ריאל מדריד 11\2010: מחזיקת הגביע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/10.

1. Muurad Member

כעיקרון אם מסתכלים על המערך השנה - המחליף של צ'אבי אלונסו, אבל יהיו לא מעט פעמים שלדעתי הוא ישחק ביחד איתו כי הוא כאמור לא בטלן ואחד שעוזר ויודע לעשות הגנה ויודע לרדת לגליץ' ולשחרר כדור, ובהרבה משחקים של ריאל ההצבה שלו עם צ'אבי אלונסו תהיה מספיקה מבחינה הגנתית - ומבחינה התקפית תהיה מועילה הרבה יותר.

מה גם שהוא כמו שאמרתי שחקן שטקטית מתאים לכל מאמן ומערך, ככה שבמשחקים חשובים אני לא הייתי פוסל מצב שאוזיל יישאר בחוץ ומוריניו ישחק ב4-3-3 קלאסי כששאהין הוא הקשר יצירתי באמצע ליד 2 קשרים אחוריים ושכל השלושה יכולים לספק משהו הגנתית אם זה בחילוץ כדורים, או סגירה טקטית וכושר גופני ל-90 דקות - משהו שאוזיל התקשה לספק כשנגמר לו האוויר אחרי 60.. קשה לדעת מה מוריניו מתכנן אבל שאהין הוא לא שחקן שיכול לגביל טקטית כמו אוזיל למשל, לדעתי הוא ימצב את עצמו בהרכב וכשחקן שבאנקר במשחקים החשובים אחרי לא הרבה זמן.

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/11
  2. Zizou10 Member

עם כל הכבוד, לא הביאו את רונאלדו לקחת את התואר השלישי בחשיבותו בספרד. אחרי הכל זה סה''כ גביע המלך, והתארים החשובים ביותר לקבוצה עם האליפות ולטעמי רק אח''כ ליגת האלופות שזה הדובדבן שבקצפת.

אני נאלץ להסכים עם ירדן בעניין הזה, לתת רביעייה נגד סביליה בגארבאץ' טיים ולפרק את ההגנה של חטאפה זה לא חוכמה, גם בגמר גביע המלך הוא היה פושר והיה מצב-שניים שהיו יכולים להגמר בגול הרבה לפני הארכה (המצב שהוא התעקש להעביר לרגל שמאל למשל ואלבס הצליח לחסום את הבעיטה לקרן).
    מצד שני, יש כאן אבל גדול. קשה להאשים את רונאלדו במשחקים נגד ברצלונה כי בסופו של דבר זה גם היה עניין של שיטה שהכתיב מוריניו, בקאמפ נואו אולי היה אפשר להעז יותר כי לא היה כבר מה להפסיד, ובכל זאת נראה לי שהשנה הקרובה תהיה המבחן האולטימטיבי גם של רונאלדו וגם של הקבוצה, שתרוץ עם אותו מאמן כבר שנתיים (דבר שלא קרה כמה שנים טובות) וסגל למעט 5-6 שחקנים לערך-זהה.
    שנה הבאה באמת צריך לזכות בתואר משמעותי כמו אליפות, אני פחות בונה על ליגת האלופות כי גם להגרלה יש תפקיד מכריע וכמו שאומרים הליגה זה באמת הלחם והחמאה וליגת האלופות זה סוג של צ'ופר.

3. Muurad Member

4. Ian Wright Member

לא חוכמה? בינתיים חוץ ממסי אין עוד שחקן בעולם שמסוגל לעשות דברים כאלה.

זוכים בתארים כקבוצה ולא כשחקן יחיד. כריסטיאנו רונאלדו אשם ששילמו עליו כזה סכום של כסף? לא. אני רק מעריך עוד יותר את היכולות הנדירות שלו בתקופה שלו בריאל מדריד כי אין בעולם הזה עוד שחקן שהיה מסוגל להשכיח כזה תג מחיר כמו שהוא עשה. הלחץ היה עליו ענקי ומבחינה אישית הוא הוכיח שהוא שווה כל יורו.

5. aloneli Member

שאהין יכול להוסיף המון לריאל,בהחלט אחלה תוספת לקבוצה.אני מאמין שהוא יתחיל בהרכב הפותח ליד צ'אבי אלונסו.

ריאל לא מבזבזת זמן....

6. Zizou10 Member

Ian Wright - תתפלא אבל גם בנזמה הבקיע בצרורות העונה (צמדים ושלושער) נגד קבוצות דרג ז' - אז זה אומר שהוא הצדיק את הסכום ששילמו עליו? או שהוא שחקן טוב? ממש לא. עד לפני כמה חודשיים היה לו את מספר השערים של קראבליו בליגה.

עוד פעם, זה יפה מאד כל הגולים האלה אבל באמת שחוץ ממספרים ושיאים אין לזה כרגע משמעות - העונה כבר הסתיימה ותאמין לי שגם רונאלדו עצמו יודע שיש לו עוד מה להוכיח במשחקים המשמעותיים שעוד יהיו בעונה הבאה, כי השנה הוא היה בינוני מינוס וזה בלשון המעטה, וכל זאת שוב בלי לגרוע מההישג עם כמות השערים שהיא יפה כשלעצמה.

7. Ian Wright Member

שאתה אומר משחקים גדולים ומשמעותיים אני מניח שאתה מתכוון לברצלונה כי שאר הספרדיות לא מזיזות לריאל מדריד וברצלונה ובליגת האלופות לא קיבלתם שום קבוצה חזקה בשלבי הנוקאאוט מלבד ברצלונה.

תסביר לי איך אפשר לבלוט במשחק כאשר אתה לא נוגע בכדור ברוב המשחק וכאשר אתה נוגע בכדור אתה מקבל לחץ של 2-3 שחקנים עלייך?

8. Zizou10 Member

קראת את ההודעה הקודמת שלי עד הסוף?
    אגב, גם עם הלחץ רונאלדו בגמר גביע המלך הגיע למצב בעיטה 3-4 פעמים במשחק(מתוכם שער אחד בלבד, יקר מפז). סתם להשוואה בחצי גמר הצ'מפיונס בברנבאו, מסי למעט השני שערים שהוא שם, אני חושב כלל לא בעט, אולי בעיטה, גם זה אני חושב שלא- וגם עליו לחצו 3-4 שחקנים כל פעם (שים לב לשער השני).

גם עונה הקודמת בליגת האלופות באותו מעמד (שמינית גמר) נגד ליון אני זוכר שהוא לא הבריק בכלל. אבל כמו שאמרתי מקודם, אי אפשר להאשים רק אותו, הוא חלק מקבוצה שבמשחקים נגד ברצלונה בעיקר נהגה בשיטה של לעקוץ במתפרצות (אולי להוציא את המחצית הראשונה הנפלאה בגמר גביע המלך).

9. Raulito Madridista

http://img225.imageshack.us/img225/6245/nurisahinpozb.Xxx

שאהין מצטרף. אחרי שהוביל את בורוסיה דורטמונד לאליפות ראשונה מזה תשע שנים והיה אחד השחקנים המצטיינים בבונדסליגה, נורי שאהין (22) הקשר התורכי המצויין החליט להתקדם. היום בצהריים הוא ערך מסיבת עיתונאים והודיע רישמית על מעברו לריאל מדריד שהתבשל בימים האחרונים. "בחרתי בריאל מדריד כי זה המועדון הגדול ביותר בעולם. אני אוהב את דורטמונד אבל אי-אפשר להגיד לריאל מדריד לא", אמר שאהין והדגיש את חשיבותו של מוריניו, שחתם בריאל מדריד לשש עונות. דורטמונד תקבל עבורו 10-12 מיליון יורו.

10. Raulito Madridista

כריסטיאנו רונאלדו שווה כל אגורה שריאל מדריד שילמה עליו גם אם הוא לא יבקיע לעולם נגד ברצלונה. חוץ מפרננדו טורס שהיה אוכל את פויול שנה אחרי שנה - תראו לי שחקן שכן הציג כדורגל נהדר נגדם באופן רצוף. בנוגע לכישלונות החוזרים שלו במשחקי הסופר-קלאסיקו - האמת נמצאת באמצע. רונאלדו מעולם לא הציג משחק פנטסטי מצד אחד ומצד שני האחריות אף-פעם לא נפלה עליו. לא יודע אם זה צירוף מקרים אבל רונאלדו החמיץ עד היום המון הזדמנויות בטוחות נגד ברצלונה ואני לא מדבר רק על המשחקים העונה אלא גם על הסיומת הקלוקלת מול ואלדז בקאמפ-נואו בעונה שעברה אחרי עבודה יוצאת דופן של קאקא. ברור שרונאלדו לא יקח כדור ויעבור את כולם ולכן טיפשי לבקר אותו על המשחק בחצי גמר הצ'מפיונס - אבל הגישה שהציג(לאו דווקא הביקורת על מוריניו) היא פסולה. במקום לדרבן כשקשה רונאלדו עושה תנועות ידיים עצבניות וכאילו מסמן 'הנה לא קיבלתי כדור כבר חמש דקות ואנחנו לא עוברים את החצי אז אני לא זז עכשיו'.

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

יש כאן עוד מישהו חוץ מג'וני ווקר שחושב ששאהין עדיף בעמדה על קדירה?

12. johnnie walker Member

רק אל תגיד לי שאתה חושב שקדירה עדיף על שאהין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ידעתי שההודעה שלי תשמע צינית, אבל אין לי עמדה מגובשת כרגע בנושא.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שהאין טוב מסמי מבחינה התקפית. הגנתית הגרמני טוב יותר לדעתי.
    בכל אופן שניהם שחקנים צעירים וסבירות לא רעה ששניהם יובילו את ריאל בעתיד שאלונסו יפרוש.

נכון שסמי איכזב, אבל כאחד שעוקב אחריו מזה שנים אני חייב להגיד שיש לו פוטנצייאל עצום. אני רק לא חושב שהוא יכול למצות זאת לצד אלונסו.

וד"א לא הייתי ממהר למכור את לאס...

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ג'וני, אולי בעצם זה לא רלוונטי מי מהם יותר טוב עבורנו, אלא מה מוריניו מחפש לעשות במרכז הקישור. אם הוא מחפש הגנה, כמו שאנחנו מכירים אותו, אז יש לקדירה עדיין סיכוי טוב להאבק על ההרכב. אני מסכים שיש בעיה עם קדירה, גם בשטוטגארט הוא לא תמיד היה שחקן מוביל, היו לו תקופות ארוכות בהם הוא לגמרי נעלם. יש בעיה עם השחקן הזה בכל הנגוע ליציבות ואם זה לא ישתנה בקרוב, יקנו עבורו את כרטיס הטיסה חזרה לגרמניה.