתאום עכשיו הוא לוקח את זה כל כך קשה.?
    כדי לזכות בטורניר צריך קצת מזל ושדברים ילכו כמו שצריך, רוני בכלל לא היה מרוכז במונדיאל ושחקנים אחרים היו עייפים מדי, בגלל זה הנבחרת עפה.
    העונה הזאת של הPL סוחטת את כל הכח והאנרגיה של השחקנים האנגלים, אם אנגליה רוצים לזכות במשהוא, צריכים ליישר קו עם הדרך של שאר העולם, וקודם כל להוריד את העומס בחג המולד.

15. alexshw Member

הרקורד הזה לא כל כך מעניין. בטורניר הגדול היחיד שלו הוא נכשל והנבחרת הציגה כדורגל מחפיר.
    זה שהוא העפיל ליורו, זה לא הישג. זה המינימום הנדרש.

הוא מאמן מצוין, אבל לא ראיתי שום הישג שלו בנבחרת. עניין אחר הוא שקשה בכלל להצליח בנבחרת אנגליה עם המאגר השחקנים המוגבל שיש לה, כאשר אפילו האקדמיות במדינה מלאות בהמון זרים.