ריאל מדריד 11\2010: מחזיקת הגביע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/10.

1. Raulito Madridista

http://www.as.com/prom/201012/pro_photo1292594812.Xxx

"יש אנשים שרוצים ליצור אווירה עכורה בחדר ההלבשה. אני מסתדר מצויין עם כריסטיאנו רונאלדו". לאיקר קסיאס נמאס מהקשקושים בתקשורת והוא החליט לשים היום קץ לשמועות לפיהן היא מסוכסך עם רונאלדו בגלל חברתו, שדרית הקווים. קסיאס המשיך - "רונאלדו שחקן מאוד ידידותי וכולם אוהבים אותו. אין שום בעיות בחדר ההלבשה של ריאל מדריד, האווירה מאוד ברירה".

"ליון היא יריבה רצינית וצריך לתת לה את כל הכבוד, הרי בשנה שעברה סומנו כפייבוריטים ברורים ובסוף ליון המשיכה הלאה במקומנו. אנחנו צריכים להיזהר מאוד אבל ברור שבעוד חודשיים התמונה תיהיה שונה לגמריי, לטוב ולרע. זו הפעם הרביעית שאני אפגוש אותם ונמאס לי מהתוצאות הקודמות שלנו. בשנה שעברה היינו חסרי מזל. כעת, נרצה לעבור שלב אבל בלי מחשבה על נקמה כי זה לא בריא".

קסיאס דיבר גם על שאר הגרלת שמינית הגמר - "כמובן שאנחנו, יחד עם הקהל, היינו רוצים שוב לפגוש את ראול ולשחק נגדו, רבים רואים בו כאליל, אבל לפחות הוא חוזר לספרד והאוהדים במאסטייה יוכלו ליהנות ממפגש איתו. גם המשחק בין ארסנל לברצלונה מאוד מעניין. אני רואה דימיון רב בין ארסנל וריאל - גם לנו יש הרבה מאוד שחקנים צעירים".

על המשחק הקרוב נגד סביליה - "אני לא מודאג בגלל מהיעדרויות בהגנה כשיש לנו שחקנים נהדרים כמו אלביול וארבלואה".

לסיום התייחס קסיאס לשני נושאים נוספים - "הפגישה עם פלורנטינו לא עסקה בפרמיות, זה לא מטריד אותנו. המפגש היה קהילתי ונכחו בו גם ואלדאנו ופרדצה. אני חושב שזה יהיה נהדר אם יחדשו לראמוס את החוזה. הוא הגיע למועדון צעיר מאוד מצד אחד אך בוגר מצד שני. ריאל מדריד רוצה לשמור על השחקנים הבולטים שלה וראמוס הוא כזה".

2. Raulito Madridista

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2010/12/18/futbol/equipos/real_madrid/1292666072_extras_portada_1.Xxx

הוא חוזר! קאקא הצליח לראשונה העונה לסיים הבוקר אימון מלא עם שאר חבריו וחזרתו למגרשים, לראשונה מאז נפצע ב-5 באוגוסט במחנה האימונים של הקבוצה בארה"ב - מתקרבת בצעדי ענק. קאקא צפוי לחזור לסגל אחרי פגרת חג המולד, משמע במשחק החוץ נגד חטאפה בשניים בינואר.

באמת שהתגעגענו. ניתן לו שלושה שבועות עד חודש להוריד חלודה ואז הציפיות כבר יעלו לאט-לאט אני כבר סקרן לראות איך הוא ישתלב במערך - ליד אוזיל, במקומו, מה מוריניו מתכנן? הוא יוכל להוסיף מימד נוסף למשחק שלנו.

נערך לאחרונה ב: ‏18/12/10
  3. Engel Del Madrid Member

מישהו יכול להזכיר לי מתי הוא נפצע ונגד מי ?

4. שלו Guest

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/12/10
  5. פריד טאהר Member

חזרתו של קאקא היא ללא ספק חיזוק מאוד משמעותי בקישור הבלאנקוס , יותר משחושבים!! עם כל הכבוד למסוט אוזיל " אולי מבחינה סטטיסטית אכן עומד בציפיות 6 בישולים ו-4 שערים " , אך מבחינת מנהיגות הקשר הגירמני הצעיר מחכה לו עוד הרבה עבודה עד שיתקרב לרמתו של קאקא. נכון ששיטת המשחק של ריאל תלוייה יותר באגפים די-מריה ובמיוחד ברונאלדו , אבל גם כשצריך לשנות שיטה ולשחק דווקא מהאמצע הרבה פעמים מסוט אוזיל נעלם ולא ממש מצליח לקחת אחריות ולנהל את המשחק..

6. Muurad Member

אמת ויציב.

לא הייתי ממהר להספיד את קאקא.. הוא עדיין שחקן יוצא מן הכלל ואני משוכנע שהוא מגיע להוכיח משהו להרבה אנשים בעולם במפקפקים ביכולות שלו.. אני חשבתי בקיץ לפני הניתוח שלו שהוא יפרח תחת מוריניו, אני מקווה שכך יהיו הדברים... החזרה שלו תוספת אדירה לקבוצה.

7. Raulito Madridista

http://www.as.com/prom/201012/pro_photo1292899695.Xxx

ארוחת חג המולד המסורתית התנהלה ברוח טובה. היה זה מפגש של הנשיא פלורנטינו פרז והמנכ"ל חורחה ואלדאנו עם קבוצת הכדורגל והכדורסל גם יחד. פרז היה מוקף במוריניו מצד אחד ובאטורה מסינה, מאמן קבוצת הכדורסל, מהצד השני. קסיאס ורונאלדו ישבו בשורה הראשונה לצידו של קפטן קבוצת הכדורסל, פליפה רייס. בכתבה צוין גם מי ישב ליד מי, מה היה בתפריט וגם שמוריניו נטש מעט מוקדם בגלל שהלך לבקר ילדים בבית-החולים. מה היו נושאי השיחה? - לא פורסם כמעט דבר פרט לכך שמוריניו דרש מפרז שהוא לא יהיה היחיד שיגן על הקבוצה מפני השופטים. סביר להניח ששמו של קלוס גומס המהולל, הוזכר יותר מפעם אחת.

אגב, במארקה טוענים שמוריניו ו-ואלדאנו לא משדרים על אותו הגל ובסקר שנערך הצביעו כ-70% מהגולשים על כך ששיתוף פעולה ביניהם הוא בלתי-אפשרי.

* פפה מוכן להתפשר לטובת חוזה חדש. פפה העביר למועדון מסר דרך סוכנו שהוא יחתום על חוזה חדש גם בתמורה להצעה של 4 מיליון יורו לעונה. הבלם הפורטוגלי, שמרוויח כרגע 1.8 מיליון יורו לעונה, התעקש לפני חודשיים לשדרג את שערו ל-6 מיליון יורו(בהמשך הכתבה צויין כי מקורבי פפה מכחישים) אולם המועדון ענה בשלילה והציע בחזרה שכר של 3.5 מיליון יורו בלבד. נראה שבימים הקרובים הצדדים יעבירו הילוך, גם בגלל דרישה של מוריניו. השורה התחתונה של הכתבה - "ריאל מדריד לא יכולה לאבד את פפה ופפה לא יכול לפספס את ריאל מדריד".

* אכזבה גדולה מביצועיו של קארים בנזמה. מוריניו הולך ומאבד את החשק בנוגע 'לשיקומו' של החלוץ שאומנם לא מזמן נחשב כקלף מהספסל אבל האפאטיות והחולשה שהוא מפגין מאז הפך לשחקן הרכב, מאוד מרגיזים את המנג'ר. מוריניו לא חשש להחליף אותו כבר אחרי שעה במשחק נגד סביליה למרות שהחלוץ היחיד שהיה על הספסל הוא מוראטה הצעיר. ב-AS השוו את מספריו של בנזמה לחלוצים שעזבו את ריאל מדריד בעונה האחרונה - ראול, ואן-ניסטלרוי, הונטלאר ואלברו נגרדו, ולכאוה הצרפתי הועדף על פניהם. ראול כבש 11 שערים ב-23 משחקים במדי שאלקה. הונטלאר כבש שער אחד יותר במשחק אחד פחות. ואן-ניסטלרוי הרשית 8 פעמים ב-15 משחקים במדי המבורג. אלברו נגרדו כבש שני שערים יותר מבנזמה.

8. 100%Bayern Member

אחד הדברים היותר מעניינים זה לראות אם מורניו יצילח להפוך את קאקא לסופרסטאר כמו שהוא עשה עם לאמפרד בצ'לסי ועם סניידר באינטר, מורניו מאוד אוהב את השחקן בעמדת הפליימקר ולהפוך אותו לדומיננטי ממש גם מבחינת בישולים וגם מבחינת שערים, מה שגם אוזיל יכול לשחק בצד השמאלי של הקישור... ככה או ככה אחד מהשלושה קאקא,די מריה ואוזיל יצתרך לרדת לספסל, וחבל.

9. Raulito Madridista

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2010/12/25/futbol/equipos/real_madrid/1293296722_0.Xxx

תעודת ביניים. למרות האימרה הידועה "סיכומים עושים בסוף" במארקה לא התאפקו והחליטו לסכם את העונה הנוכחית של הקבוצה עד לשלב הזה באמצעות מתן ציון לכל שחקן וגם למאמן. הרי צריך למלא את העיתונים ולכתוב על משהו גם בפגרת חג המולד...

איקר קסיאס וכריסטיאנו רונאלדו קיבלו כצפוי את הציון מס' 9 אך השם המפתיע הוא אנחל די-מאריה שזכה גם הוא לציון הגבוה הזה - "הרכש הטוב ביותר של הקבוצה הקיץ. רץ בלי הפסקה, מפגין הרבה טכניקה, אומץ ואחריות וגם מבקיע מעל המצופה".

המאמן מוריניו זכה לציון 8 וברור שאם לא תצוגת הנפל בסופר-קלאסיקו - הציון היה גבוה בהרבה. מבחינת השחקנים, אוזיל קיבל ציון דומה - "מאז זידאן לא היה שחקן שטיפל בכדור בצורה הזאת. הוא מוסיף מימד קטלני למשחק של הקבוצה והוא כל-כך צעיר" ומרסלו גם כן והוא הוגדר בתור הפתעה בגלל היציבות ההגנתית והתרומה ההתקפית. אחרון ברשימה ניצב היגואין שדווקא כאשר סומן כשחקן ההתקפה הבולט בקבוצה, בלי הצל של ראול, ואן-ניסטלרוי ואחרים - נפצע.

יכול להיות שריקרדו קרבאליו היה ראוי לציון גבוה יותר מאשר 7, אולם במארקה הדגישו כי הוא קיבל יותר מידי כרטיסים צהובים וקצת נחלש לאחרונה. צ'אבי אלונסו הוגדר כשחקן שבונה נהדר וגם בולם כמו שצריך, המוסר הטוב ביותר בקבוצה ואחד שמשמש כמנהיג על המגרש ובחדר ההלבשה. ההפתעה היא לגבי גראנרו ואלביול שלא שיחקו יותר מידי אך קיבלו גם אותו ציון.

בפינת ה-6 מדשדשים שחקנים רבים - בראשם נמצא פפה שלטענת הכותב האוהדים חלוקים לגביו - חלקם חושבים שהוא שר ההגנה ואחרים טוענים שצבר הרבה חלודה ואיבד ממהירותו בצורה משמעותית. שותפים אליו גם צמד הצרפתים קארים בנזמה ולאס דיארה אם כי בנוגע לחלוץ צויין שהוא מעט השתפר אך עדיין לא מספיק. מקופח ללא ספק הוא ארבלואה עליו נכתב שרבים מעדיפים את הפשטות שלו על פני סרחיו ראמוס. פדרו לאון סוגר את הרשימה.

מי שזכה לציון מאוד נמוך(5) הוא סרחיו ראמוס שאומנם הפגין מונדיאל טוב אך מאוד מאכזב במדי ריאל מדריד. "מילא שאצל מוריניו הוא מתקיף פחות, אבל גם הגנתית הוא לא הראה את המיטב שלו". ציינו לחובתו את הכרטיס האדום המטופש נגד אתלטיקו וגם את מסיבת העיתונאים בה התנצל על האירועים במשחק נגד ברצלונה. יחד איתו נמצאים ברשימה השחורה גם סמי חדיירה ובעיקר סרחיו קנאלס שלא השתלבו במדי ריאל מדריד. על מהמאדו דיארה מיותר להרחיב.

קאקא וגאגו שהיו חסרי מזל וטרם דרכו על הדשא בסנטיאגו ברנבאו העונה לא קיבלו ציון מן הסתם. במארקה מצאו לנכון לדרג גם את מוראטה(7), סארבייה(7), דודק(8) ואדאן(7) אך זה נראה לי מעט לא רציני.

נערך לאחרונה ב: ‏25/12/10
  10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

קאקא כבר ממזמן סופרסטאר. בתקווה רק שהוא יצליח לקום מהפציעה ולשחזר את היכולת שלו מלפני 3 שנים כדי שעוד נזכה להנות מהגאונות.

נערך לאחרונה ב: ‏29/12/10
  11. פריד טאהר Member

חודש עמוס במיוחד מחכה לבלאנקוס עם לא פחות משמונה/תשעה משחקים תוך 27 יום!!
    3.1 משחק חוץ נגד חטאפה(ליגה)
    6.1 משחק השני בשמינית גמר (גביע)
    9.1 משחק בית נגד ויאריאל(ליגה)
    12.1\13 רבע גמר ראשון(גביע)
    15.1\16 משחק חוץ נגד אלמריה(ליגה)
    19.1\20 רבע גמר משחק שני(גביע)
    22.1\23 משחק בית נגד מיורקה(ליגה)
    26.1\27 חצי גמר ראשון( אם מעפילים אינשאללה)
    29.1\30 משחק חוץ נגד אוסאסונה(ליגה)
    ---
    בהצלחה לתלמידי מוריניו

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/10
  12. Raulito Madridista

שוק החורף עומד בפתח:
    1) ואלדאנו הצהיר שאף שחקן לא יעזוב
    2) רק במידה ויתברר והיגואין יושבת לתקופה ארוכה - יגיע חלוץ חדש.

כבר שלוש שנים שמנסים להיפטר ממהמאדו אבל אף קבוצה לא רוצה את הבלאי שלנו אז אנחנו פשוט תקועים איתו. כמוכן, זה פשוט היה ביזארי לסרב להצעה של 15 מיליון יורו עבור גאגו בזמנו(אני לא זוכר אם זו הייתה מנצ'סטר סיטי שהניחה הצעה מפתה על השולחן או שמדובר דווקא באברטון). לא הייתה לי בעייה להיפטר גם משניהם הרי מדובר במחליפים ולא יקרה כלום אם השחקן ה-19 בסגל יהיה מקבוצת הקאנטרה. קאקא יעזוב? תלוש מהמציאות, מצפים לשובו. הדילמה האמיתית היא בעמדת החלוץ. בנזמה הרי לא יתעלה במשחקים הגדולים ומצד שני אי-אפשר להחתים תותח אמיתי בינואר. החלמה מהירה לפיפיטה.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

משחק שני ברציפות דיארה יורד, קדירה נכנס...
    מה הסיפור מאחורי זה?
    שבוע שעבר עוד מוריניו אמר שזה בגלל שלצרפתי היה צהוב והוא חשש לאדום והיום?

14. riquelme1 Member

דיארה היה פשוט גרוע, מחצית ראשונה האמצע של ויאריאל עשה בית ספר לאמצע של ריאל, מוריניו רצה את האגרסיביות והנידות של קדירה. השתלם לו בסוף.

15. Pipe Member

i doubt theres anything more ino it than tactical considerations. Sami is a shockingly useless player 95% of the time. its not that he's bad, it's not that he's good. he's just not doing much but stroll about aimlessly in midfield.
    definitely doesnt deserve perennial place in the line up