צ'לסי 21/22 – A Patch of Blue

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Footballover, ‏9/9/21.

1. k_700 Member

אם כל שחקני ההתקפה שלו לא מתפקדים, לא נעים לי להגיד את זה כי יש פה אוהד טינאייג׳ר שיקח ללב, זה עליו.
    יש להם מספיק כשרון בהתקפה כדי להראות הרבה יותר טוב.

במערך אחר, אודוי אתמול משחק על הקו ולוחץ את לאמפטי ועוזר למגן שלו במקום להיות הפפה הזה שמשחק חלוץ שני ומוצא את עצמו לא פעם בעמדות שאין לו מושג מה לעשות בהן.
    במערך אחר, פוליסיק מנצל את התנועה הנהדרת שלו לעומק בין לוקאקו לקישור ולא משחק כפאקינג ווינג בק.
    זה על המאמן.
    הנסיון לטשטש את זה פתטי.
    יש המון פתרונות שטוכל יכול לעשות.

המבחן בחודש הקרוב הוא בדיוק ההזדמנות שמאמן טוב צריך.

2. golding מנהלים

אודוי שחזר מקוביד ורץ כמו סבאל'ה אתמול?
    פוליסיק שלא מסוגל להשתלט על כדור? בטח חוסר היכולת שלו להשתלט על כדורים קשור לטוכל. אגב, פוליסיק שיחק בעמדה קדמית בשני המשחקים האחרונים, אני מניח שלא הבחנת בזה כי הוא היה אנונימי לגמרי.

לא הבנתי, אתה טוען שהבלמים של צ'לסי לא טובים כבר תקופה ארוכה ושהם לא מתאימים לאף מערך אחר. ועכשיו אתה חושב שצריך לשלב אותם במערך של רביעיית הגנה? איך זה בדיוק יעבוד?

3. k_700 Member

אודוי רץ כמו סבאל׳ה? ראינו את אותו משחק?
    אודוי מצא את עצמו לא מעט פעמים דוהר עם הכדור דרך האמצע(כולל במצב שלוקאקו סידר לו).
    אצלי אתמול הוא משחק על האגף במערך ששם קיצוני על האגף ועוזר בלחץ על לאמפטי או קוקרילה(שגם היה נהדר אתמול).

פוליסיק שיחק ממש חלוץ דה פקטו בשני משחקים האחרונים(לפני אתמול).
    מתי יצא לו לשחק מאחורי לוקאקו לאחרונה? הוא הראה בעבר שיש לו הרבה מה למכור במערך שהוא משחק כ10 מאחורי חלוץ.
    הוא הרי חי על התנועה שלו לעומק בלי הכדור והדריבלים באיזורים מסוכנים.

אני טוען שהבלמים של צ׳לסי לא הכי טובים בעולם כמו שהאוהד האימפולסיבי אוהד לציין אחרי כל רצף של 2 משחקים טובים.
    לא יכולים לשחק במערך 4 בלמים לאורך זמן? אולי. אבל אצל ספץ הגנתי כמו טוכל אני מצפה לסטנדרט גבוה יותר משאני מצפה אצל מאמנים אחרים.
    ספציפית אתמול ובסיטואציה שאתה חסר לא מעט שחקנים בצירוף כמה שרק חוזרים היה אפשר וצריך לשחק במערך אחר. וגם אם ההגנה תראה פחות טוב, אתה יכול להרוויח דברים אחרים בחלקים אחרים+אתה יכול לפחות לצמצמם את המיסמאץ׳ העיקרי שהיה לך מול היריבה אתמול.
    אגב, את צ׳אלובה מעולם לא בדקנו ב-4.
    אולי הוא טוב גם שם?

להגנה שלך אתמול אגב הייתי עוזר עם זה שהייתי פותח עם ג׳יימס בקישור. כשהקישור שלך כל כך רך וחסר כל יכולות עם הכדור גם ההגנה שלך תראה רכה. תפתיע, שים את ג׳יימס מול ביסומה עם מאונט לידו ותשתלט מחדש על מרכז הקישור.

נערך לאחרונה ב: ‏30/12/21
  4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

עצם זה שההצעות מסתכמות בדברים כמו ג'יימס ו/או צ'אלובה לקישור, פוליסיק קדימה, אודוי אחורה, זייש ימינה, וכן הלאה אומרת דרשני (להוריד בלם עם איך שאלונסו נראה ועכשיו הפציעה של ג'יימס נראה כמו החלטה חסרת אחריות שעלולה לגרום להגנה להיראות כמו תחת למפארד); אם ג'יימס היה זז לאמצע, אז עדיין איבדת את הנשק ההתקפי הכי טוב שלך בצד ימין; פוליסיק נתן הופעה טובה מאז סוף עונה 19/20? הוא בעיקר פצוע; אודוי היה נראה מסומם לגמרי אתמול, למרות שכן השתפר לאחרונה. אבל גם במשחקים הכי טובים שלו הוא לא היה קרוב להיות world beater כמו ג'יימס, צ'ילוול ומאונט.

אפרופו מאונט, למה הוא מצליח בכל עמדה שזורקים אותו בקישור? איתו אף פעם לא צריך להסביר למה הוא לא טוב כי הוא תמיד טוב. אני לא טוען שאין דברים בגו על התאמה לשיטה בפרט או ליגה בכלל. אני גם לא טוען שאין לטוכל אחריות כאשר מדובר באפס תרומה של כל שחקני ההתקפה, אבל גם יש איזה רגע שבו צריך לשאול מתי האחריות היא גם על השחקן ולמה היכולת כל-כך נמוכה לעומת מה שהציג בקבוצה הקודמת שלו. אם לאמלק את המקרה של כל אחד, אז דעתי היא כזו: פוליסיק פציע מדי כדי להצליח לחזור לייצר מומנטום, זייש לא הצליח להתאים את עצמו לטמפו של אנגליה (דבר שקורה להרבה פליימייקרים שמגיעים מבחוץ), ורנר גרוע מבחינה טכנית ואיבד כל טיפת ביטחון מול השער, והאברץ נראה לי כמו מגה פלופ. הוא כבר שנה וחצי בצ'לסי, ועוד לא הבנתי איפה הוא צריך לשחק ובמה הוא טוב בכלל. ייאמר לזכותו שלפחות נתן שער ניצחון בגמר צ'מפיונס ליג.

הדיון הזה יהיה יותר רלבנטי - לפחות לדעתי - שהקלפים שיש לטוכל ביד ישתנו.

נערך לאחרונה ב: ‏30/12/21
    Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  5. Footballover Member

@Scouser Tommy,
    בשנה שעברה הייתה עוד רגע אג'נדה שלמה בתקשורת שהעונה לא באמת נחשבת כי לליברפול יש מכת פציעות שלא נראתה שנים. מישהו דיבר בנחרצות על קלופ כשהפסדתם איזה 7 משחקי בית ברציפות? משום מה אני לא ממש רואה את אותו הדבר הפעם. הציפיות מאיתנו לא ממש משתנות גם כשכל הקבוצה מתפרקת.

טוכל לא אשם בכלום, אין מאמן אחד בעולם שהיה מוציא יותר מהכלים שיש לו כרגע. כל מה שקראתי פה אלה ניתוחים של חוכמה בדיעבד על הקישור שפתאום לא טוב, הבלמים שלא מתאימים לשום שיטה והתקפה שכלום לא עובד בה. במציאות, יש לנו מכת פציעות שהולכת לכלול עד ינואר חיסורים ממושכים של יותר מחודש של ג'יימס, צ'ילוול, סילבה, ורנר, לוקאקו, האברץ, קובאצ'יץ', קאנטה ובטוח שכחתי עוד מישהו.

לא ראיתי בחיים משחק שבו השחקנים נפלו ככה מהרגליים בכל הזמן שאני אוהד את הקבוצה. מעבר לזה אני אפילו לא מתחיל לנתח יכולת מקצועית כי זה לא רלוונטי ומתגמד לצד הנסיבות הכמעט טראגיות של הפציעות, קורונה, לוח המשחקים ואני אפילו לא מדבר על החלטות השיפוט ההזויות שראינו אתמול.

Sturridge אוהב/ת את זה.
  6. oranfu Member

מכת הפציעות שהיתה לנו לא כמו מה שיש לכם (ויש לכם מכת פציעות רצינית).

אצלנו היו המון פציעות לתקופות ארוכות.
    היינו בלי בלמים בכלל בסגל מינואר.
    הקשרים הבכירים שהעברנו לשחק בלמים בגלל זה - גם הם נפצעו לחודשים.
    זה בלי להתייחס לפציעות "סטנדרטיות" של שחקנים אחרים.

בלי קשר לאשמה של טוכל או לא, זה באמת לא מעניין אותי.
    מכת פציעות כמו שהיתה לנו בעונה שעברה, כשהרבה מאוד מהן מרוכזות בעמדה אחת במגרש, אני לא זוכר.

אתה רוצה דוגמה לקבוצה שברגע שהיתה לה פציעה אחת אשכרה היו טענות שאין מה לצפות מהם לכלום בגלל זה?
    אני אזכיר שכשלאפורט היה פצוע לאיזה 3 חודשים לפני שנתיים, אמרו שזה מובן שהם לא לוקחים אליפות.

יש בעיה רצינית בספורטיביות של הליגה כרגע. יש מועדונים שנפגעים קשה מהמצב ויש מועדונים שלא נפגעים בכלל.
    אם לכל הפחות היתה אחידות מתי דוחים משחקים אז היה אפשר להגיד שזה המצב ותמיד יש מועדונים שיש להם יותר מזל.
    כרגע יש מועדונים שמאבדים חצי קבוצה לפציעות\קורונה וזה לא מעניין את ההתאחדות, ויש כאלה שחסרים להם איזה 3 4 שחקני סגל פלוס אנליסט וידאו ודוחים להם משחקים.

Scouser Tommy ו-Footballover אוהבים את זה.
  7. DRORIKO Member

אי אפשר להאשים הכל בפציעות, או שנבנה סגל שהוא לא מספיק טוב בשביל להתמודד עם פציעות או שהמאמן לא טוב. הרי זה לא שאתמול שיחקתם עם שחקנים שהגיע ב-5 שקל כדי להיות כלבויניקים או שחקנים שהעלתם מהנוער. שיחקתם עם שחקנים שעלו הרבה מאד כסף כדי להיות שחקנים דומיננטים. זה שחלקם הגדול לא הפך להיות כזה זה לא באשמת הפציעות.

8. Footballover Member

כתבתי על חוסר האחידות המשווע שקיים בליגה הזאת. בכלל, אני לא חושב שקיימת ליגה שבה הפער בין הרמה המקצועית של המועדונים להתאחדות הוא כל כך עצום. שופטים ביזיון, VAR ביזיון, החלטות התאחדות חסרות כל קונסיסטנטיות וחוקים שכאילו הם ממציאים בעצמם שמנותקים לגמרי מהחוקה שמקובלת בשאר העולם.

עצוב באמת.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. k_700 Member

אזפי בחיים שלו לא שיחק מגן ימני ונראה טוב? שים את אזפי מימין, שים מעליו את אודוי(שגם יודע ללחוץ ולעזור למגן והוא גם נשק התקפי עם המהירות וההגבהות שלו).
    מאמן צריך לעשות התאמות, להפתיע את המאמן היריב, לשנות כשאתה מזהה כדור שלג ובעיקר לנסות להתמודד עם המאצ׳פים הכי טובים ממול.
    פוליסיק נראה טוב לפרקים, לזייך יש הופעה וחצי טובה בכל התקופה שלו בצ׳לסי. הסטטוס שלהם לא דומה.
    את התקופה הטובה של פוליסיק בצ׳לסי אני ראיתי כששיחק סוג של קיצוני משמאל שנכנס לאמצע מאחורי חלוץ.
    התנועה שלו לעומק בין השטחים שמשאיר הקישור והחלוץ הם המפתח לניצול שלו. אתה לא תעשה את ה אם תזרוק אותו כווינג בק, תפקיד שלא מתאים לסט כישורים שלו בעליל.
    האברץ לדעתי לא משחק בתפקיד שהוא צריך לשחק בו באנגליה וורנר לא רק חסר ביטחון הוא פשוט לא טוב מספיק, הסיומת שלו אף פעם לא הרשימה אותי גם בגרמניה.
    אבל עם כל זה עדיין צ׳לסי מעמידה סגלים של 18-19 שחקני סגל ראשון של שחקנים שישחקו בתפקידם המקורי למשחק. כלומר, ורנר או האברץ לא טובים אבל זה עדיין לא דומה ללשים איזה מינמינו בסגל כמחליף ראשון לאחד משחקני ההתקפה או איזה ילד עם חצי הופעצ בוגרים(גורדון).

ליברפול רצה עונה שלמה בלי בלמים, העיפה את פאביניו אחורה, איבדה עם הזמן את רוב שחקני הקישור שלה, בלי יכולת לרענן אף אחד מהשלישיה הקדמית או המגנים. לא דומה לדעתי.
    לצאת מהלופ שליברפול הייתה בו בעונה שעברה זה היה בלתי אפשרי בטח כשהסגל גם ככה מאוד מאוד קצר(לא המצב בצ׳לסי).
    הישג גדול מאוד של קלופ להכניס את הקבוצה שלו לטופ 4 בתנאים האלה.

10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

פור דה רקורד: ברייטון אתמול חסרה 2/3 בלמי הרכב (שיחקה עם קוקרלה בלם), גרוס וטרוסארד.

11. Footballover Member

טוב גבר. מה אתה רוצה שאגיד על זה? ראית את המשחק? אתה מודע לסיטואציה שבה נמצאת הקבוצה? מודע לזה שלוקאקו, אודוי, קאנטה, ז'ורג'יניו חוזרים מפציעות? שנפצעו שני שחקני הרכב עד המחצית? אפשר כמובן היה לבנות סגל כמו של סיטי אבל גם סגל כזה היה אוכל מרור בסיטואציה דומה.

אלעד, עם כל הכבוד לחיסורים של ברייטון, הם שיחקו 5 משחקים החודש. אנחנו שיחקנו 9. לא צריך היה לדעת את זה כדי לראות הבדלים ברמת המוכנות של שתי הקבוצות למשחק. קובאצ'יץ' נגמר דקה 60, ז'ורג'יניו בכלל גמור אחרי החודש הזה, משחק על אדים. קאנטה בקושי יכול לרוץ 20 דקות בלי להפצע מאוויר. אפשר לומר שהם פחים, לא מתאימים לרמה ושצריך להחליף את המערך. בפועל, הכל הרבה יותר פשוט.

12. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

פייר אינאף.

13. DRORIKO Member

"גבר" אני יודע טוב מאד מה זה מכת פציעות ומה זה הרבה שחקנים שחוזרים מפציעה. זה במקרה גם קיים בקבוצה שאני אוהד, והרבה מאד שנים, ככה שאני לא צריך שתלמד אותי.

14. Raulito Madridista

למה אם צ'לסי תעבור לשני בלמים נגד ברייטון למשך חצי שעה אז "הכל יתפרק" גם בהרכב שאתמול שיחק? אז אם ככה אז לא מדובר בקבוצת טופ בכלל. טוכל היה צריך לנסות לצאת קצת מהשבלונה וזהו, ביקורת מתונה. פוליסיק שחקן טוב כגיבוי, היה בסדר בעונה הראשונה ואני מאחל להאברץ שיהיה 'בסדר' כמוהו. בואו לא נהפוך את צ'לסי למסכנה גם אם יש מכת פציעות. אגב, אני מהראשונים להגיד שגם השחקנים צריכים לקבל 'כאפה' לפעמים אם זה מכלי התקשורת, ביקורת מהמאמן בחדרי-חדרים ועוד. הזאר ומוריניו 2016 לדוגמא. מערך שלושת הבלמים היה הברקה ובלעדיו אין גם צ'מפיונס, הלאה. אולי זו גם השיטה? שים את אחד מהכושלים בליברפול והוא לא משחק כדורגל טוב משמעותית? אז ורנר לא יסיים עונה עם 35 שערים אבל יקום לתחייה? רק שואל. האין סגל של ליברפול אשתקד >>>>>הצרות של צ'לסי הפעם. לזה שהתלונן על השיפוט אתמול - נו באמת.

15. oranfu Member

לוקאקו פותח את הפה ואומר שהוא ירצה לחזור לאיטליה ואינטר בעתיד, שהוא לא מרוצה ולא טוב לו בצ'לסי.
    הוא מקצוען ויעשה מה שטוכל דורש ממנו, אבל הוא רוצה שיידעו שלא טוב לו.

לא מתבייש? משלמים עליו סכום עתק וחצי שנה אחרי זה הוא מתבכיין שלא טוב לו?