קבוצות הצמרת 20/21: דויד סילבה חוזר; הפרויקט של אמרי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏2/9/20.

1. Raulito Madridista

"היום הוא יום עצוב, תודה כדורגל". כך, בקלאסה, בסרטון עם רקע מיטב הרגעים הגדולים שלו בקריירה - הקוסם דויד סילבה נפרד מהכדורגל שנה אחת מהמתוכנן בשל פציעה ארורה. לא רק אוהדי ריאל סוסיאדד בוכים עכשיו. פוסט הוקרה מה שנקרא.
    דויד סילבה היה שחקן מיוחד במינו ויריב יוצא דופן, כזה שמעולם לא אמר מילה אחת לא במקום ותמיד כיבד את כולם. תכתבו בגוגל ותראו איך פעם הוא כמעט סגר בריאל מדריד והכל היה יכול להיות אחרת. מאחרוני הפליימקרים בדור הנוכחי. מהשנים של הליגה הספרדית היפה שהיו בה שחקני על - אבל באמת כאלה - לא רק בריאל, בברצלונה או באתלטיקו מדריד (לא פלא שדויד ויאה היה מהראשונים שכתבו לו). אבל טוב שהוא לא הגיע.
    הניחו שהליגה האנגלית תהיה קשה מדי עבורו כי הוא לא פיזי, אבל השחקן הכל כך חכם הזה "השתיק" את כולם. השתיק זו לא המילה, כי זה לא באופי שלו. הוא בא, משחק, יוצר, עוד דריבל, עוד כדור עומק גאוני - והולך. מבחינתי, הראשון שמזוהה עם מנצ'סטר סיטי והטיקי-טאקה, ועידן ההצלחות שלה שהחל. שחקן שעשה היסטוריה גם במדי נבחרת ספרד ושייך לדור ההצלחות, חלק מהנעת הכדור הקסומה. כזה שגם בגיל 36 היה רוקד על המגרש במדי ריאל סוסיאדד ועזר לה לחזור לליגת האלופות.
    אני מודה שבכל שבוע בדקתי אם הוא משחק או לא. ולא רק לקראת המשחקים של ריאל נגד סוסיאדד. ידעתי שצריך ליהנות ממנו כמה שנשאר כי לא נשאר עוד הרבה. המספרים שהיו לא רעים בפני עצמם - לא רלוונטיים. הוא היה המנוע, הכל נע סביבו. לפעמים, לפעמים - הכדורגל ממש לא צודק. אבל אלה החיים. תודה על הכל, דויד סילבה

YYY אוהב/ת את זה.
  2. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/9436b6280857d7928bb048cb13f18bf5/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2023/08/17/16922263860828.Xxx

סביליה כבר רגילה להפסיד בסופר קאפ האירופי (הפסד שישי שלה - יותר מכל אחת אחרת) אבל אתמול זה היה כואב. יתרון 0:1 נגד מנצ'סטר סיטי די מהוססת, יוסוף אן נסירי החמיץ עוד הזדמניות ולבסוף אחרי דו-קרב מהנקודה הלבנה - התואר הלך לאנגלים. המאמן חוסה לואיס מנדיליבאר רמז לאחר המשחק שהוא מתחרט על כך שסוסו לא היה הבועט החמישי וכנראה הקשר הספרדי "לא הרים יד", כלומר היה קצת לחוץ. "אנחנו גאים במדליה הזו, שיחקנו מעולה והיינו חייבים לכבוש עוד שערים", אמר המאמן| "כבר הגעתם לשערי האולימפוס. כמה חבל - סביליה!", נכתב במארקה| חמור מכך, השוער יאסין בונו לא יחזור עם הקבוצה לספרד, הוא גם כן בדרך לכסף הגדול של ערב הסעודית. "יש שיחות עם בונו ועם עוד שחקנים", אישרו במועדון

3. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/8b0bc4f909c684cca1c0f504baf309da/resize/828/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2023/08/26/16930855744610.Xxx

השפלה היסטורית לסביליה| אתם זוכרים שאותה קבוצה זכתה בליגה האירופית לפני שלושה חודשים כן? היא פתחה עם הפסד ביתי 2:1 לוולנסיה, נכנעה 4:3 לאלאבס בחוץ ועכשיו עוד הפסד. "עוד שערורייה בפיחואן - סביליה - קבוצת תחתית עם אפס נקודות", נכתב במארקה אחרי ההפסד 2:1 לג'ירונה. לראשונה בתולדותיה סביליה פותחת עונה עם שלושה הפסדים בשלושת המחזורים הראשונים. זו פתיחת העונה הכי גרועה של קבוצה כלשהי בליגה מאז ספורטינג גיחון ב-2008/09| השמחה של איבן ראקיטיץ' שהגיע ל-300 משחקים במועדון והוא השחקן הזר הראשון בספרד שרושם 300 הופעות בשני מועדונים שונים בספרד - ירדה לטימיון, וכך גם זו של יוסף אן נסירי שהגיע ל-200 הופעות| חוסה לואיס מנדיליבאר שבקרוב יתחילו הכותרות על עתידו בטח: "כשאתה מפסיד משחקים, השבוע דפוק. היום שיחקנו את המשחק הכי טוב העונה בליגה, לא הצלחנו להשיג נקודות ואתה יוצא נסער".

ההרכב: דמיטרוביץ', נאבאס, בדה, גודחי, פרדוסה(טקאקטיטו, 97), ראקיטיץ', סוו, אוקמפוס (רפא מיר, 75), אוליבר טורס (אריק לאמלה, 71), סוסו ואן נסירי

אמרתי בפתיחת העונה בפודקאסט "קלאסיקו" שאני לא אופטימי לגבי סביליה, הקבוצה הזו שבעה, משהו בחדר ההלבשה רקוב וזה הביא לפתיחת העונה החלשה גם אשתקד כי הסגל עצמו לא רע. אבל סביליה צריכה לרענן את עצמה.

4. riquelme1 Member

תראו את התגובות שלע בשנה שעברה, מנדלייבר היא מאמן בינוני ןמטה, זה שהוא זכה בליגה האירופית לא אומר פשוט כלום, אמארי זכה 3 פעמיים והוא גן בינוני, בטח ובטח קיקה סאנצס פלורס.

הסגל.שלו לא מדהים, וזרוק לרענון, אבל סביליה חייבת מאמן אחר

5. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/e/efc981a00e5461e7a4b78241a34a5b04cb260866_2_431x500.Xxx

בפברואר 2024 הוא מגיע לאל נואבו ברנבאו - כשחקן יריב. סרחיו ראמוס חזר הביתה לסגירת מעגל בסביליה 18 שנה אחרי שעזב. כמו שהוא אוהב - בדקה ה-NoventaYRamos, וחתם לעונה אחת כשחקן חופשי (חלון ההעברות הרי כבר נסגר) כשהאנדלוסים שינו את דעתם, אולי בשל פתיחת העונה הרעה, שכן קודם הם אמרו שהוא לא בתוכניות. הכסף הגדול של ערב הסעודית ייחכה…

“שלום אוהדי סביליה, היום הוא יום מאוד מיוחד עבורי, מאוד מרגש. אני סוף סוף חוזר הביתה ואני מצפה לרגע הזה של להרגיש שוב את החולצה של סביליה ולשים את המגן הזה על החזה שלי. עברו 18 שנים מאז שעזבתי וטוב, אני חושב שעשיתי טעויות ואני רוצה לנצל את ההזדמנות להתנצל באופן אישי ולהתנצל בפני כל אוהד סביליה שהרגיש פגוע מדברים ומדברים שיכולתי לעשות באותו זמן (הוא כביכול עזב בלי להיפרד). אני חושב שאנחנו כולם באותו מצב, באותה ספינה, כולנו מאותה משפחה ויש לנו יותר מדי אנשים בחוץ כדי להילחם בנו”, פותח ראמוס באומרו.

“רק כדי לומר שאני עוד אחד, שאני בא לתת הכל, לחתור לאותו כיוון ואני מצפה ללבוש שוב את מגן סביליה, לעלות לראמון סאנצ’ז-פיחוואן ולפגוש שוב את כולכם. זה היה לא רק חוב שהיה לי עם עצמי אלא גם עם המשפחה שלי, עם סבא שלי, שהפך אותי לאוהד סביליה מאז שהייתי קטן, עם אבא שלי ובשביל אנטוניו פוארטה ז"ל. אני מקווה לראות אתכם בקרוב מאוד”.

הכסף הגדול של ערב הסעודית ייחכה עוד עונה, גאה בראמוס על העניין הזה למרות שאני לא תמים עד כדי כך, הליגה הספרדית חייבת דמויות כמוהו. הוא מנהיג, הוא ווינר והוא בלם טוב מאוד גם בגילו. אבל צר לי שהוא לא חוזר הביתה - והביתה זה ריאל מדריד (לא ציפית שיגיד אחרת כעת ואני מבין את החיבור לסביליה, ועדיין, הוא העביר כאן 16 שנה), שאף אחת מאגדות המועדון לא פורש כאן. ראמוס עשה המון טעויות, אין ספק בכך. גם היום הוא בלם טוב יותר מדויד אלאבה לצורך העניין ומעניין אותי מה היה קורה אם…האם ראמוס היה מוריד מהאגו שלו ומהשכר שלו ומגיע כדי להיות בלם מחליף נניח כשאדר מיליטאו נפצע…
    בכל מקרה לנצח תישאר גיבור הדסימה בשבילי והאיש שאחראי לרגע הכי יפה בחיים שלי, תשע וחצי שנים כמעט עברו מאז ושום דבר לא היה דומה, אולי רק היום בו הוצאתי את הספר.

6. cheddar Member

יש סיכוי שסביליה לא תסיים מקום שלישי בצ'מפיונס כדי לזכות עוד פעם במפעל שלהם?

7. סמואל אטו Member

לא קשור לפה, ואולי דווקא כן, אבל כדורגל נפלא של ג'ירונה היום בהמשך לעונה שעברה.
    סאביו המושאל של קבוצת האם עם מחצית סופר מרשימה.

8. WhitRM Member

לליגה האנגלית יש את ברייטון שמציגה כדורגל נהדר, לליגה הספרדית יש את ג'ירונה שמציגה כדורגל נהדר ודורסת קבוצות מתחילת העונה.
    גם עונה שעברה הם הציגו אחלה כדורגל, אבל העונה זה פשוט מתפוצץ.

השאלה אם תהיה לזה המשכיות והם יצליחו לסיים עם מקום בליגת האלופות או לפחות בליגה האירופאית.
    מה שמשחק לטובתם זה שהם לא באירופה העונה ויכולים להתרכז בליגה.

@cheddar
    כן, יש להם סיכוי לא רע לסיים מקום שני בבית.
    הפעם היחידה שהם הצליחו לעבור את שמינית הגמר במילניום הנוכחי הייתה שהם פגשו את יונייטד.

נערך לאחרונה ב: ‏23/9/23
  9. RubberSoul Member

למה אני אוהב כדורגל ספרדי, בסרטון אחד.

ובינתיים בישראל, אוהדי כדורגל מתפדחים ללבוש צהוב\אדום\ירוק.

10. WhitRM Member

היום בארסה ואתלטיקו צריכות להשלים את העבודה ולנצח על מנת שכל הספרדיות יעלו מהמקום הראשון מהבתים שלהן. זה יגרום לכך שכל הספרדיות יהיו פייבורטיות להעפיל לרבע הגמר אלא אם כן פ.ס.ז'/ניוקאסל יסיימו במקום ה2[אמן שתהיין יודחו היום].
    מצער בשביל סביליה עם ההדחה שלהם מאירופה ושלא סיימו במקום השלישי, אחרת זה היה יכול להיות קמפיין אלופות מעולה לכל הספרדיות.

11. Ever Banega Member

מסתבר שאנחנו עדיין על המפה הרבה יותר ממה שחלק האנגלופילים חושבים. יש לי חבר שאמר לי שניוקאסל תרסק את בית המוות, במובן הזה נחמד לי לראות אותה מסיימת אחרונה אפילו שעשתה הופעה לא רעה.

WhitRM אוהב/ת את זה.
  12. WhitRM Member

משחק אדיר אתמול בין אתלטיקו לחאטפה במטרופליטנו. חאטפה הפתיעו אותי מאוד לטובה, בתור קבוצה שמתהדרת בלכסח ולשחק בונקר בדגש עם בוראדלס.
    גרינווד הוא פשוט אדיר, החלטה מעולה של חאטפה להשאיל אותו מיונייטד. בורחה מיוראל עם העונה הכי טובה שלו מבחינת כיבושים בליגה[ספרדית ואיטלקית], בקצב הזה הוא גם ישבור את שיא כל השערים שלו לעונה אחת בכל המסגרות[17 שערים במדי רומא, ליגה+ליגה אירופאית].
    גריזמן מצליח להשוות ללואיס אראגונס בטבלת מלך השערים של אתלטיקו בכל הזמנים, משחק הבא[מול ג'ירונה בחוץ] הוא כנראה יהיה לבד בפסגה.
    חאטפה שוברת על הדרך את רצף הניצחונות של אתלטיקו בבית, היא גם הייתה הקבוצה האחרונה שלא הפסידה לאתלטיקו בחוץ.

מצפה לנו עוד משחק אדיר מחר בין בטיס לג'ירונה, בטיס עדיין לא הפסידה בבית בליגה וג'ירונה שניצחה בכל משחקי החוץ שלה חוץ מהמשחק מול סוסיאד שבו היא סיימה בתיקו. מקווה לניצחון של בטיס או לפחות תיקו.
    נשאלת השאלה האם זאת ההשפעה של ג'ירונה על הליגה בדגש על הקבוצות הקטנות שמראות שהגיע הזמן להפסיק עם השיטה של סימואנה של רק לכסח ולצאת למתפרצות בתקווה לגנוב גול?

13. Raulito Madridista

https://scontent.ftlv6-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/412861624_1102630800717237_193852664689410624_n.Xxx?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=7FIzqGE12rIAX9ObNh5&_nc_ht=scontent.ftlv6-1.fna&oh=00_AfCNK8qa7wnd8-EEw2LLSmsKRt7Rd1y250luOc-KmZ3CnA&oe=658B3D0E

חדשות טובות - לא רשמי אבל לפי המארקה בטיס ואיסקו סיכמו על המשך הדרך עד 2027 והבטיקוס יכריזו על ההודעה החגיגית לפני חג המולד, ממש בקרוב. מספר ימים, לאחר אסיפת בעלי המניות הכללית הרגילה של בטיס , הנשיא אנגל הרו סקר נושאים עכשוויים שונים במועדון, כולל המשא ומתן לחידוש איסקו. "טוב, אנחנו מקווים שכן, אבל כבר אמרתי שההבנה מאוד זורמת , יש מערכת יחסים מאוד טובה, הוא גם נראה מאושר, אנחנו שמחים, אז כששני הצדדים מרוצים קל מאוד להגיע להסכמה. אני חושב שנגיע להסכמה". איסקו קיבל למעשה הארכת חוזה בעונה נוספת לפי מספר משחקים, הוא יעבור את 25 ההופעות. איסקו שחתם בקיץ על חוזה צנוע של מיליון יורו שכר - ירוויח שדרוג קל. איסקו רשם העונה 1,777 דקות (23 הופעות) - שלושה שערים וארבעה בישולים באמתחתו

14. WhitRM Member

אוסאסונה הייתה אמורה לקבל פנדל בדקות הראשונות של המשחק מול בארסה עקב עבירה ברורה של אראוחו, אבל השופט בחר להתעלם וגם והVAR.
    אני לא חושב שבארסה הייתה מצליחה לנצח את המשחק הזה אם הפנדל היה נשרק.
    ניחא, מה שאני מנסה להגיד זה שהשיפוט הוא לא מוטה לטובת ריאל או בארסה, אלא השיפוט פשוט גרוע בכללי.
    במיוחד שהשופטים נותנים לשחקני היריבות לכסח את שחקני ריאל ובארסה חופשי. במקום להגן על הכוכבים, הם נותנים שיפצעו אותם.

נערך לאחרונה ב: ‏31/1/24
  15. Civil Anti Madridista

הייתה שם בעיקר התחזות וזה הספציאליטה של ואסקז למי שעוקב. מאוד מתחבר להשוואה של סאקה מול באיירן, אבל זה עוד פסיק בערב שכולו במעמד צד אחד. השער של לאמין זה אכבר פיאסקו ועוד לא הוצאנו מילה איך שההיילייטס של מודריץ נגמר עם צהוב אחד.