סוגיית הזרים בליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏30/6/11.

1. סמואל אטו Member

מי שקובע כישלון או הצלחה לפי תאריך פיטוריו של מאמן, אין לי איך לקיים דיון רציני איתו.

2. סמואל אטו Member

יש הגבלה עליהם אלכס?

3. עידן444 Member

נכון, הם פוטרו כי הם הצליחו.

4. סמואל אטו Member

הם לא פוטרו כי הם נכשלו.

5. עידן444 Member

סטאנויביץ לא נכשל? מנדיונדו בכלל לא ברור מה עשה בהפועל...

6. סמואל אטו Member

ברור כי מנדיונדו היה שנה שלמה בהפועל כדי להראות מה הוא יודע, או שאתה טוען שהיית באימונים שלו וראית איך הוא עובד?

איך אפשר לטעון שמאמן שאתה לא מכיר נכשל אחרי 2 משחקים?

7. עידן444 Member

על מנדיונדו אמרתי שלא ברור מה הוא עשה בהפועל. הבניה של הסגל מאוד לא טובה- אבל אני אפילו לא יודע אם התיק עליו...
    עד כמה שאני זוכר העליתי את השאלה באותו דיון סוער על סמך מה הפועל מחתימה שחקנים וטענתי שאין שום סיכוי שהמאמן הזה יודע מי אלה אבו עביד או אדי גוטליב. וככה נראה הסגל של הפועל ת"א. אז איך בדיוק המאמן הזה תרם לקידום הפועל ת"א או הכדורגל הישראלי? אז עכשיו בטח תגיד לי שלא היה צריך לפטר אותו- אבל עיין מה כתבתי על בכר בדיון של ב"ש- אם אתה מאמין במאמן- תן לו גב בלי קשר לתוצאות. אם אתה חושב שאין לו שום דרך והקבוצה גם נראית נורא- למה לחכות? לדעתי מרוב שהבחור היה בשוק, הוא בכלל לא זוכר שהוא היה כאן... מישהו יודע איפה הוא היום?

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חייב להתעכב על המשפט הזה שלדעתי מלמד יותר מכל על הבעיה בגישה שלך ועל הניתוק מהמציאות.
    כסף זה לא ערובה להצלחה, אבל כשאין כסף אז הסיכוי להביא זרים איכותיים, בטח חמישה כאלה, יורד משמעותית.
    גם הכותב כאן שמתפקד כסוכן שחקנים יכול להגיד לך שהשאלה הראשונה שהוא שואל את הקבוצה היא מה התקציב שלהם לזר, כי אם התקציב הוא 100 אלף דולר וצפונה, אז אתה פתוח למספר ליגות והמבחר הוא גדול הרבה יותר גם מבחינת הגיל וגם מבחינת הלאום שהשחקן מגיע וגם מבחינת הניסיון שהשחקן מביא איתו (לא לדבר על מה קורה כשהתקציב הוא 200 אלף דולר וצפונה).
    אבל אם התקציב הוא 20 אלף דולר לזר או 30 אלף דולר או אפילו 40 אלף דולר, אז מראש ליגות מסוימות הם מחוץ לתחום, ומראש זרים מלאומים מסוימים הם מחוץ לתחום, והחיפוש בדרך כלל מוגבל או לשחקן צעיר (לרוב מאפריקה), או לשחקן מנוסה עם רזומה לא מרשים או שהוא בדיוק אחרי פציעה קשה, או במילים אחרות ההימור הרבה יותר גדול והסיכון ליפול הרבה יותר גדול.
    צריך לזכור שגם אם מידי פעם פוגעים באיזה מנגה (שהיה באקדמיה של פריס כשהיה צעיר ולקח אליפות עם פרטיזן לפני שהגיע ולכן אין לי מושג איך הגיע בסכומים שהגיע לרמת גן בזמנו) אז הוא בסך הכל אחד מתוך חמישה, כלומר גם בעבר עם שלושה זרים היית יכול לפגוע באחד, זה לא נחשב להצלחה בעיני. אני מסתכל על הפועל כפר סבא נניח, וגם אם נניח קהינדה פתאום יפרוץ ויתן עונה גדולה שאר הזרים של הפועל כפר סבא הם ברמה מאוד נמוכה, ולא רק שהם לא מקדמים את כפר סבא אלא אני יכול להגיד בוודאות שהם פוגעים בה כשהם לוקחים מקום בהרכב של שחקן כמו רן יצחק שהוא איכותי יותר מכל הזרים שהגיעו העונה לקבוצה.

הצדקה להגבלת הזרים מבחינתי תתרחש רק כאשר קבוצות יגיעו למצב שמגבלת החמישה זרים באמת מגבילה אותם, שיש להם חמישה זרים טובים וכדי להביא זר שישי הם צריכים להקפיא את אחד הזרים שלהם. אפילו במכבי שדוחפת להגדלת מס' הזרים זה לא קורה היום.
    להגדיל את מס' הזרים בשביל שבמקום טוויטו, חוגי ופרץ מהאולימפית מכבי פתח תקווה תביא זרים ב20 אלף דולר שיקחו את מקומם? על מה ולמה? במה זה יתרום לכדורגל הישראלי ולכדורגלן הישראלי?

9. Raulito Madridista

בטוח טחנתם את זה כאן בדיון שאני בכוונה נמנעתי מלקחת בו חלק, אבל ברצינות. אם ג'ורדי קרויף מנחית לכאן זר טוב בממוצע כל שנתיים, וזו בטח לא מחמאה(אניימה ואיגיבור לא נחשבים, אתם יודעים למה), כלומר שגם עם חמישה זרים מכבי לא מפיקה יותר מדי - איך זה יקדם את הקבוצות בהנחה ויותר צירוף בלתי-מוגבל. המונח הבא לקוח ממכבי חיפה אבל אם אין יותר מדי זרים שאפשר לצרף אז צריך 'לבחור אותם בפינצטה'. אין שום טעם להביא שחקן זר שהוא בינוני שיבזבז דקות של ילד ישראלי שעלה מהנוער או שחקן שאפשר לרכוש. היום קשה יותר לצרף זרים טובים מאשר בעבר ואני לא מדבר על עילוי כמו רוסו או יעקובו אלא על זרים שברור שהם תורמים לקבוצה טיפה יותר מישראלים, נניח קלאודימיר מבית"ר השם הראשון שעולה לי לראש, טוב מהישראלי הממוצע. אבל עם מכבי עם הארנק הפתוח ביחס לאחרות וגם עם צוות איכותי יותר בקבוצה לא מצליחה במשימה - זו בעיה, מה יגידו שאר הקבוצות.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  10. עידן444 Member

אגב, חיפוש בפינצטה זה גם היה התאור של אלי גוטמן להבאה של לואיס מרין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. amn Member

בהנחה שהכוונה היא אליי, יש הבדל מהותי בין סקאוט לבין סוכן שחקנים.
    וחשוב להעמיד את הדברים האלה על דיוקם.

12. סמואל אטו Member

אז מנדיונדו נכשל כי בנו בשבילו סגל חלש ופתאום אחרי 2 משחקים הפסיקו להאמין בו.
    איפה האשמה פה נופלת על מנדיונדו?

13. סמואל אטו Member

ניתוק מהמציאות. סבבה.
    אתה רוצה שקבוצות תחתית יחתימו סופסטארים עם רזומה ואז קורא לי מנותק מהמציאות. קצת מוזר.

כן, כסף זה לא ערובה להצלחה.
    זה מגדיל את פוטנציאל ההצלחה שלך, אבל בשביל לממש פוטנציאל צריך לעבוד וכפי שראינו עם גולדהאר בתחילת או עם שחר בשנים האחרונות, כסף לא מבטיח כלום אם לא משתמשים בו נכון.

ושוב, בפעם האלף, אם הזרים שאתה מוצא ב-20-40 אלף דולר לא מוצאים חן בעיניך אף אחד לא מכריח אותך להחתים אותם.

הרחמים שלך כלפי דודי טוויטו ועוז פרץ לא עושים טוב לאף אחד, בטח לא כלפיהם. רוצים להצליח? תעבדו קשה ותשתפרו.
    בחיים לא מקבלים מתנות.
    אתה לא הולך ברחוב ומציעים לך עבודה טובה ומובטחת בתחום שאתה רוצה. למה בכדורגל זה צריך להיות שונה? למה שחקנים צריכים לקבל הקלות בתחום תחרותי? שיא השכונה והקומבינה.

orimor2212 ו-amn אוהבים את זה.
  14. עידן444 Member

שרמת המקצועיות שלו וההתנהלות שלו שואפת לאפס אם הוא בא לעבוד במקום שההשפעה שלו בו מינימלית(אם באמת אין לו יד בכל הקרקס שנקרא הפועל ת״א).

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. סמואל אטו Member

אתה מחפש בכוח חבר.
    לא אני, ולא אתה יודעים מה הייתה ההשפעה שלו על הקבוצה, אם הוא אשם ואם זה לא בסדר( ברוב הקבוצות באירופה, ההשפעה של המאמן על בחירת הסגל היא קטנה[לא מזמן התלונן גם יוקאנוביץ׳ שהוא לא קיבל את הסגל שהוא רוצה]).