צ׳לסי 2014/15

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י golding, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@JohnTerry26,

אני מעריך באופן אחר את סטרלינג וחושב שתחת מוריניו הוא יכול להפוך לחתיכת קראק אמיתי - מה שאני לא מצליח לראות בטוראן במידה ויגיע. שמסתכלים על העברה אפשרית מהסוג שלו חייבים לקחת בחשבון את הגיל הצעיר שלו. מדובר בשחקן שפוטנציאלית יכול להיות משמעותי מאוד לאורך יותר מעשור במדי צ׳לסי או כל קבוצה אחרת. אני לא רואה שום קשר בינו לבין וולקוט, ואני חושב שכבר עכשיו הוא שחקן הרבה יתר שלם ומגוון ממנו, ואם יצליח לעבוד על הסיומת שלו, הוא יכול להיות אדיר. לא כל אנגלי צעיר עם הייפ חייב להתברר כבלוף.

אצל טוראן אני פשוט לא רואה את היכולת להפוך לקראק התקפי שיוסיף דברים שחסרים לצ׳לסי, ולכן מעבר לגיל (29 בעונה הבאה), אני לא רואה סיבה מוצדקת בפן המקצועי להוציא סכום שמוערך נכון לעכשיו ב-40 מיליון אירו על סוג שחקן שכבר יש לך כבר בסגל (וויליאן, אוסקר).

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/15
  2. golding מנהלים

זה פשטני מדי להסתכל על זה בצורה כזאת, בעיקר משום שאנחנו לא יודעים כמה טוראן באמת יעלה. בהנחה שהוא יעלה 25 מיליון ליש״ט עם משכורת של 85 אלף פאונד לשבוע וחוזה ל-4 שנים, אנחנו מדברים על עלות כוללת של כ-30 מיליון ליש״ט. בהנחה ונחתים את סטרלינג בסכום של 45 מיליון ליש״ט עם משכורת של, נניח, 120 אלף פאונד לשבוע וחוזה ל-4 שנים (רק לצורך הדוגמא), זה מסתכם בעלות כוללת של כ-50 מיליון ליש״ט. 20 מיליון ליש״ט זה הבדל די משמעותי.

נכון שסטרלינג הוא השקעה עתידית ואני מניח שהתקרה שלו גבוהה יותר מהיכולת שטוראן נמצא בה כרגע, אבל האחרון יכול להיות השחקן האופטימלי עבור מוריניו כדי לבסס משולש שיכלול אותו, את וויליאן ואת אוסקר בתחרות על 2 תפקידי מפתח בקבוצה שמבוססת על לחץ אינסופי וחטיפות כדור בחלק הקדמי של המגרש. את השערים נקבל מקוסטה, רמי, הזאר, פברגאס, אוסקר (הסטטיסטיקה שלו לא רעה בכלל) ואולי אפילו מפלקאו.

צריך לזכור שבחלק הראשון של העונה דרסנו את הליגה והבקענו המון שערים. המעבר לגישה הגנתית יותר נבע מחסרונם של קוסטה ורמי יחד עם ההיחלשות של אוסקר ופברגאס. מעבר לעובדה שתמיד יש מקום לשפר את ההרכב, אם הדגש הוא על לתחזק את היכולת שלנו לאורך עונה שלמה אז החתמה כמו טוראן היא מבורכת.

JohnTerry26 אוהב/ת את זה.
  3. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

סטרלינג כבר היום עדיף על וולקוט, אלא אם אתה מתכנן להציב אותו כחלוץ.
    וורלד קלאס? הוא בדרך לשם... כרגע. אם הוא נשאר בליברפול עוד שנתיים-שלוש, עם הראש מפוקס בכדורגל, עם צוות מקצועי שמשקיע בו, עם סביבה שנותנת לו קרדיט אינסופי, והוא ממשיך באותה עקומת שיפור, אני רואה אותו הופך לאחד השחקנים הטובים בליגה. הפוטנציאל שלו עצום. מה יקרה בצ'לסי או בסיטי? אי אפשר לדעת. התחושה שלי היא שהוא יצליח אבל כמובן שזה גם יכול להתחרבן די בקלות, במיוחד בסיטי.

ובנימה יותר אישית... איכס. אם זה יגיע לזה, מקווה שנמכור אותו לסיטי גם ב10 מ' ליש"ט פחות.

oranfu ו-אלעד אוהבים את זה.
  4. JohnTerry26 Member

אני חושב שטוראן כרגע יותר טוב מאוסקר ומוויליאן, בסה"כ, לא בהבדלים גדולים אמנם. אני חושב שקבלת ההחלטות שלו, הטכניקה שלו על שטח קטן, הניסיון, כל זה יוסיף לנו. אני לא יודע מה זה קראק התקפי, אני מניח שהוא לא יכבוש 10 שערים ומעלה בליגה, אבל אני רואה אותו הופך לשחקן שחשוב ליצירתיות של הקבוצה, כשכרגע אלו בעיקר ססק והזאר.

כרגע יש לנו 3 קשרים התקפיים שמוריניו סומך עליהם, הגיוני שמוריניו לא מרוצה מזה ורוצה עוד אחד. אם אנחנו לא מוכנים לשלם את הסכומים של סטרלינג, צריך למצוא פתרון אחר. אם המועדון חושב ש40 מ' יורו על טוראן זה עסקה שהוא יכול לבצע וזה הפתרון הכי טוב, אז שיהיה. אם זה "מוצדק" אין לי מושג בכנות.

אני מסכים ב100 אחוז עם הפסקה האחרונה של גולדינג (ועם כל ההודעה), טוראן לדעתי יעזור לנו לשמר את אותה יכולת של חצי העונה הראשונה לתקופה ארוכה יותר.

golding אוהב/ת את זה.
  5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא רואה את פוטנציאל הוורלד קלאס בסטרלינג כרגע. בקריירה שלו הוא נתן 3 חודשים טובים כל היתר זה או הפסקות מכדורגל או שביתה איטלקית. כמה מהר אפשר לזרוק לאוויר את המונח הזה וורלד קלאס? כמה כאלה יש בצ'לסי היום? ובכלל בליגה?
    אולי הראש שלו יתפקס כשהוא יעבור למועדון שמתחרה כל עונה על האליפות ואז היכולת שלו תהיה יותר יציבה, אבל זה בגדר השערה כרגע.
    אני חושב שאם הוא היה ברזילאי, אחוז גדול מההייפ היה נעלם, הוא אנגלי ואין הרבה כשרונות טכניים באנגליה אז הוא בולט. כשמסתכלים עליו לפרטי פרטים, יש לו המון ליקויים במשחק.

קשר שמאלי ו-yonmu אוהבים את זה.
  6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא שכנעתם אותי, וכן, לפעמים הכדורגל הוא עד כדי כך פשוט.
    • אם 20 מיליון פאונד הם ההבדל בין סטרלינג לטוראן אני הולך על סטרלינג.
    • אני לא חושב שגם בטווח הקצר טוראן טוב ומתאים יותר מסטרלינג, לפחות בפרמיירליג.
    • סטרלינג היה נראה מצוין וביצע ״לחץ אינסופי״ כשהיו לידו שחקנים טובים. בצ׳לסי יהיו לידו שחקנים טובים.
    וההבדל ה״פשטני״ האמיתי בין השניים: סטרלינג יכול לא רק לתחזק את החצי הראשון של העונה בו צ׳לסי דרסו את הליגה, אלא גם להוסיף ארסנל חדש לכוח ההתקפי של צ׳לסי - מה שחשבתי שמוריניו יעשה בקיץ הזה מלכתחילה. שמח לראות שזה לא קרה עד כה.

@Liverpool-Forever,

זה בכלל לא אכפת לי שהוא אנגלי. הוא אחד מהכשרונות הגדולים בעולם לגילו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. JohnTerry26 Member

מקבל את דעתך אלעד, אבל בסופו של דבר אתה מדבר פה על שחקן אחד. כמו שפה לא כולם מעריכים את סטרלינג באותה צורה, אני מאמין שגם לצ'לסי או לכל מועדון אחר (ריאל מדריד ובאיירן שגם התעניינו בו עפ"י דיווחים שונים) יש ספקות לגביו. זה שחקן אחד, צעיר מאוד, שלא עשה כמעט כלום בקריירה ועולה המון כסף. אני ממש לא רואה אותו כשחקן שאתה חייב לשים את הכסף עליו אם הוא פנוי.

אני בטוח שמוריניו רצה להוסיף כוח התקפי חדש, גם בעיני זה יתרום המון, אבל לפעמים אין אופציות מתאימות. עד שנמצא מישהו כזה, בנתיים אני לפחות אקווה לקפיצת מדרגה של אוסקר, שחקן שיודע למצוא את השער לא רע.

8. oranfu Member

אני דווקא לא חושב שמוריניו הוא מנג'ר טוב לסטרלינג. משמעת טקטית כבר יש לו, הוא צריך מנג'ר שילמד אותו יותר שקט נפשי בפעולה האחרונה, ישפר את הטכניקה שלו בכדור האחרון (בעיטה או מסירה). אני בכלל לא משוכנע שמוריניו הוא האופציה הכי טובה.

ארדה שנים (מאז שהופיע במדי גלא פחות או יותר) עושה עיניים לליברפול (עושה רושם שלא עובר קיץ שהוא או הסוכן שלו אומרים שהוא רוצה לשחק בליברפול או להצטלם עם החולצה או משהו בסגנון). מעניין יהיה לראות אותו בליגה ולקבל רושם קצת יותר מדויק כמה גדול הפיספוס שלנו. אבל, אני מסכים עם מי שרשם (לירן?) שאתם צריכים יותר שחקן עם מספרים מאשר עוד שחקן שהוא טכני, לוחם וטקטי.

9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@JohnTerry26,

אני לא אומר שסטרלינג הוא נו-בריינר, לא מדובר כאן באדן הזאר לצורך העניין, אבל אני כן מחזיק ממנו כשחקן שמסוגל להפוך מ״כישרון מבטיח״ ל״וורלד קלאס״. הוא יעלה המון כסף, אבל כך גם טוראן בהתאם לגיל המבוגר יחסית ולסט היכולות שלו שכבר נמצאות בסגל.

״לא עשה (כמעט) כלום בקריירה?״ מה שחקנים בגיל שלו אמורים להספיק בקריירה שלהם? הוא כולה בן 20. אם נוציא לרגע את החצי השני של העונה שככל הנראה הראש שלו כבר לא היה בכדורגל (וזה לא שמישהו אחר בליברפול, למעט קאוטיניו, נראה טוב), הוא הצליח להרשים בעמדה ״זרה״ לו וביחד עם ליברפול נכנס לפורמה מצוינת. עונה קודם לכן הוא כבר היה חלק אינטגרלי משלישיית התקפה אדירה ביחד עם סטארידג׳ וסוארז שכמעט הובילה את ליברפול לאליפות. אין הרבה שחקנים בגילו שהספיקו לעשות את מה שהוא עשה, בטח בפרמיירליג.

ציינת בעצמך לא אחת ולא פעמיים לאורך החודשים האחרונים בדיון הזה שיש בעיה בשוק עם עמדת האגף הימני, דבר שאני לא רואה משתנה באופן משמעותי בזמן הקרוב. לסטרלינג יש את הפוטנציאל לפתור את הבעיה הזו לצ׳לסי לאורך תקופה ארוכה מאוד. לפעמים עדיף להשקיע סכום אחד גדול מאשר להחתים עוד שחקן (דה בריינה), עוד שחקן (סלאח) ועוד שחקן (קוואדראדו), ואולי עוד שחקן (?).

10. oranfu Member

עכשיו מדווח ברדיו קטאלוניה שברצלונה במו"מ מתקדם עם ארדה.

11. JohnTerry26 Member

לא עשה כלום בקריירה שלו ביחס לשחקן שעולה 70 מ' יורו. לשלם על מישהו שהוא לא נון-בריינר כזה סכום זה לא מובן מאליו.

לגבי הפסקה האחרונה אני מסכים שעדיף להשקיע סכום גדול ולהיות שקטים לעשור שלם, השאלה היא אם זה צריך להיות סטרלינג. לדעתך כן, לדעתי לא בטוח, לא יודע מה דעתה של צ'לסי. אפשר לבוא לבאיירן באותה השאלה, ריברי (כנראה) לקראת סיום קריירה והיא החליטה לא ללכת על סטרלינג אלא להביא את דגלאס קוסטה ב35 מ'.

לגבי ברצלונה, קודם כל אולי כדאי בעצם לא לדבר כאילו החתמנו אותו, אין עוד ממש דיווחים חד משמעיים. אבל מעבר לברצלונה בימים הבאים הוא מוזר, מאוד. יש שם בחירות לנשיאות עוד שבועיים וההנחה היא שעד אז לא יהיו החתמות משמעותיות. אחד המועמדים רוצה להביא בכלל את פוגבה, זה לא נשמע הגיוני שטוראן יחתום עכשיו.

12. oranfu Member

היו דיווחים שבאיירן ירדה מסטרלינג בעקבות ההתנהלות שלו ושל הסוכן שלו (לא יודע כמה זה נכון).

13. JohnTerry26 Member

נראה שטוראן-ברצלונה זה אמיתי, אבל די מסובך.

הסבר קצר ממה שקראתי מאנשים שמסקרים את ברצלונה: כרגע לברצלונה הרי אין נשיא, ברתומאו ולאפורטה מתמודדים על הנשיאות (עוד 18 ימים). לאפורטה ציין אתמול שבמידה וייבחר פוגבה ישחק בברצלונה. ברתומאו, בניסיון לטרפד את עסקת פוגבה מנסה לפעול דרך הטרנספר קומיטי בכדי להחתים את טוראן לפני הבחירות. לא בדיוק ראוי, אולי לא חוקי, פוליטיקה שכזאת. החלק המשמעותי הוא שלדברם החתמה של טוראן = אין פוגבה.

סלט שאנחנו אולי מושפעים ממנו, ואולי בכלל לא.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי, סטרלינג מאוד הרוויח מהאווירה בליברפול עד כה. בסוף מדובר במועדון מאוד "מחבק" כלפי שחקנים שנותנים 100% על המגרש. מהרגע שהוא פרץ לבוגרים, אני חושב שהאוהדים והמועדון היו מאוד סבלניים וסלחניים איתו (עד שהוא והסוכן התחילו לבלבל את המוח בתקשורת) וזה עוזר מאוד לשחקן בגיל כזה. בנוסף, זה כמובן מושפע גם מהיעדר איכות בסגל, ועל כן ההזדמנויות רבות יותר. כשהוא יגיע לצ'לסי או סיטי ויתחרה עם עוד 2-3 שחקנים ברמה גבוהה על העמדה שלו זה עשוי להפיל אותו מאוד מהר. שם כשאתה מחמיץ ב1 על 1 (קרה הרבה מאוד אצלנו) יכול להיות שבמחזור הבא לא תהיה בהרכב.

על כן, הוא לוקח הימור מקצועי גדול במעבר כזה בשלב מוקדם מדי לטעמי. בצ'לסי אני לא רואה אותו מצליח, חוסר היציבות שלו לא שונה במיוחד משאר השמות שזרקו פה מהשנתיים האחרונות תחת מוריניו (כולל אוסקר שעדיין במועדון כמובן). בסיטי עוד אולי, למרות שגם שם הוא עלול להיתקל בבעיות. בכל מקרה במקום צ'לסי הייתי כן הולך על שחקן מוכח יותר.

15. golding מנהלים

בהחלט מוזר הסיפור הזה עם ברצלונה. נמתין להתפתחויות.

מצב נושא:
הנושא נעול.