ריאל מדריד 2018/19:: רעש לבן בפתח, גם אם זה עידן חדש...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

המרפאה, סניף ריאל מדריד: דו"ח פציעות

ריאל מדריד 'סיעודית' משהו, המרפאה מתמלאת בכל יום שעובר. מאז ה-31 בדצמבר, לא פחות מחמישה שחקנים נפצעו, הצטרפו לאסנסיו שנפצע בחצי גמר אליפות העולם למועדונים. סולארי מרגיש היטב את הסמיכה הקצרה בסגל, ובמשחק הקרוב נגד בטיס אין ספק שריאל מדריד תהיה בבעייה עצומה. לא רק השישה ייעדרו אלא גם לוקאס ואסקס המושעה. איך יוצאים מזה? אהה, כן, ו-ויניסיוס החמיץ את האימון היום בגלל שפעת..

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/01/09/15470662488103.Xxx

גארת' בייל - השם הכי לא מפתיע ברשימה. סבל מפגיעה ברגל שמאל במשחק בויאריאל והוחלף. היה אמור להיעדר שבועיים, אבל אתם מכירים את בייל, בטח באיזור הבעייתי - לא ניתן לשלול היעדרות ממשוכת יותר. יהיה לו קשה להחלים למשחק פתיחת הסיבוב השני נגד סביליה במחזור ה-20, אך נקווה שלא ייעדר מעבר לכך. משחקים שיחמיץ בוודאות: בטיס(ח), לגאנס(ח - גומלין גביע המלך).

מרקו אסנסיו - סובל מפציעה בדרגה 2 בשריר הרקטוס-פמוריס. זו הייתה טעות של סולארי שלא היה צריך לשתף אותו בכלל. ההשערות דיברו על שלושה שבועות בחוץ והתקופה הזו עברה, אלא שהקשר הספרדי עדיין לא מתאמן עם חבריו וכנראה ייעדר לתקופה נוספת. ריאל מדריד רוצה להתייחס לעניין בסבלנות מחשש שיחמיר את הפציעה, מה גם שאסנסיו לא סבל מפציעות בקריירה שלו. לא צפוי לחזור עד סוף החודש. משחקים שיחמיץ בוודאות: בטיס(ח), לגאנס(ח - גומלין גביע המלך), סביליה(ב).

טוני קרוס - 'הנופל' הלפני אחרון, סבל מפגיעת שריר ראשונה בריאל מדריד לראשונה בארבע וחצי השנים שלו כאן, ויש המדברים על קרע במפשעה. האבחנה הראשונה מאותת על שלושה שבועות לפחות בחוץ, אולי חודש ימים. קרוס שיחק נגד ויאריאל כזכור ונפצע רק אחר-כך, כך שעברו ימים ספורים. משחקים שיחמיץ בוודאות: בטיס(ח), לגאנס(ח - גומלין גביע המלך), סביליה(ב), משחק ראשון ברבע גמר הגביע, ואספניול(ח).

מרקוס יורנטה - פציעת שריר ראשונה בקריירה שלו, פציעה במקרבי הירך. הוא נפצע לאחר אליפות העולם למועדונים וייעדר שלושה שבועות. ייתכן וגם קצב המשחקים המטורף השפיע - משחקן שמיעט לקבל קרדיט ועד זה שלא נח לרגע, גם לא בגומלין הגביע נגד מלייה. בדצמבר שיחק בכל שבעת המשחקים ולא נח בכלל. יכול להגיע בזמן למשחק פתיחת הסיבוב השני נגד סביליה. משחקים שיחמיץ בוודאות: בטיס(ח), לגאנס(ח - גומלין גביע המלך)

טיבו קורטואה - הפצוע הטרי ביותר. השוער שלנו חווה פציעה ראשונה בריאל מדריד. הבלגי ייעדר בין עשרה ימים עד שבועיים בשל מתיחה בשריר הירך האחורית. האמת שבמקרה זה ריאל מדריד יצאה בזול שכן יש מחליף מצוין כמו קיילור נאבאס, ומדובר בעיקר בצמד משחקי הגביע. משחקים שיחמיץ בוודאות: בטיס(ח), לגאנס(ח - גומלין גביע המלך)

מריאנו - למעשה לא מדובר בפציעה חדשה, אלא גירוי של שריר עצב הדורש מנוחה של סמפר שבועות. מצד שני, הדו"ח הרפואי של המועדון פירסם כי הבעיה החמירה לאחרונה. מריאנו נבחן בקפידה יום אחרי יום ואין לדעת במדויק מתי ישוב, זה תלוי בקצב ההתקדמות שלו. הוא מתאמן חלקית עם הקבוצה וטרם סיים אימון מלא בחודש האחרון. יחמיץ את בטיס בוודאות.

2. Raulito Madridista

קצת חדשות:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/01/12/15473299143049.Xxx

- 'הגרועה ביותר במאה ה-21?', אם ריאל לא תנצח את בטיס הערב היא תרשום את הסיבוב הראשון הגרוע ביותר שלה מאז שנת 2000. ב-2005/06 היו לה 33 נק' בחצי הדרך. השנה יש לה 30 בלבד.

- בתקשורת כתבו על הריבים הגדולים ביותר של מאמן-שחקן בריאל מדריד. מחורחה ואלדאנו והוגו סאנצ'ז שסופסל ב-1994/95, דרך קסיאס ודל-בוסקה עד לגמר מול לברקוזן, קאפלו שזרק את בקהאם ליציע בחורף כשחתם בארה"ב ובסוף החזיר אותו, וגם מוריניו ואיקר וחאמס וזידאן. ועכשיו: סולארי ואיסקו. יש דרך חזרה?

- שחקני רכש בינואר כנראה זו מילה גסה כנראה אבל קיקו קאסייה השוער הנשכח - בדרך הבטוחה החוצה.

- במארקה ממשיכים לעוף על ויניסיוס והזכירו את השחקנים הקודמים שהרשימו בליגה בגיל 18 בלבד - ראול, מסי, ראמוס, איקר מוניאין ועוד.

3. סיונרה Member

לא יכול להגיד שהתרשמתי עד כה שויניסיוס הוא כישרון גדול כמו שעושים ממנו, אבל זה כנראה ההבדל ביני ובין אנשים שבכיס של פלורנטינו.

4. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם במשחק מביש כמו אתמול,ורשימת פצועים שלא נגמרת, סולארי בחר שוב לייבש את איסקו לעלות שחקנים מהקסטייה. כנראה שנגמר הסיפור.
    חשבתי שנראה אותו נשאר לפחות עד הקיץ,אבל כמו שזה נראה כבר החודש הוא ימצא קבוצה חדשה.
    עצוב לראות אותו מסיים ככה בריאל,שחקן שנתן הרבה רגעי קסם והיה חלק מרכזי מהזכיות בתארים בשנים האחרונות.
    כשהוא יפרח אצל פפ או כל מאמן אחר באנגליה אנחנו עוד נאכל את הלב.

5. Raulito Madridista

השמחה שלי מהניצחון נראית לי טבעית - אני אוהד בסה"כ, הרי לא חושב שנצא לדרך חדשה, אם כי אולי שמחה ילדותית. מה שכן, בטוח שהביקורת על המשחק היא במקום? זה עצוב וקשה לצפייה, גם לי צרם בעין לראות 75-25 לבטיס בהנעת הכדור.
    ועדיין: אם ואלוורדה לא מתחכם ועושה 2:0 במחצית הראשונה הלא רעה שלנו - זה אולי היה נגמר. אבל חשוב מזה: בכושר העלוב וחוסר הביטחון שלנו, במשחק חוץ נגד יריבה קשה ובעיקר בסגל הנוכחי - בלי בייל, בלי אסנסיו, בלי מריאנו כאופצייה לחלוץ, בלי בנזמה אפילו ובלי לוקאס(איסקו זו סוגייה נפרדת) - וואלה, אני הייתי ממתין למשחק הנפל הבא או אפילו מוותר עליה. אני מסתכל נטו על ה-90 דקות ולא על 2018/19 שהיא קשה כמו מזג האוויר.

לגבי איסקו - אולי אצל סיטי הוא יפרח אבל הוא קיבל מספיק הזדמנויות עוד לפני שסולארי מחק אותו וכנראה תמיד יתנדנד. גם לי זה מרגיש כמו פרידה עצובה וחמוצה. אני אוהב אותו אבל הייתה לו רק שנה אחת כמו קראק - אמצע עונת האליפות של זידאן(צמד ענק בגיחון) דרך הגמר ועד העונה שאחרי.

6. Raulito Madridista

הנשיא לשעבר ראמון קאלדרון אוהב לזרוק ציטוטים שנויים במחלוקת ובינו לבין הנשיא פרס אין חיבה גדולה מן הסתם. אתמול קאלדרון התראיין ואמר משפט שיכול להטריף את מדריד, האמנם? ראמון קאלדרון מטיל פצצה:“זידאן דרש מפרס להשאיר את כריסטיאנו ולמכור את בייל וכשהבין שזה לא יקרה - החליט לעזוב. הוא דרש מפרס יותר כוח בבחירת הרכש והסגל”. האמנם?

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/1/1dee2fd74791142c458526263ab70312a51e0cdd.Xxx

ודבר נוסף: אתמול זה הרגיש כמו אקורד הסיום של איסקו. פרידה עצובה ומרירה. לא בסיום העונה אלא כבר עכשיו, תוך ימים ספורים, ואולי עסקה גדולה נרקמת לה. ועם כל הביקורת על איסקו שרק לפרקים אולי היה באמת שחקן על(אמצע עונת האליפות דרך הגמר ועד העונה שאחרי) והוא כן קיבל הזדמנויות לפני שסולארי מחק אותו - לא מגיע לו להיפרד ככה. ‘לך עכשיו, איסקו’, כתבו בטור דיעה במארקה. אם בסגל החסר אתמול הוא לא שיחק…
    ב-‘וואלה ספורט’ תירגמו חלקים מהטור, מעתיק: כמה דקות לפני שריקת הפתיחה עלה ב"מארקה" טור של רובן חימנס, שקרא לקשר לעזוב. “איסקו, עזוב עכשיו”, נכתב שם, “כי סנטיאגו סולארי לא רוצה אותך, כי החברים שלך לקבוצה לא מגנים עליך, כי הקפטנים לא מגבים אותך וכי המועדון נטש אותך בזמן שאתה הגנת על אחרים. עזוב ותזכה לשחק, איסקו. שחק במקום בו ירצו אותך כי די ברור שבריאל מדריד היחידים שתומכים בך הם האוהדים ולא אף אחד שמועסק במועדון. איסקו, עזוב עכשיו כי שחקן עם האיכויות שלך לא יכול להמתין חצי שנה על הספסל כדי לחכות שהמאמן יעזוב. סולארי כאן באופן זמני, אבל הוא החליט להתעמת עם השחקן הכי איכותי בסגל”.

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/50009472_1741341549300185_2856408136674181120_n.Xxx?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fsdv1-1.fna&oh=2eae2880abb82a536012bbaab7a634ca&oe=5CC46696

הניצחון של דני סבאיוס. איזה סערת רגשות חווה אתמול דני סבאיוס. אנחנו לא יודעים אפילו מאיפה להתחיל. הקשר הוא מאלה שניזוקו ונפגעו מקצועית מעזיבת לופטגי. בארבעת משחקי הליגה האחרונים, במצטבר, יש באמתחתו מחצית אחת בלבד אם נחבר את כל הדקות(19 דקות כמחליף נגד ראיו, 10 כמחליף נגד סוסיאדד, 16 אתמול, ומגד ויאריאל הוא לא שותף) הוא לא רק שמע את הקהל של בטיס מקלל אותו ושורק לו בוז עוד לפני המשחק וכמובן על כר הדשא וקפא מקור על הספסל, אלא גם ראה את פדה ואלוורדה הצעיר מקסטיליה בהרכב - פותח בהרכב על חשבונו.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/01/13/15474161906637.Xxx

סבאיוס כבר כבש צמד עבור ריאל מדריד, במהלך הניצחון 2:1 באלאבס בעונה שעברה, וזה היה ניצחון נטו שלו, אולי אחד מהימים המשמחים בקריירה שלו, אבל מי זוכר את זה בכלל. את שארית העונה עם זידאן הוא העדיף לשכוח, ובעיקר את החילוף העצוב כשנכנס לשניות ספורות. יש לו העונה שער ענק נגד סלטה ויגו בבלאידוס בבעיטה לחיבור, אבל השער אתמול היה אחר. הוא סיפר לאחר המשחק איך היה בטוח בעצמו וביקש מראמוס לקחת את הבעיטה בעצמו. הקשר הטעה את השוער פאו לופס והחליט לבעוט לפינה ההיא ולא לסובב מעל החומה. דני שלט בעצמו, לא חגג נגד האקסית, אבל בטוח שהוא מאושר. קפטן בטיס, חואקין, יצא להגנתו ואמר - "אלה דברים שאנחנו לא אוהבים לראות כלפי חברים שלנו". המאמן סולארי אמר - "אני יכול להבין אותו. זה היה משחק מרגש עבורו. הוא נתן את הלב. ריאל מדריד תמיד סבלה מהאקסים שלה, והפעם יצא לנו טוב".

'המושיע סבאיוס', כתבו בשער המארקה הבוקר, על רקע התמונה המרגשת בה סבאיוס עם פוקר-פייס אולם ראמוס, נאצ'ו ואחרים ממש חונקים אותו מאהבה. 'כדור חופשי של אקס בטיס החל את המהפכה של סולארי'. גולשי המארקה בחרו בו למצטיין השני כשרק ויניסיוס מקדים אותו. ב-AS בחרו באותה תמונה והכותרת לא הייתה שונה בהרבה - 'לנס קוראים דני סבאיוס'. בשני האתרים העניקו לסבאיוס ציון של שני כוכבים שזה לא רע ביחס למספר הדקות הנמוך שלו. ב-AS הוסיפו שסבאיוס גרם ליום פרוע טוטאלי והציל ריאל מדריד די מפוחדת בחצי השני. עוד נכתב 'רגל שמאל של מודריץ' ו-'Ceballazo' - משחק מילים עם שם השחקן והוספת 'גולאסו'. כמה סמלי שאתמול סבאיוס שיפר את מספריו מהעונה שעברה עם הופעה מס' 23(1192 דקות), משחק אחד יותר מהעונה שעברה. אגב, ריאל לא כבשה בבעיטה חופשית בליגה מאז איסקו נגד מאלגה בשנה שעברה במשחק החוץ, קצת אירוני. בשנים האחרונות הבעיטות החופשיות התדרדרו בריאל מדריד.

"זה היה משחק קשה מאוד, סבלנו במחצית השנייה, ידענו שזה מה שצפוי, ואני שמח על 3 הנקודות", אמר סבאיוס אלא שאחר-כך הוסיף - "אני יוצא מהמשחק הזה בתחושה מרה. המגרש הזה היה הכל בשבילי מאז שהייתי ילד, בטיס הייתה הכדורגל עבורי, ואני נתתי לה את כל מה שיכולתי. לא ציפיתי לשריקות בוז מצד הקהל, זה היה כואב. יום אחד אדבר על בטיס, אני נתתי לה הרבה כמו שהמועדון הזה נתן לי". סבאיוס הוסיף שביקש מקאסמירו לעמוד בחומה ולהטעות את השוער, שהוא רצה להצדיק את עצמו ושהוא שמח.

וקצת מסביב: עוד לפני שריקת הפתיחה עלו שני טורי דיעה במארקה. מצד אחד שיבחו את סולארי על כך שלקח החלטות אמיצות עם ספסולם של מרסלו ואיסקו(בסיום המשחק כמובן שאמר שאין משהו אישי אלא הסתכלות מקצועית), בעוד טור אחד כתב לאיסקו 'לך, עכשיו', שכישרון כמוהו לא יכול להתייבש עוד על הספסל ושאם במקרה כזה בו חצי קבוצה פצועה הוא לא משחק - אז מתי כן? זה היה הניצחון הראשון של ריאל מדריד העונה בדקה ה-90, ניצחון חוץ רביעי בלבד והיא השוותה את מספר הנקודות שלה לזה של סביליה אותה תפגוש ביום שבת. כמובן שהפציעה של בנזמה העיבה על המצב.

7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע מי זה רובן חימנס,אבל לא הייתי יכול לנסח את מה שרשם יותר טוב.

קבוצה עצובה ומביכה. תעודת עניות ששחקן כמו בנזמה בכלל שחקן סגל (שלא לדבר על זה שלא מביאים לו מחליף והוא באנקר בהרכב), שבונים על בייל,שלא ריעננו את הקישור במקום מודריץ וקרוס,איסקו ואסנסיו לא מזכירים את השחקנים שהיו לפני שנה. נראה שהכול גוסס שם.

8. Raulito Madridista

ישבתי וכתבתי קצת על איסקו לאתר, אני מקווה שזה לא פוסט פרידה, זה מה שיצא[רובן חימנס הוא עוד אחד מהכתבים שמסקרים את ריאל מדריד במארקה].

הפרידה העצובה של איסקו?

אתמול זה הרגיש כמו אקורד הסיום של איסקו. פרידה עצובה ומרירה מאוד. לא בסיום העונה בהתאם לחרושת השמועות שרק הולכות ומתגברות מאז מינויו של סולארי, אלא תפנית חדה בעלילה, עזיבה כבר עכשיו, תוך ימים ספורים, ואולי בשעות אלה הסוכן שלו עובד קשה ונרקמת לה עסקת על שתגרום לנו להחמיץ פנים. ואיסקו, כך נראה, לא יעזוב כמו די-מאריה אחרי הזכייה בדסימה, או עם טריליון בישולים כמו מסוט אוזיל שראה שחקן שונה ממנו בסגנון כמו גארת' בייל - מגיע ומאיים על מקומו בהרכב. אלא כילד עצוב שהוא בעצם כבר לא ילד, כזה שהיה חייב לתת יותר.

אמנם סולארי מתעקש שאין כאן שום דבר אישי, אבל קשה להאמין. איסקו כבר הרבה אחרי ניתוח התוספתן והיה אמור להשלים פערים ברמה הפיזית. קשה להאמין שהוא 'זורק' באימונים. מעבר לכך, זה לא ששאר הכוכבים נראים טוב יותר. אם איסקו לא ב-11 ואפילו לא עולה כמחליף כאשר חצי קבוצה מושבתת - זו בעייה גדולה. את העצב על הפנים שלו קשה היה לפספס. מרסלו חגג בטירוף את שער הניצחון עם רגילון על הספסל, ומשום מה המצלמה לא הלכה אל האיש ממאלגה, אולי האיש העצוב ביותר על המגרש אתמול להוציא את בנזמה ששבר את האצבע.

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/50009472_1741341549300185_2856408136674181120_n.Xxx?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fsdv1-1.fna&oh=2eae2880abb82a536012bbaab7a634ca&oe=5CC46696

ועם כל הביקורת על איסקו שרק לפרקים אולי היה באמת שחקן על(אמצע עונת האליפות דרך הגמר ועד העונה שאחרי, ואוי, כמה כיף להיזכר בגול הניצחון בספורטינג חיחון ברגע האחרון, גולאסו נפלא) והוא כן קיבל הזדמנויות לאורך השנים לפני שסולארי מחק אותו(נתון שכיכב ברשתות השונות - חוץ מכריסטיאנו - לסולארי היו הכי הרבה משחקים מעונת הדסימה ועד 2017 או משהו כזה) - לא מגיע לו להיפרד ככה. הוא, שלפני יומיים 'נתפס על חם' כשעשה לייק לציוץ נגד המאמן סולארי - שומר בינתיים על שתיקה. וגם אם יפתח בהרכב במשחק הגביע נגד לגאנס זה יהיה משכך כאבים ותו לא. סולארי פתח בהרכב רק פעמיים כשסולארי עמד על הקווים - נגד מלייה ונגד צסק"א. ואיסקו הוא כבר לא איסקו. בעבר גם בעיניים עצומות הוא היה מסובב לחיבור מהבלטה הקבועה בצד שמאל. עושה עוד תרגיל ומשאיר שחקן קישור מתוסכל, בדרך לדריבל הבא. כתבתי בעבר שאיסקו לא יהיה זה שיקבע את קצב המשחק כמו מודריץ' או האם נזכה בתארים, כי הוא לא שחקן הכרעה מספיק טוב - אבל הוא אחראי על היופי והאסתטיקה של ריאל מדריד, על החן שבמשחקיה, ועל הקסם. איקר קסיאס הגדיר אותו אז כדבר הגדול הבא של הכדורגל הספרדי, והקיץ זה היה הטורניר הגדול הראשון שלו סוף-סוף בנבחרת הבוגרת. וכמה הוא חיכה שלופטגי ייאמן את ריאל מדריד, האיש 'שהחייה' אותו מחדש.

לצד אלה שכתבו שסולארי אמיץ, רובן חימנס מהמארקה קרא לקשר לעזוב כבר עכשיו. והוא פירט לאט-לאט את הסיבות. “כי סנטיאגו סולארי לא רוצה אותך, כי החברים שלך לקבוצה לא מגנים עליך, כי הקפטנים לא מגבים אותך וכי המועדון נטש אותך בזמן שאתה הגנת על אחרים. עזוב ותזכה לשחק, איסקו. שחק במקום בו ירצו אותך כי די ברור שבריאל מדריד היחידים שתומכים בך הם האוהדים ולא אף אחד שמועסק במועדון. איסקו, עזוב עכשיו כי שחקן עם האיכויות שלך לא יכול להמתין חצי שנה על הספסל כדי לחכות שהמאמן יעזוב. סולארי כאן באופן זמני, אבל הוא החליט להתעמת עם השחקן הכי איכותי בסגל”.

האם יפרח במקום אחר? קשה לדעת. אולי רק אצל סיטי של פפ שדוגלת בשיטה ברורה. אולי ביובנטוס, כשכולם יעבדו בשבילו, אם בכלל, ובקבוצה שגדולה בכמה רמות על הליגה שלה. ואולי לא, כי הילד כבר בן 26 ומשהו תקוע. אבל בטוח שיותר גרוע ממה שקורה עכשיו - לא יכול להיות. עדיין לא הספקתי לשחק כדורגל או לצפות בריאל מדריד עם החולצה של איסקו שרכשתי בעונת האליפות, תמיד היו התחייבויות קודמות מה שנקרא. כולי תקווה שזה לא פוסט פרידה. לא ככה...

EsheD אוהב/ת את זה.
  9. Raulito Madridista

סיכום קצר של הסיבוב הראשון בליגה:

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/b/b775940d779090c6e9a78a371edcbcfd80b549a1.Xxx

הליגה הספרדית הגיעה כמובן לחצי הדרך, הנה תמונת הסיבוב(אופצייה נוספות: לוקאס ואסקס קורע את החולצה אחרי סוסיאדד, או הפרצוף של מרסלו בקלאסיקו). כותרת לתמונה? הפציעות(גם מהבודדים שלא היה קורבן - לא הצליח להתחמק; והנה דו"ח הפציעות המוכר לכם), העצבים. שחקן ההתקפה הטוב ביותר שלנו העונה, קארים בנזמה, הוא בעצם החלוץ היחיד, וגם הוא רחוק מלהיות שחקן ברמה הנדרשת. 12 שערים הוא כבש, שיפור גדול ביחס לאשתקד, אבל ביחס לשחקן התקפה נורמלי… זה לא זה.

ריאל פתחה את העונה עם 2:0 על חטאפה במשחק שחשבנו שיהווה סימן לעונה הזו - קבוצה מחוייבת ואחראית נטולת ניצוץ. אסנסיו-בייל-בנזמה שיחקו יחד בהתקפה במחזורים הראשונים וקארים הפציץ. ריאל ביצעה רמונטדה בג'ירונה, הביסה את לגאנס - וכך עם עשרה שערי זכות בשלושת מחזורי הפתיחה - היה שקט מסוים, יחד עם ניצחון גדול על רומא בצ'מפיונס-ליג, תיקו בסאן-ממס נגד בילבאו היה נראה בסדר, ובמשחק עם רוטציות ניצחה 1:0 את אספניול בברנבאו, אלא שמאז היא נכנסה לסחרור, רצף שלילי בלי גול, ואקורד הסיום העצוב של לופטגי היה הקלאסיקו העלוב. סולארי סיפק תוצאות מעט טובות יותר אבל כדורגל רע. נורת אזהרה ראשונה הייתה עם תבוסה איומה נגד אייבר, ערב משחק העונה בין אתלטיקו לבארסה.

ריאל מדריד השיגה 33 נקודות - מאזן של 10 נצ’, 3 תוצאות תיקו ו-6 הפסדים(התקפה מדכאת: יחס שערים 28:24), לעומת 32 בשנה שעברה(יחס שערים 32:17 בחלוף 17 משחקים - היה לנו משחק חסר). גם בעונה שעברה ריאל דורגה רביעית, עם סגל טוב הרבה יותר, ובסוף מחקה את הפער מולנסיה וסיימה שלישית.

ועכשיו המספרים:

לופטגי בליגה[עם פיחואן-דרבי-קלאסיקו] - 14 נק’ מתוך 30 אפשריות - 4 נצ’, 2 תיקו ו-4 הפס’, יחס שערים 14:14|

סולארי בליגה[לוח הרבה יותר נוח]- 19 נק’ מתוך 27 אפשריות - 6 נצ’, תיקו ו-2 הפס’, יחס שערים: 14:10|

בברנבאו: 6 נצ’, תוצאת תיקו ו-2 הפס’, יחס שערים 13:5. ההגנה השנייה הטובה, אחרי אתלטיקו, מנגד, בארסה כבשה כמעט כפול|

בחוץ: 4 נצ’, 2 תוצאות תיקו ו-4 הפס’, יחס שערים שלילי 15:19. רק סלטה ויגו והאחרונה בטבלה הואסקה ספגו יותר מריאל מדריד בחוץ|

הכובשים: קארים בנזמה ראשון עם 7 שערים| סרחיו ראמוס(כולם בפנדל) וגארת’ בייל במקום השני עם 4| סבאיוס, מרסלו וגול עצמי - עם שני גולים.

סרחיו ראמוס שיחק את כל הדקות ב-19 המשחקים הסיבוב, אחד מחבורה מצומצמת של שבעה שחקני ליגה שעשו זאת. בנזמה שני במס’ הדקות בליגה - 1485 דקות, אחריו קורטואה עם 1440 דקות, מודריץ’ עם 1380 ו-ואראן עם 1335. לעבדכם הנאמן הייתה סבלנות, בואו נבדוק מה מצב היתר: טוני קרוס עם 1246, גארת’ בייל עם 1091, קאסמירו עם 1086, קרבחאל עם 1021, אסנסיו עם 997 ומרסלו רק עם 939. איפה איסקו? עם 592 דקות, במקום ה-15.

מבחינת מספר הופעות, גם בנזמה ומודריץ’ שותפו בכל 19 המשחקים. ואראן, בייל, לוקאס ואסקס שהחל לקבל קרדיט עם סולארי, ואסנסיו לפני הפציעה - שותפו ב-16. סבאיוס-קורטואה-קאסמירו עם 15.

אני חושב שלא היה אף משחק ליגה מהנה העונה חוץ מהניצחון 4:2 על סלטה ויגו, גם בשל רוח הנעורים.. אולי הרמונטדה בג’ירונה במחצית השנייה משופרת, בשלב שעוד היו לנו תקוות.

מדד הצעירים - דירוג: 1) מרקוס יורנטה - מהתעלמות מוחלטת ועד יכולת מעולה 2) ויניסיוס ג’וניור - ישיר ואמיץ ולוקח אחריות 3) דני סבאיוס - מניע כדור על אוטומט 4) רגילון- הופעה אחרונה לא טובה אבל הרבה שקט נפשי 5) אודריוסולה - מצטיין בגביע. מאחר בהגבהות 6) פדה ואלוורדה - בעיקר כי שיחק פחות.

השחקן המאכזב? לא פשוט בכלל. אפשר לבחור את כולם? גארת’ בייל במקום הראשון לדעתי, אחריו אסנסיו ואז איסקו וכוכבי המונדיאל - לוקה מודריץ’ ורפאל ואראן. אני חס על מרסלו בגלל השבוע המרגש עם הגולים, הוא ‘רק’ רביעי.

10. Raulito Madridista

ראיון של ואן דר-וארט וגם: המושבה ההולנדית

רפאל ואן דר-וארט הוא המרואיין החגיגי של המארקה הבוקר. הקשר ההולנדי ששיחק בריאל מדריד שנתיים הודיע על פרישה לא מזמן אחרי שנים לא פשוטות, החל ממאבקי התחתית בהמבורג וגם בהמשך הדרך. הוא תופס צד לקראת משחק שמינית הגמר בין שתי האקסיות("אני מקווה שריאל תעזוב את אמסטרדם עצובה יותר מאשר בזכייה השביעית בליגת האלופות"), מנתח את התקופה שלו בריאל מדריד, את מאזן הכוחות לקראת הצ'מפיונס, ובעיקר קורא לאיסקו לעזוב - "אם אתה לא משחק במצב כזה - תלך, ועכשיו, אתה הקשר הטוב ביותר בעולם".

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/01/13/15473848258704.Xxx

איך אתה מתרגל לשלב בחיים אחרי הכדורגל?

- "אני חושב שאני מסתגל היטב, למרות שאני קצת עצוב כי אני מתגעגע לשחק כדורגל. לפעמים הראש צועק לי 'לשחק!', אבל המצב הגופני שלי גרם לי לפרוש ועכשו אני מתמקד בדברים אחרים. לא הייתה אפשרות להמשיך".

זה היה כל-כך רע עד שהרגשת צורך לפרוש בתחילת העונה, בנובמבר?

- "זאת הייתה החלטתי, זה לא היה קל לבחור בדרך הזו, אבל אחרי האימונים סבלתי מכאבים בקרסול שוב ושוב, וגם בתאומים. ביום האחרון הגעתי הביתה ואמרתי לבת הזוג שלי - 'מספיק, נמאס לי', לא יכולתי להמשיך.

האם היה מסוכן להמשיך?

- "אני חושב שכן. איבדתי את הכדורגל אבל הבריאות שלי חזרה. אם אני רוצה לשחק כדורגל מקצועי אז אני חייב להיות במאה אחוז, אני שחקן של המועדון שלי, וזה לא היה המצב. זה היה מתסכל שבוע אחרי שבוע לא להיות מסוגל לתת את הטוב ביותר שלי, אז בחרתי לפרוש".

איך אתה זוכר את התקופה האחרונה בספרד, עם בטיס?

- "זה היה מאוד מסובך ולא נעים, אני לא רוצה לומר דברים רעים על המועדון כי החברים בחדר ההלבשה חיזקו אותי וקיבלו אותי יפה מאוד. דברים לא הלכו כמו שתכננתי, אבל הקבוצה הייתה בסדר. אני מאחל לה את הטוב ביותר, עוקב אחריה ושמח שהיא מצליחה בינתיים ומשחקת כדורגל נהדר".

ריאל תשחק נגד אייקס בשמינית הגמר, מה הרגשת כשהייתה ההגרלה?

- "קודם כל זה משחק ענק במימד היסטורי, שתי קבוצות גדולות. אייקס מרשימה מאוד מזה שנים, יש לה כשרונות רבים והיא עשתה שלב בתים מעולה. הם משחקים התקפה, כמו ה-DNA של המועדון, הם כובשים הרבה. זה יהיה מסובך עבור ריאל מדריד, בוודאות". הוא נשאל האם אייקס חזקה יותר ממה שמשערים בספרד, ועונה - "קשה לתת תחזית. בהולנד אנשים בטוחים שלאייקס יש צ'אנס לעבור את ריאל מדריד, אבל צריך להזכיר שריאל מדריד היא ריאל מדריד, היא מכירה את ליגת האלופות יותר מכל קבוצה. אייקס יכולה לעבור אבל תצטרך להיות בשיאה". בהמשך הוא נשאל על חוסר הניסיון של אייקס: "זה היתרון שיש לריאל מדריד. הם רגילים למעמדים האלה. אייקס למשל הפסידה למנצ'סטר יונייטד בגמר הליגה האירופית. היא התחזקה מאז".

"אייקס היא הבית שלי, התחלתי שם את האהבה לכדורגל, הייתי בן 10. לפני כמה ימים ביקרתי במועדון וראיתי שחלק מהדברים נשארו בדיוק כפי שהיו. שמחתי להגיד שלום ולברך את כולם, הם המשפחה שלי. בריאל מדריד הגשמתי אפילו חלום נוסף. ללבוש את החולצה של ריאל מדריד זה מיוחד. אני חושב שהייתי טוב בשנתיים שלי בקבוצה. התחלפו מאמנים ונשיאים והתגברתי על הכל יחד עם החברים לקבוצה. זו הייתה חוויה טובה".

מה אתה זוכר מאותם הימים בריאל מדריד?

- "הייתי עם השחקנים הטובים ביותר בעולם. ראול, כריסטיאנו, קאקא, גוטי, ראמוס, בנזמה. זה משהו מיוחד. כריסטיאנו היה ענק בריאל מדריד, הבקיע כמו במספרים של לפני 60 שנה,. זו הייתה זכות לשחק איתו".

האם יובנטוס פייבוריטית כרגע לזכות בליגת האלופות?

- "קבוצה שיש לה את כריסטיאנו רונאלדו תמיד תהיה בין הפייבוריטיות. הוא עושה את חבריו טובים יותר. אתה נותן לו את הכדור והוא מבקיע, אתה בטוח בזה. זו ערובה להצלחה, ללא ספק".

דה-ליכט ודה-יונג יגיעו לבארסה או פאריס. זה צעד נכון לדעתך?

- "אני רוצה שהם יישארו עוד באייקס, אבל זה נורמלי שקבוצות גדולות חושקות בהם, אי-אפשר להתעלם מהכדורגל שלהם. הם כשרונות גדולים וצפויה להם קריירה מזהירה. למרות שהם מאוד צעירים, הם יציבים מאוד ומתקדמים בקצב טוב. דה-יונג מזכיר לי את גוטי בחוכמת המשחק ואיכות המסירה, הוא מכדרר בחסד".

מה דעתך על מוריניו? זה יהיה טוב אם יחזור לריאל מדריד?

- "אני אוהב מאוד את ההתנהלות שלו כי הוא מאוד ישיר. ככה מחנכים אותנו בהולנד. הוא יכול להגיד לך 'אתה לא משחק'. אני כן רואה אותו חוזר לריאל מדריד, הוא 'המיוחד' והוא כן רוצה לנצח. אני מחבב אותו גם כמאמן וגם כאדם. הוא לא גמר את הקריירה". ואן דר-וארט מספר - "הוא היה כנה איתי. הוא אמר לי 'רפא, אתה צריך ללכת, כי יש לנו את קאקא ושחקנים אחרים. הדבר הכי טוב עבורך זה ללכת לשחק יותר בקבוצה אחרת', ולכן הלכתי לטוטנהאם".

הקבוצה של סולארי במצב רע, מה לדעתך הפיתרון?

- "זה נדיר שהם משחקים רע בברנבאו כמו נגד סוסיאדד. אני לא חושב שהבעיה בגישה, יש בעיות מקצועיות. הם איבדו את כריסטיאנו ואת זידאן. הם יכולים לסיים את העונה טוב יותר ולזכות בעוד תואר חוץ מאליפות העולם למועדונים, מוקדם להספיד אותם".

אתה משחק בעמדה של איסקו. מה לא בסדר איתו לדעתך?

- "בשבילי איסקו שחקן משוגע, הטוב בעולם בתפקידו. תמיד יש לו בעיות עם המאמנים וזה מוזר. זידאן לא באמת בטח בו מעולם במאה אחוז. כשאני צופה בריאל מדריד אני ישר בודק את ההרכב ומחכה אם איסקו שם. אם לא - לא בא לי לראות".

הברנבאו מפעיל הרבה לחץ.

- "זה נכון, הלחץ בריאל מדריד הוא מטורף. כשאתה מנצח אתה הטוב ביותר, אבל זה די מובן מאליו במדריד, וכשאתה לא מנצח - אתה גרוע. הייתי צריך לחיות את ה-'אלקורקאנזו'(ההשפלה בגביע המלך בעונת הפלגריני), זה היה השבוע הגרוע בחיים שלי. אבל מי שנמצא בריאל מדריד צריך לדעת לחיות עם הלחץ הזה".

איך ריאל מדריד יכולה להיות כל-כך גרועה בליגה ולסיים כאלופת אירופה?

- "זו הסיבה לכך שריאל מדריד היא הגדולה בעולם, יש לה 13 זכיות בליגת האלופות. אף אחת לא השיגה כל-כך הרבה תארים. בריאל מדריד הכל חשוב אבל ליגת האלופות היא סיפור אחר". השחקן נשאל האם זה אפשרי עבור ריאל מדריד לזכות בפעם רביעית ברציפות, ואמר - "אם מישהו יכול לעשות את הבלתי-אפשרי - זה הם. לעולם לא אספיד אותם, בטח לא באירופה". לסיום רפי אומר שלדעתו המשחק בהולנד יסתייים ב-2:2.

המושבה ההולנדית

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/01/15/15475902925843.Xxx

זוכרים אותם? רוד ואן-ניסטלרוי, אריאן רובן, ווסלי סניידר, רפאל ואן דר-וארט, קלאס יאן הונטלאר, רויסטון דרנטה. למשך כמה חודשים, בין 2008/09 ועד קיץ הגלאקטיקוס2, היו שישה הולנדים במדי ריאל מדריד. על כך לואן דר-וארט היה ציטוט מאוד מעניין לומר:"היינו שישה הולנדים, אבל דווקא כשחלק עזבו השתפרה הכימיה שלי עם החברים האחרים לקבוצה. הייתי מדבר בהתחלה רק הולנדית ואחר-כך הייתי חייב ללמוד את השפה. כנראה שזה גרם לי להיפתח יותר לשאר". במארקה שאלו את האוהדים מי היה ההולנדי הטוב ביותר? וכמובן רוד ואן-ניסטלרוי יהיה זה שינצח בסקר. בהסתכלות על אלף המצביעים הראשונים, הוא ליקט כמעט 70% מהקולות. באופן מפתיע, ואן דר-וארט הקדים מעט את סניידר ורובן.

רוד ואן-ניסטלרוי היה ההולנדי הראשון בריאל מאז סיידורף. הגיע בקיץ 2006 ממנצ'סטר יונייטד בגיל לא צעיר ואחרי סכסוך עם פרגוסון, והיה פשוט נפלא. השחקן מס' 1 שלנו באליפות מס' 30, כשהרשית 25 שערי ליגה והיה הפיצ'יצ'י(ודווקא במחזור הסיום נפצע אך הקבוצה הסתדרה בלעדיו) ו-33 בכל המסגרות. רוד המשיך לעונה שנייה לא רע שם החלה בעיית הפציעות, ובנובמבר 2008 גמר את העונה בשלב מוקדם דווקא אחרי פתיחה קטלנית. בסיום שלוש וחצי עונות עזב להמבורג כאגדה אחרי שכבש 64 שערים ב-96 משחקים.

ווסלי סניידר היה הרכש המפתיע של שוסטר. הגיע מאייקס ב-26 מיליון יורו בקיץ 2007 ורשם עונת בכורה נהדרת בקבוצה. כבש שער ניצחון בדרבי וצמד ענק במדריגל. בסה"כ היו לו תשעה שערים ותפס את העמדה בצד ימין במערך הלא סימטרי של שוסטר. הפציעות מנעו ממנו להמשיך בכושר הטוב שלו ואחרי עונה שנייה בינונית, נמכר לאינטר בקיץ 2009 כשריאל מדריד הייתה צריכה להכניס כסף אחרי השקעה של רבע מיליארד יורו.

רויסטון דרנטה היה הבטחה גדולה אחרי יורו הצעירות במדי נבחרת הולנד. 14 מיליון יורו שילמה עבורו ריאל לפיינורד. שחקן מהיר עם דריבל נפלא שלא הותיר סיכוי למי שפגש מולו. שוסטר שילב אותו בהתחלה כמגן שמאלי, בעדינות, בעונת הבכורה, עד שראו שזה לא זה. סחט פנדל חשוב בקאלדרון בעונה השנייה וכבש שער יפה נגד מילאן בעונת הפרידה שלו בלבן, 2009/10. הקריירה שלו לא ממש המריאה מאז, בלשון המעטה, ודרנטה כבר שחקן עבר.

אריאן רובן נרכש מצ'לסי ב-36 מיליון יורו והיה הכי קרוב להגדרה 'רכש גלאקטי'. לגבי רובן לא הייתה שאלה, הוא שחקן גדול, אבל הבעיה הגדולה היא הפציעות, אוי, הפציעות. נכנס לעניינים בעיקר בסיום העונה הראשונה. כבש נגד בילבאו בברנבאו, את שער השיוויון המרגש נגד אוססונה במשחק האליפות, וגם בקלאסיקו הגדול בברנבאו, בנגיחה - שוב. פירפר את כל מי שעמד מולו בסופר-קופה הספרדי נגד ולנסיה, גם בבית וגם בחוץ, ואנחנו נזכור לו את האדום נגד סביליה ואת זה שלא שיחק בקאמפ-נואו. 13 שערים ו-12 בישולים במדי ריאל מדריד ב-65 הופעות. המעבר לבאיירן היה טוב לכולם.

רפאל ואן דר-וארט בחר לעזוב את אייקס דווקא להמבורג ואחרי שנתיים מעולות הגיע לריאל מדריד ב-13 מליון יורו, והחזיק מעמד שנתיים, אז עזב לטוטנהאם. כבש שלושער נגד ספורטינג גיחון בעונת הבכורה אבל התקשה להשתלב. הברנבאו עף עליו אחרי שער הניצחון המרגש נגד סביליה בעונת הפלגריני אבל אין ספק שלא תרם כמצופה. כבש 12 שערים ב-73 הופעות.

קלאס יאן-הונטלאר. 'הצייד' הגיע לריאל בשוק החורף ב-2009, יחד עם לאס דיארה, אחרי שחורר רשתות באייקס. לצערו, ריאל לא הייתה יכולה לשתף שני שחקנים ששיחקו כבר באירופה ולכן הוחלט לא לרשום אותו לליגת האלופות. במשחק בו ראול שבר את שיאו של די-סטפאנו - הונטלאר כבש שער ראשון במדריד. הוא כבש שמונה שערים ב-20 משחקים ואז נמכר למילאן אחרי שלא השתלב כמו שצריך. ההולנדי שהבקיע בלי הכרה בשאלקה - חזר הביתה לאייקס ויפגוש את ריאל.

EsheD אוהב/ת את זה.
  11. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואן דר וארט היה שחקן ענק,שעם בחירת קבוצות יותר מוצלחת היה מגיע איפלו יותר רחוק.
    התחיל נהדר באייקס,עונה ראשונה בהמבורג סופר מוצלחת,אבל אז נתקע שם עוד שנתיים בינוניות,המעבר שלו לריאל מדריד לא קידם אותו בכלום הוא נע בין הרכב לספסל סוג של שחקן 13-14.,רק בטוטנהם הוא פרח באמת. מה שהיה אחרי זה כבר היה דיעכה מתמשכת.
    בנבחרת הולנד הוא השאיר חותם יפה עם 109 הופעות ו-25 שערים.

למרות הכול היה אחד השחקנים היותר אהובים עלי,קוסם.

12. Raulito Madridista

איזה כיף לעשות דיון נוסטלגי כשהקבוצה מודל 2019 כלכך מבאסת. צריך לעשות את זה אחת ליום.

ואן דר-וארט ודווקא כי הזכרת את הולנד - עשה קריירה פחות משמעותית מסניידר לדוגמא הן בקבוצות והן בנבחרת, והוא מפוספס(נעזוב שרובן הכי גדול מבין שחקני הולנד בשנים אלה). המבורג הבטיחה לו קביעות בהרכב אבל היה צריך לשחק בקבוצה גדולה. היה מעט שברירי ופציע כמו יתר חבריו. בהמבורג היה מסוכן להשאיר אותו פנוי מחוץ לרחבה והייתה לו קלאסה. נהיה קצת צינים: התקשורת במדריד חגגה על אשתו היפהפיה וחוץ מזה היה גול ניצחון מרגש על סביליה וזהו. בעונת הגלאקטיקוס של פלגריני לא מצא את מקומו מן הסתם.

13. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/01/17/15476831738853.Xxx

הפסד של ריאל מדריד העונה כבר הפך לדבר שבשגרה. אפילו סולארי אמר במסיבת העיתונאים משהו שבתרגום חופשי אומר 'העיקר עלינו'. ריאל מדריד תהיה ברבע הגמר, אבל בתקשורת הספרדית לא שקט. "ככה אי-אפשר לזכות בשום בתואר", כתבו במארקה. ריאל מדריד, ב-32 משחקים בלבד העונה, חצתה את מספר ההפסדים של כל העונה שעברה(62 הפסדים), כשרשמה הפסד עשירי העונה. המאזן שלה עומד על 19 נצ', 3 תוצאות תיקו ו-10 הפסדים. זה לא קרה לה מאז 1998/99, בדיוק עשרים שנה חלפו. כמוכן כמובן שנכתב על היכולת הרעה של ריאל מדריד שבקושי נגעה בכדור וחיכתה שהמשחק ייגמר. זו הייתה הפעם השמינית בה ריאל מדריד לא כובשת: 5 משחקי ליגה, שנים בליגת האלופות ואחד בגביע. "בינוניות בלתי-נסבלת", כינו זאת במארקה בטור דיעה ומבלי להמשיך לקרוא די ברור מה כתוב. קיילור השוער, ואלוורדה ו-ויניסיוס, אלה קיבלו את הציון שני כוכבים וכל חבריהם קיבלו כוכב אחד. רק הואסקה(44) ספגים יותר שערים מריאל מדריד העונה בכל המסגרות(37).

אתמול ההתעללות של סולארי באיסקו נפסקה כשהשחקן פתח בהרכב והוחלף בדקה ה-68. גם מרסלו שיחק, הפעם כקשר, כדי שיתקוף יותר ויגן פחות, וקשה לומר שזה שינה משהו. נאצ'ו אמר על איסקו לאחר המשחק -"כשאיסקו על המגרש הוא צריך להכות על השולחן ולבלוט". עוד הוסיף הבלם - "הוא שחקן חשוב והמאמן לא נגדו. הוא צריך לעבוד קשה". איסקו הגיע למצב מצויין אבל התמהמה והבלם הרחיק בגליץ'. מעבר לכך, נאצ'ו אומר שזו עונה לא שגרתית עם המון הפסדים, לטענתו בעיקר בגלל הפציעות, אבל שריאל עדיין בתמונה. קאסמירו אמר:"אנחנו חייבים להשתפר, והרבה, אבל חשוב שעברנו".

ביום שבת ריאל מדריד תפתח את הסיבוב השני במשחק קשה מאוד נגד סביליה בברנבאו. כרגע השתיים בשיוויון נק', וריאל רוצה לנצח ולחלוף על פניה בדרך למקום השלישי, אך זה יהיה לא פשוט. קארים בנזמה צריך לעבור ניתוח שישבית אותו לשבועיים אבל הוא מתעקש לשחק. חלוצים אפשריים בינואר? אין חיה כזו. לגבי שאר הפצועים: קורטואה ומרקוס יורנטה יחזרו. אסנסיו כמעט בוודאות לא לא, בעוד אצל בייל אי-אפשר לדעת וגם מריאנו סובל מפציעה נמשכת והוא לא בסגל לגביע. אגב, תשחקו אותה מופתעים: חסוס ואייחו שוב נפצע, ייעדר בין שלושה לארבעה שבועות. בארבע העונות האחרונות הוא החמיץ 65 משחקים בגלל פציעה. בריאל מדריד שיחק רק ב-14 משחקים מתוך 93, ו-31 החמיץ בגלל פציעה. העונה מאזנו: שני משחקים בלבד, בשניהם השלים 90 דק’ - נגד מלייה בגביע(המשחק הראשון של סולארי) ובתבוסה הביתית נגד צסק"א בליגת האלופות. הקפטן ראמוס ניסה לעודד את רוחו ופירסם בטוויטר - “בקרוב יגיע המזל שעבורו אתה עובד כל-כך קשה, אנחנו מעריכים אותך ויודעים שתתרום לנו. אנחנו רוצים לעודד אותך, אנחנו איתך, תחזור חזק”.

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא בנבחרת זה המקום שהוא הכי פרח בו,לראייה ההופעות והשערים.
    כמו שאמרתי,בחירת קבוצות יותר מוצלחת (נניח ארסנל/מנ.יונייטד) ולדעתי היה מגיע הכי רחוק מבין כל הדור שלו.
    הוא היה יותר טכני מסניידר (שלעומתו היה יותר גולר),הרבה רגעי קסם,מסירות גאוניות ושמאלית אדירה. פליימיקר קלאסי של פעם. בגלל זה הוא מזכיר את איסקו בראיון,הם היו מאוד דומים בסגנון משחק שלהם.

15. WHITERM Member

אני רואה את כל הקבוצות המקושרות לדה יונג,השאלה המתבקשת היא למה אנחנו גם?
    יש לנו קטע בזמן האחרון לאסוף שחקנים צעירים,אז למה לא גם אותו?

מצב נושא:
הנושא נעול.