צ׳לסי 2014/15

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

בוא נודה על האמת, כל עוד אברמוביץ' הוא בעלי המועדון היא לגמרי בשביל קישוט וחוץ מזה אילו שחקני פרמייר ליג פעילים עברו שם לפחות בגיל נוער?

אומנם יונייטד לא גידלה שחקנים גדולים בעשור האחרון, אבל הפרמייר ליג מפוצצת ביוצאי האקדמיה שלה וגם בסגל שלה יש מספר שחקני בית גדול יותר מצ'לסי.

2. golding מנהלים

יונייטד לא ממש מעניינת אותי כי, ראשית כל, אני מתמקד בעתיד ובנוסף, די ברור ששני המועדונים נמצאים בשלבים אחרים לגמרי בכל הנוגע לפיתוח של שחקנים צעירים.

האקדמיה של צ׳לסי אולי הייתה מרשימה בשנות השבעים, אבל די ברור שבשני בעשורים האחרונים היא נכשלה, בוודאי אם אנחנו מסכימים שמטרת האקדמיה היא - בסופו של דבר - לשרת את הקבוצה הראשונה.

אתה דבק בטיעון של ״כל עוד אברמוביץ׳ שם אף שחקן לא יעשה את הקפיצה״ ובצדק. קשה לראות את הפילוסופיה של המועדון משתנה ובמקום מסוים אני לא מייחל לאיזה מהפך במובן בזה. יחד עם זאת, לצד הרצון להעמיד סגל סופר תחרותי כמעט בכל מחיר, ניכר שמתבצעים צעדים משמעותיים במטרה לבסס מערך עתידי של שחקני אקדמיה בסגל הבוגר. האם זה יקרה? קשה מאוד לדעת, וכפי שאתה אומר, ההיסטוריה לא מטיבה עם אופטימיים כמוני. ובכל זאת - מדובר באקדמיה הטובה ביותר שראה המועדון, ששולטת ללא עוררין במפעלים המקומיים והאירופיים כמעט בכל הגילאים. מעבר לזה, מוריניו דבק בכך שקיים אצלו רצון ממשי לבנות בסיס מקומי. אילו היה אומר משהו כזה פעם או פעמיים הייתי מתעלם מהאמירות האלה, אלא שהן נשמעות כל כמה חודשים לאחרונה.

לגבי שחקני נוער שנמצאים בפרמייר ליג, המספר הוא בוודאות נמוך מזה של יונייטד, אבל ממה שצץ לי בראש - ברטראנד, סקוט סינקלייר, ברידקאט, ואן אנהולט, ג׳ק קורק, בוריני ואני בטוח שעוד כמה משחקים בליגה (ובצ׳מפיונשיפ יש הרבה מאוד שחקנים גם כן).

בקיצור, נחיה ונראה. אני אופטימי.

נערך לאחרונה ב: ‏4/2/15
    Die Werkself ו-owen11111 אוהבים את זה.
  3. owen11111 Member

אני רק רוצה להוסיף נקודה בנוגע לשליטה במפעלים האירופאיים בכל הגילאים:
    אני לא עוקב יותר מידי אחרי ההצלחה במפעלים בגילאי הנוער ומטה בעיקר בגלל שבעיניי זה כמעט ולא מלמד דבר.
    זכייה בתארים קבוצתיים בקבוצות של גילאים 18 ומטה מטעה מאין כמוה. היא אומנם אולי משקפת טיב איכות של קבוצת ילדים בני 15, וגם אם זה באמת כמו שאתה אומר - על חתך רוחבי של מספר שנתונים, זה עדיין כמעט ולא נותן מידע אמיתי על כמה שחקני נוער יצלחו את המעבר לקבוצת הבוגרים.

בהסתכלות על האנדר 21 ברמה התחרותית כמעט ואי אפשר להסיק כלום. בהרבה מאד מקרים נשארים שם השחקנים שעדיין לא הצליחו לעשות את קפיצת המדרגה המדוברת לקבוצת הבוגרים. אם לא היה ניתן לעשות את קיצורי הדרך, של הקפצת שחקנים ישירות לקבוצת הבוגרים - אז אולי הייתה מתקבלת אינדקציה טובה יותר בנוגע לאיכות השחקנים שם.

בסופו של יום שחקני אקדמיה צריכים להבחן ברמת הקבוצות הבוגרות. או ע״י שיתופם במסגרת הבוגרת, כמו שאנחנו עשינו עם סטרלינג מגיל 17, או ע״י שליחתם להשאלה, כמו שיונייטד עשו עם וולבק. קשה מאד להסיק איך שחקן ישתלב בבוגרים מיכולת ששחקן מגלה במשחקי אנדר 21.
    כמובן שאפשר לסמן כוכבים צעירים יותר (הארי ווילסון אצלנו הוא הדוגמה שעולה לי לראש, שכבר בגיל 16 שותף במדי הבוגרת של ווילס), אבל טבילת האש בבוגרים היא האינדקציה העיקרית להאם לשחקן יש עתיד במועדון. לפחות לדעתי.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  4. פול סקולס Member

לא רק לדעתך, אני מניח שאף אחד לא יתווכח עם הטענה הזאת. 90% מהילדוד'ס האלה מקבלים את השוק של החיים כשהם נדרשים לשחק בקבוצה הבוגרת. הקפיצה היא עד כדי כך גדולה.

אגב, אנקדוטה קטנה... הרגע עשיתי צ'ק אין לטיסה לאנגליה בסופ'ש הקרוב, ובפעם הראשונה נתתי את דעתי לכך שמספר הדרכון שלי הוא ****JT26****** וואט דה פאק.

Sturridge, golding ו-alexshw אוהבים את זה.
  5. golding מנהלים

אני לחלוטין מסכים, אני רק רציתי להדגיש את ההתקדמות של האקדמיה שלנו, שהרי בעבר בכלל לא התמודדנו עם האקדמיות הטובות בעולם.

זכייה בתחרויות בגילאים צעירים בהחלט לא מהווה אינדיקציה, אבל אם המחזורים הללו סומנו על ידי צוות האימון (והם אכן סומנו) כהבטחה עתידית, למרקם הקבוצתי שלהם יש ערך מוסף שיכול, אולי, לשרת אותנו בעתיד.

בכל אופן, מאז שמוריניו חזר הוא נתן דקות בודדות לאקי, כריסטנסן, לופטוס צ׳יק, בייקר, סולנקי וסוויפט - כולם שחקני אקדמיה.

6. alexshw Member

לא משהו מיוחד. בקדנציה הראשונה הוא היה נותן אותן דקות בודדות לשחקני אקדמיה בפרמייר ליג אחרי שהבטיח את האליפויות שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏4/2/15
  7. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ציני מאוד ציני מאוד. אבל המגמה היא לא לרצות את אוהדי יונייטד בישראל, אלא לבנות שושלת במועדון תוך כדי עמידה בחוקי הffp.
    מה שקרה בעשר שנים בצ׳לסי לא קרה עדיין בשום קבוצת נפט אחרת, וכרגע רומן, גורלי ועמיתיהם מעמידים את אחד המודלים הכי יציבים באירופה ועם העתיד הכי וורוד.
    את כל הבניה של פרגוסון, היונייטד הרסו בשנתיים של פאניקה, ליברפול מותירה
    יהלומים לא מלוטשים בתוך הזבל של סגל שמחזיקים שם ואז באים להטיף מוסר כרגיל אחרי דקה וחצי של מאבק אליפות ב20 שנה.
    הכתבה מעניינת כי יש מעבר בין רכישה המונית של צעירים מבלגיה, גאנה, צ׳כיה וכו׳, אל סקאוטינג של כשרונות ב50 קילומטר רדיוס מסביב לקובהם. 5-0 במחצית על מובילת הunder 21, סאותהמפטון, כשבכל הסגל רק שני שחקנים לא מאזור לונדון. פלסטיק פלסטיק פלסטיק, אבל יש רק מועדון אחד כרגע עם עתיד וורוד באנגליה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sturridge ו-golding אוהבים את זה.
  8. golding מנהלים

״אחרי שהבטיח את האליפויות שלו״ - זה משפט שצריך להדגיש. רק לפני כמה ימים הוא מכר שני שחקני סגל ותמורתם רכש רק אחד, בעיניי זה מעיד על אמון בשחקנים הצעירים במידה ואכן נצטרך להשתמש בהם.

9. alexshw Member

אין בעיה עם המודל החדש שעומד בחוקי ה - FFP ואין בעיה לצפות לאליפויות ולסגלים חזקים שגם יתמודדו על שלבים מאוחרים בצ'מפיונס אבל לא צריך להיות נאיבי. כל שחקן צעיר שמגיע לצ'לסי תחת אברמוביץ' הוא אידיוט שהורס לעצמו את הקריירה ותפסיקו לצפות שיהיו שחקני בית בקבוצה, אולי פרט לאיזה טרי פעם ב - 20 שנה.
    אתם כל הזמן מספרים סיפורים - התארים בנוער לא מעניינים אף אחד ולא מהווים שום מדד.

מוריניו המאמן האחרון שיתן אמון בצעירים מתוך האקדמיה וכן וראן זה היה דבר יוצא מן הכלל.
    וכן הייתי שמח אם היה חותם ביונייטד אבל לא הייתי מצפה במקרה כזה שישתף שחקני אקדמיה.
    עם כל הכבוד, לא צריכים לחיות בסרט.

10. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא שון רייט פיליפס או סקוט פארקר. אלו צעירים שבאים מאזור לונדון, מי שנכשל היה נכשל כנראה במקום אחר.

11. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב מאז שאני רואה כדורגל אני שומע על פרגוסון וקידום צעירים. בפועל, מאז שנתון 92 לא זוכר מהכיוון הזה כלום.

12. alexshw Member

בראון, פלטשר, אוונס, אושי, וולבק - כולם היו חלק אינטגרלי מהקבוצה ומההרכב לאורך זמן רב. נכון הם רחוקים מלהיות נוצצים אבל עדיין הרבה יותר ממה שהאקדמיה של הקבוצה שלך סיפקה לקבוצה הבוגרת ב - 30 שנה ושוב גם לא מעט שחקנים שיצאו מיונייטד מאתרים את הסגלים בפרמייר ליג.

כן הייתי רוצה לראות כוכבים אמיתיים שיוצאים מן האקדמיה יש לאן לשאוף.
    בצ'לסי או סיטי האקדמיות הן לקישוט בלבד. בזבוז כסף. מצידי שיקחו גם 20 אליפויות רצוף בנוער.

13. golding מנהלים

אתה כמובן רשאי לחשוב כרצונך, אבל כל מה שנאמר כאן הוא לא בגדר אשליה - אף אחד לא טוען בוודאות מוחלטת שנראה שחקני אקדמיה בתפקידי מפתח בסגל. קיימת תקווה והיא מבוססת למדי, הרצון שלך לבטל אותה מעיד על שכנוע-עצמי שמגולם בחשש כלשהו. לגיטימי, כפי שאמרתי - נחיה ונראה.

14. alexshw Member

אם יש דברים שאני לא חושש מהם זה שארסנל תחת ונגר תיקח אליפות וזה שצ'לסי או סיטי יגדלו שחקן בית רציני שישמש אותם ולא קבוצות אחרות כמו סטאריג' למשל.

15. Sturridge Member

אז עם המכירה של ברטרנד יצאנו מהחלון הזה עם קוואדרדו + 7 מ' פאונד רווח.

בנוגע לשחקני הנוער,
    אנחנו כנראה נמצאים בתקופה הכי טובה מבחינת אקדמיה בהיסטוריה של המועדון.
    Gianzola כבר ציין שבמשחק האחרון נתנו חמישייה לסאות'המפטון (מובילת הליגה) במחצית, וזה אחרי חמישיות/שישיות/שמיניות נוספות במשחקים קודמים.
    שנים שכשהיו אומרים אקדמיית נוער היו חושבים על ארסנל, ברצלונה, יונייטד, אבל אנחנו היום ללא ספק אחת ממחלקות הנוער הטובות בעולם.

עכשיו השאלה מה אנחנו עושים עם זה.
    כרגע אין יותר מידי תקדימים להתפאר בהם, אבל נראה שהמועדון, סוף סוף עם מאמן שכנראה הגיע ליותר משנתיים ומתכנן לטווח הארוך, צועד לכיוון הנכון.
    יש לנו כל כך הרבה כשרונות שם, רק נקווה שנדע לממש את זה ולהפסיק לבזבז אותם בהשאלות כושלות.

והנה למשל אחד כזה, כריסטיאן אטסו, שהושאל לאברטון ולא מקבל בכלל דקות:

הוא כבש צמד במשחק.

מצב נושא:
הנושא נעול.