סוגיית הזרים בליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏30/6/11.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

גם אני מעדיף ישראלי ברמה 6 על פני זר ברמה 6, אבל לא אם העלות שלו, גם עם מיסוי שווה, היא יותר גבוהה בכמה מאות אלפים. אין בזה שום היגיון.
    לגבי הפסקה השנייה - אתה חייב לצאת מהמנטליות החובבנית הזו, היא לא מובילה לשום מקום. בית קפה שכונתי זה ליגה ב', בליגת העל צריך להיות רשת בתי קפה מקומית, פרמיירליג זה סטארבאקס והארד רוק קפה.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יהירות שיוצאת מהמקלדת של אוהד מכבי תל אביב, כמה מפתיע.:rolleyes:

ואם להתייחס לתגובה שלך על "היגיון כלכלי פשוט", היא מזכירה את הגישה הכלכלית של פוזנר.
    בעלי הגישה הכלכלית מתנגדים לפיקוח ולמעורבות ישירה של המדינה בשוק (במקרה שלנו, ההחלטה של ההתאחדות לכדורגל על הגבלת מספר הזרים בליגה לחמישה). לדעתם, הפיקוח גורם ליותר נזק מאשר תועלת. טענתם היא שפיקוח זה הוא לא יעיל ופוגע בחופש של הקבוצות לקבל החלטה בעצמן על מספר הזרים. גישה זו נותנת אמון בכוחות השוק. ההנחה היא כי אם הקבוצות יקבלו את כל האפשרויות פתוחות הן יבצעו את ההחלטות הנכונות.

אימוץ ההשקפה שדי בכוחות השוק להסדרת המצב בכדורגל הישראלי אינו מתאים לתחום הכדורגל בישראל, שכן בתחום זה יש כשל שוק. ראשית, אין לרוב קבוצות הכדורגל בישראל את הניהול המקצועי על מנת להקים מחלקת סקאוטינג שתחפש ותאתר כמות גדולה של זרים. בנוסף, אין לקבוצות הכדורגל בישראל את הכסף כדי להחתים כמות גדולה של זרים איכותים. בנסיבות אלה אין בהתערבות ההתאחדות לכדורגל והגבלת מספר הזרים, משום פגיעה בחופש הקבוצות להחליט ובשוק.

לאור כשל השוק בתחום הכדורגל בישראל, אין לקבל את הטענות של הגישה הכלכלית למשפט. בשוק מושלם יתכן והיה צריך לתת אמון בכוחות השוק ולהסיר את מגבלת הזרים או להגדיל את מספרם. אך כשנקודת המוצא בשוק היא של קבוצות בלי כסף ועם ניהול לא מקצועי, אין להירתע מפני התערבות של התאחדות הכדורגל בישראל בכמות הזרים אשר משותפת בליגה.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  3. עידן444 Member

לרוב הקבוצות אין את המשאבים לגם וגם ואמרתי לך- כדי שישקיעו כאן בנוער צריך לעודד, לתגמל ואפילו לאלץ. אמרתי לך- אם אני בעל בית כמוך(שלא מעניין אותו הכדורגלן הישראלי, אני בז לו, חושב שהוא עצלן, נמוך שאוכל קוסקוס ושווארמה), אני שוקל ברצינות לסגור את מחלקת הנוער שלי ואם אני לא יכול בגלל שאני חייב שתהיה לי- אני מתייחס אליה כמו אלי טביב ויואב כץ. הגדלת המכסה רק תעודד אותי לעשות את זה.
    זה תהליך ארוך שמתישהו צריך להתחיל אותו. ואחד כמו ג׳ורדי ממש לא גורם לי לחשוב שזרים מעלים כאן את הרמה. ברוב הקבוצות דווקא גורמים לי לחשוב שלהעלות את הרמה מספיקים שלושה. לדעתי בלי לבדוק באינטרנט גם אנשים שעוקבים אחרי הכדורגל הישראלי לא יודעים מי הזר הרביעי והחמישי ברוב הקבוצות(אם בכלל יש).

Sent from my iPhone using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏2/12/15
  4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני במקרה חשבתי על זה פעם ומצאתי את חברת IMScouting שמחפשת עובדים אחת לתקופה לא ארוכה. זו למשל דוגמה לחברה בישראל.

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הבעיה שלך מתחילה כשאתה חושב שיותר זרים יצריכו תקציב יותר גבוה.
    זה אותו תקציב שפשוט יכנסו בו עוד זרים במקום ישראלים. אתה יכול להחליט להשקיע בנוער ואתה יכול שלא. שוב, מי שלא משקיע היום לא ישקיע בשום מצב.

עצם זה שלמרות כל הטיעונים על היצע וביקוש, שמתיישרים עם כל מודל כלכלי, אתה עדיין חושב שהקטנת כמות הזרים היא אופציה רצינית, זה מעיד על זלזול מבחינתי.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי כשאתה מדבר על מכבי תל אביב אתה מדבר על רשת של בתי קפה (וגם אז ראינו מה קורה כשהיא מגיעה לליגת האלופות), כשאתה מדבר על הפועל חיפה שמנתקים את המים במקלחות כדי לחסוך כסף, או על עכו ששחקנים נוסעים למשחק באופן עצמאי כדי לחסוך כסף, אז אתה לחלוטין מדבר על מסעדה מקומית שקיימת כבר עשרים שנה ומחפשת בעיקר לשרוד מידי שנה.
    99% מהכדורגל הישראלי הוא חובבני, מקסימום חצי מקצועני, ורק 1% הוא מקצועני, וגם אז ברמה של אחד מהקמפיינים הכי עלובים של קבוצה בליגת האלופות מאז ומעולם.

הכדורגל הישראלי הוא שלנו בגלל השחקנים הישראלים, תרצה או לא. אתה רואה לראות 11 שחקנים זרים על המגרש? תדליק טלוויזיה ותראה ליגה אנגלית או ספרדית או שתיסע לקפריסין. כאן זה ליגה ישראלית שבה משחקים שחקנים ישראלים.

Nigel de Jong ו-Hapoel_Tel_Aviv אוהבים את זה.
  7. עידן444 Member

אם אני לא טועה אמרת שסכום של 3 מיליון אירו על דמארי מצביע עד כמה השוק בארץ מנופח אבל אולי זה לא היית אתה.

8. amn Member

אחת החברות שנסגרו. חברה שאחד הבעלים שלה היה פיני זהבי ואורי קופר עבד בה.
    לא פעילה כבר 5-6 שנים לדעתי, אולי יותר.

לא חושב. האזכור היחיד שלי לדמארי היה לתקן אותך שלא אני אמרתי אותו (עוד לפני היום) וסתם לציין שגם באוסטריה וגרמניה היו מזועזעים מהסכום שליפצייג שילמה עליו. כחלק מהאנטי כלפי המועדונים של רד בול (וכי המחיר הזה באמת היה חסר פרופורציה).

9. סמואל אטו Member

פרגוסון מסכם את העניין די פשוט.
    אין לו עניין בשיפור הרמה והוא אומר את זה חד וחלק.

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לזה לא ציפיתי למען האמת.
    טוב לדעת.

11. עידן444 Member

לא רלוונטי.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, אני אומר ששיפור הרמה תבוא מבחירה מדוקדקת של הזרים שמגיעים ולאור כמות הכסף שנמצאת היום בישראל כמו גם חוסר המקצוענות בניהול זה לא יקרה עם 7 זרים.
    אני אומר שאין סיבה להעדיף זר בינוני על ישראלי בינוני רק כי הזר זול יותר.
    וכן אני אומר שבכל מקרה לאור כמות ההון בישראל והסיכוי האפסי להפוך למועדון משפיע באירופה גם אם מדובר במכבי תל אביב אז צריך להיות ייצוג ראוי לשחקן הישראלי בליגה.

עידן444 ו-Hapoel_Tel_Aviv אוהבים את זה.
  13. עידן444 Member

הבעיה שלי היא ההתעקשות לחשוב שאם בתקציב x אני אביא 5 זרים יש לי יותר סיכוי להצליח מאשר אם בתקציב x 3 זרים. והעובדה שאתה מתעלם ממנה שמעדיפים זר רק כי הוא זול יותר וזה לא עוזר לרמה לעשות בשום צורה. הטענה שלך שיהיו יותר זרים עם אותו תקציב היא אם הטענה שהרמה דווקא תרד.

מי שלא ישקיע לא ישקיע בכל מצב- לדעתי שטות מוחלטת והשלמה עם המצב. ברגע שקבוצה תהיה חייבת x שחקנים בסגל ואפילו בהרכב- כן יהיה איכפת לו מהנוער שלו.

אמרתי יותר מפעם אחת שאני חושב ש 5 זו כמות פחות או יותר תואמת את מה שהכדורגל שלנו צריך. יש קבוצות שלפעמים חסר להם תקן(לעיתים מאוד רחוקות כמו ב״ש בעונה שעברה) ויש המון קבוצות ש 5 גדול עליהן. סך הכל כמות סבירה. טענתי שבפועל אני לא רואה יותר מ 3 בקבוצה שמעלים את הרמה(אני יכול להגיד את זה בפה מלא רק על ב״ש- את הזרים של בית״ר אני לא מכיר אבל שומע המון מחמאות אז אולי גם שם).

אפילו הגדלתי ואמרתי שיש הרבה שינויים שצריך לעשות כדי להכין את הקרקע- וכשהקרקע תהיה מוכנה- הגדלת המכסה ואפילו הסרתה הוא משהו שניתן יהיה לשקול. במציאות הנוכחית- חד משמעית לא!

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אין דבר כזה תקציב זרים, יש תקציב שחקנים. באותו תקציב שבו היום יש לך כ-22 שחקנים תהיה לל חלוקה שונה בין זרים לישראלים.
    במצב היום, שבכל קנה מידה הוא די קיצוני, קבוצות לא משקיעות בנוער. הגישה שלך היא חלומות באספמיה.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  15. סמואל אטו Member

ייצוג ראוי לשחקן הישראלי זה מה שקורה עכשיו?

ושוב, בפעם המיליון, אתה לא יכול להביא זר?
    אתה לא יכול לבחור באופן מדוקדק?
    אל תביא!
    ( בלי קשר שאני מתנגד לרעיון הזה באופן מוחלט, היו פה מספיק אנשי מקצוע שהביאו זרים טובים בכלום כסף)