צ'לסי 21/22 – A Patch of Blue

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Footballover, ‏9/9/21.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש הבדל גדול בין לתת לשחקן הופעת בכורה (השאלה גם מתי, בגביע הליגה? בקונפרנס/בליגה האירופאית? בליגת האלופות כשהבטחת עלייה ואתה עולה עם ההרכב השני? במשחק שאתה מוביל בהפרש של כמה שערים? בתוספת הזמן כשהוא לא נוגע בכדור והשופט כבר שורק לסיום?), ויש כמות אדירה של שחקנים שעשו כזאת גם בגיל צעיר והיום משחקים בליגות נמוכות או פרשו מכדורגל, לבין באמת לבנות על שחקן ולתת לו דקות קבועות.
    זה עולם אחר לגמרי.

בדיוק כמו לנתח מקצועית עכשיו את צ'לסי וליברפול, ולטעון שזה יהיה המצב גם עוד שנתיים - שלוש בתחום נזיל כמו כדורגל.
    בכדורגל בקיץ אחד קבוצה יכולה לשנות את הסגל או עמדה מסוימת בצורה משמעותית, וכל מה שחשבת לפני מבחינת איכות באותה עמדה ישתנה.
    קחו את יונייטד לדוגמא, אפשר היה לטעון בשנה שעברה שלבלם צעיר יש סיכוי גבוה לקבל דקות ביונייטד עוד שנה שנתיים שלוש כי מצבת הבלמים שלה היא אוונס המבוגר, לינדלוף החלש והפציע, וראן הבינוני והפציע, מגוויר הבינוני ומרטינס ששוב נפצע ויש סימני שאלה לגבי הכשירות שלו.
    ואז הקיץ יונייטד רוכשת בלם מאוד צעיר כמו יורו, בלם לא מבוגר כמו דה ליכט, וכשמוסיפים לזה גם את מרטינס מקבלים 3 בלמים שאלא אם יקרה משהו יוצא דופן יהיו כאן בשנים הבאות ופתאום ממצב של מצבת בלמים שקל להיכנס אליה מקבלים מצבת בלמים שיכול להיות שיהיה קשה להיכנס אליה לבלם צעיר.

2. oranfu Member

אי השקעה ברכש בליברפול זה לא נזיל, זה עניין קבוע.

והפיסקה השניה שלך מחטיאה את המטרה.
    דברים הם נזילים, אבל כאן נכנס תכנון ארוך טווח.
    בעונה שעברה היו לכם מגוויר המבוגר והכושל שרציתם להיפטר ממנו, אוואנס הקשיש, לינדלוף שרציתם להיפטר ממנו, וראן שמסיים חוזה וליצ'י.
    היה ברור שבקיץ הזה תחפשו להביא לפחות בלם אחד.
    כבר עכשיו אני אומר לך שגם בקיץ הבא תביאו בלם.

3. k_700 Member

דברים נזילים אולי במנצ׳סטר יונייטד וצ׳לסי אבל אף אחד לא השווה איפה עדיף לריו לגדול ביונייטד או צ׳לסי ולכן אפשר לחסוך ב200 מילים של דמגוגיה.

בליברפול לא מביאים שני בלמים ב100 מליון פאונד בקיץ והווינגר היחיד שהגיע עלה 10 מליון פאונד והוא פציע עם סימן שאלה לגבי העבר את הפיק או לא.
    כאמור, מצב קלאסי לאחד מהווינגרים המוכשרים במדינה בגילאי אקדמיה לפרוץ לתוכו.
    אם לא השנה אז בשנה הבאה.
    בצ׳לסי זה לא היה קורה.
    אפשר להתקדם.

4. oranfu Member

בראייה ריאלית זה לא השנה, הוא בן 15.
    אבל אם הוא יתפתח כצפוי ויימנע מבעיות כשירות, בהחלט אפשר לצפות שתהיה עמדה פנויה עבורו כשיגיע לאזור גיל 20.
    אני לא מתכוון שלפני זה הוא לא יקבל הרבה דקות, אלא שבגיל הזה לא תהיה אופציה בכירה מעליו.
    איך? נגיד והעמדה שלו זה אגף שמאל:
    דיאז יימכר בקיץ הבא ויגיע שחקן אחר באזור גיל 25 וגם הוא יימכר אחרי 3-4 שנים.
    או שדיאז יאריך חוזה ולא יגיע עוד שחקן לאגף הזה ב-3 שנים הקרובות.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה נביא?
    יודע מי יהיה הבעלים שלך עוד 5 שנים?
    יודע מי יהיו הקיצונים שלך אז?
    לטעון מעכשיו בתחום כמו כדורגל שלשחקן יהיה קל יותר עוד 5 שנים לקבל דקות כקיצוני בליברפול מאשר בצ׳לסי זאת סתם נבואה חסרת בסיס, ואתה יודע למי ניתנה הנבואה…

6. oranfu Member

א - יודע בוודאות מי יהיו הבעלים? לא. בסבירות גבוהה מאוד? כן. כמה כבר מתחלפים בעלים?
    ב - אני לא יודע בשמות מי יהיו הקיצוניים, אבל אני יכול להעריך ולנתח את המצב.
    כמו בכל תחום, אף אחד לא יודע בוודאות מה יקרה גם עוד שעתיים אבל כן אפשר להעריך בהתאם לידוע.

באותה מידה הייתי אומר לך ששוער צעיר ומאוד מוערך היום - אין לו מה להסתכל על ליברפול (אחרי הרכש של ממארדשווילי).
    לעומת זאת, שחקן אגף ימין צעיר בהחלט עדיף לו להסתכל עלינו ולא על ארסנל (למשל) כי יש להם את סאקה.
    למגן ימני צעיר עדיף להסתכל עליכם ולא עלינו.
    צ'לסי לחלוטין לא צפויים אז אני לא יודע להגיד כלום לגביהם כי הסגל ואנשי המקצוע, בכל הדרגים, מתחלפים כל שבועיים.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  7. k_700 Member

ריו בן 16.
    אני חושב שהוא מקדים בהתהפחות הפיזית שלו לא מעט ווינגרים מובילים במדינה בגיל שלו.
    הוא לא נראה 16, נראה פיזית הרבה יותר גדול(bulk). העונה ארוכה, פציעה או 2(נראה לי הגיוני עם ג׳וטה וקייזה בסגל) והוא יכול למצוא את עצמו מתאמן עם הבוגרים ועושה סגל למשחק.

לדעתי הצגתם לו חזון שנותן לו כרטיס כניסה לקבוצה הבוגרת בעתיד, בגלל זה חתם. גם אם יהיה שחקן סגל עוד שנתיים-3 זה הרבה יותר טוב ממה שצ׳לסי הייתה יכולה להציע לו.
    כאמור, עשה בשכל.
    לאנשים שמסוגלים לספור עד 14 ווינגרים בסגל?
    לאנשים שמסוגלים לנתח את ההתנהלות בשוק של שני המועדונים ב4 חלונות האחרונים?

מועדון אחד השקיע 400 מליון יורו על ווינגרים בשנתיים והשני מאז גאקפו(כמעט שנתיים) הוציא 10 מליון אחרי שמכר ווינגר ב25.
    מעניין איפה לווינגר צעיר יש יותר סיכויים לפרוץ.

נערך לאחרונה ב: ‏9/9/24
    oranfu אוהב/ת את זה.
  8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני יודע שעולם הכדורגל הוא נזיל, ולכן 5 שנים זה נצח.
    הנביא מבטיח שכבר השנה הוא עושה סגל אצלכם, רשמנו.

9. k_700 Member

חחחח אומר לאוהדי ליברפול 5 שנים זה נצח עם הבעלים האלה.
    כן, אחרי חמש שנים סוף סוף הוציאו בחלון קיץ נט ספנד חיובי לראשונה(70 מליון בערך).

בוא תרצה להם על כדורגל נזיל כשיש להם יואב קיץ וקופת חזיר במקום תקציב העברות, טרול.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. MaxAaRons Member

אולי צלסקי תרצה את הוילנד וזירקזי?????
    או שפנר וגלא יכנסו לתמונה ???????

11. k_700 Member

או שישלמו 100 מליון פאונד ויביאו את גיוקרס.
    או דוראן ב-60. ואז תלך לשכנע את משה שלילד בן 16-17 שגודל באקדמיה של צ׳לסי ומקרקס את כל הקבוצות אקדמיה כולל דהירה דרך הנבחרות הצעירות של אנגליה אין סיכוי לגרד עשירית שנייה בקבוצה הבוגרת לפני שימכרו אותו בגיל 20.

12. MaxAaRons Member

כתבתי לgolding והוא כמובן הסכים שהניהול של צלסקי עלוב בכל הקשור למחלקת הנוער.
    ראבק ילד הפלא הדרוזי עדיף על כל הנגרים מצרפת.
    גאלגאר הנגר לא עדיף על אנזו הקספר?
    עזוב שהם מבזבזים מיליארדים זה גם על שחקנים פחים שטובים פחות מהבוגרי אקדמיה.
    מה עם מוסיאלה שהאמא הגרמניה השתרללה עם שחור?
    במקום לתת לו חוזה חדש לקחו את זייך ב60 מיליון יורו.
    מזל שיונייטד קיימצ אחרת צלסקי מזמן במקום הראשון בכל הקשור לניהול המצריך ועידת חקירה שבסיומה גזר הדין הוא כיתת יורים.

13. k_700 Member

Enzo Maresca: “I’m very happy to have Sancho at Chelsea, he’s here because we like that kind of player who can help in 1vs1”. “He’s key - especially against a low block, we need him”.

מאז הקלטות ששילדס השאיר לו במשרדים המעופשים של האקדמיה של סיטי אחרי שסאנצ׳ו חתך משם לא נראה לי שהוא תפס משחק אחד שלו באנגליה.
    שיהיה בהצלחה עם סאנצ׳ו מול לואו בלוקס.
    מאמין שתוך כדי העונה יככב בעיקר בפרצופים מהיציע.

14. cheddar Member

מדואקה הביא בישול בנבחרת, הוא בתקופה טובה

15. Sturridge Member

כל הכבוד למועדון שפועל מהר ומאריך לג׳קסון את החוזה מ- 2031 ל- 2033, עוד רגע היינו מאבדים אותו לבוסמן.

oranfu, Gianzola, TooKy ו-5 משתמשים נוספים אוהבים את זה.