שמועות, העברות וחדשות - הכל כאן :: פריימר ליג עונת 2003/2004

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏25/5/03.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע, סמית' הוא בחור צעיר עם הרבה פונטציאל.
    בעונה ארוכה הספסל הוא מאוד משמעותי, וחשוב מאוד שלא יקרה מצב כמו השנה שכשרוד לא היה, ונאלצנו להסתמך על פורלאן ובליון בהתקפה במשחק חשוב חשובים.
    גילו הצעיר של סמית' זה אחד מהסיבות שפרגי לקח אותו.
    במידה וסמית' יבוא ליוניטד הוא ישחק בקבוצה שנים רבות, במידה והפונטציאל שלו יתממש הרווחנו שחקן טוב, במידה ולא, נמכור אותו ביותר מהמחיר שקנינו אותו(נוכל לקבל עליו לפחות 10 מיליון פאונד אחרי עונה אחת ביוניטד).
    בכל מקרה, העיסקה הזאת טובה ליוניטד מבחינה כלכלית(קצת פחות מבחינת התדמית).
    אני מקווה שסמית' יממש את הפונטציאל שלו.
    ועם כל הכבוד לסמית', אני בטוח שהוא מבין שהוא בא להילחם על מקום בהרכב, ושאין לו מקום שמור בהתקפה של היוניטד.

2. ArsenalFan Member

אתה חולם בהקיץ. יותר מ-8 מיליון פאונד? עכשיו זו התקופה שסמית' נמכר במחיר השיא שלו, שמעבר אליו הוא פשוט לא יכול להגיע, הייתה לו עונה טובה, אבל הוא באמת לא כזה שחקן גדול. אחרי עונה אחת על הספסל ביונייטד אם הוא ירצה לעזוב למקום כלשהו, אם יונייטד תשיג עליו 5 מיליון פאונד זה יהיה נס.

לקנות שחקן ספסל בשמונה מיליון פאונד שמראש מגיע בכדי להיות שחקן ספסל כפי שאתה אומר, זה בטח לא טוב מבחינה כלכלית. אלא אם כן הוא באמת הולך להיות שחקן שמקבל את הצ'אנסים שלו (לא כמו קלברסון או דיוויד בליון), או שיונייטד תיפטר לפחות מאחד מחלוצי הספסל שלה, הרכישה הזו תישאר תמוהה לפחות עד שסמית' יוכיח אחרת.

מה גם שסמית', שאחרי עונת הירידה של לידס שיפר את התדמית שלו בתור טיפוס אמין וקשור לאוהדים (אפילו אני הזדהיתי איתו!), יוצא די פארש מהסיפור הזה אם הוא אכן יעבור למנ' יו'. אם הוא היה מחליט במקום לעבור לכל קבוצה אחרת בפרמייר ליג ובוודאי שמחוצה לה, הוא היה נראה אחרת. הוא יהיה רשמית אחד השחקנים השנואים בכדורגל האנגלי.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקיי כמה דברים:

ראשית כל, שמו של השחקן נהגה היינצה, ופרגי אידיוט, כי במחיר של 9 מיליון פאונד הוא יכל לקנות הרבה יותר מכישרון לא ממש מוכח דוגמתו.
    מאז השחרור של סתאם פרגי פשוט תר אחר כל בלם שיעשה לו טובה ויגיע לחזק את המיטה החולה שלו. היינצה בלם סביר, אבל 9 מיליון פאונד? בזבזנות לשמה. השחקן פשוט לא שווה את המחיר הזה.

עכשיו הויכוח על סמית' מיותר. סאהה או סמית' יישבו על הספסל (כי RVN הוא באנקר של פרגי), וזה לגיטימי והגיוני. לסמית' לא תהיה בעיה לשבת על הספסל, סאהה כבר פתח הספסל ונראה לי שהוא היה מודע לסיכון הזה כשהצטרף ליונייטד. אם צ'לסי יכולים להושיב חלוץ כמו קרספו, מהשורה הראשונה, על הספסל, סאהה או סמית' עדיין דרג ב' אם תשאלו אותי, יכולים לשבת כמו גדולים. מה שכן, צפו אנמיות מצידם כל עוד פרגי לא יביא קשר יצירתי. אגף ימין שלו פעור לגמרי, סקולס אף פעם לא היה שחקן יוזם ורוי קין כבר בקושי רואה דשא. פרגי חייב לחזק את הקישור שלו - חוץ מגיגס אין לו אף אחד שיכול ליצור לחלוצים הזדמנויות, ולא ואן ניסטלרוי, סאהה או סמית' מסוגלים ליצור לעצמם מצבים, לא יותר מדי בכל אופן.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

א. המחיר לפי האתר הרישמי של היוניטד הוא 6 מיליון פאונד ולא 9 מיליון.

ב. אל תדאג, יש לפרגי עוד כסף לבזבז.
    הוא הצהיר כבר לפני סוף השנה שהיוניטד תביא חלוץ(במקום פורלאן שאגב אמר השבוע שהוא מאוהב ביוניטד והוא לא רוצה לעזוב לשום מקום), בלם(שיחזק את ההגנה ויתן יציבות עד שריו יחזור + הרחבת העומק בהגנה), וקשר( שככל הנראה יבוא במקום קלברסון או דג'מבה דג'מבה, לגבי שניהם יש ליוניטד הצעות).
    אז קשר אכן יבוא.
    יש הרבה מאוד מועמדים.
    שחקן הקישור שיבוא הוא כפי שריאל מנסחים "גלאטיקו", שחקן שיעלה הרבה מאוד כסף ויאלץ להביא משהו חדש לקבוצה(ואן דאר ואררט חזק בתוכניות של פרגי).

נ.ב
    וזה בלי הרכש הצעיר שאולי יבוא.
    ביום ראשון היוניטד שולחת נציגים לסקולטנד כדי לצרף את קשרה של סלטיק, מילר.
    פרגי בקרוב יתן החלטה סופית לגבי הקשר הנורבגי הצעיר שנחשב לדבר הבא בנורבגיה, ולגבי השחקן הצרפתי הצעיר שמוחזר ע"י עוד מס' קבוצות ושמו הועלה כאן בעבר.
    גם מילנר ודוסון הצעירים אולי ינחתו ביוניטד.

5. KirkH Member

Michael owen is only 24 - maybe he can come to man u and be a sub for ruud, he's in the right age acording to what you say...

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיל 24 לדעתי הוא בדיוק שנה לפני שהשחקן אמור להגיע לשיאו.
    גיל 25 ו26 לדעתי אמורים להיות הגילאים שבהם השחקן נמצא בכושר הכי טוב בקרירה שלו.
    זה לפחות נכון לגבי גיגס וסקולס שהביאו בדיוק בגילאים האלה את עונת הטראבל.
    מכיוון ששחקן כדורגל לדעתי נחשב מבוגר רק אחרי גיל 30, לסמית' יש לפחות 6 שנים לפני שהוא נחשב כמבוגר.

נ.ב
    בלי קשר, הייתי מוכן לתת את סאהה + 25 מיליון יורו בשביל שחקן כמו אואן.

7. toon-UPON-tyne Member

ברור שהיית מוכן.... זה לא הכסף שלך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תדאג, כף רגלו של אוון כנראה לעולם לא תדרוך באולד טראפורד (בעצם כן, אבל רק במדי ליברפול).

פרגי מחפש שוב רכש נוצץ וחסר תועלת. היינצה בן 30 בערך. אתה מבין, הוא יביא רכש חסר תועלת ב-X מיליון פאונד (מן הסתם יסתכם ביותר מ-10 מיליון), כשב-22 מיליון הוא יכל להביא את הבלם הכי טוב בעולם ולפתור את כל הבעיות. אבל כנראה זה חלק ממה שקורה כשהקבוצה שלך מתמסחרת - אתה מתמסחר איתה.

9. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם היה לי איזשהו ספק לגבי הפרופורציה בטפשותו של סר לוזר - הוא התבדה. כנראה שגם הסניליות השתלטה על פאגי הזקן. אין לי שמץ של מושג למה לו לרכוש בכזה מחיר, שחקן כזה בינוני, בעמדה שהוא לא צריך בה אף שחקן. אבל מי אני שאתלונן - בזמן שונגר רוכש את רייס ו-ואן-פרסי המעולים יונייטד קונה את סאהה וסמית'...

ארסן ונגר הגיע לארסנל בעונת 97/98 (כלומר הוא הגיע עונה לפני כן - אבל באמצע העונה. את העונה המלאה הראשונה שלו הוא עשה שנה לאחר מכן). בעונה הראשונה הוא לקח דאבל. שנתיים לאחר מכן הוא לקח עוד דאבל ושנתיים אח"כ אליפות ללא הפסד. סה"כ 6 עונות, בהן הוא זכה בשלוש אליפויות כשהשלוש האחרות הולכות ליונייטד - אתה מוכן להסביר לי איך ארסן ונגר "הסתכל בתדהמה" על הקבוצה שדרסה את אנגליה "למשך שנים רבות"?

ונגר נכשל כישלון חרוץ באירופה? אני מניח שגמר גביע אופ"א ורבע גמר הצ'מפיונז לא מספיקים בקדנציה שלו בארסנל... אבל רגע, הוא גם אימן לפני כן במונאקו שם הגיע לחצי גמר הצ'מפיונז ליג... איזה קטע...

אתה רוצה לראות את ונגר לוקח את ארסנל לטרבל? אולי כדאי קודם לראות כמה זמן יקח לסר לוזר האומלל לעבור עונה שלמה בפריימר ליג ללא הפסד? אגב - עדיין אני לא ראיתי התייחסות שלך לנושא הזה מאז הציטוטים הבלתי נשכחים שלך ("ונגר הרג אותי שהוא אמר שהוא חושב שארסנל תסיים עונה ללא הפסד", "אין סיכוי שארסנל תסיים את העונה הזאת ללא הפסד", "מחר הפסד ראשון של ארסנל" ועוד ועוד). אולי הגיע הזמן להודות שה"טיפש" צדק ובנה קבוצה מפוארת שעשתה הישג שמעולם לא קרה מאז הליגה העליונה באנגליה הפכה לליגה של מעל 12 קבוצות?

10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

Bergkamp, תרגיע. ואן פרסי עוד לא שיחק משחק אחד ותכל'ס הוא שחקן אגף. את מי הוא יוריד לספסל - את ליונגברג או את פירס? אלא אם כמו שאני חוזה, פירס יעבור למרכז הקישור עם ויירה.
    ומרייס אין עדיין סיבה להתלהב. הוא משחק בעמדה שלא מתאימה לו, והוא עד כה היה פושר למדי.

ופרגי דווקא כן צריך חלוצים לדעתי, כי סאהה וואן ניסטלרוי זה צמד שלא ממש מסתדר עד כה, ותמיד טוב שיש לך רוטציית חלוצים. איזה חלוצים יש לפרגי? בליון? פורלאן? סולשיאר שהוא ממילא כבר נחשב קשר בשביל פרגי..... פרגי צריך עוד חלוץ, ולמרות שאפילו כשאני עוצם עיניים ממש חזק קשה לי לראות את אלן סמית' במדים של יונייטד, אלן סמית' לדעתי חלוץ לא רע, שאנשים נהנים להשמיץ כי הוא שחקן שקל לשנוא.

אני רק יכול להסכים עם זה שפרגי נהיה בזבזן סדרתי ומנג'ר עם עין רעה מאוד למציאות.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

על מה אתה מדבר?
    הבחור בן 26...

בני, ונגר אמר עונה בלי הפסדים בשום מסגרת, הוא אמר זאת שנה שעברה, כשארסנל לא לקחה אליפות ואפילו לא הגיעה לרבע גמר ליגת האלופות, אז כן זה הצחיק אותי.
    לא אמרתי כלום לגבי העונה.
    העונה הליגה ברמה הרבה יותר נמוכה משנה שעברה, וזאת אחת הסיבות המרכזיות לעונה ללא הפסד של ארסנל.

ועם כל הכבוד לעונה בלי הפסד של ארסנל, להשוות בין זה לבין הטראבל זה פשוט מגוחך.

נ.ב
    הבלם הכי טוב בעולם כבר אצלנו(ריו).
    ועכשיו לבלם ב22 מיליון, אתה רואה בלם ברמה הזאת שמוכן לרדת לספסל?
    אושי, ריו וסילבסטרה הם הקבועים ביוניטד.
    היחיד שעוד יכול לרדת לספסל זה גארי נוול.
    לכן היינצה שבא ילחם כמו סמית' על מקום בהרכב, ובכל מקרה יהיה חלק מהרוטציה.

12. Gooner Member

חח ריו הבלם הכי טוב בעולם?!הוא אפילו לא בן ה10 הראשונים.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת דעתך, אני חושב אחרת.
    אבל זה בסדר, מה אני יכול לצפות ממישהו שהקבוצה שלו היא טוטנהאם, עם הגנה, בוא נגיד, עלובה מאוד.
    אבל זה בסדר, ריו הוא לא בין 10 הבלמים הטובים בעולם. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

14. Gooner Member

טוטנהאם?!

דוגרי,נעלבתי.

15. toon-UPON-tyne Member

גם לדעתי ריו לא הבלם הטוב בעולם אבל אפשר להכניס אותו לעשרייה. ובאמת באובייקטיביות לדעתי הוא הבלם השלישי בטיבו באנגלייה ולדעתי קמפבל ואחריו וודגייט יותר טובים. טרי רביעי לדעתי אבל במרחק די גדול משלושתם לדעתי. מהמשחקים שוודגייט שיחק השנה בניוקאסל יכלו לראות איזה יכולת מדהימה יש לו בהגנה. האמת את וולטר סמואל ראיתי רק במנגר ככה שאני לא יכול לדעת כמה טוב הוא ...
    האמת ההגנה האיטלקית לדעתי יותר מדי אוברייטד...