צ'לסי 21/22 – A Patch of Blue

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Footballover, ‏9/9/21.

1. k_700 Member

גם לפני אינטר.
    העונה הראשונה שלו אצלנו הוא בישל 9 שערים בכל המסגרות.
    אתה לא מבשל 9 שערים כחלוץ רחבה טנק כמו בנטקה שעומד ברחבה ומחכה להגבהות.

עוד לפני המעבר אלינו ראו את התרומה שלו לאברטון מחוץ לרחבה(עונות של 6 ו7 בישולים בליגה).
    מסכן לאטורו, נראה כמו מוראטה בלי לוקאקו.

2. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי לא מפתיע שהשנתיים הטובות בקריירה של לוקאקו היו תחת מאמן (קונטה) שהאמין בו בטירוף דווקא אחרי שהיה בשפל של הקריירה שלו; אפשר לדסקס על ההבדלים בין אנגליה לאיטליה, אבל אני חושב שלקונטה היה אפקט אדיר - מקצועית ומנטלית - על לוקאקו. הוא תמיד אהב אותו וידע מיד איך להוציא ממנו את המיטב באינטר. לא נראה שיש קשר דומה בין טוכל ללוקאקו, בלשון המעטה. לא על המגרש ולא מחוצה לו (שלא יישמע שאני מגן על הראיון ההזוי של לוקאקו, אבל אני כן תוהה מה גרם לו להתבטא ככה אם לא הצורה שבה טוכל התנהג איתו מנקודת המבט שלו).

זה גם מתחבר לסיפור של דרוגבה שהתחיל חלש בצ'לסי שבכלל התבססה קודם כל על ההגנה והקישור העוצמתיים שלה, אבל היה את מוריניו שהתעקש להביא אותו והאמין בו בטירוף ונתן לו את הזמן להפוך למה שהפך. ובמועדון כמו צ'לסי כאשר התוצאות לא מגיעות מהר זה סופר קריטי. אני לא חושב שזה מקרי שהמון חלוצים - כמו מאמנים - התרסקו מהר מאוד אצל רומן אחרי שלא סיפקו את הסחורה from day 1. שני תפקידים שנורא קל לשפוט.

נערך לאחרונה ב: ‏23/2/22
  3. k_700 Member

בקיצור,
    טרייד הארי קיין- לוקאקו בקיץ, הדיון דיומא הבא.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מבין מה דרוגבה רלוונטי לדיון כאן בכלל.
    דרוגבה היה שחקן שגדל בצרפת שם גם התגורר מגיל צעיר, שיחק עד גיל 26 בצרפת, והיו סימני שאלה לגבי ההתאקלמות שלו במדינה חדשה וברמה אחרת לגמרי של כדורגל.
    לפי מה שאני זוכר דרוגבה בהתחלה היה צריך להתאקלם (זוכר גם פציעה שהשביתה אותו לתקופה לא קטנה), אבל מהרגע שהתחיל לשחק זה הרגיש כמו שחקן מאוד עוצמתי וכבר בעונה הראשונה הוא כבש שערים חשובים (בליגת האלופות ובגמר גביע הליגה מול ליברפול) וגם כבש ובישל בליגה במספרים לא רעים יחסית לכמות הדקות שלו.

לוקאקו זה שחקן שאת רוב הקרירה הבוגרת העביר באנגליה (8 שנים בצ'לסי, ווסט ברום, אברטון ואז יונייטד), ושהשאלות לגביו היום אלה אותם שאלות שהיו לגביו בכל התקופה שלו באנגליה.
    עד כמה הוא שחקן מגוון, עד כמה הוא שחקן איכותי, עד כמה הוא מגביל את הקבוצה, עד כמה הוא כופה סגנון משחק מסוים על הקבוצה שלו, ואם לחבר את הכל לשאלה אחת גדולה, האם הוא מספיק טוב בשביל להוביל קבוצת טופ באנגליה?
    מבחינתי, כשבוחנים אותו לאורך זמן באנגליה, ולא בתקופה ספציפית שבה הכל מתחבר לו, התשובה היא לא. בטח במחיר של 115 מיליון יורו שצ'לסי שילמה עליו בקיץ.
    יכול להגיד עלי באופן אישי, שבקיץ כשאמרו שצ'לסי מחפש חלוץ שיוביל את ההתקפה שלה, ושהיא הולכת להוציא סכום גדול של כסף, ונזרקו השמות של שחקנים כמו הולאנד ולבנדובסקי, חששתי, כי מדובר בחלוצים שיכולים להיות שוברי שיווין בליגה שלנו. כשהם רכשו את לוקאקו זאת הייתה סוג של זריקת הרגעה, כי גם ביונייטד היו תקופות שהוא היה כובש והוא היה טוב, אבל הליגה האנגלית זאת לא הליגה האיטלקית (דרישת שלום מרונאלדו), ואני לא חושב שלאורך זמן, בטח כשמסתכלים על עונה שלמה ומחפשים יציבות, הוא ברמות האלה, למרות שהרבה אנשים ניסו להפוך אותו לאחד כזה רק בגלל שבליגה האיטלקית הוא היה אחד כזה.

יש לנו היום בליגה את סאלח, היה לנו את אגוארו, יש בעולם את אמבפה, הולאנד ולבנדובסקי, אנחנו יודעים איך נראה חלוץ טופ, איך נראה חלוץ שיציב לאורך זמן ברמות הגבוהות, ולוקאקו לא היה כזה בשום שלב בקרירה.
    גם השלב הנוכחי שלו יעבור בשלב מסוים, כי במועדון כמו צ'לסי אתה תמשיך לקבל כדורים ומצבים ואתה גם תבקיע בשלב מסוים ותקבל ביטחון ותכנס למומנטום, אבל הוא לעולם לא יהיה לדעתי מה שניסו לעשות ממנו ומה שהיה בליגה כמו האיטלקית, ולכן אני גם לא מבין את ההשוואה לדרוגבה כאילו זאת העונה הראשונה של לוקאקו באנגליה...

נערך לאחרונה ב: ‏22/2/22
    LFC-Gerrard1 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  5. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנטקה זאת כמובן הגזמה כי לוקאקו עשה קריירה פי 10 יותר מרשימה ממנו, אבל מבחינת הלינק-אפ פליי, אני זוכר שגם בנטקה וקארול היו נראים כמו חלוצים שיכולים לתרום גם בבילד אפ. ההבדל בין לתרום באסטון וילה/ניוקאסל לבילד אפ לבין להיות ברמה מספקת בצ׳לסי הוא ענק.

אני מבין שבאיטליה ראו דברים אחרים ועל כן השאלה המקורית שלי התייחסה ספציפית לפרמיירליג. לא עניין של פערי רמות ולא עניין של השוואה לאיטליה אפילו. פשוט באופן יבש לחלוטין, חוץ מדייגו קוסטה (אגב, שוב קונטה, יש פה דפוס) - לא זוכר חלוץ בסגנון הזה שהוביל קבוצה בטופ של הפרמיירליג בעשור האחרון... אולי פספסתי מישהו, לי לא זכור. ויש מצב שזה מעיד על זה שזה פחות אפקטיבי באנגליה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/2/22
  6. DRORIKO Member

אם רונאלדו זאת הדוגמא שאתה מבסס עליה את כל התיאוריה שלך אתה יכול לזרוק את כל המגילה שכתבת לפח

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עובדתית, רונאלדו העמיד גם בשנה שעברה וגם לפניה מספרים יפים מבחינת כיבושים באיטליה.
    עובדתית, השנה באנגליה המספרים שלו ירדו.
    הוא הזדקן בעוד שנה, נכון, אבל אין הצדקה אמיתית לירידה שלו במספרים מלבד העובדה שהליגה האנגלית איכותית יותר...

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמובן שלוקאקו הוא לא באזור החיוג של באנטקה. גם מבחינת סיומת ומיקום ברחבה זה עולם אחר.
    הוא חלוץ ליגה טוב, תמיד היה כזה, אבל הוא לא מעבר לזה באנגליה לדעתי, וכשהוא כופה עליך הרבה פעמים סגנון מסוים של משחק שיתאים לו ועם תג מחיר של 115 מיליון יורו הוא צריך להיות יותר מזה, והוא לא.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  9. DRORIKO Member

עובדתית לא ראית דקה אחת של יובה אז אין לי מה לדון איתך

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי משחקים בליגת אלופות, משחקי צמרת באיטליה וכמובן תקצירים (כולל קליפ של כל השערים שכבש בתקופה שלו ביובנטוס). לא מעבר.
    אשמח שתסביר לי למה ההבדל במספרים שלו באיטליה לעומת אנגליה כל כך שונה אם אין קשר לעובדה שהליגה האנגלית היא איכותית יותר?

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחח לא מאמין שחזרתם לדיון הטחון הזה שוב.

למה אי אפשר לדון על מקומם של חלוצים גדולים פיזית בפרמיירליג בלי לחזור לדיון הdick waiving של ההשוואה בין הליגות?

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי זה רלוונטי.
    עובדתית בליגה האיטלקית לוקאקו היה כל מה שחלמו שיהיה בליגה האנגלית, למה זה לדעתך?

13. alexshw Member

בנוסף לתכונות של חלוץ, לא אוהב את הגישה של לוקאקו. אמרו הוא השמין ביונייטד והתחיל לזרוק כי מועדון חולה ורקוב.
    קודם כל זה תירוץ מטומטם להצדיק חוסר מקצוענות, ספורטאי צריך להשאר ספורטאי. שנת כל גם בצ'לסי אני מזהה בעיה בגישה וחוסר רצון לעבוד קשה יותר וכמובן הריאיון.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  14. k_700 Member

ולסיכום, קברנו שחקן בצ׳לסי אחרי כמות מצטברת של 13 משחקים בליגה.
    רק שנסגר על זה.

דרוגבה היה נראה לא קשור בעונה הראשונה.
    התחיל טוב ובהמשך אני זוכר מדיה שדסקסה מה צ׳לסי בכלל השיגה שם והאם הוא מתאים לפרופיל שנבנה.
    שניהם גם נפצעו בזמנים יחסית דרמטיים מבחינת ההתנעה של העונה שלהם ושל הקבוצה.

ההאייליטס היה שער מול ליברפול בגמר גביע הליגה(פתאום סופרים שערים במפעל הזה?).
    המספרים שלו לא רחוקים בכלל משל לוקאקו בעונה הראשונה שלו בצ׳לסי.

כן נראה שיש משקל ליחסים שלו עם טוכל ולמוטיבציה של שניהם שזה יצליח.
    טרייד עם טוטנהאם במידה וקיין עדיין חולם על מעבר ל״קבוצה גדולה״ יכול להיות מעניין לשניהם.

15. Raulito Madridista

אבל עבור דרוגבה זו הייתה עונת הבכורה שלו באנגליה בכלל, זה לוקח זמן, עם כל הכבוד לעונה המטורפת בצרפת וההגעה לגמר גביע אופ"א, הפער בין מארסי לצ'לסי ובין צרפת לאנגליה של אז היה עצום. גם בעונת הבכורה אגב הוא הרג את באיירן מינכן ברבע הגמר עם שער ובישול במשחק הבית וגול במשחק החוץ, תרומה שבצ'לסי היו שמחים לראות מלוקאקו, שמשחקים שלמים בקושי מגיע למצבים. בתחילת העונה עוד היה לו דרייב וזה היה נראה עניין של זמן שהכל יתחבר. אגב עד לפציעה הראשונה הוא שיחק כבר עשרה משחקים. דרוגבה מאז מגן הקהילה לדעתי התחבר ממש ופתח את 05/06 כשהוא מוציא לסנדרוס ו-ונגר את החשק לחיות.

היחסים עם טוכל וכדומה זה טיעון שלא אמור לתפוס לטובת לוקאקו, להיפך. הוא מקבל עוד צ'אנסים במקום לעוף ליציע (כמובן שזה לא כזה פשוט). הוא לא צריך להתמוגג מכל דקה על הדשא כאילו הוא שחקן אקדמיה אבל הוא אמור להיות מקצוען. מאז התקרית והעונש אני ראיתי את טוכל די מגן עליו ומרחם בעמדת הראיונות והדבר הכי חשוב הוא דקות משחק. הוא השלים 90 דקות נגד סיטי, 90 נגד הספרס, 90 נגד קריסטל פאלאס במשחק הנוראי הזה, 80 דקות ב-1:1 נגד ברייטון..

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 4, אורחים: 29)

1. avdz7
  2. Cup of Tea
  3. Liverpool-Forever