צ'לסי 21/22 – A Patch of Blue

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Footballover, ‏9/9/21.

1. VAR Member

אני לא זוכר מתי דורטמונד הגיעה למשחק חוץ בפרופיל כזה במפעל נוקאאוט ויצאה עם תוצאה שטובה לה. אני חושב שהפעם האחרונה הייתה ב2017 בחצי גמר הגביע מול באיירן.

זה מועדון שמשלשל באירועים כאלה באופן קבוע. ואם נהיה כנים - הם שילשלו אפילו במשחק הבית. 9 מ10 משחקים שמתנהלים ככה נגמרים בתבוסה. בגלל שמדובר בצ'לסי כל כך חסרת ביטחון, נגיד 8 מ10.

2. k_700 Member

אוי ממש מסכן איך אפשר לייצר כדורגל עם פליקס, אנזו, מגן ב65 מליון פאונד שאימן, סוללה של בלמים ב40-90 מליון פאונד, סטרלינג, מאונט, עוד ווינגר ב100.

עדיף למאמן מברייטון לקבל סגל של ברייטון.

3. Footballover Member

אני משוכנע שאחרי שפוטר מסיים בצ'לסי, הנתיב שלו יהיה זהה לשל וילאש בואש. עוד איזה אסטון וילה באנגליה, ומשם למדינות שכוחות אל. מאמן נוראי.

Sturridge ו-Armstrong אוהבים את זה.
  4. TooKy Member

העונה עכשיו זה 22/23

5. Armstrong Member

או שהוא מנצח את דורטמונד זוכה בליגת האלופות ומפוטר בעונה שאחרי בגלל רצף עוד יותר גרוע. הכל אפשרי ברכבת הרים שנקראת צלסי.

6. Footballover Member

אין סיכוי שהוא מנצח את דורטמונד.

7. k_700 Member

אז סגרתם את קנדי פאז, ילד בן 15 אקוודורי שדי שיגע בחצי שנה האחרונה המון קבוצות גדולות באירופה.
    בדרום אמריקה מחשיבים אותו לאחד משלושת הכשרונות הכי ״חמים״ אנדר 20 ביחד עם אנדריק(שריאל שילמו עליו 60 מליון אירו) ובוואנוטה(שברייטון גנבה).
    כבר עשה בכורה בבוגרים בקבוצה שקאייסדו הגיע ממנה.
    היה מקושר חזק ללברקוזן בחודש האחרון ואלינו. קשר התקפי עם רגל שמאל.
    הוא נולד ב2007 ככה שיוכל לעבור לאירופה בגיל 18. 20 מליון פאונד.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  8. k_700 Member

9. yonmu Member

זה טן-האח שנתן חצי עונה מחורבת אחרי רכש נוצץ ברבע מליארד פאונד?
    ואז אחרי שהכוכב הגדול שלא הסתדר איתו הכוכב הועזב והקבוצה עברה חלון העברות שקט מלבד 2 חיזוקים נקודתיים וקטנים לבקשתו?
    ופתאום דווקא אחרי זה הקבוצה התחילה לתפקד?

אוקי, תן את התנאים האלה לפוטר ואולי גם הוא יצליח. זרוק על טן-האח אנזואים ומודריקים באמצע העונה בלי שהם קשורים לכלום וגם הוא יכשל.
    ואן-דה-ביק וסנצ'ו עם ואן-ביסאקה ומגוויר מתקרב לסכומים של בוהלי.

10. k_700 Member

מתי טן האח נתן חצי עונה מחורבת?
    הוא הפסיד את השני משחקים הראשונים בליגה.
    שם הוא עשה טעויות שלא קשורות בכלל לרונאלדו(מול ברייטון רונאלדו בכלל לא פתח).
    אחר כך הביאו לו את הקשר שהיה חייב לעונה הזאת והשאר היסטוריה. אכן הקבוצה העלתה הילוך והשתפרה אחרי שסאגת רונאלדו הסתיימה(בצורה שבה טן האח יצא המנצח הגדול), לפני זה הקבוצה לא נראית גרוע, רחוק מזה.
    עם קאסמירו מתחילת העונה אנחנו לא מפסידים גם את השניים הראשונים כי הוא לא היה חושב לשחק בכלל עם אריקסן קשר אחורי, על זה קיבלנו את השוק פריז בתחילת המשחקים.
    אבל לא תמיד הכל תלוי בך. נפתחה האופציה להביא את קאסמירו במועד הזה והלכו על זה.

אתה באמת עכשיו השווית בין לקבל את פליקס, אנזו, באדיאשיל ללקבל את סביצר וחלוץ שברנלי השאילה לבשיקטאש בהשאלות?
    אתה לא מסתלבט איתי עכשיו, כן? ״הניחתו עליו אנזואים״. מכיר 19 מועדונים אחרים באנגליה שהיו מתים להתחלף איתו.
    איזה מסכן, שבוע הבא הוא אולי סוגר 4 חודשים מלאים שהקבוצה שלו מבקיעה 6 שערים בכל המסגרות.
    החרפה היחידה בנתון הזה שמישהו בכלל נתן לו 4 חודשים להתבשל כדי להגיע לתת רמה הזאת בלי שמישהו כבר יגאל אותו מהייסורים(והוא סובל בתפקיד הזה, הוא בעצמו כבר מספר על חרדות ושיחות איומים שהוא והמשפחה שלו מקבלים).

כתבתי פה חודשיים לפני שאנזו עבר שאני מוכן שתתן לי אנזו אחד ותתן לי באן העברות מיידי לשלושה חלונות רצופים.
    אני עדיין לוקח את הדיל הזה אם אתה מציע לי אותו, בכייף.

נערך לאחרונה ב: ‏1/3/23
  11. yonmu Member

@k_700 חצי העונה הראשון של יונייטד היה מוצלח לדעתך? ברצינות?

להביא קאסמירו אחד לקבוצה שכבר רצה זה מועיל.
    להביא 10 שחקנים חדשים לקבוצה שיש בה 3 שחקנים ששיחקו רבע עונה ביחד זה מועיל.
    ליצור מצב שבו יש גיבוי ברור למאמן עד שמי שלא מסתדר איתו - אפילו אחד השחקנים הגדולים בהיסטורית המשחק - מועזב זה מועיל.
    ליצור מצב שבו כל שחקן מסתכל על העלות והשווי שלו בהשוואה למאמן שלו ומבין שיחסי הכוחות טובתו זה מזיק.

אני לא השוותי את וורגוסט וסביצר לאנזו-פליקס-מודריק-בדיאשיל-מדואקה-גוסטו-סנטוס-פופנה.
    אני השוותי מצב שבו מאמן מקבל חיזוק נקודתי שהוא מבקש וצריך לבין מצב שבו הוא מקבל מהפכה הזויה בסגל (שהיה הפוך כבר לפני).

אני לא חושב שלזרוק המון כסף על קבוצה אמור אוטומטית לגרום לה להצליח. צריך להשקיע עם שכל, ואני לא חושב שזה קרה כאן.
    אגב, ככלל אני חושב שמהפכות מטורפות כאלה בסגל מצליחות לעיתים נדירות מאוד.

בתחילת עונת 17/18 מילאן השקיעה קרוב ל200מ יורו (סכום עתק בקונטקסט הזה) ברכש:
    בונוצ'י, אנדרה סילבה, קונטי, צ'לנגולו, ביגליה, מוסאקיו, רודריגז, קליניץ', בוריני, קסי.
    זה הלך חרא ולקח זמן רציני להתאושש מזה, כלכלית ומקצועית ועוד. אני לא חושב שהמאמן היה אשם, ולא ששחקן רכש ספציפי היה אשם.

12. k_700 Member

אני בספק אם ראית יותר ממשחק וחצי שלנו מהחצי עונה הראשונה(ואני מפרגן פה), אז אני אנסה לסכם את זה בקצרה למרות שבכלל אין מה לטרוח לענות על זה למישהו שמדבר בנחרצות על משהו שבוודאות לא מכיר.
    החצי עונה הראשונה שלו הייתה מוצלחת מאוד.
    קודם כל מהמחזור השלישי ראית קבוצה שמתחילה ליישם עבודה הגנתית, ראית שילוב נכון של שחקני רכש חדשים(מי שפחות מוכן- כמו מאלסיה למשל משולב בזהירות).
    בהדרגה ראית גם שילוב נכון של גארנצ'ו והוא גם קיבל על זה דבידנדים לפני הפגרה.
    המאמן קרא את הסגל, הבין מיד מי רחוק מאוד מהרמה(למשל אלאנגה, סאנצ'ו, מקטומיני שלא קיבלו כמעט דקה מנוחה אצל המנג'ר הקודם, הפרופסור).
    הפסיד לסיטי בגדול עם סגל מוגבל כששזה לא מדד, כי ביום נתון כל קבוצה בליגה יכולה להשחט ולהפסיד לסיטי, כולל המוליכה.
    מהמחזור השלישי זו לגמרי קבוצה שנמצאת על גרף שיפור ברור מאוד בכל המישורים כשההתחלה הייתה ההגנה וזה הגיוני.
    בהגנה יותר פשוט לטפל בחודשים הראשונים שלך בקבוצה וכשהוא מביא גם רכש שיתרום לזה.

בקשר לצ'לסי, זה מצב מטורלל מאוד שהביאו כזו כמות של שחקנים בחצי שנה.
    אתה נראה לי אפילו לא מכיר את הסגל המלא שהביאו להם, כתבתי על זה לא פעם.
    יחד עם זאת הוא שם, יש לו סיי. אם היה מפריע לו היה ממזמן שם ברקס או מדבר ואומר שזה משהו שיפגע לו בתהליך ההתאקלמות.
    הוא דווקא זרם עם כל ההטרלה הזאת. מי שלא ממש זרם עם כל זה מצא את עצמו מפוטר בתחילת העונה אבל את הקול שלו שמעת עוד בקיץ.
    וכן זה לגמרי מטורלל להאמין שאי אפשר לעשות יותר עם הרכש הזה.
    6 שערים ב4 חודשים מינוס שבוע בקבוצה שהשקיעה 600 מליון פאונד על רכש. נתון של יורדת ליגה. תתן לייצור הזה עוד חודש על ההגה והם לגמרי שם, באיזור של לידס, לאף אחד מהאוהדים שלהם אין ספק.

יופי מילאן ב2017 קנתה מלא שחקנים ב200 מליון אירו. באמת לא קאדר מרשים.
    צ'לסי מביאה את ה8 הכי מרשים בעולם ואת פליקס בינואר ביחד עם בלם מרשים מאוד מצרפת שמגיל 18 נותן תפוקה עקבית.
    אם לא היה לי את ברונו וראשפורד הייתי לוקח בכייף גם את פליקס אלינו, את השניים האחרים הייתי מת לקבל.
    מאמן כדורגל שמפיק כלום מהקאדר הזה, אסור לו לאמן ברמות האלה, אף פעם.
    אני לא אתפלא אם ההתרסקות הזאת גם תגמור לו את הקריירה בליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/3/23
  13. yonmu Member

@k_700 אם אתה לא רוצה לענות לי אתה לא חייב.
    1. אולי אתה ספציפית חשבת שיונייטד במגמת שיפור. זה לגמרי לא היה הקונצנזוס.
    2. לא יודע מה פוטר ידע והחליט ומה לא. מניח שאחרי הפיטורים נשמע בהדלפות או בראיונות איך המצב שם עבד.
    אם היה לו סיי בנושא והוא הלך על זה - לגמרי חלק מהאחריות עליו.
    3. שוב: השקעת כסף על רכש היא לא נתון חיובי אוטומטי מבחינתי. בקלות, כמו במקרה הזה, היא יכולה להיות סיבוך. אולי לעתיד זה משתלם לבוהלי כי יש לו פה קבוצה יקרה שאיתה הוא יכול לתמרן יותר בחלונות העברות בעתיד מבחינה כלכלית וFFP (ואולי ההיפך, לא בטוח), אבל לטווח המקצועי הקרוב אני לא רואה בזה יתרון.
    4. אתה יכול לזלזל ב200מ בליגה האיטלקית לפני 5 שנים, אבל באופן פרופורציונלי אני חושב שזו השקעה מאסיבית יותר מזו של בוהלי.
    בכל מקרה פשוט יותר - אתה יכול לציין לי קבוצה שעשתה רכש מטורף כזה וקיבלה הצלחה בטווח הקצר?
    לא רכש של 3 שחקנים יקרים מאוד להרכב. רכש רוחבי כזה, מצב שבו אין היררכיה ברורה בסגל ורוב השחקנים עם ותק של פחות משנתיים בקבוצה.
    מי עשה את זה בעבר והצליח? איזה בעלים ואיזה רכש ואיזה מאמן?

כל שחקן נקודתי שהגיע לצ'לסי בינואר יכול להיות רכש נפלא לכל מועדון אחר באירופה. זו בדיוק הנקודה שלי.

14. k_700 Member

אהה עכשיו אתה גם בא לספר לי מה היה הקונצנזוס לגבי העבודה של המאמן שלי בחצי שנה הראשונה?
    הקונצנזוס זה לא הודעות של אלכס שלא מתרשם מתוצאות כי אין שחקנים מתאימים לשיטה ואין מנהל מקצועי-DOF(אהה אופס פתאום הוא מתחיל להיות מרוצה משחקנים שלא מתאימים לשיטה ומאמן שמכיר רק שחקנים מהולנד ואין לו צוות מקצועי שתומך).
    אתה יכול להיות קצת יותר צנוע כשאתה בא להתדיין עם מישהו שבמקרה לא פספס דקה של הקבוצה שלו העונה.
    אתה גם לא נמצא בשום פורום של אוהדי יונייטד כדי לדעת מה היה הקונצנזוס.
    במקרה הטוב מרפרף על הודעות של 6 משתמשמים פה או קורא כותרת בוואלה ספורט(ואני שוב מחמיא בנדיבות).

2. אני יודע מה פוטר- בובה.
    לא היה לו סיי? הוא היה צריך לדעת לאן הוא נכנס כי כשקיבלו אותו סיפרו לו על התוכניות. שום דבר לא מגיע באפלה.

4. אני לא מזלזל בהשקעה מאסיבית של 200 מל' יורו בליגה האיטלקית.
    בהחלט לא מומלץ בחיים להביא מאסה כזאת של שחקנים. רק שלעומת מה שמילאן הביאה פה יש שחקני כדורגל מצוינים בשיא. הרצפה של האירוע פה היה צריך להיות מאבק על טופ 4, לא פחות.
    ואנחנו לא מדברים בכלל באותה השפה. כי הדיון פה הוא לא על הצלחה אלא על הכשלון הכי גדול שנראה ממאמן כדורגל ברמות האלה.
    ואני שוב שואל למה לדבר רק על הצלחות? בוא נמדוד את הכשלונות.
    אפשר להכשל בחצי שנה ראשונה, אבל הכשלון של פוטר הוא בקנה מידה אחר. זה שובר את כל השיאים השליליים. הכשלון שלו כל כך מובהק שהשאלה היחידה שמעניינת זה למה הוא עדיין פה?

15. Footballover Member

יונמו,

אף אחד לא מצפה ממנו להצליח. אף אחד לא מצפה ממנו לסיים במקום 6, אף אחד לא מצפה לחבר רצף של ניצחונות. הציפייה היא להראות מחויבות, השקעה, להבקיע פאקינג גולים, לשחק כדורגל! המועדון חווה מוות קליני על הדשא, השחקנים נראים מתים. לא משנה אם הביאו לו שחקנים במיליארד פאונד או שלא הביאו לו בכלל, אין לזה הצדקה גם במועדונים קטנים.
    המאמן הזה לא ברמה המתאימה בשביל לעמוד בלחצים של מועדון כזה, כל יום רק תירוץ ליצני אחר (פעם יותר מדי שחקנים פצועים, פעם יש לו יותר מדי שחקנים, פעם מאיימים עליו במוות, פעם עומס, אלוהים יודע מה הוא עוד ימציא). הוא נראה חיוור, חולה, כאילו לא ישן חודש. קפץ מעל הפופיק עם המעבר הזה, יקבל ארגז כסף וכנראה יפרוש אחרי הקדנציה הזאת. זה הסצנריו הכי סביר.
    אם איכשהו הוא ישרוד כאן מעל גם בעונה הבאה, יש סיכוי שנראה שיפור, אבל זה לא יהיה בזכותו. עם קבוצה כזאת אי אפשר באמת לא להשתפר, אבל מאמן נורמלי היה עושה הרבה הרבה יותר עם מה שיש פה.

מי שאשם זה לא הוא, זה רק בוהלי והאמריקאים. אולי הכוונות היו טובות, אבל הם פשוט לא מבינים מהחיים שלהם. התקווה שילמדו מהפיאסקו הזה.

yonmu אוהב/ת את זה.