שאלות מטומטמות שמטרידות אתכם

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י משוגע בירוק, ‏21/2/06.

1. Ice Cream חסה

אז מה ההגדרה ל"איטלקי", "פולני" או "טוגולזי" אם לא בנאדם שמחזיק בתעודת זהות/ דרכון של המדינה המסוימת?

ואגב אינטר, אז קמביאסו, מיליטו, מוטה- שמות משפחה איטלקיים, שנשמרו מהסבים שלהם שהיגרו מאיטליה לארגנטינה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/4/12
  2. Mellow29 Kopite

אם אתה מחפש הגדרה מופשטת וכוללת ל"מיהו אזרח של X?", אז ההגדרה שלך תופסת. לא טרחתי לקרוא יותר משלוש הודעות בדיון שאליו קישרת כי ברור לי שאתה סתם מנסה להוכיח שאתה צודק בלי לקרוא או להתעמק בכלל בניואנסים. יש ביקורת מסוימת (ואני לא נכנס לשאלה האם היא נכונה/חשובה/מעניינת) על אינטר ועל מיעוט שחקנים איטלקים בה. אתה כדי להפריך את הטענה מביא שמות של שחקנים שגדלו בברזיל וארגנטינה והגיעו לאיטליה כשהם כבר נערים/בוגרים, ואיתם אמור להזדהות האיטלקי הממוצע שאוהד את אינטר?

אז מבחינת אזרחות אתה צודק, מבחינת כדורגל אף פולני לא יזדהה עם מליקסון ואף ספרדי לא יזדהה עם בניון.

נערך לאחרונה ב: ‏7/4/12
  3. Ice Cream חסה

אז מה שאתה אומר, שזהות איטלקית של קבוצה/ נבחרת נקבעת לפי כמות השחקנים שלאומם הוא איטליה? ניחא איטליה, אבל זה כל כך מסבך את המצב בישראל...

כשאנחנו מדברים על "איך אוהד יצליח להזדהות" זה בכלל משהו אחר, סובייקטיבי, קשור במיליון פרמטרים חוץ מהמדינה שבה שחקן X נולד וגדל, שפה שבה הוא התחנך או הדגל שהוא עוטה סביבו אחרי שהקבוצה שלו זוכה בתואר...

4. N-S-N-O Member

בכדורגל מתכוונים בעיקר לנבחרת שאותה הוא מייצג, כמובן שלא רק, אבל בעיקר. אם קמביאסו מייצג את ארגנטינה, הוא ארגנטינאי....
    זה כמו שמאזרחים ספורטאים בענפים אולימפיים (קורה גם בארץ), זה לא הופך אותם לישראלים... בשונה מהכדורגל ששם אחרי שיצגת מדינה אחת אתה לא יכול לייצג עוד מדינה, ששם זה כן הופך אותם למזוהים עם המדינה...

5. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך אומרים? אל תאכילו את הטרול.

6. Bensh Member

http://memberfiles.freewebs.com/91/25/48442591/photos/FAIL/ooops_01.Xxx

שוב ושוב ושוב ושוב, ברזילאי שהוציא אזרחות איטלקית בזכות איזה סבא רבא מונפץ הוא לא איטלקי. הוא ברזילאי שהוציא אזרחות איטלקית כדי לעבוד ולשחק בחופשיות באירופה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/4/12
  7. Ice Cream חסה

אני לא מתעלם ממה שהדגשת- אבל מה זה אומר על תיאגו מוטה?

ועדיין לא עניתם על השאלה: מי נחשב לאיטלקי, ארגנטינאי, טוגולזי או ישראלי? סתם תחושת הבטן, הסכמה כללית וכל מיני מאפיינים לאומיים?
    פרמיטיבי... לי נראה הרבה יותר הגיוני להחליט שמי שיש לו מסמכים של טוגו, הוא אזרח טוגו, וזה אומר שהוא טוגולזי...

בהתאם למשפט הקודם, ובהתאם למה שכתבתי באותו דיון שהגבתי לי עליו באיזה משפט בסגנון "אני יותר גדול ממך ב-5 שנים, אני חכם ומבין בחים ואתה לא", מה זה אומר על 250 אלף עולים מברית המועצות? שהם "רוסים שהוציאו אזרחות ישראלית כדי לעבוד ולגור בחופשיות בישראל?

8. Bensh Member

כן. אבל הילדים שלהם לא

9. vasisualy Member

כלומר, ישראלי\איטלקי\אנגלי וכו' - זה מי שנולד בישראל\איטליה\אנגליה וכו'?

10. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין קשר, חורבן זה destruction, חרא = קקי.
    אני מרגיש מטומטם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

11. Ice Cream חסה

נראה לי שאתה טועה, חורבן זה השורש ח.ר.ב- להחריב, destruct. השורש ח.ר.ב.ן- לחרבן, to take a shit (גם אני מתחיל להרגיש מטומטם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx). מה שאני שואל אם גם המילה "לחרבן" באה מערבית. ויש גם את המילה חרטא, לחרטט וכיו"ב. יכול להיות שזה מקרי בהחלט, אבל יש קשר לוגי בין המילים האלה- אין ביניהן גם קשר לשוני (בערבית)?

האא!
    אז חבר שלי שנולד באמריקה ל-2 הורים רוסים- אמריקאי, ואחותו שנולדה פה אחרי שההורים שלו הגיעו לעבוד במכון ויצמן- ישראלית.
    :aaarofl:

12. אלי מתחן Member

אתה מתעסק יותר מדי בהגדרות על פי הספר.

13. Ice Cream חסה

וההגדרות שלכם הם לפי מה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/angry5.Xxx

14. אלי מתחן Member

כל מקום מגדירים את זה שונה. אם אתה מנהל את מרשם האוכלוסין של איטליה אז אין ספק שאתה צודק. בהנחה שזאת לא המטרה שלך, אז אתה טועה בגישה.
    תיאגו מוטה ברזילאי, נולד בברזיל, התחנך בברזיל, סיכוי סביר שיסיים את חייו בברזיל. זה שסבא רבא של סבא שלו היה איטלקי, לא גורם לו להיות כזה. אפילו שהוא מחזיק בדרכון.

15. Ice Cream חסה

אני רוצה לקבל הגדרה, וכדי לעשות את זה פשוט יותר, נלך על המדינה הכי מסובכת מהבחינה הוו: מי מוגדר כישראלי?

מתוך ויקיפדיה, ישראל:
    לא כתוב פה בפירוש, אבל זה מופיע בין השורות: ישראלי הוא מי שיש לו אזרחות ישראלית.

אגב, לא אמרתי שתיאגו מוטה הוא לא ברזילאי, הוא ברזילאי-איטלקי.

גם אם אף אחד בסוף הדיון הזה לא ישכיל להסכים איתי שאני צודק וצ'כי/ ברזילאי/ גנאי הוא אדם שמחזיק באזרחות צ'כית/ ברזילאית/ גנאית, אני אצא מהדיון הזה עם מסקנה מאו ברורה על היחס למהגרים.
    זה הכל מתחיל מזה שכותבים ש"יובל אבידור מחזיק בדרכון רומני"...