צ'לסי 21/22 – A Patch of Blue

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Footballover, ‏9/9/21.

1. Raulito Madridista

מדברים כל הזמן על הקשיים של לוקאקו ובמועדון כמובן ניסו להגן עליו וציינו שהיו עוד חלוצים שהתקשו מאוד בצ'לסי. אבל לפחות אצלי ההפתעה היא גדולה, עצם זה שיש משחק כמו בשבת האחרונה שהוא נוגע בכדור שש-שבע פעמים בלבד, כאילו לא אכפת לו. והוא גם הגיע אחרי שנתיים אדירות באינטר, זה מרגיש כאילו הוא עשה את המעבר ישירות מהדיכאון של מנצ'סטר יונייטד. מפתיע מאוד כמו מקרה שבצ'נקו בזמנו שהיה שחקן כזה גדול שהנחתי שישתלב נהדר; גם כשטורס נכשל זה היה מפתיע, אמנם עבר תקופה לא טובה בליברפול אך התחושה הייתה שהוא רק צריך להחליף אווירה; אטו הגיע כסותם חורים בגיל מבוגר כבר; מוראטה באמת היה לגביו סימן שאלה עצום על אף הרקורד בליגת האלופות והיותו סופר-סאב - האם הוא יכול להיות שחקן שמבקיע בקביעות בליגה סופר-קשה ולסחוב על הגב תג מחיר עוצמתי כזה.

2. yonmu Member

חלוצי צ'לסי מתחילת העשור הקודם (נתונים בצ'לסי בלבד):
    רומלו לוקאקו (110מ) - 10ש 2ב ב2000 דקות על 28 הופעות (העונה).
    טימו ורנר (50מ) - 18ש 17ב ב5000 דקות על 73 הופעות (שיחק גם מאחורי חלוץ).
    מיצי בטשואי (40מ) - 25ש 6ב ב2500 דקות על 77 הופעות.
    פרננדו טורס (60מ) - 45ש 35ב ב11000 דקות על 172 הופעות.
    תמי אברהם (נמכר 40מ) - 30ש 12ב ב4500 דקות על 82 הופעות.
    אלברו מוראטה (65מ) - 24ש 6ב ב4000 דקות על 72 הופעות.
    אוליביה ז'ירו (17מ) - 39ש 14ב ב5700 דקות על 119 הופעות.
    דיגו קוסטה (40מ) - 58ש 24ב ב10000 דקות על 120 הופעות.
    היגוואין, פלקאו, פאטו, רמי - תרומות מקצועיות זניחות בעלויות כלכליות מצטברות.

טענת 'קשה לחלוצים בצ'לסי' נשמעת מוזרה לאור העובדה שמתחלפים כאן מאמנים ושיטות והכל, אבל נראה שיש פה משהו. שחקני התקפה בצ'לסי הצליחו בעיקר בצורה אינדיודואלית (הזארד, קוסטה), ואני לא זוכר מתי היתה לצ'לסי התקפה שבה הגולים באים בקלות, כמו אצל קבוצות אחרות (ליברפול, סיטי, בארסה וריאל בעבר, דורטמונד ובאירן).
    מצד שני, בדיוק בשביל זה שמו המון כסף על שחקן מוכח ומתאים ובשיא הקריירה כמו לוקאקו.
    יש העונה עדיין צ'מפיונז וגביעים, אבל כרגע הוא קרוב יותר להצטרף לשבצ'נקו וטורס מאשר לדרוגבה וקוסטה.

3. Raulito Madridista

כשלדרוגבה הביאו על הראש את שבצ'נקו, וברור שאפשר היה לראות את הפיזיות והיכולת שלו מהרגע הראשון - הוא, לטעמי, עשה קפיצת מדרגה כמו 33 שערים ב-2007. לא אגיד שזו העונה הכי טובה בקריירה שלו כי הוא הפגיז גם בדאבל, אבל סתם דוגמא. היגואין היה סופר-שמנמן ואיבד את זה. ז'ירו אני חושב שהתרומה שלו בהחלט אחלה כשחקן מחליף והוא מלכתחילה הגיע ככזה. דייגו קוסטה עוד חתום על אליפות כשהיה מהשחקנים החשובים לצד הזאר, ב-2014/15 כל עוד הברך תפקדה הוא הקשה מאוד גם על הבלמים הקשוחים באנגליה. ורנר עושה הרבה בלאגן, מוסיף מהירות, הוא מאוד רוצה, אבל זה לא מספיק לרמה של צ'לסי.

אני חושב שעניין שינוי המאמנים רלוונטי אבל לא קייס מספיק טוב. לאמבפה היו טריליון מאמנים בפ.ס.ז'. ברור שצרפת ליד הפרמיירליג זו קייטנה אבל אני בטוח שהבנת את הנקודה. זה חלק מהעניין. לוקאקו לא יכול להרשות לעצמו להיראות ככה ולא חשוב המערך וכן הלאה..

4. k_700 Member

יש פה עוד מישהו שזוכר את העונה הראשונה של דרוגבה בצ׳לסי?

מאוד מזכיר את לוקאקו בינתיים.

5. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מלבד זה שלדרוגבה יש חתכה ולרומלו בולבול קטן

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. alexshw Member

אבל לוקאקו קונגואי.

7. k_700 Member

אלכס רומז לך שהוא מעוניין ביותר פרטים על החתכה.

8. yonmu Member

דרוגבה לא עבר במעמד, בגיל ובמחיר שלוקאקו עבר העונה.

בכל זאת כמובן שההיגיון אומר להמשיך לבנות על לוקאקו ולתת לו את הזמן ולקוות שיתיישר.
    הלאנד הוא הפרוספקט היחיד ששווה לזרוק את לוקאקו בשבילו.

9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלת תם - איזה חלוץ בפרופיל של לוקאקו הצליח באמת בקבוצת טופ 3-4 באנגליה בעשור האחרון? אני מצליח לחשוב רק על דייגו קוסטה. החלוצים החזקים, גדולים ופיזיים הופכים לפחות ופחות רלוונטיים בכדורגל המודרני בפרמיירליג.

באופן אישי חשבתי שלוקאקו יהיה הצלחה בצ׳לסי ואובייסלי טעיתי, אבל נראה לי שזה גם משהו רחב יותר.

10. alexshw Member

הוא גם עשה את זה אצל מאמן שאוהב לשחק עם כאלה ואצלו פרח גם דרוגבה.
    המאמן הזה עצמו כבר לא רלוונטי.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

11. DRORIKO Member

לוקאקו הוא לא רק מקרר שמחכה לכדורים אלא שחקן ורסטילי שיודע לשחק גם מחוץ לרחבה. הוא לגמרי מתאים לכדורגל מודרני. מה זה ״כדורגל מודרני בפרמייר ליג״ אני לא יודע. אגב לבנדובסקי היה מתאים לכדורגל המודרני הזה?

עריכה:בעצם למה להרחיק עד בוואריה. הארי קיין שיחק בקבוצת טופ 3-4 באנגליה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/2/22
  12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מעדיף שחקנים זריזים מהירים וטכנים.
    לוקאקו יש לו את האכויות שלו, אבל אני באופן אישי תמיד אעדיף שחקן שיודע לאתגר קו הגנה עם ריצות לעומק, לקחת בלם באחד על אחד באחוזים סבירים ולשחק דאבל פס מהיר. בסופו של דבר אלה דברים שעוזרים לך לפרק הגנות מצופפות שהרבה פעמים טובות באוויר וחסרות מושג על הקרקע.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלח לי אבל ניסו למכור את הקטע שלוקאקו יודע לשחק גם מחוץ לרחבה כבר בקיץ, היום ברור לכל שהוא לא מסוגל לעשות את זה באנגליה. אם לבנדובסקי היה מתאים? כן, הוא הרבה יותר טכני מלוקאקו. דרמטית.

מה זה כדורגל מודרני בפרמיירליג? זה כדורגל שמשוחק בקצב מהיר, עם מעט מאוד זמן על הכדור מחוץ לרחבה. כדורגל מסוג זה דורש חלוצים טכניים - שוב, בהנחה ואתה רוצה להתמודד באמת על אליפות.

כשלוקאקו יהיה מסוגל לנהל משחק מהקישור ולשגר כדורי עומק כמו שקיין עושה על ימין ועל שמאל, אז יהיה על מה לדבר. כרגע הדוגמאות היותר רלוונטיות נראות כמו קארול ובנטקה בליברפול.

oranfu, Gianzola ו-Footballover אוהבים את זה.
  14. k_700 Member

לא דיברתי על פרופיל העברה.
    ברור מגיעים בגיל שונה, במעמד שונה, בסכום שונה(למרות שגם דרוגבה עלה הרבה כסף*).
    העונה שלהם בינתיים דומה.
    התחלה לא רעה, פציעה ארוכה שהוציאה אותם מהקצב ובחלק לא קטן מהזמן נראים לא קשורים.
    השוני היחיד שאז צ׳לסי נראתה כמו קבוצת כדורגל ופה כבר תקופה היא לא נראית, גם בלעדיו.
    יש לזה כמובן קשר ישיר לזה שטוכל איבד את שני הווינגבקים שלו והמשחק שלהם היה מושתת על הווינגבקס.
    זה בעיקר מצער כי זה מראה שטוכל הוא לא בדיוק מאמן שיש לו plan b או כזה שיכול לעשות התאמות למצב למרות שיש לו סגל עמוק.

בשנת 2022 יש עדיין ספק שלוקאקו יכול לשחק נהדר כדורגל מחוץ לרחבה?
    קריירה שלמה הוא הראה את זה, כולל באנגליה אגב.

15. DRORIKO Member

אני לא מנסה ״למכור״ לך שום דבר. כל מה שאני כותב זה על סמך כל המשחקים של אינטר שיצא לי לראות וראיתי כמעט את כולם. ועל סמך מה שראיתי אין שום קשר בינו לבין בנטקה שהוא באמת חלוץ פרימיטיבי.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 4, אורחים: 31)

1. avdz7
  2. Cup of Tea
  3. Liverpool-Forever