ריאל מדריד 2022/23: אחרי עונה מהאגדות - נלחמים בשאננות ובברצלונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏17/7/22.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yonmu Member

@Captain Canada איזה בעיות יש לכם בקישור ובהגנה? אולי הפרסונל החזק ביותר באירופה.
    בהתקפה דיאז-חוסלו-גולר אולי יספיקו לספסל, אבל זה רק בהינתן הרכב ראוי וברור.
    לדעתי עם אמבפה אתם הסגל החזק בעולם.

2. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהגנה:
    1. אין לנו בלמים מספיק אמינים ויציבים. מיליטאו היחיד שהראה שאפשר לסמוך עליו ברמה גבוהה לאורך זמן (וגם לו יש ups and downs). אלאבה בדעיכה, רודיגר מאכזב, מאוד לא יציב ולא נראה שהוא מסוגל להוביל הגנה ברמה גבוהה לאורך זמן. נאצ׳ו נשמה ונהדר כבלם מחליף, לא כמוביל.
    2. באגף שמאל יש לנו בעיה. פראן גרסיה זה שדרוג על מנדי (בעיקר בהתקפה), אבל כנראה שהוא לא מספיק טוב כדי להחזיק את האגף עונה שלמה בשני צדי המגרש. אם יביאו את אלפונסו דייוויס לשם זה יהיה סיפור אחר.
    3. גם צד ימין לא מושלם, למרות ששם אפשר אולי לחכות עוד קצת. קרבחאל כבר מעבר לשיאו אבל הוא ולוקאס זה עדיין מספיק טוב.

בקישור:
    1. קשר אחורי - לא אמין מספיק. טשואמני לא הוכיח את עצמו (בטח לא הגנתית) וקאמבינגה הוא שחקן שיותר דומה לקרוס ופחות לקאסמירו.
    2. הנעת כדור - קרוס ומודריץ׳ דועכים ונבנה עליהם פחות (במיוחד הקרואטי). קאמבינגה וטשואמני יודעים להזיז את הכדור, ואלוורדה פחות. הוא יותר שחקן בוקס טו בוקס ואני לאט לאט מרגיש שאין לו מקום במערך הנוכחי.

בקיצור - יש חורים רציניים בהגנה כרגע. בקישור המצב טוב יותר (הבעיה הברורה היא בעיקר בקישור האחורי), אבל יש שם סימני שאלה לא מבוטלים.
    גם עם אמבפה אנחנו לא קרובים לסגל החזק באירופה. בלעדיו ועם חוסלו כחלוץ פותח אני לא בטוח שהסגל שלנו עדיף על אתלטיקו אפילו.

3. Jese Member

בנוגע להגנה- אתה צודק ולמעט אולי עשרה מחזורים העונה הייתה חולשה ברורה. זה לא רק הבלמים אלא גם מנדי, קרבאחל ולוקאס שלא נותנים שקט ומרכז שדה שלא עוזר מספיק מאחור.

בנוגע לקישור- גם אני לא מרגיש בנוח עם מצבת הקשרים הנוכחית שמורכבת בעיקר משחקני 50-50, ועדיין, אין קבוצה באירופה למעט אולי סיטי עם פרסונל שקרוב לזה בכלל. קמאבינגה- קרוס- וואלורדה זה כבר קישור טופ 3 באירופה וזה עוד לפני שראינו מה בלינגהאם שווה.
    בלי בנזמה (ונס) אנחנו במילא לא תחרותיים ברמת ליגת האלופות אבל בכל הנוגע לליגה, השלישיה של קרוס-קאסמירו-מודריץ' לעולם לא הייתה דומיננטית ברמה יוצאת דופן ומה שיש הוא די והותר.

קמאבינגה ספציפית היה מעולה כ6 העונה, אמנם הוא נתן את רוב התפוקה ב2/3 האחרונים של המגרש אבל זה במילא מה שאנחנו צריכים. גם בימי קאסמירו, במשחקים בהם הבריזלאי היה ממש בלם נוסף זה בדרך כלל לא פתר את הדלילות מאחור שהיא יותר עניין מנטלי.

לדעתי הבעיה זה שבשילוב הדלילות בהתקפה אנחנו נחזור לראות מערכים מרובי קשרים העונה. וואלורדה בימין ובליגנהאם מתחת לחלוץ.

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/23
  4. WhitRM Member

1.אני מסכים שזה לא בסדר בכלל ההזנחה בעמדת החלוץ שהתרחשה בגללו, אבל אני גם חושב שזה נובע כי יצאו מנקודת הנחה שבנזמה ימשיך עוד עונה+אנדריק מגיע עונה הבאה.
    מובן שזאת לא הצדקה להזנחת עמדת החלוץ.
    2.הקישור לדעתי מספיק טוב בדגש על הליגה, מבחינת ליגת האלופות אנחנו יכולים להתמודד עם כל קבוצה אולי חוץ מסיטי. אבל סיטי זאת קבוצה שנדרש להתמודד מול בצורה שונה.
    מבחינת ההגנה?אם מילאטו ימשיך ברמה שהוא הציג עד חודש אפריל זה מעולה. רודיגר השתפר ככל שהעונה הלכה והתקדמה, אני הייתי מעדיף שילוב של מילאטו-רודיגר מאשר מילטאו-אלאבה.
    הבלם היחיד שהייתי שוקל להביא לסגל שלנו זה את רק גברדיול, אבל הוא בדרך לסיטי. יש גם את הבלם בן ה18 של בנפיקה שהוא נראה בעל פוטניצאל אדיר.
    מבחינת מגנים-את דעתי על הצד השמאלי שלנו כבר כתבתי.
    מבחינת מגן ימני, לא ברור למה הם לא הולכים על המגן הימני של ויאדוליד, זול ושיחק אצלינו בנוער. מובן שהחלום הרטוב זה חכימי, אבל לא רואה את זה קורה.

5. yonmu Member

@Captain Canada מענין. כמו שאני רואה את זה:
    בהגנה: קורטואה ומיליטאו באנקרים. ב3 העמדות הנותרות יש לפחות שחקן שכבר תפקד ברמות הגבוהות ובנוסף גיבוי ראוי.
    בקישור צריך להתחיל מבלינגהם שעל הנייר מדובר בוורלד-קלאס, ולהרכיב לצידו 2 מבין טשואמני/קמבינגה/פדה/מודריץ/קרוס/סבאיוס לא קשה בכלל.
    בהתקפה אמבפה עם ויניסיוס זה שניים מהשחקנים הטובים בעולם, רודריגו סביר והספסל נחמד. בלי אמבפה יש חור גדול.

הסגל היחיד שנותן לזה פייט זה מנצ'סטר סיטי (אם אמבפה נשאר אז גם פסז', אבל שם זה מאוד על הנייר בלבד).
    כמובן שהקיץ עוד לפנינו...

6. סמואל אטו Member

אלבה לא שווה, רודיגר לא שווה, קרבחאל לא שווה, טשואמני לא שווה, ואלוורדה לא שווה.
    זה ריאל מדריד או בני יהודה?

yonmu אוהב/ת את זה.
  7. Raulito Madridista

אף פעם לא צריך להיות קיצוני מדי אבל אני יכול לנסות להתייחס עניינית לביקורת. בריאל מדריד חיים באיזו בועה וגם במארקה וב-AS וכן הלאה. אולי זה אופייני גם לתקשורת בברצלונה אבל זה לא רלוונטי. אנטוניו רודיגר הגיע כאחד הבלמים הטובים בעולם ו"התברר" כמה מפתיע שלשחק בשלושה בלמים בצ'לסי זה קצת אחרת. לא פוסל אותו אבל לא עפתי, זו דוגמא אחת. דני קרבחאל שחקן מרגש אבל לא תורם מספיק כבר זמן רב. אורליאן טשואמני רשם עונת בכורה לא מספיק טובה, מילא מונדיאל אבל הוא לא לוקה מודריץ' בן ה-37, הוא לא היה צריך לקרוס פיזית. פדה ואלוורדה היה בגזרת נעלם. אפשר להבין את סימני השאלה הרבים סביב הקבוצה. שוב, חסר לי קצת ניסיון ושחקנים מוכחים בהתקפה. אין פרופורציות בין העומס בקישור לבין הכלום מקדימה.

Captain Canada אוהב/ת את זה.
  8. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

איפה מה שאני טוען ואיפה ההשטחה שעשית מזה. אני אומר - השחקנים האלה אחרי שיאם / לא הוכיחו שהם יכולים להיות *שחקנים מובילים* בקבוצה שמתיימרת להיות טופ 3 באירופה, ולכן כרגע הסגל שלנו בנוי לרוחב עם הרבה שחקנים שהם אחלה כגיבוי, אבל לא להרכב ראשון. אתה טוען - בני יהודה.

@WhitRM בוודאי שגם עם הסכל הנוכחי יש סיכוי לקחת את הליגה, אבל ההתנהלות בקיץ לא שיפרה את סיכויינו. בארסה למשל, עם כל הבאסה על מסי, בהחתמה אחת של אילקאי גונדואן שיפרה issue רציני שהיה לה העונה והפכה על הנייר לקבוצה טובה יותר. אצלנו ההחתמה היחידה שעשתה אפקט כזה היא בלינגהאם, אבל מצד שני נדפקנו בכיוונים אחרים עם העזיבה של בנזמה (ואסנסיו) ואנחנו צריכים שיפורים במקומות נוספים. אז לטעון שבעוד שנתיים / בתוספת אחת של אמבפה יש לנו את הסגל הטוב באירופה, זה בעיניי הזיה מוחלטת.

9. yonmu Member

@Captain Canada
    לאיזה קבוצות באירופה יש סגל עדיף על ריאל+אמבפה? או בכלל סגל שמתחרה?

לאיזו קבוצה יש שלישיית בלמים עדיפה על מיליטאו-רודיגר-אלאבה?
    לאיזו קבוצה יש קישור שמתחרה עם העומק של בלינגהם-פדה-טשואמני-קרוס-מודריץ-קמבינגה-סבאיוס?
    לאיזו קבוצה יש התקפה שנותנת פייט לרודריגו-אמבפה-ויניסיוס?

אני רציני לגמרי. במבחן של עמדה מול עמדה, הרכב וספסל, מי מתחרה אתכם?
    כרגע היחידות שקרובות לתת פייט זה ליברפול, סיטי ובאירן. פסז', צ'לסי ויונייטד צריכות לסיים להיבנות, האיטלקיות וברצלונה לא באיזור.

10. Jese Member

למה רלוונטי מבחן ההשוואה הזה? יכולת באותה המידה להשוות את הסגל של בארסה לזה של ריאל לפני שנה ולקבוע בבטחון שהאליפות תשאר במדריד.
    לריאל מדריד נכון להיום יש התקפה שמורכבת מקשר ושני ווינגרים שמאליים, אי אפשר להתעלם מזה. כל קבוצה עם התקפה אמיתית נמצאת ברמה אחרת כרגע. גם אם אמבפה יחתום תהיה התקפה של שלושה ווינגרים שמאליים, זה עדיין לא מצב אידיאלי (או בכלל תקין).

נכון להיום ברצלונה, באיירן, סיטי וארסנל קבוצות כדורגל טובות בהרבה. יש עוד קבוצות שתלוי באיך יתחברו (ואיך הדברים ייראו במדריד בעידן פוסט- בנזמה) אבל לגמרי באותו איזור חיוג כמו פאריז, ליברפול, יונייטד, אתלטיקו ואולי אינטר. אז לריאל מדריד יהיה מודריץ' מהספסל אבל בהצלחה לה עם ברהים וחוסלו מול הבונקר של אתלטיקו.

11. סמואל אטו Member

כמה שחקנים כבר יש בעולם עדיפים על השחקנים שציינת?
    נניח שטשואמני עבר עונת בכורה "לא מספיקה טובה", זה הופך אותו לשחקן פחות טוב?
    נניח שרודיגר חווה עונה פחות טובה, זה אומר שבעונה הבאה אין סיכוי לעונה יותר טובה?

כל הסגל שלכם זה חומר גלם אחד גדול.
    הסיכויים הם רק לראות דברים יותר טובים מפאת העובדה שהם אחרי עוד עונה עם נסיון והיכרות.
    יש לכם בעיה בעמדת המאמן שבגללה הסגל שלכם נראה פחות טוב.
    אולי אפשר לקנות איזה בלם סופרסטאר בכסף ששומרים בצד, אבל זה מצחיק לדבר על זה כי יש לכם סגל בלמים טוב מאוד וזה בדיוק התפקיד של המאמן לגרום להם להראות במיטבם.

12. WhitRM Member

@WhitRM בוודאי שגם עם הסכל הנוכחי יש סיכוי לקחת את הליגה, אבל ההתנהלות בקיץ לא שיפרה את סיכויינו. בארסה למשל, עם כל הבאסה על מסי, בהחתמה אחת של אילקאי גונדואן שיפרה issue רציני שהיה לה העונה והפכה על הנייר לקבוצה טובה יותר. אצלנו ההחתמה היחידה שעשתה אפקט כזה היא בלינגהאם, אבל מצד שני נדפקנו בכיוונים אחרים עם העזיבה של בנזמה (ואסנסיו) ואנחנו צריכים שיפורים במקומות נוספים. אז לטעון שבעוד שנתיים / בתוספת אחת של אמבפה יש לנו את הסגל הטוב באירופה, זה בעיניי הזיה מוחלטת.[/QUOTE]
    אני לא חושב שהעזיבה של בנזמה היא "דפיקה", בסוף של דבר הוא היה פצוע חלקים נכבדים מהעונה והשערים שהוא היה מבקיע עונה שעברה או לפני שתי עונות כבר לא נכנסו. אני בספק גדול אם הוא היה נשאר הוא היה מצליח להציג את אותה יכולת שהוא הציג מאז עזיבת רונאלדו[לא מכליל את עונת הכדור זהב].
    אני לא כתבתי בשום מקום שעם אמפבה יהיה לנו את הסגל הטוב באירופה, כתבתי במפורש שאנחנו יכולים להתמודד עם כל קבוצה חוץ מסיטי.
    ריאל מדריד לא חייבת להיות הקבוצה הכי טובה באירופה על מנת לזכות בליגת האלופות לעומת קבוצות אחרות.

13. yonmu Member

@Jese כי בקיץ האתגר הוא לבנות סגל חזק. אחרי שבונים סגל חזק רואים איך המאמן מנצל את הסגל או נכשל בזה.
    הטענה היא לא 'הסגל של ריאל בהכרח לוקח טראבל'. השאלה היא איפה הסגל של ריאל ביחס ליריבות שלה באירופה.
    לרדד את אמבפה ל'ווינגר שמאלי' זה לא רציני בכלל. אין אף קבוצה בעולם עם שלישייה שמתחרה ברודריגו-אמבפה-ויניסיוס.

אין סיכוי שמישהו מסתכל על הסגלים של אינטר, אתלטיקו וריאל+אמבפה וחושב ששל ריאל נחות במשהו.
    הסגל של ריאל נחות רק אם משווים אותו להרכבי אולסטארז תאורטיים.

14. Jese Member

ואתה מגדיר סגל חזק כאוסף שחקנים טובים או ככזה בלי חוסרים? בסגל החזק נכון להיום יש שני מגנים פותחים בינוניים, קשר אחורי בודד שהוא סימן שאלה ונתן עונה רעה, 8 קשרי אמצע, 0 ווינגרים ימניים וחלוץ אחד שאת עונת השיא בקריירה נתן באספניול. החוסרים האלה מתבטאים בכך שאם אנצ'לוטי עולה עם הסגל הנוכחי למשחק האחרון של העונה שעברה, רודריגו פותח כחלוץ, וואלורדה בכנף הימנית, קרוס בקישור האחורי ומנדי וקרבאחל בעמדות המגן.

קודם כל, זה לא מה שכתוב. יתרה מכך-
    זה מראה כמה לא רלוונטיות ההשוואות הללו. גם ב13-14 לריאל היה שם עדיף על המקביל באתלטיקו בכל עמדה במגרש(ובספסל, וביציע) ועדיין שתי המדרידאיות הלכו ראש בראש עד סוף העונה. אז אולי אם עושים ממוצע דירוג בפיפ"א ריאל מוציאה 88 ואתלטיקו רק 84 אבל מה נעשה, ריאל עם הסגל המדהים וכל הנפלאות סיימה נקודה מעל אתלטיקו. השוואות סגל לחוד ומציאות לחוד.
    את אותם הדברים שאתה כותב כתבו ב2015 על כריסטיאנו ולמה שלא יהיה 9. אמבפה משחק כמעט בבלעדיות בבלטה של ויניסיוס, ועוד בפריז היו די מריה ומסי ששיחקו חלק נכבד מהקריירה במשבצת בימין ועדיין זה לא ממש עבד בשום שלב. דווקא בעונה הכי חזקה של פריז בימי אמבפה קאבני היה ה9.

אז אולי קיליאן שיפר את המשחק וזה יעבוד אבל זה ממש לא איזה באנקר ובתור אוהד ריאל מדריד אני ראיתי מספיק שחקנים נשלחים לעמדה זרה להם ולא מביאים גם 50% מהתפוקה שלהם, זה לא כזה פשוט כמו שקרה אפילו עם בייל שבסה"כ עבר מצד שמאל לימין. לא מדובר במקרה כמו סוארז לבארסה שהתאים כמו כפפה ליד.

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/23
  15. yonmu Member

@Jese סגל נמדד בכל העמדות, בהרכב ובספסל.
    אני מסכים לגמרי שכרגע חסר לריאל שחקן התקפה בכיר אחד להרכב. הדיון הוא בהנחה שאחד כזה יגיע.
    ברור לגמרי שקבוצה עם סגל נהדר יכולה לסיים מתחת לקבוצה עם סגל חלש יותר. זה יכול לקרות מהרבה סיבות. הנקודה שלי היא שכאוהד זה מצחיק להתלונן על הסגל כשיש לך סגל עדיף משל כל השאר. מי שאחראי להוציא את היכולות של הסגל לפועל זה המאמן, וזה סיפור שלא קשור לקיץ. כשתתחיל העונה אפשר להגיד "אנצ'לוטי אדיוט כי הוא קיבל סגל כזה וכזה ולא משתמש בו כמו שצריך". אבל קודם השאלה היא הסגל.

יכול להיות שאמבפה מתאים יותר כקיצוני שמאלי, אבל גם כחלוץ מרכזי הוא אולי שחקן ההתקפה הטוב בעולם.
    אני חושב שכל מאמן באירופה היה מוכן להחליף את שלושת שחקני ההתקפה שלו ברודריגו-אמבפה-ויניסיוס.

מצב נושא:
הנושא נעול.