תקשורת או תשקורת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/11/16.

1. South Boy Member

נכון אלכס, כי מי שמתנגד לביבי ממש מושפע ממה שלעמית סגל יש להגיד.
    אני בטוח שכולם ישבו בחושך בחדר שלהם ביום שלישי.

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

מי שמתנגד לביבי גם מתנגד לעמית סגל.

3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא טענתי שהתקשורת ימנית אלא לעגתי לקורבנות הקבועה של "התקשורת שמאלנית" כשככה נראית מהדורת החדשות הכי נצפית בפער.
    אין ספק ש"בכל מקרה - הימין ניצח" ו"נתניהו או בחירות חמישיות" כשבממוצע ב4 מ5 סקרים לגוש ביבי אין 61 אלו כותרות שקולות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כותרות כאלו בהחלט יכולות לפגוע במוטיבציית ההצבעה של אנשים שלא מושקעים רגשית יותר מדי בפוליטיקה, שזה רוב המצביעים בישראל.

5. alexshw Member

שוב הסקרים לא נועדו להשפעה פוליטית, בארץ הסקרים הם כלי תעמולה.
    סגל הוא תועמלן מביש שממסתתר מאחורי לוק אינטילגנטי. התעמולה שלו ברמה גבוהה, היא נעשת באיכות גבוהה.אך זו עדיין תעמולה.

6. South Boy Member

אני חושב שכל כותרת אחרת הייתה מוכיחה שהטענות האלה נכונות כי כל כותרת אחרת היא סילוף של האמת.
    בכל מקרה הימין ניצח ונתניהו או בחירות חמישיות זה מה שמשתמע מהמדגם הזה, יכול להיות שזאת גם משאלת הלב של ביסמוט ושל עמית סגל אבל מה לעשות שזה פועל יוצא של המדגם? בכלל, כמה מתוך אנשי התקשורת בישראל חולקים עם ביסמוט ועמית סגל את אותה משאלת לב? שנינו יודעים שהרוב המוחלט חפץ בדיוק בהיפך הגמור והעובדה הזאת מחזקת את התזה שהתקשורת ברובה שמאלנית.
    אין דבר כזה תקשורת אובייקטיבית ב-100 אחוז, כל אחד בסופו של דבר מונחה על ידי האג'נדה שלו וכמו שאמרתי, רוב אנשי התקשורת בישראל הם אנשי שמאל.

7. DRORIKO Member

ואמנון אברמוביץ' לא מסתתר מאחורי לוק אינטיליגנטי? ונחום ברנע לא מסתתר מאחורי לוק אינטיליגנטי? ורינו צרור? אני יכול להמשיך עם זה עד הבחירות

8. South Boy Member

כשמישהו לא שותף לאג'נדה שלך הוא תועמלן, כשזה הפוך כמו במקרים שדרור ציין מדובר בעיתונאים ישרים. מה שנקרא הפוסל במומו פוסל.
    עמית סגל הוא אחד העיתונאים הכי ישרים בתקשורת ולא היסס לכתוש לא מעט אנשי ימין, כמו שאמרתי קודם התקשורת לא אובייקטיבית במאה אחוז גם לימין וגם לשמאל וכמובן שאפשר להבין בקלות מהי האג'נדה של עמית סגל כמו שאר הקולגות שלו אבל הוא לפחות לא מהסס לבקר גם אנשים שלכאורה משתייכים למחנה שלו, בניגוד מוחלט לעיתונאים שמזוהים עם המחנה השני.
    ריקלין למשל זו דוגמה יפה לעיתונאי חצר מהצד השני, כמו המון אנשי תקשורת מהשמאל גם הוא לא מסוגל לגעת בפרה הקדושה שלו. עמית סגל ממש לא כזה.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך "נתניהו או בחירות חמישיות" ו"בכל מקרה הימין ניצח" אלו כותרות הגיוניות כשבסקר הזה לנתניהו אין 61, גם ב13 ו11 אין לו 61 וכמעט באף סקר במהלך מערכת הבחירות הזו לא היה לו 61? לדעתי כותרת הגיונית במקרה הזה היא "מסתמן - אין הכרעה", לא לרמוז לאנשים "תצביעו לנתניהו או שיהיו בחירות חמישיות".

הטענה ש"רוב מוחלט של התקשורת חפצים בהפך הגמור מעמית סגל" היא שוב פעם ניתוק מוחלט. זה נכון רק אם אתה לא סופר את ישראל היום, מקור ראשון, ערוץ 20, גל"צ ועוד אנשים בגופי התקשורת השונים כמו אבישי בן חיים, ינון מגל, שרון גל, איילה חסון. תוציא שניה את הראש מהתחת ותבין שאתה תקוע בלופ של התקרבנות שלא קשור בכלום למה שקורה במציאות.
    בערוץ 12 ספציפית הכתבים הפוליטיים אלו עמית סגל הימני, ודפנה ליאל וירון אברהם שקשה להגדיר מה הם(ראוי לציין ששניהם מפרסים כל ספין שבלפור דוחף להם). אברמוביץ' ורינה מצליח השמאלנים פרשנים פוליטיים שמופיע רק באולפן שישי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

אתם מבינים איזו רמאות זו?

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. South Boy Member

אלה כותרות הגיונית כי מה לעשות, או שביבי שהוא היחיד שיכול להקים ממשלה על סמך המדגם יצליח להשיג מפלגה שמתנדנדת בין קואליציה לאופוזיציה כמו מפלגת העבודה בממשלה האחרונה או שהוא לא יצליח ואז אף אחד אחר לא יצליח (כמו שלא הצליחו בשלושת המערכות האחרונות, באיזה כוכב לכת היית בכל התקופה הזאת שזה חדש לך? אף אחד לא יגרוף פתאום יותר מנדטים ממה שהצליח להביא בבחירות הקודמות) ונלך לבחירות שוב (ספויילר אלרט, זה גם מה שיקרה). הימין ניצח בכל מקרה כי לא יכולה לקום כאן שום ממשלה אפילו בתיאוריה בלי אחת ממפלגות הימין, ובגלל שכל מפלגה מהימין ללא יוצא מן הכלל מתנה את כניסתה לממשלה בכך שלא יעמד בראשה ראש מפלגת שמאל אז כן, מה לעשות שהימין בכל מקרה ניצח? קשה לך להתמודד עם המציאות אז עכשיו אתה מאשים את התקשורת שמהנדסת אותה? במה זה שונה מהבכיינים מימין?
    נראה לי שמי שטוען שהתקשורת ימנית הוא זה שצריך להוציא את הראש מהתחת. אני לא טענתי לרגע שהתקשורת שמאלנית אלא רק שרוב אנשי התקשורת בישראל הם שמאלנים, על כל איילה חסון או אבישי בן חיים אני יכול לספור לך שלושה אנשי תקשורת שמאלנים (וכבר עשיתי את זה אז אין לי כוח להיכנס למלחמה לאיזה מחנה יש יותר נציגים בתקשורת).
    גל"צ ערוץ תקשורת ימני? טוב זה כבר באמת מגוחך.

אני לא מבין, לא הספיקו לך שלוש מערכות בחירות כדי להבין את מה שהביסמוטים והסגלים אמרו?

12. VAR Member

לא, נראה לי שכותב הפוסט לא מבין מה המשמעות של סקר: מחשבון גודל מדגם

שימו 3.1% במרווח הטעות, שימו את כמות בעלי זכות ההצבעה ומה קיבלנו?

נערך לאחרונה ב: ‏20/3/21
  13. Clichy COYG

בעקרון מסכים עם אלכס שצריך מרווח יותר גדול לפרסום הסקרים האחרונים אבל צריך לזכור שב2015 המגמה הייתה שנתניהו עף הביתה (כולל המדגם) ובסוף לקח את כל הקופה.

אני חושב שנותנים לנתניהו את ה61 כי בד"כ הוא (וש"ס) נמצאים בהערכת חסר כל מערכת בחירות.

אגב באולפ"ש אמרו שעצם הריצה של זליכה מעניקה לנתניהו מנדט. אם זה נכון זה די מטורף.

אגב2 אחרי שלפיד היחיד שלא הסכים לבוא לראיונות סיכום במוצ"ש, הוא "פתאום" מזמין את נתניהו לעימות כאשר בסביבתו "שוקלים" את זה. לאיזה ביוב של פתאטיות הגענו.

14. alexshw Member

אני מריח תועמלנים לקילומטרים. סתם הביאו דוגמא עד מה כל הסקרים האלה שווים.

15. VAR Member

איזו דוגמה? למה?

זה סקר. מה שהסקר הזה אומר זה שבודאות של 95% כל מפלגה לא תקבל מעל או מתחת ל3.1% ממה שהסקר מנבא לה. 95% זה לא 100% ו6.2% (שזה הטווח) זה די הרבה, הסיכוי שהוצאות של הסקר יהיו תוצאות האמת הוא אפסי, גם הסוקרים יודעים את זה. זו בסך הכל הערכה לאיך תראה מפת המנדטים וזה הכי קרוב שיש לנו עד לתוצאות המדגם.

אין פה שום תעמולה, רק שיירה של אנשים שלא למדו סטטיסטיקה ברמה בסיסית ופולטים שטויות לאוויר.