צ'לסי 21/22 – A Patch of Blue

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Footballover, ‏9/9/21.

1. golding מנהלים

בחיי שאני לא מבין מה אתה רוצה ממני. תקרא את ההודעה הראשונה שלי, אמרתי שאני חושב שהוא טועה. אתה לא חושב שזה יכול להתקיים ביחד עם זה שהסגל לא תוכנן כמו שצריך ולא הותאם לרצונות שלו?

נערך לאחרונה ב: ‏2/9/23
  2. k_700 Member

להשמיע את הטענות האלה אחרי הניהול משחק שלו היום זה לנסח לו כתב הגנה.

בחייאת.

3. yonmu Member

אם בונים על עונה של מאבק על טופ4:
    זה לא סגל לזה ולא קרוב לזה. אולי פייט על טופ10, ואפילו בזה אני לא בטוח.

אם בונים על בניית סגל לטווח ארוך זה סיפור אחר:
    יש כאן המון כשרון צעיר מאוד,
    יש כאן בעלים עם כיסים עמוקים מאוד לעשות תיקונים,
    יש את העבודה המרשימה מול סעודיה והFFP ולא מעט מושאלים.
    אבל אני לא יודע אם בצ'לסי ב2023 ואם תחת פוץ' השבחת צעירים כזו תעבוד.

בכל מקרה: לצפות מסגל כזה לרמה תחרותית זה לא רציני.
    הסגל הזה נחות משמעותית משאר הטופ6 באנגליה. אולי באיטליה או ספרד זה מגיע לטופ4, ואפילו זה בספק.

4. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצפות מהרכב שכולל את ג'יימס (לעתים), סילבה, קולוויל, צ'ילוול, קאיסדו, אנזו וסטרלינג ש"אולי" יתן פייט על הטופ 10? לא. סביב השלד הזה צריך להתגבש משהו שיתחיל להיראות לאורך העונה כמו מועמדת לטופ 5. אפשר לפספס את הספוט לצ'מפיונס כי ההתחלה מבולגנת וכמות סימני השאלה עולה פי כמה על סימני הקריאה, אבל לפוצ'טינו כל הכלים להפוך את הדבר הזה למשהו תחרותי בחודשים הקרובים. כל דבר אחר יהיה כישלון אדיר.

Gianzola, Scouser Tommy ו-Footballover אוהבים את זה.
  5. yonmu Member

סגל נחות משמעותית מ: יוניטד, סיטי, ארסנל, ליברפול, טוטנהאם, ניוקאסל.
    אחרי השישייה הזו יש קבוצות שאמנם הסגל שלכם עדיף על שלהן, אבל חוסר האיזון בו (גיל, שחקני התקפה) קיצוני מאוד.
    ולכל זה צריך להוסיף את אפקט הלחץ ואת חוסר התיאום לאור העובדה שכל השחקנים חדשים.

6. k_700 Member

די נו.
    מה זה הקשקוש הזה?

זה הרבה יותר קרוב למציאות.

לדבר על גודל הסגל והבנייה שלו(גודלינג שלשום לא סמך על העין של שילדס בבחירת שחקנים? לא התלהבו פה בערך מכל שחקן רכש שהגיע שמומחה מזלצבורג או מנהל של רד בול המליצו?) אחרי הופעות כאלה בניהול משחק כזה....עשו לי טובה.

7. k_700 Member

מה נחות יותר משל יונייטד, אתה איתנו? יש לי מחר לבחור מה מבין דן גור, חניבעל מג׳אברי ואריקסן ישחט ליד קאסמירו בקישור באמירויות.
    לפני דקה היה לי את דיוגו דאלוט מגן שמאלי לעוד חודשיים לפחות.
    אין לי עדיין מגן ימני ויש לי חלוץ בן 20 עם 0 הופעות באנגליה. איך אפשר להגיד את זה?

8. Footballover Member

הסגל של צ'לסי יותר טוב משל ניוקאסל, טוטנהאם, ברייטון ולא נופל מליברפול ויונייטד במכלול. ההבדל הוא שאנחנו לא קבוצה והם כן, מי יותר ומי פחות.

רמת האיכות בסגל שלנו היא גבוהה מאוד, כאינדיבידואלים. רק הגיע הזמן שנתעסק סוף סוף בכדורגל ולא במכירות, רכישות, החלפת מאמנים, החלפת בעלים וסנקציות. פוצ'טינו גרם להם לרוץ, אני מאמין שבעוד כמה זמן הם גם יתחילו לשחק. מקווה שלא יהיה מאוחר מדי.

9. yonmu Member

אם אתה צריך להרכיב רביעייה התקפית (קשר התקפי, שני קיצוניים, שני חלוצים) - איך זה נראה ביונייטד ואיך זה נראה בצ'לסי?
    אם אפשר - תן גם ציונים לכל שחקן (נניח בין 0 ל5 או ל10).

מעבר להגנה: אנזו וסטרלינג הם השחקנים היחידים שתפקדו כראוי ברמה הנדרשת לטופ4 באנגליה.
    קאיסדו ולאביה לא שיחקו בקבוצה ברמה הזו. אנקונקו פצוע.
    כל השער כשרונות נחמדים יותר או פחות - אבל אף אחד מהם לא נתן עונה טובה ברמה הזו.

לדבר על זה ליד ברונו, רשפורד, ברנרדו, הלאנד, סלאח, אודגר, סאקה, וסון?
    לדעתי גם מדיסון, מרטינלי, ז'סוס, דיאז, גאקפו, ג'וטה, נונייז, אריקסן, גריליש, פודן, אלברז, ג'ואלינטון, אלמירון - כל אלה שווים הרכב בצ'לסי.

אז כן, המגן השמאלי השלישי שלכם יותר טוב מכל מגן שמאלי שלישי אחר בליגה. טירוף.

10. k_700 Member

לאף קבוצה שהיא לא סיטי או ארסנל אין סגל שקרוב לשלמות.
    לכל קבוצה יש את החוסרים שלה אבל בחייאת לדבר איתי על חוסר באיכות וצ׳לסי? להפריז ולהגיד שיש לה נחיתות משמעותית מול כל הטופ 6? סלח לי, רק מישהו שלא מכיר את הסגלים של היריבות על הטופ 6 ולא באמת רואה משחקים יגיד את זה.

פציעות יש לכולם. אם אתה עכשיו מחשיב את אנקונקו כפצוע למה שתמעיט מהפציעה של מאונט אצלינו? או שואו שבחוץ עד דצמבר לפחות?
    אנקונקו פצוע והם הביאו ממש עכשיו את קול פאלמר ב45 מליון פאונד. כשרון גדול מאוד שנוח לשחק ב10, בימין, אפילו חלוץ מדומה במערכים מסוימים אם לי מחר נפצע ברונו אני נשאר עכשיו רק עם אריקסן ב10(אפילו אמאד בלי נסיון פריימרליג משמעותי- פצוע).
    עד שפאלמר יכנס לעניינים זה היה צריך להיות הרבה יותר מרשים עם אנזו ב10 אבל למה שזה יראה מרשים אם סטרלינג וצ׳ילוול גם כן דורכים על העמדה הזאת תוך כדי המשחק? איפה ההכנה של המאמן למצב הזה?

אני יכול להגיד שהרכש שהגיע אצלינו תחת טן האח מתאים הרבה יותר לדרישות ולצרכים של המאמן בהקשר לסגנון שהוא מנסה לבנות פה.
    אני לא יכול להגיד את אותו המשפט אצל צ׳לסי אבל מבחינת עומק ואיכות אינדיבידואלית? אין פה תחרות בכלל. אין מחשבה בבנייה. הם השקיעו מיליארד פאונד בשנה(ועוד השאילו מפה חלק מהשחקנים) וקיבצו איכות, המון איכות.
    תתן לי עכשיו קאסדאיי(שבכלל השאילו) לסגל, אני מחר פותח איתו בהרכב.
    תתן לי עכשיו מלו גוסטו שהוא בכלל מגן מחליף, אני נוטע אותו בהרכב אתמול. אבל לא הייתי מבין אם המועדון שלי היה הולך ומביא את קאייסדו ולאביה באותו קיץ רק כדי לגנוב את שניהם מליברפול. חסר הגיון. אתה רוצה שני קשרים אחוריים? אין בעיה, תביא אחד יותר מבוגר עם נסיון.
    לא הייתי מבין גם למה להביא את דיסאסי אם פורמלית בסגל יש כבר מספיק בלמים באותה הרמה לפחות לפני שהבאת חלוץ נורמלי.
    כתבתי את זה בזמן אמת שהוא לא נראה לי בכלל שדרוג על צ׳אלובה. למישהו יש ספק היום? ואת השני ניסו לדחוף החוצה בכוח עד הרגע האחרון, שחקן בית.

ראשפורד לפני שנה היה הבדיחה של הפורום הזה. היית רק מזכיר אותו בהקשר של סגל רחב בצ׳לסי או בכל קבוצת טופ 6 אחרת היו מסתלבטים עליך פה. הארכיון לא שוכח. הבן אדם היחיד בפורום הזה שהחזיק ממנו במקרה גם כותב לך תגובה.
    מה הנקודה? שכשרון גדול גם צריך את המאמן הנכון שיטפל בו ומערכת שקטה כדי לפרוח כמו גם סבלנות(מרטינלי, סאקה למשל). זה ממש לא מובן מאליו שהוא עשה כזה רידמפשיון לקריירה שלו. עבודה גדולה של טן האח והצוות.

מדיסון היה יכול להיות נחמד מאוד בצ׳לסי אבל שמעתי שבוהלי ופוצ׳טינו סיכמו שלא מביאים שחקנים מעל גיל 25 בקיץ הזה.
    מדיסון בן 26(יותר נכון עוד חודשיים 27). מה לעשות הם הביאו כוכבי ניהול וRecruitment.
    so stick to the plan. אמרתי לאורך כל הקיץ שאני בכלל לא מבין את האסטרטגיה ברכש ובהתאמה למה שפוצ׳טינו רגיל לשחק ורוצה לשחק. הביאו פשוט המון כשרונות מאוד מאוד מוכשרים מרשימות שאני יכול גם במחברת של ההוא שמשחק פה מנג׳ר 24/7. זה כמובן לא תירוץ לזה שזה לא מתחבר לדברים פשוטים כמו נצחון פשוט על פורסט בבית. אפשר להקלע לבעיות במשחקים האלה, גם לנו זה קרה בדיוק במחזור הקודם. אבל קבוצת כדורגל יודעת לתפעל אירועים ותקלות כדי להוציא נקודות. צ׳לסי נראית כמו אוסף של טעויות והמאמן שלה לא מרגיש כמו מאמן שמבין מה הוא רוצה ואיך להשתמש בסגל שהוא בעצמו אחראי לבניתו אם אלה התשובות שלו.
    זה די מביך למען האמת.

נערך לאחרונה ב: ‏3/9/23
  11. Sturridge Member

מתי אנחנו קונים את מספר 11 של ברייטון? נראה מעולה.
    אם רק בקובהאם היו כאלה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

לא ראיתי העונה עד כה את יונייטד מוכנה ליריבות שלה ואתה כותב על שחקניה כאילו שהם הצליחו להתחרות על משהו רציני במדים האדומים. עד מתי אוברהערכה הזו? ברונו, רשפורד.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

13. k_700 Member

yonmu
    אתה מבין עכשיו עם מה צריך להתעסק פה?
    קובעים אם שחקן הוא שחקן גדול לפי השורה התחתונה של הברזל. אם יכבוש ויבשל 40+ שערים זה לא חשוב, זה אולי מזל או חסר חשיבות.

אגב, הוא עשה את זה עם מוחמד סלאח עד 2020.

14. yonmu Member

@k_700 אני לא יודע כמה סיי יש לפוצ'טינו ברכש מול בוהלי, וזה לא הנושא שלי.
    @alexshw אני לא יודע למה יונייטד מוכנה ולמה לא. אני מדבר על שחקני התקפה על הנייר נטו. אם טן האח יחרבן את זה - זו שאלה אחרת.

אטען טענה פשוטה - בבחירה של רביעייה התקפית:
    יונייטד: ברונו, אנתוני, רשפורד, הוילונד.
    סיטי: פודן (קד"ב), ברנרדו, גריליש, הלאנד.
    ארסנל: אודגרד, מרטינלי, סאקה, זסוס.
    ליברפול: סובוסלאי, סלאח, דיאז, גאקפו.
    טוטנהאם: מדיסון, סון, קולוסבסקי, רישרליסון.
    ניוקאסל: גואלינטון, אלמירון, גורדון, איסאק.
    צ'לסי: אנזו, סטרלינג, מודריק, ג'קסון.

במבט הזה צ'לסי אחרונה בפער קיצוני. וזה כשדחפתי לכאן את אנזו למרות שברמת העקרון אמורים להיות 4 שחקני התקפה לפניו.
    ונכון, לא הכנסתי כאן את אנקונקו, אבל הוא גם פצוע לטווח ארוך (וזו לא הראשונה שלו) וגם אין לאף אחד מושג איפה הוא ישחק ואיך יתפקד שם.

סטרלינג הוא שחקן ההתקפה היחיד של צ'לסי שתפקד ברמה שראויה להרכב בקבוצת טופ אירופאי. זה מצב הזייתי.
    רכש נקודתי של אוסימן+מניאן היה מחזק את הקבוצה הזו הרבה יותר מאשר הטרללת שהתרחשה כאן.

15. k_700 Member

הרבה מהרביעיות האלה פשוט לא נכונות כי אצל רוב הקבוצות שציינת הן עוד מתגבשות.

למשל-
    הרביעייה של צ׳לסי לא נכונה.
    אין אינדיקציה שמודריק שחקן הרכב אצל פוצ׳ למרות הכסף ששולם עליו.
    הם קנו עכשיו את פאלמר, ככה שסטרלינג יוכל לשחק בשמאל, פאלמר בימין.
    כשצ׳וקוומקה כשיר גם הוא כמובן ברוטציה ואפילו פתח אצל פוצ׳טינו. כבר כתבתי שאני בכלל לא אתפלא אם אנקונקו ישחק לא מעט כחלוץ(כשיחזור) בטח שג׳קסון נראה כמו חתול בשק. שים לב, על כמה אופציות אנחנו מדברים פה+ האופציה שלך עם אנזו ב10. מה זה אם לא עומק?

בניוקאסל גו׳אלינגטון לא משחק למעלה. הם משחקים ב433 ואם כבר מי שעושה את השיפטים קדימה עם הכדור זה ברונו שלהם.
    אתה באמת יכול להגיד שהרביעייה הזאת עדיפה מהרביעייה הכי טובה של צ׳לסי? בחייאת.

גם בליברפול זה עוד התקפה שמתגבשת.
    אתה למשל סופר שם את סובוסלאי שבינתיים לא שיחק באמת בקישור ההתקפי והמנג׳ר שלו בכלל מדבר על זה שימשיך ב433.
    גם גאקפו באמצע לאורך זמן לדעתי לא דבר מובטח. כן יש להם אופציות עדיפות בהתקפה משל צ׳לסי אבל בעוד להם יש שני קשרים אחוריים שהם פירמה לליברפול יש אנדו ואין לה חצי מהעומק שיש לצ׳לסי בהגנה. אז למה לדבר על עומק רק בהקשר של רביעיית התקפה(כשיש קבוצות שמשחקות עם 3 מקדימה)?

שורה תחתונה בסגל של 30 שחקנים כמעט(פלוס כמה מושאלים איכותיים) יש עומק מצוין שיכול לשרת בכל קבוצת טופ 6 כמעט. הם בטח לא בנחיתות גדולה.