סוגיית הזרים בליגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏30/6/11.

1. Ice Cream חסה

וואו, קיוויתי שהדיון הזה מלפני 4 שנים לא ישלף... אבל עכשיו כשאני קורא אותו אפילו הסגנון בסדר, ואני פחות או יותר באותה דעה שצריך להעלות את מספר הזרים בליגה, ואי אפשר להישאר הליגה היחידה באירופה שמחויבת להתבסס על 80% מקומיים באחד משווקי השחקנים הקטנים ביבשת... גם המתמטיקה לצדי, וזה אפילו לא יפגע בצביון כי על הדשא ישחקו בדיוק אותם 6 ישראלים לפחות

מי שלא מסוגל להביא 4 זרים טובים מתוך 5 אפשרויות, יגדיל את הסיכויים לכך כשהוא יביא 8.
    ותראה כמה דרום אמריקאים (שמקפריסין עברו לרוסיה) העלו קבוצות קפריסאיות לרבע גמר ליגת האלופות על חשבון האימפריות של היבשת...

1, שאלא אם לא השלמת את מכסת 5 הזרים, אסור לך לשתף אותו בליגת העל. מה שהיה מותר בתקופה שלחיפה היה את יעקובו...

2. עידן444 Member

לאור עוד דיון בנושא השבוע סיקרן אותי לבדוק מה המצב היום ואשתדל לעקוב אחרי העניין. לא הלכתי אחורה מידי והסתכלתי על מחזור הליגה האחרון.
    לא רוצה לתת פרשנות. שאנשים שהנושא מטריד אותם ומעניין אותם ישפטו האם העלאת מכסת הזרים הוא משהו שיכול לקדם את הליגה\הכדורגלן הישראלי\הקבוצות והכדורגל הישראלי בכללותו או אולי אפילו להזיק כפי שאני חושב.

בליגת העל נכון לכרגע יש +- 65 זרים ב- 14 קבוצות.
    אם לא טעיתי בספירה או בזיהוי השמות בני יהודה הקבוצה עם מספר הזרים הקטן ביותר: 3
    עוד 3 קבוצות בלבד לא מילאו את המכסה כשהמפתיעה ברשימה היא הפועל ב"ש. כמוה גם לרעננה ולהפועל חיפה יש 4 זרים בלבד.

במחזור ה-6 שיחקו בהרכב הקבוצות 46 זרים מתוכם(70%)- לא נכנס כרגע להאם זו רוטציה\פציעה\הרחקה. מתייחס לנתונים היבשים.
    לצערי קבוצתי היא אחת הקבוצות שבהרכבה פתחו 5 זרים. 1 ותיק ו- 4 חדשים. אמנע בשלב זה מלהביע דעה עליהם כי אנחנו רק במחזור השישי וזה לא הוגן(בטח שאחד מהם הגיע לפני שלושה שבועות בלבד ואני אמנע מלצטט דעות ששמעתי לגביו מפאת כבודו- אני בספק אם הוא יפתח בהרכב השבת לאור העובדה שהתחלנו לשחק כדורגל במחזור האחרון אחרי שהוא יצא... פשוט היה פחות גורם מפריע במגרש... וזה לא שלראות את יובל אבידור בחלק הקדמי שלנו היה חלום חיי...).
    הקבוצה השניה שפתחו בהרכבה 5 זרים היא בית"ר ירושלים.

3. DRORIKO Member

א. ברור שלא בהכרח כל הזרים יהיו בול פגיעה(באיזה מדינה הם כן?) אבל ברגע שאתה מביא 5 זרים זה מגדיל את הסיכויים שיותר זרים יהיו הצלחה. מתמטיקה פשוטה.
    ב. דמיין לעצמך את נתניה עונה שעברה בלי קאיודה ? עכשיו תגיד לי שהזרים לא משדרגים
    ג.נכון יש זרים כושלים שיושבים על הספסל, ומי משחק במקומם? ישראלים. אז מה רע?

4. עידן444 Member

עניתי על קאיודה בעבר.
    קאיודה הגיע לנתניה בליגה שניה כשמותר שלושה זרים ויוסי מזרחי ידע שהוא חייב לברור בקפידה והביא שחקן נבחרת צעירה של ניגריה- והלואי וקאיודה הוא פרופיל של הזרים שמגיעים לכאן. זה מחזק לי את הדעה שמכסה נמוכה יותר תגרום לבחור זרים בקפידה וגם להשקיע בזה יותר כסף. כל הזרים החדשים של נתניה העונה(אולי מלבד בארי שהגיע בכסף שהתפנה מהפציעות של דיא וערן) נבחרו משיקולים כלכליים. זרים הועדפו כאן על ישראלים רק כי הם זולים יותר. בעיני זו התנהלות פסולה.
    בעונה בליגה השניה היו כאן שני זרים מוכרים מליגת העל וזר אחד חדש ויוסי מזרחי רצה בול פגיעה ואני יכול להגיד לך ששמעתי אותו מתראיין לגבי קאיודה עוד לפני שהוא נחת בארץ והוא ידע בדיוק מה הוא מביא. זה לא מה שקורה כשאפשר להביא 5 כי המאמן הישראלי בדיוק כמו חלק מהכותבים כאן מתחיל לסמוך על סטטיסטיקה... וכשמתחילים לסמוך על סטטיסטיקה כמו שמתאר אחד הכותבים כאן מעלי("מי שלא מסוגל להביא 4 זרים טובים מתוך 5 אפשרויות, יגדיל את הסיכויים לכך כשהוא יביא 8.")- אני מתחיל לדאוג...

5. alexshw Member

במכסה הקיימת זר שיושב הרבה על הספסל מצביע על הכישלון איתו.
    מאז 2008 ספורים המשחקים בהם מכבי חיפה פתחה עם 5 זרים בהרכב(לא מחשיב כמובן את בוקולי לזר כי הוא כבר שיחק על תקן ישראלי).
    לדעתי ברובם גם לא עם 4

Hapoel_Tel_Aviv ו-עידן444 אוהבים את זה.
  6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מה שבאמת מעניין זה הנתון הבא:
    http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/14/56ab07f1acba18a41dad8bd359c7db22.Xxx
    באוסטריה יש בערך אותה כמות תושבים, אבל פי 50 שחקנים רשומים. גם אם היו עובדים שם רע כמו פה היו יוצאים בערך פי 50 יותר שחקנים ברמה סבירה. סטטיסטיקה.
    זה פשוט לא הגיוני להגביל כל כך את כמות הזרים במדינה שמייצרת כל כך מעט כדורגלנים. גם אם כל השחקנים שגדלו פה היו משחקים בישראל ולא יוצאים לאירופה, האחוז מבין כלל הכדורגלנים בישראל שמחוייבים להיות בסגל בליגת העל הוא מטורף ביחס לכל מקום אחר.

7. סמואל אטו Member

הנתון הזה פנטסטי, אבל הוא לא מעניין פה אף אחד.
    עדיף להמשיך לטמון את הראש בחול.

8. alexshw Member

אז שיעשו צעדים להגדלת כמות הכדורגלנים

9. עידן444 Member

הוא מעניין אבל איך הגדלת הזרים תטפל בבעיה? היא תחמיר אותה.

10. סמואל אטו Member

אפשר גם וגם.

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

כדי להגיע לכמות נורמלית צריך בין 15 ל-25 שנה בערך.

12. alexshw Member

מדובר פה על כמות שחקני נוער ושחקנים רשומים. זה כל הגילאים. ממש לא 15 שנה.

13. DRORIKO Member

ספר את זה לאלי אילדיס. הבן אדם כבר שבוע קודח על ה"בניה מלמטה" שלו ולא מבין שאם יעשו רק את זה אז הוא יזכה לראות נבחרת טובה כשהוא יהיה בן 75.

14. עידן444 Member

בנייה מלמטה זו אמירה גבוהה שפרקטית אומרת להשקיע במחלקות הנוער. אני אומר שכדי שזה יקרה צריך לאלץ את המועדונים לעשות את זה ויש דרכים לעשות את זה. אחרים כאן חיים בסרט שזה יקרה מעצמו... שאלי טביב יגיד לעצמו היום... וואלה... שוב לא הצלחנו להעפיל... מהיום אני אתחיל להשקיע בנוער.

15. עידן444 Member

אני את דעתי אמרתי- בעלים חכם שיכול להביא כמה זרים שהוא רוצה שאין לו שום מחשבות קהילתיות יוצאות דופן- ישקיע הכל בהבאת זרים ויוותר על נוער לחלוטין אפילו אם סמואל אטו צודק שרוב מחלקות הנוער מחזיקות את עצמן ללא השקעה- למה? כי זה כאב ראש!