תקשורת או תשקורת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/11/16.

1. yonmu Member

כלומר אם שני אנשים מחזיקים באותן עמדות בדיוק, אבל אחד ערבי ואחד יהודי -
    אז היהודי הוא חלק מ'מחנה השמאל', אבל הערבי הוא סתם 'שותף להדחת הדיקטטור'?
    הגדרה נהדרת שבאמת בעקבותיה 'מחנה השמאל' לא רצח אף אחד.

עכשיו נשאר רק להגדיר 'מי שתוקף חיילים הוא לא חלק ממחנה הימין' ותגיע למסקנה הנהדרת שבה אף אחד ששייך למחנה הימין לא תקף חייל.

רק בריאות.

abcd, Maccabi Diamond ו-Roma אוהבים את זה.
  2. Roma מנהלים

מה לא הבנת? השמאל הנאור לא רואה בערבים שווים להם אלא רק שותפים למהלכים שהם רוצים לקדם. זאת בדיוק הצביעות שלהם בדיוק כמו תהליכי השלום שהם מנסים לעשות, כישלון ידוע מראש.

Maccabi Diamond ו-yonmu אוהבים את זה.
  3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה כאן היא לא שהשמאל צבוע, אלא שאתם גזענים שמבחינתם עצם זה שאדם נולד ערבי הופך אותו לחלק מגוש השמאל.

לדבר על מצביעי הרשימה המשותפת זה חסר כל משמעות כי זו רשימה שמורכבת מכמה מפלגות שונות שהמרחק בדעות ביניהן הוא שמיים וארץ, והסיבה שהם רצים ביחד היא נטו בגלל העלאת אחוז החסימה על ידי ליברמן שנועדה לפגוע בזכות ההשתתפות פוליטית של ערביי ישראל(ודובר על זה בזמן אמת כשעבר החוק).
    אפשר לדבר למשל על מצביעי בל"ד, הפלג הלאומני קיצוני של ערביי ישראל, שסביר להניח שרוב מוחלט של המחבלים הערבים-ישראלים תומכים בהם אם הם תומכים באיזשהי מפלגה. אבל באיזה מובן בל"ד הם חלק מגוש השמאל? גם כשדובר על איחוד של מרצ עם המפלגות הערביות זה היה להוציא את בל"ד. בכל המקרים שדובר על ממשלה עם תמיכה מבחוץ של המפלגות הערביות, זה היה להוציא את בל"ד. אז באיזה מובן בל"ד הם חלק מהמחנה חוץ מעצם היותם ערבים ועצם היותכם גזענים?

מעבר לזה, בבחירות האחרונות לגוש המרכז-שמאל להגדרתכם היו 62 מנדטים. הייתה אופציה להקים ממשלה עם תמיכה מבחוץ של המשותפת(כאמור אפילו בלי חברי בל"ד, 59-58), וזה לא קרה.
    אז שוב, באיזה אופן מדובר במחנה?

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. oranfu Member

המחבלים בשטחים שזורקים אבנים על חיילים הם מצביעי הרשימה המשותפת? לא, אין להם זכות הצבעה, הם לא אזרחי ישראל ואין להם שום קשר ל"מחנה השמאל", הם בכלל לא רלוונטים. אבל אם אפשר דמגוגיה אז למה לא.

אני לא אוהב את הרשימה המשותפת, אני פשוט מכיר בזה שיש לנו אויב משותף.

בסופו של דבר הציבור הערבי הוא חלק ממדינת ישראל אם אוהבים את זה ואם לא. האם הייתי מעדיף שלא יהיו פה ערבים? כן.
    הייתי מעדיף גם שלא יהיה פה אנשים לא חילוניים ולא יהיו פה אנשי ימין ולא יהיו פה מכבי ת"א ובית"ר. אבל יש, אז צריך להסתדר עם מה שיש גם אם לא אוהבים את זה.

זה מאוד מפריע לימין אם חס וחלילה מפלגות השמאל ישתפו פעולה עם המפלגות הערביות. זה שהנאשם משתף איתם פעולה חופשי זה בסדר מבחינתם.
    אבל אז הם ידברו על הצביעות של השמאל.

הם מספרים על ברק הפדופיל (בלי שום ראיות) אבל לא מפריע להם שדרשוויץ מוזכר בשמו על ידי העדויות, שהמקורב של הנאשם מטריד מינית ומצלם מתחת לחצאיות, שהנהג של הנאשם הורשע בפדופיליה, שטראמפ "הנשיא שלהם" הואשם שהטריד מינית עשרות נשים וגם היה חבר קרוב של אפשטיין, שהחבר הקרוב והמממן פאקר מואשם בסרסור לזנות.

הם ידברו על מימון זר של הפגנות (בלי שום הוכחות) אבל לא מפריע להם שיש פה עיתון תעמולה במימון זר לטובת הנאשם, שהנאשם עצמו חי על כספים של אנשים זרים כבר עשרות שנים, שעמותות הימין ממומנות על ידי גורמים זרים כבר שנים ארוכות.

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/20
    Ajax Amsterdam ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  5. DRORIKO Member

להבדיל מאחמד טיבי שמייצג את הפלג המתון של ערביי ישראל כן?

6. FelaKaT Member

אתם מבינים, כשזה מתאים לפוזיציה, אז הערבים הם כן חלק מגוש המרכז-שמאל (שכולל את ליברמן, כן?) וכשלא אז לא. נראה לי שזה די ברור מי הגזען האמיתי פה.

yonmu ו-Roma אוהבים את זה.
  7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבוד לי שזכרת הודעה שלי מלפני יותר מחצי שנה.
    סמנטיקה נטו, באותה מידה יכולתי לכתוב אז "גוש רק לא ביבי". הרי אתה בעצמך רומז פה שליברמן לא חלק ממחנה השמאל(מן הסתם), נכון? והוא בכל מקרה נספר בגוש הזה בבחירות האחרונות, כמו בל"ד.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. FelaKaT Member

@חייל שוקולד
    סמנטיקה. ברור. עכשיו הכל מובן. תודה על ההסבר המשכנע.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליברמן חלק ממחנה השמאל?

10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אין הבדל גדול בין ליברמן לבין כחול לבן/יש עתיד. אם הם שמאל אז גם הוא.

yonmu אוהב/ת את זה.
  11. alexshw Member

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליברמן שקרא בזמנו לבצע טרנספר לערביי ישראל ושבזמנו רץ על הנושא של "הצהרת נאמנות תמורת אזרחות"?

מסכים איתך אגב שכחול לבן ויש עתיד הן לא שמאל. מרכז קלאסי, במערכות הבחירות האחרונות המצע המדיני של כחול לבן היה הרבה יותר ימינה משמאלה. באופן כללי אם מפלגה בורחת מלכנות את עצמה מפלגת שמאל... אז כנראה שהיא לא מפלגת שמאל, גם אם מצביעי שמאל רבים הצביעו לה במחשבה שזה מה שידיח את ביבי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מצד אחד ליברמן מריץ קמפיינים של ימין קיצוני, מצד שני הוא לא מקפיד על טהרת הימין בהרכבת הרשימה. ובפועל כל עוד הוא היה בממשלה הוא עסק בעיקר במעשי שחיתות.

14. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אתה מצדיק אותי. השאלה היא מה זה שמאל.
    אם שמאל זה "רק לא ביבי" אז ליברמן, כח"ל ויש עתיד הן שמאל.
    אם שמאל זה התנגדות לכיבוש, סוציאל-דמוקרטיה, זכויות אדם, צדק חלוקתי וכו' אז אף אחת מהשלוש הן לא שמאל, ואז למעשה מגלים שאין שמאל בארץ למעט חלקים מהמשותפת.

Maccabi Diamond ו-Roma אוהבים את זה.
  15. G.B7 ירוק עולה

אם אני אסע ברכב ויעצר במחסום ולא תיהיה לי סיבה טובה/תירוץ אני אקבל קנס.

חוק מוצדק או לא הוא עדיין חוק, לא ברור לי איך יש מאות מפגינים? והם לא מקבלים קנס.
    החוק אומר עד 20.

לא מבין איך הם פוגעים ככה בחוקים שחוקקה כנסת ישראל בצורה דמוקרטית, זוהי ממש פגיעה בדמוקרטיה מצד המפגינים.

abcd אוהב/ת את זה.