צבע ביציע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שלו, ‏9/12/10.

1. עידן444 Member

"מדינה עם תרבות עידוד"- מה זה בעצם? יש דבר כזה? בגרמניה יש תרבות עידוד? ובאנגליה? בכל זאת במשחק של דורטמונד יש גוש ענק שמעודד(לפעמים אפילו כל האצטדיון) ובמנכן רוב הקהל הוא קהל קונצרטים. גם באנגליה יש קבוצות ויש קבוצות.
    אי אפשר להגיד שבארץ אין תרבות עידוד. לעיתים אפילו מעודדים בארץ ומרימים תצוגות שעולות על התצוגות באירופה. הבעיה בארץ היא שאין תרבות כדורגל. הקהל הוא ברובו המוחלט קהל הצלחות. כשקבוצה מצליחה היא בדרך כלל תגדיל את כל מעגלי האוהדים שלה- המעגל של אלה שמגיעים לעיתיק קרובות(כל משחק או כמעט כל משחק- כאשר חלק מאותו קהל שייך לאותו "גוש מעודד"), המעגל של אלה שבאים למשחקים גדולים(וכשבאים הרבה כאלה באופן טבעי אחוז המעודדים יורד משמעותית), והמעגל של אלה שמגדירים עצמם אוהדים(שזה המעגל הרחב ביותר). ברגע שקבוצה עם מסורת ו"קהל רדום" גדול מצליחה היא מגדילה את שלושת המעגלים האלה- השניים הראשונים בטווח הקצר והשלישי בטווח הארוך יותר. אצל קבוצה צעירה עם פחות מסורת ואוהדים רדומים התהליכים ארוכים יותר.
    במדינות שיש תרבות כדורגל המעגל הקרוב הרבה יותר גדול מאשר בארץ(באחוזים). הרבה יותר אנשים שמגיעים על אוטומט בלי קשר למצב הקבוצה. אני תמיד אוהב להשוות את זה לאנשים דתיים שנדיר מאוד שיחמיצו בית כנסת בשבת. זה אצלם על אוטומט. רוב מוחץ של אוהדי הכדורגל בארץ לא מתייחסים לכדורגל באופן שאדם דתי מתייחס להגעה לבית הכנסת בשבת. רוב אוהדי הכדורגל בארץ מסתכלים על זה כבילוי במובן הכי מופשט של המילה. הנאה. משהו שכיף לי לעשות בשעות הפנאי שלי. ברגע שהבילוי הזה מספק לי הנאה, ברגע שיש מה לראות, ברגע שהקבוצה מצליחה- אני שם. ברגע שאני לא נהנה, הכדורגל עלוב, הקבוצה לא מצליחה, לרוב מפסידה- חפשו אותי בסיבוב. אני אוהד שלהם אבל תסלחו לי- על זה אני לא משלם כסף.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

יש גבול כמה אפשר להרים את האיצטדיון כשהקבוצה שלך עדיין לא כבשה בו שער אחד...

3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

האוהדים שלנו הכי גרועים מבין הגדולות למרות שלדעתי הפוטנציאל הכי גדול קיים בנו. כרגע היציע המזרחי מכיל ברובו אנשים שאו אכפת להם רק מצמד האותיות שיש להם על החולצה וזה לא BJ, או לא מסוגלים לקבל את העובדה ששחקני בית"ר הם לא מסי אחד אחד ויקללו שחקן אחריי פס גרוע או איבוד כדור, או גם וגם. במיעוטו יש חבר'ה איכותיים שלא מקללים, לא מפסיקים לעודד ולא מחפשים להראות שהם היורשים של כהנא.

4. South Boy Member

תקרא את ההודעה שלך כאילו מישהו אחר כתב אותה ותבין למה אין תרבות עידוד בארץ.
    אני יכול לצטט לך מיליון קלישאות לעוסות אבל נכונות למה כדורגל הוא הרבה יותר מפנאי ובידור לפחות מבחינתי, אם הייתי מגיע רק בזמנים שהקבוצה שלי הייתה מצליחה והיה לי כיף לראות אותה אולי רק בשנתיים האחרונות הייתי הולך למשחקי כדורגל, ברגע שאוהדי כדורגל יבינו שאת הקבוצה לא באים לעודד רק כשכיף לראות אותה ושהיא מצליחה אלא בכל מצב ובכל מקום גם האווירה תהיה הרבה יותר טובה כשמגיעים למגרשים ולא תהיה הרגשה של קונצרט או הצגה בקאמרי.
    שוב, אני לא שופט אף אחד ואם אדם כזה או אחר אוהב לבוא לכיסא המסומן שלו עם נקניקייה בלחמניה וכוס קולה ולשבת לראות משחק בכיף זאת זכותו, אבל זאת בדיוק הסיבה למה בכל קהל ללא יוצא מן הכלל יש רק גוש מעודד וכל השאר מצטרפים בזמנים הטובים, כיאה כמעט לכל דבר בחיים.
    אמנם קנה המידה גדול בהרבה יותר הן מבחינת רמה והן מבחינת כמות אוכלוסייה, אבל באירופה אין הרבה קבוצות שהאוהדים שלה מתנים את הגעתם למצב הקבוצה או האטרקטיביות של הכדורגל שלה, יש אנשים שלא יאהבו את ההשוואה אבל מבחינתי לנטוש קבוצת כדורגל כי היא לא מצליחה זה כמו לנטוש אמא שהזדקנה, זה מקומם לשמוע אנשים שמציבים רשימת דרישות כדי להואיל בטובם להגיע למשחק של קבוצה שהם מתיימרים לאהוד אותה בלי תנאים.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

יש הרבה סיבות לאהוד קבוצת כדורגל, היכולת המקצועית לא שייכת להן. אולי כשאתה ילד עד גיל 14.

6. עידן444 Member

הלואי וכולם היו כמוך יקירי. ואני גם כמוך ואמנם היום אני כמעט לא מגיע למשחקי חוץ כי מה לעשות- יש נקודות זמן בחיים שקשה יותר ויש משפחה, ויש אילוצים, אבל בעבר הייתי רץ אחרי מכבי נתניה לב״ש, וקרית גת, וכפר קנא, ועכו למשחקים בליגה ארצית.
    תפנים שאני ואתה במיעוט. בכל מקרה מיעוט המעודדים מתוך כלל הקהל לא קשור לתרבות עידוד לדעתי. זו תופעה שקיימת גם במקומות עם תרבות עידוד מושרשת.

נערך לאחרונה ב: ‏22/10/15
    South Boy אוהב/ת את זה.
  7. עידן444 Member

וזה הגיל שאנשים מתחילים לאהוד כדורגל- ואף למטה מזה.

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

פה בארץ אבל הגיל שמפסיקים לאהוד קבוצת כדורגל עולה על זה בהרבה.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

צבע מחוץ ליציע.

Sir Alex Ferguson ו-Nave אוהבים את זה.
  10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

Home is wherever i'm with you

hbs7, ChelseaPensioner ו-South Boy אוהבים את זה.
  11. South Boy Member

אחרי הניסיון שנכשל לעשות משהו דומה מול עפולה לא האמנתי שזה יצליח, שאפו ענק לארגון שגם השונאים הכי גדולים שלנו יכולים להעיד שהפך לאחד החזקים בסצנה הישראלית.
    גם השלט של הפועל עם הגרסא של השדים לעטיפה של נירוונה הייתה מעולה.

12. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

hbs7 ו-AmitHBS אוהבים את זה.
  13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לפי אוהדי מכבי הסדרנים בדרבי עשו בדיקות מאוד מקיפות בכניסות ליציעים של הפועל כדי לבדוק מי אוהד את מי, והוציאו מהיציעים המון כאלו שהתבררו כאוהדים של מכבי.

יכול להיות שאני אאוטסיידר בעניין הזה, אבל אני כל כך נגד התופעה של להוציא אוהדים מהמגרש רק בגלל שקנו ליציע היריבה. לכו לגרמניה תראו את אוהדי דורטמונד יושבים ביציעי היריבות במשחקי חוץ, לכו לדרבי של מילאנו תראו שהקורבה נורד/סוד התחתון הוא תמיד יציע מעורב. זו אהבה לכדורגל, וזה לא פשע.

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בדקו פרטי אשראי כדי לראות אם רכשו דבר שקשור למכבי, ואפילו חשבונות ברשתות החברתיות השונות.

15. עידן444 Member

לא מפתיע שאוהד בית"ר אומר את זה.
    כמעט בכל חצאי הגמרים לדוגמה שיצא לי להיות בזמן שגם בית"ר שם אוהדי בית"ר יושבים בכל היציעים ובסוף היציע שלהם נשאר לא מלא...