סוגיית הזרים בליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏30/6/11.

1. עידן444 Member

לא...
    כדי שיהיה לי כסף להביא זרים איכותיים כמו שהזכרת...
    עד כמה שאני זוכר דוידוב וסליחי היו ברשימה שלך...
    אתה יודע למה הם לא בנתניה העונה? נחש...

2. סמואל אטו Member

כל קבוצה שתחתים שחקנים בהתאם לתקציב שלה. כמו שקורה בכל מקום בעולם.
    אם שחקנים כמו וואקמה, קאיודה, מנגה, פאס וכו׳ מגיעים לקבוצות תחתית(ברור לי שהם לא מייצגים את כ-ו-ל-ם) אז זה סימן ששחקנים טובים זמינים גם להם. שיתנהלו בצורה חכמה יותר.

3. עידן444 Member

היה תקציב... כשהוא מתחלק בין 5 ולא בין 3 הזרים נראים כמו שהזרים של נתניה נראים. וזה מה שמנסים להסביר לך כאן משהו כמו 32 הודעות...
    ועכשיו תנסה לדמיין מה היה קורה אם אפשר היה להביא 7...

4. אצטדיון למכבי Member

אתה חיי בעולם אחר אם אתה חושב שיש תקציב לזרים שמתחלק בין כמות הזרים שמותר להביא.
    אם תהיה מגבלה ל-3 זרים, מחיר הישראלים יעלה עוד יותר ואז בכלל לא יהיה לך כסף להביא זרים של ליגה שניה.

אף קבוצה לא מביאה זרים בשביל להגיד הבאנו, רוב הזרים בארץ מחזקים את קבוצותיהן, ואלה שלא, בדרך כלל נשלחים הביתה בסוף עונה.

5. עידן444 Member

יש לך טעות... אתה חי בעולם אחר! אני חי במציאות של הכדורגל הישראלי מודל 2015 בו קבוצות מביאות זרים זולים כדי לחסוך כסף... וזה לא כי הישראלים יקרים, זה כי אפשר למצוא היום זרים מאוד זולים והם הופכים להיות אפילו עוד יותר זולים עבור המעסיק בגלל אפליית המיסוי.
    ותהיה בטוח שאם אפשר היה להביא עוד זרים גם ברק לוי ומרגוליס לא היו היום בנתניה אלא במקומם היום עוד מישצ'נקו שהועדף על עידו לוי כי הוא זול יותר(ועידו לוי עולה עליו בכל פרמטר ואם רעננה לא לוקחת אותו בין היתר בגלל שאוסידון האידיוט נתן אותו בחינם כמו שהוא נתן את דודי תירם בחינם וכמו שהוא נתן את ויקי כחלון בחינם... אותו עידו לוי יושב ומסתכל על זר אוקאיני ששווה לתחת שתפס לו את המקום כי הביאו אותו עבור ארגז קרמבו), וכמו שסיאיי הובא כי הוא יותר זול מכל אופציה ישראלית שעלתה. וכך זה מתנהל ברוב הקבוצות. לרוב הקבוצות אין כסף להביא 5 זרים והן מביאות בגלל 1001 שיקולים, חלקם זרים, ותכלס? הכדורגל הישראלי הוא המפסיד הגדול... והוא יפסיד עוד יותר אם יתנו לחאפרים להביא עוד ועוד זרים. והאמת? כפי שהדיון הזה מתנהל... לא מצפה מאוהדים של מכבי ת"א להבין את המציאות האמיתית של הכדורגל שלנו... כי איך אמרת... אני חי בעולם אחר? כן... בהחלט חי בעולם שונה משלך... אני חי בכדורגל הישראלי...

Sir Alex Ferguson, amn ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  6. amn Member

אבל למה להכליל?

7. אצטדיון למכבי Member

קשה לי לדבר על קבוצות אחרות ועל שחקנים שאני בקושי מכיר (באופי ובאורח חיים ובהתנהגות) אבל לדעתי, צעיר שיעבוד קשה באימונים ויראה שמגיע לו, יקבל את ההזדמנות ויתפוס מקום של זר פחות טוב ממנו.

זה קרה עם בן הרוש "שחקן העל" שתפס את המקום של מאנה ולאחר מכן של מארבל. ודווקא כשלא הביאו לו זר לעמדה, הוא יורד ביכולת.
    זה קרה עם פרץ ועוד יקרה עם אזולאי שתופסים את מקומו של מיטרוביץ לסירוגין.
    דווקא היכן שאין זרים, כמו באגפים במכבי תל אביב, הרמה יורדת. מיכה איבד את מקומו, ורמוט בקושי מראה יכולת, בן חיים רק יורד ברמה 3 עונות ברצף. שחקן עם נתונים כמו של בן חיים צריך לסיים עונה עם 10 שערים ו 10 בישולים לפחות. אבל בגלל שאין זר שמאיים על דקות המשחק שלו, הוא לא משתפר.

אם תשאלו אותי, אני בעד להביא זר על כל עמדה של צעיר במכבי או ותיק שלא נותן את המקסימום.
    גם על העמדה של ראייקוביץ שהוא זר, הייתי מביא עוד זר שיאיים על דקות המשחק שלו במידה ולא יהיה טוב.

orimor2212 ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  8. Drama Guest

אתה מעדיף את דנינו או גוטיירז בתור בלם נוסף במכבי ?

9. אצטדיון למכבי Member

כתבתי זר אבל התכוונתי לשחקן כלשהו שיאתגר את שחקני ההרכב.
    וזה שוב מחזיר אותנו לטענה לפיה היצע השחקנים הישראלים הסבירים בליגה נמוך מאוד. אני לא מצפה מהמועדון להוציא מיליון דולר על מחליף.

השחקן הישראלי הצעיר היחיד שאני יכול להגיד עליו שהוא פספוס במכבי בגלל שלא מצא את מקומו בסגל הוא קהת, ואת מקומו בכלל תפסו ישראלים.
    אולי גם ברק לוי, אבל זה לא עולה בקנה אחד עם הטענה שזרים פחות טובים תופסים מקום של ישראלים, כי אניימה היה זר ברמה גבוהה מאוד.

10. סמואל אטו Member

הזרים של נתניה( ואני בכלל לא חושב שבארי ומישצ׳נקו כאלה רעים) נראים כמו שהם נראים כי כנראה מי שבחר אותם לא עשה עבודה מספיק טובה, או שהם פשוט לא השתלבו. אתה כמובן חייב לעשות מזה רעידת אדמה, לייצר תיאוריות, להכליל הכללות ולטעון ש״זרים=רע״.
    מה אני אגיד לך, אני בכלל לא מופתע שיו״ר שנמצא בשנה הראשונה שלו במועדון, במערכת שאין בה כלום ועם מאמן בשנה הראשונה שלו במועדון לא פגעו בזרים. על זה לא חשבת נכון? כאילו שמרגוליס וברק לוי זה בינגו מטורף של נתניה. נו באמת...

11. עידן444 Member

זו הכללה מושכלת. ברוב הקבוצות זה קורה עם הזר הרביעי והחמישי, ולפעמים גם השלישי, מה אתה רוצה שאני אחשוב לגבי הזרים שיביאו מעבר?

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  12. עידן444 Member

ממה הכדורגל ירוויח יותר? מטיפוח של ברק לוי, מרגוליס, ודודי תירם או מטיפוח של זרים שהביאו אותם רק כי הם זולים יותר ותאמין לי שהדבר האחרון שאפשר להגיד עליהם זה שהם מעלים את הרמה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה במכבי גם אחד בשם מונס דאבור שמכבי פיספסה.

כל אלה שטוענים שמכבי נתניה היא החריגה, ושהזרים בליגת העל יותר טובים מהישראלים, תעברו קבוצה קבוצה בליגת העל ותבדקו את הזרים של הקבוצה, אחרי זה תכתבו כאן את כל אלה שנראים לכם שמשדרגים את הליגה או הכדורגלן הישראלי כפי שקרויף טען לאחרונה, אתם תופתעו לגלות שכמות הזרים שבאמת משדרגת את ליגת העל היא קטנה מאוד.

זה לא שמכבי נתניה היא החריג ומכבי תל אביב והפועל באר שבע הם הכלל, אלא שמכבי נתניה זה הכלל והפועל באר שבע ומכבי תל אביב הם החריגות. רוב הקבוצות בליגת העל בעיקר מהמרות עם השחקנים שהן לוקחות ואין איזה בדיקה מעמיקה (לא לדבר על צוות סקאוטינג) שמביא את הזרים לקבוצה.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  14. amn Member

ספציפית העונה אני חולק עליך, @Sir Alex Ferguson , יש זרים לא רעים ברוב הקבוצות.

בידיעות מפורסם היום שנושא מגבלת הזרים יגיע היום למנהלת, "שתעסוק באיוש הוועדה המקצועית שתדון בו. במכבי ת"א מקווים לשכנע את נציגי קבוצות ליגת העל להצביע בעתיד בעד הצעתם לרשום שבעה זרים, כשרק חמישה מהם יהיו על כר הדשא. לדעת אנשי הקבוצה הצעה זו תאפשר גם לקבוצות מעוטות הכנסה להרוויח, משום ששחקן זר משלם רק 25 אחוז מס הכנסה".

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

והנה במשפט אחד מכבי מראה את ההבדל בין הגישה שלה לזרים לגישה של שהקבוצות הקטנות לזרים. כדאי לכם להגדיל, תוכלו להביא זרים זולים בגלל המס.

עידן444 אוהב/ת את זה.