שמינית גמר ליגת האלופות: לילה גדול בפריז, אינטר נגד ליברפול

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏15/2/22.

1. Raulito Madridista

- הפוקסים המדוברים של בנזמה הם יותר מול אולרייך בליגת האלופות בחצי הגמר כשהוא יצא בצורה אומללה וגם נגד קאריוס כמובן. השער השלישי אתמול זה של גאון כדורגל, חד משמעית, עם החיצון, לרווח בין דונארומה הארוך לבין הקורה. רוב הזמן אומרים עליו שהוא יותר מדי מחוץ לרחבה. לגבי המשחק ברביעי זה להתעסק בקקה, זה היה משחק של ציון 10. גם במחצית הראשונה בה לא נגענו בכדור בכלל הוא היה מעולה - הבעיטה בסיבוב שסחטה קרן, הנגיחה, הייתה עוד נגיחה אגב במחצית השנייה מאוד-מאוד מסוכנת, מסר לשטח לוויניסיוס, הפעיל לחץ גבוה.
    - לזכותו של בנזמה ייאמר שהוא גם היה היחיד שתיפקד ונראה מתאים לרמות האלה במשחק בשנה שעברה נגד צ'לסי, שער עצום מכלום בבעיטת יעף, גם בגומלין הוא סיכן. במשחקים שהיינו נראים גמורים פיזית וכבר בספרד לא היוונו יריב.
    - בנזמה כבש כבר 30 שערים במדי ריאל גם בעונה שעברה וגם ב-2018/19 אבל השיא שלו הוא ב-2011/12 עם 32 בכל המסגרות וכך היה גם בעונה אחת בליון. השנה זה יישבר ויש לו גם המון בישולים.

https://scontent.fsdv1-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/275519629_4480222595412053_5564188340804566931_n.Xxx?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=puxTPH7ncdMAX_x_zJS&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=00_AT_wA8z4FjYY8lBcXlE312YQ3ehX9VOQbDg18mPNOkNG5Q&oe=622F0FC1

- זה לא ממש לזלזל בבנזמה, מדברים פה על חלוצי טופ באמת כמו אגווארו וסוארס. אגוארו היה סכנה בכל מקום על המגרש, זריז מבנזמה ועשה את המוות לבלמים גדולים באנגליה, הוא שחקן ששינה מועדון.

- בכל מקרה אנשים לא יודעים להודות בטעות שלהם, על אחת כמה וכמה בפורום כדורגל, זה פוגע להם באגו לפי דעתי.

2. קשר שמאלי Member

אגוארו שיחק באחת הקבוצות המאומנות בהיסטוריה
    לא הוא שינה את סיטי ולא אף שחקן אחר.

נערך לאחרונה ב: ‏11/3/22
  3. Raulito Madridista

אגוארו היה שם הרבה לפני פפ שהגיע רק ב-16/17, אחרי רוב השנים של בנזמה במדריד. אגוארו הבקיע את שער האליפות ב-2011/12 והשתלב נהדר בפרמיירליג. הוא כבש שערים כל הזמן ורק הפציעות מנעו ממנו לתת עוד. גם כשעל הקווים היו מאמנים לא מזהירים כמו פלגריני ומנצ'יני. בנזמה היה מוקף ב-11 וורלד-קלאס בכל עמדה מ-2010 ועד 2018, הרבה לפני אגוארו. גם עם בייל מאוד נוח לשחק לדוגמא כשהוא כשיר, די מאריה, אוזיל. עשיתם מבנזמה מסכן כאילו הוא שיחק באספניול. גם ריאל מדריד ב-2012 לצורך העניין הייתה מאומנת

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  4. קשר שמאלי Member

אגוארו היה פנטזיה של אוהדי ריאל. להזכירך גם הזארד ובייל היו פנטזיות שלכם וראינו איך זה נגמר
    לא כל שחקן טוב יכול להצליח בריאל.

5. Raulito Madridista

זה ממש לא קשור אם הוא היה שחקן שמאוד רציתי לראות או לא, אני מנתח את הקריירה של אגוארו ומה שהוא עושה ולא יכול להגיד שחד משמעית בנזמה עולה עליו עם כל הכבוד. גווארדיולה הוא לא יותר משורה בקורות החיים של קון, שהגיע גם ארבע שנים לפני דה בריינה. תמיד היו לצידו שחקנים טובים אבל זו לא הייתה קבוצה נטולת חסרנות וקרובה לשלמות ברמת ה-11 שלה, גם לא מיד עם הגעתו של פפ, זה לקח זמן. אדן הזאר סבל מהמון פציעות בשנתיים הראשונות וזה הפריע. אין לי בעיה להגיד שהוא רכש כושל. גארת' בייל, במכלול, ייזכר כרכש מוצלח על אף שהיה צריך לתת יותר. כשהוא לא היה הכוכב הראשי בהצגה הוא היה בסדר כי בייל לא יכול להיות כוכב של מועדון גדול.
    לסיכום בנזמה היה הפרטנר המתאים והמושלם לכריסטיאנו ושיחק בקבוצה שגדולה על הליגה למעט ברצלונה במשך רוב הזמן. היה צריך להבקיע יותר. זה שהוא לא תרם מספיק לדעתי בעבר לא אומר שאני לא רוחש לו כבוד ולא מעריך את הכדורגל הנפלא שהוא משחק היום.

6. Ever Banega Member

קראתי את הנתון בפייסבוק כנראה הם טעו. אבל גם אם יש לו עונה אחת מעל 30 (32) זה לא וואו ביחס לזה שהוא החלוץ הפותח של ריאל כבר עשור.

בכל אופן להשוות את הקריירה שלו לזו של אגאורו סוארז או לבנדובסקי זה לא רציני לדעתי. אם אני לוקח את שנות השיא של כל אחד כולם בשיאם היו טובים מבנזמה של השנים האחרונות. לבא ואגוארו גם אם מוציאים להם את ה2-3 עונות של שיא הקריירה נשארים עם עוד כמה עונות של שחקני טופ לכל דבר בעוד שאם מוציאים מבנזמה את העונות האחרונות נשארים עם עונות שבהם הוא היה חלש להחריד.

סיונרה אוהב/ת את זה.
  7. סיונרה Member

מניח שראוליטו כיוון אליי את ההערה.
    אין לי מה להודות בטעות, כשטענתי שבנזמה לא היה טוב - הוא באמת לא היה טוב. לו רק הייתה לי מכונת זמן שיכולה להגיע לעתיד ולדעת שבגיל 30 הוא פתאום יהפוך להיות חלוץ על... (כנראה שלא הייתי משנה את מה שכתבתי כי הייתי משקיע אותה על דברים אחרים).

Mamadu אוהב/ת את זה.
  8. Ever Banega Member

גם ראוליטו בעצמו לא התלהב ממנו בזמנו.
    אגב להגיד שאף חלוץ לא היה מבקיע יותר ליד רונאלדו זה לא נכון עובדתית. היגואיין כבש אפילו יותר מרונאלדו (לא כולל פנדלים כמובן) בתקופה שהיו יחד בריאל מדריד.

9. Raulito Madridista

לא ממש הבנתם את הכיוון שלי לדעתי. אני לא אומר שבנזמה גדול מסווארס ולא מאגווארו. אני לא רוצה להשוות ללבנדובסקי כי הם כל-כך שונים בסגנון המשחק וכמובן שהליגה הגרמנית ובאיירן זה משהו אחר. אני גם הייתי ממבקריו הגדולים של בנזמה, אז לא ניסיתי לעקוץ @סיונרה. אני גם מופתע מהתהליך שהוא עבר ואני חושב שכמעט כולם. הוא ראוי להערכה על כך שמעולם לא הוריד את הראש אחרי שריקות הבוז והלעג כלפיו, בין אם האוהדים, פרשנים כמו גארי ליניקר שאחרי השלושער 'השתחוו', הוא תמיד היה שחקן קבוצתי. נניח שלאגווארו הכל הסתדר כמעט מהרגע הראשון וכך גם לסווארס, אצל בנזמה זה לקח המון-המון-המון זמן. הוא גם שומר על עצמו פיזית בצורה מדהימה, יותר מסווארס וגם יותר מהארגנטינאי שאני מניח שיש שם גם חוסר מזל. ואני לגמרי איתך @Ever Banega, הוא היה צריך לכבוש יותר שערים גם בעידן כריסטיאנו כי הוא היה מוקף בשחקני על.

10. DRORIKO Member

אפשר להגיד את זה על כל מועדון. רונאלדו הוא השחקן הכי מצליח בתולדות ריאל וביובה הוא נכשל. בריאל לא יותר קשה להצליח מבמועדונים אחרים. בסופו של דבר הכל תלוי סיטואציה.

11. Raulito Madridista

הזאר הוא אניגמה, היו אוהדים שחשבו שהוא ייכשל אבל לדעתי לפחות זה מפתיע. על כל טיעון למה היה ברור שהוא לא יהיה כוכב כמו בצ'לסי - אפשר להביא טיעון אחר למה זה כן היה צריך לקרות. הוא היה כשיר תמיד בליגה פיזית ואינטנסיבית יותר כמו אנגליה, בספרד זה לא המצב. על פניו, על הנייר, בריאל הסגנון היה אמור להיות יותר התקפי והיה לו פרטנר טוב כמו בנזמה ולא ממש ליוו אותו שחקנים כאלה בתקופתו בצ'לסי (קצת פה וקצת שם), ואולי גם בייל. מצד שני הוא כביכול נחשב על ידי חלק 'ליורש של רונאלדו', כזה שהגיע בשנה איחור ולקח את מספר7. אבל הזאר היה דפוק מהרגע הראשון, שמו עלייך מאה מיליון יורו ואתה מגיע שמן לפרה טמפורדה? מניח שהוא לא היה מקצוען מספיק. אולי בצ'לסי הוא היה יכול לזייף באימון כי הוא עשה את שלו, בריאל הוא סוג של התחיל מאפס.

אני כן חושב שיש גורמים משפיעים. אם רונאלדו היה מגיע ליובנטוס בגיל 24..ברור לך שזה היה אחרת. כמובן שקיבלתם גירסה (קצת) פחות טובה של כריסטיאנו. לגבי ההגדרה שלך שהוא נכשל, לא חושב שנצליח לשכנע אחד את השני - הייתי הולך על משהו פחות נחרץ. 'איכזב', 'לא נתן ערן מוסף' וכן הלאה.

12. DRORIKO Member

הגרסא הפחות טובה שלו הביאה לכם 3 צ׳מפיונס רצוף

13. Jese Member

כמובן שהכוונה היא לקריירה בראייה רחבה ולא השוואה בין השיא של כל שחקן. סוארז מ2012 עד 2017 לפרקים נפל רק ממסי, גם אגווארו בפיק שלו היה מפלצת(אם כי בו צפיתי פחות), ההבדל הוא שבנזמה בטופ כבר 15 שנה(גם אם באיזה 5 מהן הייתי הורג כדי שיפרוש) והפיק שלו מתחיל להתקרב לזה של האחרים.
    סוארז כבר לא לרמות האלו ואגווארו, ובכן, כבר לא בשום רמה.

אם מדברים על משמעות לקבוצה, מה שבנזמה עושה בשנתיים-שלוש האחרונות זה לא פחות ממטורף. בלעדיו פלורטינו כבר מזמן מחליף חצי קבוצה.

להגיד שזה לא מדויק זה אנדרסטייטמנט, סוארז נראה כמו מפלצת כדורגל ליד מסי. היו לבנזמה מספיק משחקים בלי רונאלדו שהוא חרבן כדי שנוכל להגיד בלי ספק שזה לא רק רונאלדו.

נערך לאחרונה ב: ‏11/3/22
  14. רוברטו באגיו31 Member

הבעיה עם בנזמה היא שהיו לו כמה עונות כל כך מזעזעות וגרועות ( בין 2015 ל 2018 זה היה כמו לשחק עם שחקן פחות ) שבשביל שחקן שמתיימר להיות ברמה של גדולים אחרים - זה לא מתקבל על הדעת .

העונה הוא באמת בכושר אדיר וראוי לכל המחמאות, אבל גם בעונה שאחרי שכריסטיאנו עזב ( 2018-19) הוא היה נוראי .
    לפני העונה הזאת - היו לו שנתיים טובות מאוד אבל בדיוק כאלו שאתה מצפה מחלוץ בריאל מדריד, לא יותר מזה .

האם העונה המצויינת הזאת מוחקת שנים רבות של בינוניות ואחרות גרועות באחד המועדונים הגדולים בעולם ?? חד משמעית לא .

אגב, אם לא כריסטיאנו שבשיאו עושה עבודה של 2 שחקנים בריאל- בנזמה ממזמן לא משחק בריאל מדריד .

סיונרה אוהב/ת את זה.
  15. ZobyGadol Member

להשוות את בנזמה ללבנדובסקי זה כמו להשוות את אולפן ליגת החטייארבונות של ערוץ הספורט עם אלי "למדתי את האנגלית שלי מהאמבטיה" גוטמן ושאר הקקמייקות לאולפן של BT Sport.