צ'לסי 2019/20 - סופר, סופר פראנק

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏3/8/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי מה הבעיה בחכמה בדיעבד כשזה מגיע מאוהדים כמונו. אוהדים לא אמורים לזהות פוטנציאל בשחקנים, לא משלמים לנו על זה, אנחנו לא אלה שעובדים עם השחקנים ביום יום. אם מוריניו לא ראה כלום בסלאח, לא נתן לו הזדמנויות ואיבד אותו - זה כשלון שלו, גם אם באותה נקודת זמן אני או כל אחד אחר שצופה מהצד גם לא ראה בו כלום בפירורים המסכנים שהוא קיבל.

עובדתית סלאח היה מצוין לפני צ'לסי, מצוין באיטליה אחרי צ'לסי, והשאר היסטוריה. רק אצל מוריניו הוא לא היה שום דבר. זה מעלה סימני שאלה, ובצדק.

2. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לשנייה קראתי את זה צ'לסי 1:0, ובמחשבה שנייה, אני חושב שזה גם היה יותר מתאים...

3. Sturridge Member

עובדתית זה... לא נכון.

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Sturridge
    אני לא מזלזל באליפות שלכם, הכוונה הייתה שמוריניו יעדיף את מי שיעשה עבורו עבודה טקטית ועל הדרך יפספס שחקן וורלד קלאס בפוטנציה.
    אני שוב רושם לך שזה שאתה לא ראית את הפוטנציאל בסלאח ולא רצית שישחק זה דבר אחד, אתה אוהד בפורום, זה שמוריניו לא ראה את זה זה דבר אחר, הוא איש מקצוע ואחד שמתיימר להיות מיוחד ובטופ העולמי. אצלו זה פאק במקצוע.
    ואגב, זה שהוא פספס גם את דה ברוינה , לוקאקו ועכשיו עושה את אותה טעות עם אנדומבלה רק הופך את כל הקייס הזה לברור מאליו, אין פה באמת דיון. הבנאדם נהיה נפוח מאגו וזה גורם לו לשגיאות.

5. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגו תמיד היה לו, גם כשהוא היה בדיבור על מי המאמן הכי טוב בעולם. הבעיה שלו כיום זה ששיטות ה-man-management שלו הן עתיקות. מה שעבד מצוין אצל שחקנים שנולדו ב-1980-1985 זה לא מה שיעבוד על שחקנים שנולדו בניינטיז. החברה כחברה השתנתה, והוא לא התעדכן בהתאם. בגלל זה המונח דינוזאור עליו ממצה מצוין את הבעיה שלו לדעתי. וגם בפן הטקטי לא נראה שהוא התפתח והתקדם יותר מדי.

ההוכחה היא שגם אצלנו סלאח שורף את האגף, עושה המון עבודה הגנתית, מקבל את זה שהוא חלק אחד בפאזל שלם. לא שלא היו בכלל בעיות, אבל קלופ יודע להוציא מהשחקנים את זה. פעם מוריניו ידע גם, היום כנראה שזה מתבטא בכל מיני משחקים שכבר לא מצליחים על שחקנים בימינו.

oranfu ו-Footballover אוהבים את זה.
  6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהוא כל הזמן עסוק במה חושבים עליו ובאיך הדברים נראים מבחוץ.
    מסיבות העיתונאים שלו במנ יונייטד ובקדנציה ה2 בצ'לסי, תסתכל כמה פעמים הן עסקו בדברים חיצוניים, במי שופט, במה אמר X, בלמה הם שווים יותר נקודות ממה שהטבלה מראה, בכמה כסף Y הוציא, בשחקן Z שלא מתאמן רציני, בשחקן A שהיה חשוב ועזב ומה היה קורה אם B C היו עוזבים את D.
    איך הוא מאמן ככה קבוצה? עיסוק בלתי נגמר בניראות.
    היום בטוטנהאם זה לא השתנה ממש, חוזר לדבר שטויות על אחרים, רב עם אנדומבלה שרף אותו מהרגע הראשון ועשה את זה פומבית.
    אסון.

oranfu, k_700, Footballover ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה צודק, אני פשוט לא חושב שזה סותר את מה שכתבתי. יש פה אחרים שבוודאי זוכרים יותר טוב ממני, אבל לתחושתי הוא היה ככה תמיד, אני גם זוכר שדיברו על זה בתור טקטיקה שלו של להסיט את האש מהשחקנים על עצמו/על השופטים או כל מיני גורמים חיצוניים כלשהם. גם ההשחרה הפומבית של שחקנים שלו בתור ניסיון להוציא מהם עוד מוטיבציה הייתה *אולי* עוד סוג של טקטיקה כזאת. עובדתית זה עבד, השחקנים העריצו אותו בצ'לסי ובאינטר, גם שחקנים עם אגו גדול. עם הזמן השיטות האלה פשוט הפכו ללא רלוונטיות גם מהסיבות שציינתי.

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/20
    oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  8. alexshw Member

אין שום קשר לדור השחקנים.
    בכל דור שהוא שחקני התקפה, שחקנים יצירתיים לא יאהבו הוראות טקטיות הזויות בשביל הבונקר.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון אדון גוטה, מה שאני טוען זה שה*דרך* שבה אתה כן גורם לשחקנים יצירתיים לבצע הוראות טקטיות השתנתה.

https://media.giphy.com/media/l2SpPgYMDCBFEptfi/giphy.Xxx

10. Sturridge Member

אתה מערבב ביקורת על מוריניו שאני כמובן מסכים איתה, אני מדבר ספציפית על מקרה סלאח.
    אני לא חושב שהוא מתאים לאותה שורת פספוסים עם דה בריינה ולוקאקו כי אני לא מאמין שהיה איש מקצוע אחד שהיה מספר לך ב- 2014 שסלאח "שחקן וורלד קלאס בפוטנציה". אבל אין לנו איך להתווכח על זה.

לא חושב שמי שלא ידע נגיד לפני 3-4 שנים שואן דייק יהפוך לבלם הטוב בעולם זה פאק במקצוע.
    או רודג'רס שב- 2014 כמעט לא שיחק עם מוזס, זה פאק במקצוע שהוא לא ידע ש- 3 שנים אחר כך הוא יהיה חלק מרכזי באליפות (דוגמה מאוד גרועה אחרי סלאח ו-ואן דייק, אני יודע).

בשורה התחתונה אני חושב שסלאח באותה תקופה היה שחקן לא מספיק טוב לקבוצה שרוצה להתחרות על אליפות (הגזמתי בהתחלה עם הפריימרליג, בסדר), הלך להתחשל באיטליה וחזר למאמן קוסם שמוציא 300% מכל שחקן שנופל אצלו.
    אתה רוצה לחלוק על הקרדיט של קלופ באיך שסלאח נראה היום, בסדר. עם זה אתה תצטרך לחיות כשתעמוד מול הפסל שלו. הפסל יודע הכל גיל.

oranfu, Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  11. Footballover Member

אהבתי איך אלכס קובע שאין שום קשר לדור השחקנים. איך אתה קובע דבר כזה? הסטטיסטיקה של שחקנים שהסתכסכו איתו בשנים האחרונות כנראה מצביעה אחרת.
    אני דווקא זוכר את סמואל אטו החלוץ אומר שמוריניו הוא המאמן היחיד שבשבילו הוא מוכן לשחק מגן שמאלי. אין פה קשר לשחקני התקפה או לא, רוב השחקנים שלו מאבדים את זה לגמרי איתו בערך אחרי שנתיים בתפקיד, זה כבר לא מקרי. נראה שלעבוד תחתיו זה גיהנום עבור אנשים שלא מותאמים למערכת הדרישות, הלחץ ושינויי הרוח שלו. לא פעם קראתי על הדרך שבה הוא מוציא את המיטב מהשחקנים שלו, ובאמת יכול להיות שהפסיכולוגיה שלו לא עובדת על דור האינסטגרם. כל הזמן כשמתחילים את הדיון הזה אז באים כאלה כמו אלכס ואומרים שכלום לא משתנה ואנשים הם אותם אנשים, אבל זה לא נכון. חיילים של היום זה לא חיילים של פעם, עובדים הם לא עובדים של פעם וזה נכון גם לגבי שחקני כדורגל. יש פערי דורות ולא כולם הם גאונים כמו פרגוסון שיכולים להתאים את עצמם (פחות או יותר) לעבודה עם אנשים שונים.

לאמפרד עושה לייקים לכל מיני שחקני נוער על שטויות שהם מעלים בסטורי. זה נראה כמו משהו קטן אבל זה משהו שאי אפשר היה לדמיין בעבר. זו רמת הבנה וחיבור שלא יכולה לקרות עם "דינוזאור" כמו מוריניו.

תוסיפו לזה את העובדה שמוריניו לא חידש דבר בטקטיקות המיושנות והכושלות שלו, והוא פשוט טובע תחת העול של הגגנפרסינג של קלופ, הטיקי-טאקה של פפ או איך שלא תקראו לזה, ותקבלו מתכון בטוח לכישלון.

לגבי סלאח - זה מה שקלופ אמר עליו ב-2014:
    "When he was at Basel we (Dortmund) played them and we didn't know him. It was 'what the f**k?'. It was unbelievable. The moment I said 'let's go for him' he was already at Chelsea."

אתה טועה סטארידג' - אנשים כן תפסו מסלאח בבאזל, הוא כן היה סנסציה באיטליה והיו לא מעט שניבאו לו גדולות כשהגיע לליברפול. באותה תקופה שהיה אצלינו אולי הוא לא היה שחקן של קבוצה שמתחרה על אליפות, אבל גם צ'לסי לא הייתה. אצל מאמן שמבין משהו מהחיים שלו, ב-2015 הוא היה צריך להכנס לעניינים וב-16 אולי לא היינו עוברים את העונה הכי מזעזעת שלנו ב-20 השנים האחרונות. מה שהוא עבר בצ'לסי היה השפלה (יחד עם דה בריינה, קוואדרדו, לוקאקו ועוד...) ולא קיבל חצי הזדמנות. סלאח שחקן אדיר שהיה מצליח מאוד גם בלי קלופ.

Roma, oranfu, Scouser Tommy ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  12. alexshw Member

כל מאמן בסוף עובר זמנו. אטו נתן עונה גדולה וזכה בטרבל כשמוריניו בשיא.
    אחרי התבוסות מפפ וקלופ כמאמן ריאל מוריניו התחיל להתמקד בטקטיקות הגנתיות. באיך להרוס משחקים.
    לצורך העניין רונאלדו יליד 85, פסל כל אפשרות לשחק אצלו ביונייטד.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זאת אומרת איך הוא קובע? כמו כל שאר הדברים שהוא קובע - שרירותית וללא קשר הכרחי למציאות.

מאוד בוגר לתפוס שחקן אחד כדוגמה. אם אתה חושב שאין שום הבדל בין המנטליות של שחקנים ששיחקו בתחילת שנות ה2000 לבין שחקנים כיום, זה פשוט יהיה עוד דיון שאני אוותר עליו מראש איתך.

https://media.giphy.com/media/jQoGptaLixVDC6gGY4/giphy.Xxx

14. alexshw Member

אין הבדל במנטליות בסיסית. יש הבדל בדרישות כלכליות שעולות, טקטיקות חדשות וכלים שיש לשחקנים להתאמן.
    בכל דור יש מפונקים יותר ופחות. יש עצלנים יותר ופחות. יש שחקנים שצריכים יחס מיוחד ויש כאלה שלא.

15. Clichy COYG

זה לא כל כך מדוייק. התעופה העצמית שיש היום לכוכב כדורגל שעל כל פלוץ שלו באינסטגרם מקבל מיליון לייקים ותגובות היא עצומה ולדעתי בסופו של יום זה כן מחלחל לשחקנים.
    חוץ מזה שמאז בוסמן כוח הסחטנות של שחקנים הוא הרבה יותר גדול + מעורבות הרבה יותר גדולה של סוכנים שמסבכת את העסק...בקיצור אין מה להשוות.

oranfu אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.